Çekişmeli mi çekişmemeli mi?

İlk başta boşanıp boşanmamak arasında kararınız kesin olsun. Çekişmeli açıp daha sonra anlaşmalı boşanmaya çevirebilirsiniz çok kolaylıkla. Tazminatlari da çekişmeli de olsa çekişmesiz de olsa alırsınız zaten.
Dava açıp feragat ederseniz işler değişir. Bu feragattan sonra bir daha aynı konulara ve olaylara dayalı daha doğrusu eski konulara dayalı dava açamazsınız ki bu büyük bir risk. Tazminatları getiren hakaretler eski olaylara dayanıyor.
Bence anlaşmalı boşanın, siz de kurtulun. İnanın ben karşı tarafı süründüreyim diye düşünülüyor ama kadınlar için daha zor. Çekişmeli belki 2-3 yıl sürer, siz anlaşırsanız hemen boşanırsınız. Belki karşınıza iyi birileri de çıkar?

Her şeyin farkındasın, bunun icin sevindim. Zor bir aile geçmişinize rağmen ailenize sımsıkı bağlanmanıza ayrıca hayran kaldım, olması gereken bence de bu, annemizin kardeslerimizin yanında olmalıyız diye düşünüyorum, aileyi aile yapan da bu. Ama evlendiğiniz kişi sizinle aile olduğunu anlayamamış, hissetmemiş belli ki böyle cirkin, ağır ve vicdansız davranmış. Kendine yansın. Arkana bakmadan kurtar kendini, her şeyin hayırlısı sizinle olsun insallah

Elbette ben de anlaşmalı boşanmak isterdim ama olmadı. Eşim benden boşanmak istemiyor. Yıllarca sürse de ayrılmam dedi. Dava dilekçeme cevap olarak "ben karımı seviyorum, boşanmak istemiyorum, hatalarımı farkına vardım değişeceğim, aile terapistine gitmeyi talep ediyorum " yazdı. Hatta "çocuk istiyorum" bile yazmış ha bir de pandemide dolayı ben çok bunalmışım, olayları büyütmüşüm, her evde yaşanan şeylermiş bunlar, boşanmayı gerektirecek bir durum yokmuş.
Keşke anlaşsak da şakk! Diye boşansak

Bir şey daha var. Boşandığım zaman yaşadığım şehirden gitmem gerekebilir. Zorunlu hizmet bölgesine, doğuya ya da buralarda çok ücra köylere vs gitmem gerekebilir. Evli olduğum için eşimin yanına gelmiştim eş tayini ile. Burayı çok sevdim gitmek istemiyorum.

Yaşadıklarımız bayağı benziyor.Cekismeli zor bir süreç benim 10 ay oldu başlayalı ikinci duruşma iki ay sonraya ertelendi (davayı açtığım günle aynı ) Dilekçe kısmı iyi sarsıyor..dava açılır açılmaz barisma teklifleri de işin olmazsa olmazı..bizimki eve gelip ağlamıştı güya.Kabul etmeyince öyle bir çirkef oldu ki..Amaç davayı düşürmek ve boşanma gerekçelerini boşa çıkarmak.Erkekler için para a her şey demek bunu öğrendim bu süreçte..Ben de 2 yil aynı evde yaşayıp kovulduğm için çıktım 2 yıl da ayri yaşadım.O süreçte 4-5 kez barıştık ama sadece Zaman kaybı oldu,düzelme olmadı.
Degismiyorlar.Yasiniz küçük,çocuk olmaması bu yaşta avantaj..Çocuk için muhatap olmak da çok zor.Mesela ben de öğretmenim ve oğlumun okul çağı geldiğinde neler olacağını kara kara düşünüyorum şimdiden.Su an iletişim sıfır aramızda.. Dilerim ki oğlanın okul çağı gelmeden nefretim bitsin ki oğlum hatrina iletişim içinde olabilryim.Cocuk için gerekli çünkü..sizin böyle bir sorununuz yok. Ben çok cirkeflikler görmeme rağmen ben bile git gel yaşadım ara ara, oluyor bu normal..siz çocuk olmayınca düşünmeye çok vakit buluyorsunuz, oyalayin kendinizi vaktinizi doldurun.Allah yardımcınız olsun

Çok teşekkür ederim sağ olun. Çok şükür henüz bir çirkefliği olmadı. Birlikte yaşarken ne kadar zorbaysa evden ayrıldığımdan beri bi zorbalığını görmedim. Evimi bilmesine rağmen kapıya bile gelmedi mesela. Büyük ihtimal daha önce polise şikayet ettiğim için korkuyordur :)

Bizimki beni cimere şikayet etmişti,bir tartışmada yazdığım mesajı kullwnip hakaret davası açtı filan.. bunları dilekçelerden sonra yaptı.Diilekce kısmı bitti mi

Bizimki beni cimere şikayet etmişti,bir tartışmada yazdığım mesajı kullwnip hakaret davası açtı filan.. bunları dilekçelerden sonra yaptı.Diilekce kısmı bitti mi
Evet bitti. Ben dava açarken yazdım. O cevap yazdı. Karımı seviyorum falan deyip bana karşı suçlama yazmayınca biz cevap vermeyeceğiz duruşma tarihi belirlensin diye talepte bulunduk. Duruşma tarihi verildi. Dilekçeler aşaması böylece bitti

Eger davayı açmış olmasaydıniz bir kez daha deneyin içinizde kalmasin derdim ama davayı çekince haklarınızı kaybedersiniz bu riskli

Yanlış anlamayın ama ben sizin
tekrar denemeye değer yazmaları beklentisi içinde olduğunuzu düşünüyorum. Bana o hissi verdi yazdıklarınız.

