Çekişmeli boşanma davasında anlaşmaya gidilmeyen sorunlar 🤦

Erkek çocuğu ile ne alaka kız olsa daha mı kolay? Nafaka hakkınız tabi ki arttırmaya çalışın bu konuda sonuna kadar haklısınız ama çocuklar için söyledikleriniz çok saçma. Babanızın evinden getirmediniz ama ağaçtan da toplamadınız şam babalarına alıştık da Bi annenin bu kadar çocuklarından duygusuzca bahsetmesine hala alışamadık. Bi de bi asla vermem denemek için söyledim diyorsunuz Bi neden vermek istediğinizi mantıklı şekilde açıklamaya çalışıyorsunuz siz de bi garip siniz. Çocuklar belli bi yaşın üstünde olsa ok de maksimum 3 4 yaşlarındadır sizin çocuklar bu şam babasına vermeyin evlatlarınızı.
Maddi olarak çok zor eğer öyle olmasa neden vereyim ki bı anne neden evladından ayrı kalmak istesin anne evi kolay mı sizce 3 boğaz için çocuklara yapma etme kırma dur demekten yoruldum kendi alanları yok kendi odaları bile yok hep gözü millette kalacağına benim düzenim olsa onlarida alsam fena mı sizce

sana psikolojik şiddet uygulamaya çalışıyor gibi duruyor. Burada amaç boşanmak değil onun için sizin acı çekmeniz gibi duruyor. Ve o çocukları tek başına yapmadın ne demek bakmamak. Bence devlet kurumlarına da danışın belki size yol gösterirler. Mücadeleye devam edin çünkü pes ederseniz sadece o kazanır ve siz ilerde çocuklarla birlik zorlanırken o yeni ailesiyle mutlu mesut yaşayacak. Evden yada yarım günlük bile bir işde çalışa bilseniz çok iyi olur.
Zaten benim acı çekmem için elinden.geleni yapıyor çocuklar ateşler içinde gel.hastaneye.gotir diyorum banane.taksi.tut götür nasıl.bosandiysan kendin yap diyor. Çocukları artık görmüyor almıyor bile sadece nafaka ile nereye kadar? Benim zaten hayatım bitmiş markete bile cikamiyorum hastaneye veya kuaföre her yere birlikte gidicez illa buda çok zor tek başıma 🤦

Vallahi öyle ikiside bezli çocuklar sadece bez parası bile 1000 TL konuşmak kolay ama kimse kimseye vermiyor niye aç kalsınlar babasi.baksin madem bu hale getirdi essek.gibi de baksin
Valla ben tek çocukla korkuyorum biraz toparlanmasını bekliyorum boşanmak için. Keşke şak diye boşayabilsem ama hesap ortada.

Sakın haklarinizdan vazgeçmeyin. Onun istediğinde bu zaten. Sizi yıldırmaya çalışıyor. Isterse 10 yıl sürsün, hakkınızı almadan boşanmayın.

Bence çok doğru bir karar. Vicdanını sustur ve çocuklara maddi manevi bakamadığını söyleyerek ikisini de ver. En geç bir ay sonra kapında köpek olmazsa ben burdayım. Bunlara kolay geliyo yuva yıkmak, iki küçük yavru bırakmak arkalarında. Evlilik birliği içerisinde o çocuklara on katı fazla harcayacağına veriyo 300-500 nafaka, sorumluluğu da anneye yıkıyo gel keyfim gel. Ver ki bi aklı başına gelsin. Her zaman dik ve tavizsiz ol.

Çocuklarımın hakkı var diye
Bundan bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum çünkü evlilik öncesi alınmış sizin bir hakkınız yok çocuklarinizda ancak babaları ölünce mirasçı olurdu siz itiraz edince adam dükkanı baskasina devir etmis sanırım doğru anladıysam keşke itiraz etmeseydiniz böylelikle miras hakları olurdu sonunda.

Bence çok doğru bir karar. Vicdanını sustur ve çocuklara maddi manevi bakamadığını söyleyerek ikisini de ver. En geç bir ay sonra kapında köpek olmazsa ben burdayım. Bunlara kolay geliyo yuva yıkmak, iki küçük yavru bırakmak arkalarında. Evlilik birliği içerisinde o çocuklara on katı fazla harcayacağına veriyo 300-500 nafaka, sorumluluğu da anneye yıkıyo gel keyfim gel. Ver ki bi aklı başına gelsin. Her zaman dik ve tavizsiz ol.
Çocuğuna bakan bir sürü baba da var işin sonunda. Zaten babaanne ve halaya kitleyecekse bakma işini çok zorlanmazda. Olay 1-2 ay değilde daha uzun yıllar sürerse çocuklarla annenin arasındaki bağ zedelenir.

Ben onun niyetini anlamak için söyledim çocuklara tek başıma bakıyorum 1.5 yıldır maddi olarak oldukça zor bu devirde heleki. Ayrıca ben nasıl annesiysem oda.babasi ben babamın evinden getirmedim ya çocukları kendisi gezilerden kafelerden çıkmıyor gece hayatı desen hat safada bende evde çocukların başında ikisi küçük kıpırdayamiyorum.bile. çocuklar babasına çok düşkün ona gitmeyi çok istiyorlar ben bu zamana kadar hiç vermedim şimdi ise en azından düzen kurayım diye vermeyi düşündüm bence yaşamadan kimseyi kınamayin ...
Alkışlıyorum sizi çok haklısınız. Babaya gelince gezsin tozsun anneye gelince nasıl veriri çocukları? Bu çocukları anneler kendi babasinin evinden getirmedi ya. Bunu da 10 yıldır çocuğuna tek başına bakan bir anne olarak söylüyorum.

