Çekişmeli boşanma davasında anlaşmaya gidilmeyen sorunlar 🤦

Yani çocuklardan nasıl vazgeçebilmiş ve neden vazgeçmiş. Bana da çok itici geldi
Tek başına kalınca zor oluyor vazgeçmek değil ki bı sürelik zaten onlar rahatlari için asla almazlar. Ben onu denemek için söyledim asla almayacağını biliyordum çünkü o benim asla vermycegimi bildiği için mahkemede ısrarla istedi ben vermedim şimdi anlaşmak istemeyince tamam al dedim sustu anlasmiyorum dedi. Ayrıca alsaydı da bı sure kalırdı bende çocuklarımı görürdüm ise girerdim düzen kurar yine alırdım

Kanitim var mahkeme telefon dokümanı çıkardı bende numaraları buldum aldattığı kadınları onların isimleri sorgulandı hepsi ortaya çıktı şimdi ne olacak bilmiyorum
ihanetine dair hiç kanıtınız yok mu? Keşke olsaydı o zaman maddi manevi tazminat dahi alırdı
ihanetine dair hiç kanıtınız yok mu? Keşke olsaydı o zaman maddi manevi tazminat dahi alırdınız.

İki çocuk için bin lira nedir. Bir çift ayakkabı parası .Eşinizin aylık kazancı nedir. Keşke nafakaya itiraz etseydiniz. Ortak mal var mı çekişmeli olduğunda beklediğinize değecek
Malesef mirastan kalan mal var o olmuyo bide evlilik öncesi alınan dükkan var ona itiraz ettim bakalım onu da devretmeye çalışti

Neden çocukları veriyorsunuz anlamadım birde küçük diyorsunuz . Sanki babasında olursa rahatmı olacaksınız . Verirseniz çocuğu alması çok zor olur diyim bensize kinli nefretli çocuklar yetişir gene işe girersiniz ama çocukları vermeyin para için hele hiç vermeyin . 1 çocuğum var nafaka almıyorum boşandım karşı taraftın 1 kuruş yardımını istemedim sorunlu insanların parasıni Rabbim yedirtmesin
Valla 1 tane olsa ne veririm ne nafaka alırım ama 2 çocuk ikiside erkek bırakacak kimse yok hareketliler durmazlar bende mecburen onlara bakıyorum çalışamiyorum maddi olarak da zor durumda kalıyorum haliyle versem bı sürelik verecektim zaten ömürlük değil. Zaten babası 3 aydır görmüyor onları kendisi istemiyor

2 çocuğun masrafı şu zamanda en az 6-7 bin tl az bile istemissiniz. Haklarınızdan vazgeçmeyin. Bu çocuklar büyüdükçe masrafları da artacak. 2 çocuğu size verip kendisi bekar gibi yaşayacak. Oh ne güzel dünya
Aynen öyle yapıyor şimdi valla bekarken bile böyle değildi altında araba cebinde para çocukları tamamen bosverdi artık almiuor bile bütün yük bende Allah kabul etmesin hastanesi ilacı masrafı kıyafet.... Umrunda bile değil

Bence pabuç bırakmayın. Aklı sıra sizi vazgeçirip anlaşmalıya çeviricek. Hay hay vermiyorsan uzar gider keyfin bilir diyin. 1000 lira nedir ya 2 çocuk için.
Neler sundunuz hakime ağır kusurları varmı tazminat alabilcekmisinz ?
Darp raporu aldım şiddet uyguladı diye bide aldatma kanitlarkm var işte mahkeme telefon dokümanı çıkardı psikolojik şiddet flan vaf bakalım ne olacak baya uzayacak gibi