Eger davayı açmış olmasaydıniz bir kez daha deneyin içinizde kalmasin derdim ama davayı çekince haklarınızı kaybedersiniz bu riskli
Davayı hayatttta çekmem. Ona da öyle dedim barışalım diye bana yalvarırken, barışsak bile önce seni boşarım sonra deneriz dedim resmi olarak kafam bi rahat etsin . Resmi olarak bittikten sonra zaten ohooo birden hafiflerim gibi geliyor

Yanlış anlamayın ama ben sizin
tekrar denemeye değer yazmaları beklentisi içinde olduğunuzu düşünüyorum. Bana o hissi verdi yazdıklarınız.
Merak ediyorum sadece, insan yaşadıklarına bir zaman sonra alışıyor ve eskisi kadar kötü gelmiyor gözüne. Bu yüzden yeni insanlara anlatıp gerçeği hatırlamak istedim. Bir de bazen gerçekten çok hassas darandığım yerler oluyor, herkes benimle aynı fikirde olur mu diye merak ettim. Mesela evlilik terapisine gidip barışan düzelen var mı merak ediyorum. Aynı yoldan geçen insanlar neler yaşadı sonuç ne oldu diye soruyorum araştırıyorum :)

yıllar sürse de her duruşmada ben eşimi seviyorum diyeceğim, senden asla ayrılmayacağım diyen eş kişisi daha dava açılalı 3 ay dolmadan, ilk duruşmaya girmeden "tamam artık anlaşmalı ayrılalım" diye mesaj attı. üstelik 2-3 hafta kadar öne okula çiçekle gelmiş ve cebinden tek taş çıkarıp "binimli tikrir ivlinir misin" diye sormuştu. ben de cevabım hayır deyip sınıftan yollamıştım. o günden sonra ne arama ne mesaj hiç iletişime geçmemiştik. sanırım çok zoruna gitti ki bu kadar dayanıp yazmadı. şimdi de oturup konuşalım anlaşalım diyor. avukata yönlendiriyorum anlaşma şartlarını konuşması için ama illa hayır avukata gerek yok biz oturup konuşalım diyor. soyadını geri al sen de kurtul ben de kurtul yazmış bir de. adım gibi eminim bana hakettiğimin 5te birini bile teklif etmeyeceğinden. o yüzden avukata yönlendiriyorum ki pazarlığı iyi yapalım diye.
"ben karımı seviyorum boşanmak istemiyorum, bizi terapiste yollayın, halledilemeyecek sorunlar değil bunlar" diye de cevap dilekçesi yazmıştı. bi çiçek ve bi yüzüğe hayır deyince ne kadar da kolay vazgeçiliyormuş. acaba blöf mü yapıyor görüşmek için. egosuna yediremediği için böyle bir bahane ile. yoksa gerçekten ayrılmaya kara mı verdi?
ne dersiniz kk ailesi, bi pazar gecesi muhabbetinizi alırım

hayat kısa, güzel şeyler oluyor, mevlam neylerse güzel eyliyor yazmış. (beni merak ettirmeye, ilgimi çekmeye falan çalışıyor da olabilir) ömrümüzden 1-2 yıl çalmayalım, sen de yoluna git ben de yoluma gideyim. mutlu hayatımızı ertelemeyelim yazmış bak bak laflara bak ben de böyle düşünüyorum hakkım olanı da almadan çekip gidemem.
kafam git gelli.

Bir sene sonra iyi ki boşandım diyeceksiniz inanın ..
20 yıllık evli iken boşandım, ilk zamanlar sürekli ağlıyordum sizin gibi, üstelik bir de oğlum var,
10 yıl oldu boşanalı, iyi ki boşanmışım diyorum.
Aileniz ile ilgili ya da şahsınıza kötü söz/davranış sarf etmeye cesaret eden birisi ile mutlu olmazsınız.
Kv niz de edepsizlik etmiş, erkek annesi olarak size de kızı gibi davranmalı idi.
inşallah sizin gibi aklı başında bir kızım olur benim de:)

Bundan sonraki ilişkinde tavrını en baştan koy, seni kısıtlamasına izin verme,
kendi ipini kesinlikle karşındaki insana verme, gerekiyor ise kalbini kır, kapıyı göster ki haddini bilsin.
Bir yere giderken "ben anneme gidiyorum, 2 gün oradayım", diyeceksiniz, "gidebilir miyim " , değil..
Hem ne demek "annene gidemezsin" ya da "bu eve gelmeyecek",
ortak eviniz, ortak yaşamınız sizin, hiç bir erkeğin isteklerini yerine getirmek için evlenmiyorsunuz..

Mutlu bir yaşam olmayacak ise birlikte yaşamanın ne anlamı var.
inşallah oğlum sayesinde sizin gibi aklı başında bir kızım olur benim de:)

İnşallah öyle olur, ne iyi geldi mesajınız

Cekismesiz bosanmak isteseniz bile esiniz bosanmazdi
Pardon eski esiniz
Asil kendinin tedaviye ihtiyaci var lutfen davandan donme bir daha actiginda simdiki tazminat vb seyleri alamayabilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…