Çekişmeli mi çekişmemeli mi?

düzelse devam edecek gücüm olur elbet ama bu riski alamam. teşekkür ederim

yok hayır. evlilik süresi 2 yıl. dava açalı 2 ay oldu. ilk duruşma bile olmadı henüz.
2 ay çok çok çok kısa bir süre ve emin ol çoğu kişi aynı süreci yaşıyor, kendini sıkma ağlamak istiyorsan ağla gülmek istiyorsan gül, düşün arada, kitap oku film izle ailenle özellikle annenle dertleş. Yas sürecini yaşa emin ol hepsi geçecek zamanla boğazıma sarılan annesinin paçasına yapışan adam için üzülmüşüm diye kendine güleceksin sonra. Kendi gücünü hatırla o kadar yokluktan ayakların üzerinde durmuşsun gencecik yaşta emin ol kaybettiğin hiç bir şey yok. Umarım en kısa zamanda toparlarsın

Hiç kendini hırpalama . Yaşadığın süreç gerçekten zor, boşanma sevsen de sevmesen de insanı yıpratıyor.
Sakın bu adama dönme, hiçbirsey kursağında kalmaz , yeniden başlarsın, kıymetini bilen biri çıkar karşına.. Bu adam asla ama asla değişmez..

Çocuk yokken boşanın gitsin yepyeni bir hayata başlamak çok daha kolay olur.
Barışsanız bir de çocuk olsa bu adamın kişiliği bu düzelmez ki çocuk da rezil olur.
mantıklı düşününce ben de böyleyim evet diyorum kesin boşanıyorum asla dönmem. ilerde çocuğum olursa ve düzelmezse evladıma da haksızlık etmiş olurum. şu an yalnız yaşamaya alışamadığım için mi bilmiyorum kafamda çok git gel oluyor. kendime de kızıyorum. şu hikayeyi başkasından duysam asla bakma arkana derim.
insanın kendine ettiğini kimse kimseye etmez derler ya o kadar doğru ki. umarım dava sonuçlanana kadar bu şekilde devam edebilirim.

Aileler evliliği bitiriyor genelde. Sebebe baktığımda onun annesi evliliğinin bitmesinde merkezde kalıyor. Biz de ailevi sıkıntılar çok çektik. Ama evime gelen anneme rezillik çıkartsa o evi terkederdim yada onun canını sonradan yakardım bi şekilde. Kaldı ki dört senedir yaşadığımız bi çok şeyi burnundan getirdim. Ama kendimde yıprandım orası ayrı. Boşanma aşamasına gidip gelip gidip gelen biri olarak söylüyorum ki bence dönülecek biri değil. İyi ki diyeceğinize de yemin edebilirim.

Bir psikolog şöyle diyordu,
Eşinizin annesi ile olan ilişkisi, evliliğinize zarar veriyorsa, eşinizin annesinden gelen sevgiyi sizin vermeniz gereklidir, böylece beslendiği kaynağı annesinden değil sizden alır diyordu. Yani ailesi ile tam olarak bağını koparamamış erkek için annesini taklit edin böylece annesinden duygusal bağını koparırsınız diyordu. Ve şunu da ekliyor, bu gibi durumlarda anneyi kötülemek ters etki yaparmış.
Ama tabi siz aynı evde olduğunuz için bu ortamı sağlamanız imkansız olmuştur. Gerçekten zor.
Annesinden uzak biryere gidemiyorsanız boşanmanız en sağlıklısı.

Sakın kardeşim, bu yalanlara kanma. Bak ne kadar aklı başında, çalışan, düzgün bir insansın. Kimse kimse için değilmez, bunu aklına yaz. 2-3 ay yüzüne gülecek. Sonra ilk fırsatta hele bir de çocuk olursa o evden çıkman mümkün olmayacak. Otursun annesiyle, annesi ona çalışmayan, dolayısıyla karşı çıkamayacak (bu da nedense) bi kız alsın. 3 deli geçinip gitsinler bırak. Sen kesinlikle daha iyi bir eş ve hayat hakediyorsun. Bu hayatı değil. Anneni ve seni evden kovan adam bu. Evden kovmak da mı zarar vermezmiş, öyle mi düşünmüş yani? Çok sinirlendim bak :) yürüsün gitsin lütfen :)

Sakın davandan vazgeçme, gerekirse 5 yıl sürsün ama sürsün.
Evlenirken ne hayallerle evleniyor insanlar ama hayat bazılarına böyle şeyler yaşatıyor sen buna takılma.
Daha yaşın çok genç.
Bu gider yerine öyle biri gelir ki ben aşkı hiç yaşamamışım dersin.