Merhaba hanımlar 5 yıllık evliliğim ihanet şiddet psikolojik baskı ve özellikle anneci olması ve ablası yüzünden bitirdim. Çekişmeli boşanma davası açtım yaklaşık 14 aydır dava devam ediyor. 2 oğlum var velayetleri bende eş kişisi 4 duruşma oldu gelmedi avukatı geliyor ayrıca kendiside bana karşı dava açtı ve boşanmak istediğini söylemesine rağmen tanıkları ve kendisi mahkemeye gelmiyorlar ve ha bire erteleniyor her seferinde bahane sunuyorlar. Neyse ben anlaşmalı boşanma istedim yeterki bitsin diye bu sefer hiç bisy vermem dedi. Çocuklara belirlenen nafaka 500 toplamda 1000 TL. Bende hiç bisy istemiyorum tazminattan vazgeçtim 2 bilezik ve sadece 4-5 bin nafaka ver bitsin dedim. Bu sefer de asla.vermem o rakamı kabul ediyorsan anlaşırsin veya çocukları bana ver bitsin hiç bisy isteme dedi. Ben vazgeçtim anlaşmaktan. Fakat bu seferde nafaka çok düşük hakim arttirmiyor çocuklar masraflı ailemle kalıyorum çalışmıyorum küçük oldukları için. En son tamam çocukları al bari bana bisy ver bitsin dedim hani belki işe girer düzen kurar alırım çocukları diye düşündüm. Bu sefer de 10 gün sonra dönüş yapıp anlaşmak istemiyorum hiç bisy vermem dedi eğer bisy istemezsen boşanırim dedi. Avukatta dava sonudna kaybederse ödeyecek rakam daha yüksek olacak diye ikna etmeye çalışıyor fakat kendisi dava sonunda 500 bin veriirm ama şimdi hiç bisy vermem diyor. Sizce ne yapmaya çalışıyor veya ben ne yapayım anlamış değilim. Anlaşmaktan vazgeçtim çekişmeli devam ediyor ama çok sıkıldım artık bitsin istiyorim 😭
sana psikolojik şiddet uygulamaya çalışıyor gibi duruyor. Burada amaç boşanmak değil onun için sizin acı çekmeniz gibi duruyor. Ve o çocukları tek başına yapmadın ne demek bakmamak. Bence devlet kurumlarına da danışın belki size yol gösterirler. Mücadeleye devam edin çünkü pes ederseniz sadece o kazanır ve siz ilerde çocuklarla birlik zorlanırken o yeni ailesiyle mutlu mesut yaşayacak. Evden yada yarım günlük bile bir işde çalışa bilseniz çok iyi olur.

Yani geçmem ama gerçekten erkek çocuğu bide küçük olunca ise girecek halde bile değilim en azından toparlanıp alana kadar ama benimde elim.gitmiyot ne yalan soylim oldukça zor bı süreç
Erkek çocuğu ile ne alaka kız olsa daha mı kolay? Nafaka hakkınız tabi ki arttırmaya çalışın bu konuda sonuna kadar haklısınız ama çocuklar için söyledikleriniz çok saçma. Babanızın evinden getirmediniz ama ağaçtan da toplamadınız şam babalarına alıştık da Bi annenin bu kadar çocuklarından duygusuzca bahsetmesine hala alışamadık. Bi de bi asla vermem denemek için söyledim diyorsunuz Bi neden vermek istediğinizi mantıklı şekilde açıklamaya çalışıyorsunuz siz de bi garip siniz. Çocuklar belli bi yaşın üstünde olsa ok de maksimum 3 4 yaşlarındadır sizin çocuklar bu şam babasına vermeyin evlatlarınızı.

Ben kınamadım çocuklarım çocuklarım deyip açlıktan öldürmektense belki babalarının orda karnı doyar daha iyi bakılır diye düşünmüş olabilirsin. Burdakilere kalırsan bi işe gir canım nolacak. 20 bin maaş veriyorlar sanki işte. Kreşiydi yol parasıydı masraflardı derken 3 boğaza bakmak kolay değil

Ben onun niyetini anlamak için söyledim çocuklara tek başıma bakıyorum 1.5 yıldır maddi olarak oldukça zor bu devirde heleki. Ayrıca ben nasıl annesiysem oda.babasi ben babamın evinden getirmedim ya çocukları kendisi gezilerden kafelerden çıkmıyor gece hayatı desen hat safada bende evde çocukların başında ikisi küçük kıpırdayamiyorum.bile. çocuklar babasına çok düşkün ona gitmeyi çok istiyorlar ben bu zamana kadar hiç vermedim şimdi ise en azından düzen kurayım diye vermeyi düşündüm bence yaşamadan kimseyi kınamayin ...
Hadi diyelim baba sorumsuz ya siz. O gezip tozuyor fütursuzca sizde mi öyle olsun istiyorsunuz bu çocukları niye yaptınız o zaman? Hemen bir kınama lafı var birde o zaman yanlışa yanlış demeyelim başımıza gelir diye. Düzen kurana kadar olabilir ama bana samimi gelmiyorsunuz

Ben size hak veriyorum. Erkek çocuk olunca, kıyafet masrafı 10 katı oluyor. Bütün eşofmanların dizleri yırtık.

Onun dışında cami avlusu dememişsiniz BABAsı bakacak demişsiniz. Bunda da sıkıntı yok.

Birde çocuklar annesinin halinden anlıyor gerçekten. Annem ne yapabilirdi tek başına diye akıl yürütmek zor değil.

