Cenaze durumu

Eklemeyi okudum.. Yani eklemesende ben oyle dusunuyordum ilk okuduguma da. Agzında yara cıkmis daha da uzmemek ıcın yazmamıstım.. Nitekim ara deme sebebımde bu, sonra konusuruz dıyıp seni yine savacak. Boylece sende emın olursun iste.

Hayır eminim sosyal mecralarda paylaştı

Paylaşımına yorumlar da aldıysa tanıdıklarından, ok.
Sadece 3-5 kişinin görmesi için de ayarlanmış bir paylaşım yapmamıştır o halde.
Ölümle baş etmek kolay değil, kimi daha çok kabuğuna çekilmeyi tercih ediyor ve babaannesiyle yakınlığı da durumun ağırlığını değiştirir. Ancak kendinizi de çok kaptırmayın derim, zaten size ihtiyaç duyduğunda dönecektir. Aramış sormuşsunuz, biraz daha zaman tanıyın.

Paylaşımına yorumlar da aldıysa tanıdıklarından, ok.
Sadece 3-5 kişinin görmesi için de ayarlanmış bir paylaşım yapmamıştır o halde.
Ölümle baş etmek kolay değil, kimi daha çok kabuğuna çekilmeyi tercih ediyor ve babaannesiyle yakınlığı da durumun ağırlığını değiştirir. Ancak kendinizi de çok kaptırmayın derim, zaten size ihtiyaç duyduğunda dönecektir. Aramış sormuşsunuz zaten, biraz daha zaman geçsin.
Evet yorumlar ifadeler falan da almış. İşte nasıl davranacağımı da bilemiyorum normal olarak

Eklemeyi okudum.. Yani eklemesende ben oyle dusunuyordum ilk okuduguma da. Agzında yara cıkmis daha da uzmemek ıcın yazmamıstım.. Nitekim ara deme sebebımde bu, sonra konusuruz dıyıp seni yine savacak. Boylece sende emın olursun iste.
Allah razı olsun. Aslında haklısınız, sonuçta can sıkan gerçek mutlu eden yalandan iyidir ama..

10 gün geçmiş, eğer babaannesi ile özel bir ilişkisi yoksa işkillenmek için bence yeterli bir süre. Bu tarz durumlarda insan sevdikleriyle konuşmak ister, en azından dertleşmek içini dökmek ister. Karantina vardı da ondan yazamadım durumu bence gerçek dışı, virüs riski herkes için var. Hazır yarın da doğum gününüzmüş bence bekleyin, yarın geçsin. Baktınız hiç ses soluk yok, o arayana kadar bence bir daha ne bir şey yazın ne de arayın. İnsan sevgilisini aramaz mı ? Bende de üzgünüm ama, maalesef sizi yedekte tutuyor izlenimi uyandırdı.

bir ekleme yapmayı şart görüyorum: arkadaşlar çocuk Türkiye'ye gidince çok sık yazmamaya aramamaya başladı, gelene kadar çalıştığını bahane etti. İki günde bir görüntülü arıyordu mesela, mesaj atmıyordu bahane olarak da "ben aile grubuna bile fazla yazan insan değilim şimdi telefon sürekli elimde olursa kötü olur" diyordu. Bunu da dikkate alın eklemeyi unuttum.

Arkadaşlar selam. Linçlemeden lütfen sonuna kadar okuyun.
Yaklaşık iki aydır görüştüğüm birisi var. Kendisi 2015'ten beri benim okuduğum ülkede yaşıyormuş, pandemiden hemen önce işi bırakıp Türkiye'ye dönmüş, sonradan geri gelmeye karar vermiş, havaalanında tanıştık zaten aynı uçakta geldik. Neyse şimdi kendisine verilen kalış süresi içerisinde iş bulamadığı için Türkiye'ye döndü. Bu ayın ortasında geri gelecek. On gün önce kendisi babaannesini kaybetti. Cenaze var diye bir iki gün öyle fazla konuşamadık ki normal buna bir şey demiyorum tabii ki. Hatta ben taziye/hal hatır sorma dışında yazmadım rahatsız etmeyeyim diye. En son Çarşamba yoklamak amaçlı mesaj attım, "Yapabileceğim bir şey varsa yaparım hatta yazma dersen onu bile yaparım" dedim. O da olaylar yatışsın konuşuruz dedi. Çarşambadan beri hiç konuşmadık. Hani tamam anlarım acıdır da cenaze olalı neredeyse on gün olacak. Ben ilgi delisi bir insan değilim ama bir günaydın mesajı bile alamamak açıkçası zoruma gidiyor. Bunu istemekte de haksız olduğumu sanmıyorum. Bazen ayrılmayı düşünüyorum ama ya düzelecekse ben ayrıldıktan sonra diye korkuyorum. Sen niye yazmıyorsun diyebilirsiniz ama artık kendimi kötü hissediyorum rahatsız etmişim gibi. Ben kendisi yazana kadar yazmayı düşünmüyorum ama sizce ne olacak?
Yarın benim doğum günüm. Açıkçası çok merak ediyorum. Çok yakın bir arkadaşıma da sordum size de soruyorum, Türkiye'den dönüşte bir hafta karantina var. Acaba yarın çıkacak diye geldi, karantinada bekliyor da görüntülü konuşursak anlarım diye mi aramıyor? Sizce böyle bir şey olabilir mi? Anlamadım ya. Ağzımda yara çıktı kaç gündür stresten :KK43:
Ben böyle üzüntülü durumlarda hep eşime sığınırım. Bu sevgiliykende böyleydi. Bana garip geliyor böyle durumlarda sevgiliden uzaklaşmak. Aşık olduğu kişiyle konuşmak insana huzur verir zaten.
Kimseyi görmek istemeyeceği durumdaysa bilemem tabi ama bana sizinle olan ilişkisini pek ciddiye almıyor gibi geldi.