Alkışlıyorum sizi çok haklısınız. Babaya gelince gezsin tozsun anneye gelince nasıl veriri çocukları? Bu çocukları anneler kendi babasinin evinden getirmedi ya. Bunu da 10 yıldır çocuğuna tek başına bakan bir anne olarak söylüyorum.
Peki sizce en başından verip sorumluluğu ona yükleseydiniz siz onun yaptığı babaligin 10 katı daha iyi bı annelik yapmaz miydiniz

Bende öyle düşünüyorum çünkü artık tamamen bana yükledi herşeyi tek başıma yapamıyorum para yok iş yok hayat yok sadece çocuk özlemi çekmemek ve çocuklar iyi olsun diye çocukları hersyedne neden mahrum.birakayim ki

Merhaba hanımlar 5 yıllık evliliğim ihanet şiddet psikolojik baskı ve özellikle anneci olması ve ablası yüzünden bitirdim. Çekişmeli boşanma davası açtım yaklaşık 14 aydır dava devam ediyor. 2 oğlum var velayetleri bende eş kişisi 4 duruşma oldu gelmedi avukatı geliyor ayrıca kendiside bana karşı dava açtı ve boşanmak istediğini söylemesine rağmen tanıkları ve kendisi mahkemeye gelmiyorlar ve ha bire erteleniyor her seferinde bahane sunuyorlar. Neyse ben anlaşmalı boşanma istedim yeterki bitsin diye bu sefer hiç bisy vermem dedi. Çocuklara belirlenen nafaka 500 toplamda 1000 TL. Bende hiç bisy istemiyorum tazminattan vazgeçtim 2 bilezik ve sadece 4-5 bin nafaka ver bitsin dedim. Bu sefer de asla.vermem o rakamı kabul ediyorsan anlaşırsin veya çocukları bana ver bitsin hiç bisy isteme dedi. Ben vazgeçtim anlaşmaktan. Fakat bu seferde nafaka çok düşük hakim arttirmiyor çocuklar masraflı ailemle kalıyorum çalışmıyorum küçük oldukları için. En son tamam çocukları al bari bana bisy ver bitsin dedim hani belki işe girer düzen kurar alırım çocukları diye düşündüm. Bu sefer de 10 gün sonra dönüş yapıp anlaşmak istemiyorum hiç bisy vermem dedi eğer bisy istemezsen boşanırim dedi. Avukatta dava sonudna kaybederse ödeyecek rakam daha yüksek olacak diye ikna etmeye çalışıyor fakat kendisi dava sonunda 500 bin veriirm ama şimdi hiç bisy vermem diyor. Sizce ne yapmaya çalışıyor veya ben ne yapayım anlamış değilim. Anlaşmaktan vazgeçtim çekişmeli devam ediyor ama çok sıkıldım artık bitsin

Merhaba hanımlar 5 yıllık evliliğim ihanet şiddet psikolojik baskı ve özellikle anneci olması ve ablası yüzünden bitirdim. Çekişmeli boşanma davası açtım yaklaşık 14 aydır dava devam ediyor. 2 oğlum var velayetleri bende eş kişisi 4 duruşma oldu gelmedi avukatı geliyor ayrıca kendiside bana karşı dava açtı ve boşanmak istediğini söylemesine rağmen tanıkları ve kendisi mahkemeye gelmiyorlar ve ha bire erteleniyor her seferinde bahane sunuyorlar. Neyse ben anlaşmalı boşanma istedim yeterki bitsin diye bu sefer hiç bisy vermem dedi. Çocuklara belirlenen nafaka 500 toplamda 1000 TL. Bende hiç bisy istemiyorum tazminattan vazgeçtim 2 bilezik ve sadece 4-5 bin nafaka ver bitsin dedim. Bu sefer de asla.vermem o rakamı kabul ediyorsan anlaşırsin veya çocukları bana ver bitsin hiç bisy isteme dedi. Ben vazgeçtim anlaşmaktan. Fakat bu seferde nafaka çok düşük hakim arttirmiyor çocuklar masraflı ailemle kalıyorum çalışmıyorum küçük oldukları için. En son tamam çocukları al bari bana bisy ver bitsin dedim hani belki işe girer düzen kurar alırım çocukları diye düşündüm. Bu sefer de 10 gün sonra dönüş yapıp anlaşmak istemiyorum hiç bisy vermem dedi eğer bisy istemezsen boşanırim dedi. Avukatta dava sonudna kaybederse ödeyecek rakam daha yüksek olacak diye ikna etmeye çalışıyor fakat kendisi dava sonunda 500 bin veriirm ama şimdi hiç bisy vermem diyor. Sizce ne yapmaya çalışıyor veya ben ne yapayım anlamış değilim. Anlaşmaktan vazgeçtim çekişmeli devam ediyor ama çok sıkıldım artık bitsin istiyorim 😭
Avukat ne öneriyor. Avukat degistirdiniz mi bu surecte hic?

X