Komşumuz eşinin şiddeti yüzünden boşanmış, o zaman çocuklarını vermemişler, biçare gelmiş baba evine. Çocukları büyümüş şimdi annelerini devamlı ziyaret ediyorlar. "Sen bizi bırakıp gittin." diyen yok.Hali ortada çünkü.

Para icin olsaydı baştan beri almazdım. İkisine tek başıma çalışmadan bakıyorum ama yetmiyor birazda babasında kalsın.ben ise girip düzen kurana kadar sonuçta oda babası dimi

Çalışmadan nasıl bakıyorsunuz ? Maddi olarak ?

Bir de işe girince küçük çocuklara kim bakacak ? Ne kadar küçükler , kreş yaşı tutuyor mu

Bu zamana kadar zaten hiç vermedim vermem de. Vandayim. Kendisi esnaf ama vergide gelirini 4 bin göstermiş.bana 600 çocuklara 500 belirlendi toplamda 1600 ama yetersiz

Tabi ki az o ayrı , gelirini de az göstermiş o da başka boyut da
Hakim acaip iyiymiş
Gözüken maaşının neredeyse yarısını size Vermiş . Helal olsun

Çalışmadan nasıl bakıyorsunuz ? Maddi olarak ?

Bir de işe girince küçük çocuklara kim bakacak ? Ne kadar küçükler , kreş yaşı tutuyor mu
Valla ailemle birlikte bakıyoruz annem yaş itibariyle ikisine bakacak durumda değil yapamıyor bide ev gelen giden olunca küçüğü 2 bitti büyük işte 4.u dolduracak bu yıl anasınıfina göndericem onu küçüğü annemde kalırsa inşallah ise başlarım sonbahar gibi

Ben size hak veriyorum. Erkek çocuk olunca, kıyafet masrafı 10 katı oluyor. Bütün eşofmanların dizleri yırtık.

Onun dışında cami avlusu dememişsiniz BABAsı bakacak demişsiniz. Bunda da sıkıntı yok.

Birde çocuklar annesinin halinden anlıyor gerçekten. Annem ne yapabilirdi tek başına diye akıl yürütmek zor değil.

Komşumuz eşinin şiddeti yüzünden boşanmış, o zaman çocuklarını vermemişler, biçare gelmiş baba evine. Çocukları büyümüş şimdi annelerini devamlı ziyaret ediyorlar. "Sen bizi bırakıp gittin." diyen yok.Hali ortada çünkü.
Yani burada herkes linç ediyor işte baksaydin yok bilmem vicdansız vs. Ama eski eşimin maddi olarak durumu gayet iyi herşeye parası var ben çocuklarin gözünü herşeyde bırakacagima babası herşeyin en iyisini alsın mecbur değil mi oda babası sonuçta tamam anne öncelikli ama neden her zaman anne herşeyde kendini atıyor ortaya babalar o zaman neden var? Ha bende çocukları reddetmiuotum ki en azından onlar orda olsa.ben ise girsem onlarala daha iyi sağlıklı iletişim kurarım.her hafta görürüm

Hadi diyelim baba sorumsuz ya siz. O gezip tozuyor fütursuzca sizde mi öyle olsun istiyorsunuz bu çocukları niye yaptınız o zaman? Hemen bir kınama lafı var birde o zaman yanlışa yanlış demeyelim başımıza gelir diye. Düzen kurana kadar olabilir ama bana samimi gelmiyorsunuz
Sizde herşeyi anne yapsın baba keyfine.baksin sonra ortaya zavallı herşeyde gözü kalmış çocuklar anne milletin eline baksın çocuklar ortalıkta perişan. O çocuk büyüyünce diycek para nerdeyse ben orda gidecek babasina belki dimi. Ben öyle olacağına babası ona.baksin sorumluluk alsın istiyorum çocuklar 3 aydır babasini özlüyor baba almıyor konuşmuyor görmüyor çocuklar babasını unuttu hakkı var mı sizce?

Ben kınamadım çocuklarım çocuklarım deyip açlıktan öldürmektense belki babalarının orda karnı doyar daha iyi bakılır diye düşünmüş olabilirsin. Burdakilere kalırsan bi işe gir canım nolacak. 20 bin maaş veriyorlar sanki işte. Kreşiydi yol parasıydı masraflardı derken 3 boğaza bakmak kolay değil
Vallahi öyle ikiside bezli çocuklar sadece bez parası bile 1000 TL konuşmak kolay ama kimse kimseye vermiyor niye aç kalsınlar babasi.baksin madem bu hale getirdi essek.gibi de baksin

X