10 gün geçmiş, eğer babaannesi ile özel bir ilişkisi yoksa işkillenmek için bence yeterli bir süre. Bu tarz durumlarda insan sevdikleriyle konuşmak ister, en azından dertleşmek içini dökmek ister. Karantina vardı da ondan yazamadım durumu bence gerçek dışı, virüs riski herkes için var. Hazır yarın da doğum gününüzmüş bence bekleyin, yarın geçsin. Baktınız hiç ses soluk yok, o arayana kadar bence bir daha ne bir şey yazın ne de arayın. İnsan sevgilisini aramaz mı ? Bende de üzgünüm ama, maalesef sizi yedekte tutuyor izlenimi uyandırdı.
Şunu kast ediyorum, mesela geldi Türkiye'den de yarın karantinadan çıkacak şekilde mi ayarladı, şimdi ben görüntülü falan arasam dikkatimi çeker otel diye. Erkek bir arkadaşıma açtım mevzuyu, şey dedi "cenaze dediğin en fazla 5 gün sürer belki sürpriz yapacak" ama bilmiyorum ya

Sıkıntı o işte, size geldiğini haber vermiyor mu yani ? hala babaannesinin yasını mı tutuyor ? İnsan sevgilisine geliyorum, geldim de mi demez ? Bu söylediğiniz tek durumda bence geçerli bir sebep olabilir, yarın doğum gününüzdür, size sürpriz yapar, gelmiştir ama sürpriz için saklıyordur. Kırılmanızı asla istemem ama açıkçası ben böyle bir sürpriz filan beklemiyorum bu adamdan. Gelmişse ve haber vermiyorsa zaten muhtemelen bu ilişki bitmiştir.

Ben böyle üzüntülü durumlarda hep eşime sığınırım. Bu sevgiliykende böyleydi. Bana garip geliyor böyle durumlarda sevgiliden uzaklaşmak. Aşık olduğu kişiyle konuşmak insana huzur verir zaten.
Kimseyi görmek istemeyeceği durumdaysa bilemem tabi ama bana sizinle olan ilişkisini pek ciddiye almıyor gibi geldi.
Ona şey dedim "yazma dersen onu bile yaparım yeter ki iyi ol" tek dediği "olaylar yatışsın konuşuruz"

Bence onunla ilgili hiçbir şey yapma çünkü sizinle ilgilenmiyor karşı taraf artık eskisi gibi cenazelerde yas tutulmuyor canim ertesi günü herkes normal hayata geçiyor yazmayın aramayın sormayın hatta yapabilirsen numarasını bile sil bırak görüşmek istiyorsa o çabalasın. Sizinle ilgilenmeye başlarsa bu şahıs yurtdışı imkanı ilgilenir vize oturma izni vatandaşlik için nedense öyle hissettim..

Bence onunla ilgili hiçbir şey yapma çünkü sizinle ilgilenmiyor karşı taraf artık eskisi gibi cenazelerde yas tutulmuyor canim ertesi günü herkes normal hayata geçiyor yazmayın aramayın sormayın hatta yapabilirsen numarasını bile sil bırak görüşmek istiyorsa o çabalasın. Sizinle ilgilenmeye başlarsa bu şahıs yurtdışı imkanı ilgilenir vize oturma izni vatandaşlik için nedense öyle hissettim..
Aslında ben Türk vatandaşıyım sadece okumaya geldim vakalar artınca kesin dönüş yapmadım Türkiye'ye, burası daha güvenli diye

Şunu kast ediyorum, mesela geldi Türkiye'den de yarın karantinadan çıkacak şekilde mi ayarladı, şimdi ben görüntülü falan arasam dikkatimi çeker otel diye. Erkek bir arkadaşıma açtım mevzuyu, şey dedi "cenaze dediğin en fazla 5 gün sürer belki sürpriz yapacak" ama bilmiyorum ya

kendinizi sürpriz beklentisine alıştırmayın

adam telefon faturası çok gelir diye bile aramamış olabilir

ev ahalisi kimi arıyorsun sen der diye aramamıştır vs vs

yani aman tuvalete gitsin arasın diye yorumlar geliyor benzer konularda da tuvalette konuşması daha çok dikkat çeker

yurtdışına gittin birini mi buldun yoksa paravan evlilik mi yaptın kendinden büyük kadınlarla mısın gibi abuk

bir de görüntülü bile aramış adam daha ne yapacak

herkes zırt pırt mesaj atmayı sevmek zorunda mı

Aslında ben Türk vatandaşıyım sadece okumaya geldim vakalar artınca kesin dönüş yapmadım Türkiye'ye, burası daha güvenli diye
Bence beklemede kal canım fazla onunla ilgili beklentiye girme bende yaşadım zamanında böyle şeyler eğer bir erkek hoslanti hisseder se hee şekilde seninle iletişim hâlinde olur senide ayrıca merak eder..

X