Yolun bahtın açık olsun.

Davayı sakın geri çekmeyin, affetmiş sayılırsınız haklarınız gider.

En temizi ortada buluşabilirseniz anlaşmalı yapın, o protokolü imzalayınca mahkemeye verirsiniz.
Ortada çocuk yok ve paylaşılacak para çok yüksek değil.

Yarısına kadar okudum.
Davadan vazgeç kısmına kadar. Sakın vazgeçmeyin. Aynı gerekçelerle tekrar dava açamaz ve para tahsil edemezsiniz. Mevzusu tamamen o. Çünkü en baştan beri oğlu da anası da para muhabbetinde mahirler. Sizi seven isteyen evliliğini kurtarmak isteyen adam terapi teklifini en başından yapardı davaya bir kaç hafta kala değil.

25 yaşında atanmış, evini almış öğretmen bir kadın mı varoşmuş?
Bu zamanda bu kadar eski kafaya sahip olan kendisi ve annesi asıl varoş.

Yaşadığınız şeyler eşinizin ve annesinin ne kadar adaletsiz, merhametsiz insanlar olduğunu gösteriyor.
Şu saatten sonra kişilikleri değişir mi sizce?
İlk zamanlarda verdiği sözleri tutmamış, evlenince tamamen farklı davranmış.
Buda sözüne güvenilmez, gerektiğinde yalana sığınan biri olduğunu gösteriyor.
Şu anda verdiği sözleri de buna göre değerlendirirseniz acaba da kalmazsınız.
Her evlillik güzel başlar, evlilik sonrası yaşananları önceden yaşayıp kaç kişi evlenir ki.
O yüzden güzel olan hatıralara çok takılmayın, sonrasında ne yaşattığı, hissettirdiği önemli olan.

Yaşınız çok genç, hali hazırda yeni bir ilişki/evlilik planınız yok.
Bırakın sürsün dava.
Ha tabi ki bu süreçte yıpranacaksınız orası ayrı.
Cevap dilekçelerinde olmadık iftiralara uğrayacaksınız belkide.
Bunlar canınızı sıkacak hazırlıklı olun diye yazıyorum.
Altınlarınız olmasa anlaşmalı bitirin kafanız rahat etsin derdim.
Kafa rahatlığı gelecek paradan daha kıymetli çünkü.

İnsan ailesinden vurulmaz. Eşiniz en zayıf karninizdan vurmuş sizi.
Hepsini okumadm ama kendiniz çalışan kazanan insansınız. Ailenize değer veriyorsunuz belli. İnşallah daha iyisi ile olursunuz. Çünkü hak ediyorsunuz.

Gelen tüm mesajları okudum, destekleriniz çok için teşekkür ederim. Buraya yazdığımdan beri çok daha berrak zihnim. Allah en hayırlı şekilde kurtulmayı nasip etsin. Kafa karışıklığı yaşatmasın bana inşallah. Psikoloğum demişti zaten bazı günler çok iyi bazı günler çok kötü olacaksın , önemli olan bunun farkında olup sakince geçmesini beklemen diye. Öyle oldu gerçekten, üzüldüm ağladım yaşadım bir kaç gün ve şu an iyiyim. Bu iyilik hali inşallah uzun sürer

Aç çekişmeli gittiği yere kadar. Donuna kadar al sonra gitsin zengin kadını bulsun bakalım

Baştan kabul edip sonra yan dönmüş kendi annesi çok güzel kalsın senin annenin durumunu bildiği halde hayır desin. Kabul etmeyin barışma teklifini düzelebileceğinizi düşünüyor musunuz bence ilk zamanlar yine iyi davranacak sonra özüne geri dönecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…