Cenaze durumu

baklavacheesecake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2017
2.774
3.013
bir ekleme yapmayı şart görüyorum: arkadaşlar çocuk Türkiye'ye gidince çok sık yazmamaya aramamaya başladı, gelene kadar çalıştığını bahane etti. İki günde bir görüntülü arıyordu mesela, mesaj atmıyordu bahane olarak da "ben aile grubuna bile fazla yazan insan değilim şimdi telefon sürekli elimde olursa kötü olur" diyordu. Bunu da dikkate alın eklemeyi unuttum.

Arkadaşlar selam. Linçlemeden lütfen sonuna kadar okuyun.
Yaklaşık iki aydır görüştüğüm birisi var. Kendisi 2015'ten beri benim okuduğum ülkede yaşıyormuş, pandemiden hemen önce işi bırakıp Türkiye'ye dönmüş, sonradan geri gelmeye karar vermiş, havaalanında tanıştık zaten aynı uçakta geldik. Neyse şimdi kendisine verilen kalış süresi içerisinde iş bulamadığı için Türkiye'ye döndü. Bu ayın ortasında geri gelecek. On gün önce kendisi babaannesini kaybetti. Cenaze var diye bir iki gün öyle fazla konuşamadık ki normal buna bir şey demiyorum tabii ki. Hatta ben taziye/hal hatır sorma dışında yazmadım rahatsız etmeyeyim diye. En son Çarşamba yoklamak amaçlı mesaj attım, "Yapabileceğim bir şey varsa yaparım hatta yazma dersen onu bile yaparım" dedim. O da olaylar yatışsın konuşuruz dedi. Çarşambadan beri hiç konuşmadık. Hani tamam anlarım acıdır da cenaze olalı neredeyse on gün olacak. Ben ilgi delisi bir insan değilim ama bir günaydın mesajı bile alamamak açıkçası zoruma gidiyor. Bunu istemekte de haksız olduğumu sanmıyorum. Bazen ayrılmayı düşünüyorum ama ya düzelecekse ben ayrıldıktan sonra diye korkuyorum. Sen niye yazmıyorsun diyebilirsiniz ama artık kendimi kötü hissediyorum rahatsız etmişim gibi. Ben kendisi yazana kadar yazmayı düşünmüyorum ama sizce ne olacak?
Yarın benim doğum günüm. Açıkçası çok merak ediyorum. Çok yakın bir arkadaşıma da sordum size de soruyorum, Türkiye'den dönüşte bir hafta karantina var. Acaba yarın çıkacak diye geldi, karantinada bekliyor da görüntülü konuşursak anlarım diye mi aramıyor? Sizce böyle bir şey olabilir mi? Anlamadım ya. Ağzımda yara çıktı kaç gündür stresten :KK43:

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam. Linçlemeden lütfen sonuna kadar okuyun.
Yaklaşık iki aydır görüştüğüm birisi var. Kendisi 2015'ten beri benim okuduğum ülkede yaşıyormuş, pandemiden hemen önce işi bırakıp Türkiye'ye dönmüş, sonradan geri gelmeye karar vermiş, havaalanında tanıştık zaten aynı uçakta geldik. Neyse şimdi kendisine verilen kalış süresi içerisinde iş bulamadığı için Türkiye'ye döndü. Bu ayın ortasında geri gelecek. On gün önce kendisi babaannesini kaybetti. Cenaze var diye bir iki gün öyle fazla konuşamadık ki normal buna bir şey demiyorum tabii ki. Hatta ben taziye/hal hatır sorma dışında yazmadım rahatsız etmeyeyim diye. En son Çarşamba yoklamak amaçlı mesaj attım, ortalık yatışsın konuşuruz dedi. Çarşambadan beri hiç konuşmadık. Hani tamam anlarım acıdır da cenaze olalı neredeyse on gün olacak. Ben ilgi delisi bir insan değilim ama bir günaydın mesajı bile alamamak açıkçası zoruma gidiyor. Bunu istemekte de haksız olduğumu sanmıyorum. Bazen ayrılmayı düşünüyorum ama ya düzelecekse ben ayrıldıktan sonra diye korkuyorum. Sen niye yazmıyorsun diyebilirsiniz ama artık kendimi kötü hissediyorum rahatsız etmişim gibi. Ben kendisi yazana kadar yazmayı düşünmüyorum ama sizce ne olacak?
Yarın benim doğum günüm. Açıkçası çok merak ediyorum. Çok yakın bir arkadaşıma da sordum size de soruyorum, Türkiye'den dönüşte bir hafta karantina var. Acaba yarın çıkacak diye geldi, karantinada bekliyor da görüntülü konuşursak anlarım diye mi aramıyor? Sizce böyle bir şey olabilir mi? Anlamadım ya. Ağzımda yara çıktı kaç gündür stresten :KK43:

Yaşarsan anlarsın neden yazamadığını.
Bu kadar bencil olmayın ya.

İki aydır görüştüğünüz biri için fazla stresleniyorsunuz. Çok fazla anlam yüklemişsiniz.
Cenaze olayına gelince benimde babaannem vefat etti, taziye o bu şu derken en fazla 7 gün sürdü, 7sini de okutup evimize döndük. Ha bizimki kanser 4.evreydi ve bilinci kapalıydı öleceğine kendimizi alıştırmıştık. Beklenmeyen (kanser gibi ölümcül hastalıklar sebebiyle değilse) bir ölümse şoku atlatamaması normal.

belkide sizden zor zamanlarında arayıp sormanızı bekliyordur. gurur yapacak bişey yok nasıl olduğunu sorun.

diğer konudada çok beklenti içerisinde olmayın derim

Yaşarsan anlarsın neden yazamadığını.
Bu kadar bencil olmayın ya.
Ne demişim? Rahatsız etmemek için mesaj bile atmıyorum demişim. Öyle değil mi? Neden ilgi delisi gibi görünüyorum anlamıyorum. Görüldü yiyince trip atanlardan değilim ama hiçbir şey beklememek de olmuyor deniyorum olmuyor. Sürekli ben yazınca da rahatsız ediyor gibi hissediyorum.
Bence kafanda kurma. Olmazsa daha çok üzülürsün.
Aslında kafada kurmaktan ziyade hani anlamaya çalışıyorum. Ne bileyim.
İli aydır görüştüğünüz biri için fazla stresleniyorsunuz. Çok fazla anlam yüklemişsiniz.
Ayrıca cenaze olayına gelince benimde babaannem vefat etti, taziye o bu şu derken en fazla 7 gün sürdü, 7sini de okutup evimize döndük. Ha biz yakın değildik, belki o baban esine daha düşkündür, psikolojisi daha çok etkilenmiştir bilemem.
Evet ama ben yazıp hal hatır sorup rahatsız etmek de istemiyorum aslında. Sonuçta konuşmaya ihtiyacı olsaydı kendisi yazardı, rahatsız etmeye gerek yok sanki.
Onu bunu bilmem de 2 aylık ilişki için ağızda yara çıkar mı yahu. Vitamin eksilikgidir o karadut pekmezi filan yiyin. Olaya iyi tarafindan bakmaya calisiyorum😊
Teşekkür ederim :) ben haksız yere işten de çıkarıldım ona da kafam takık, "sonra konuşuruz" diye savuşturulmaktan korktuğum için ona da yazamıyorum artık

Ne demişim? Rahatsız etmemek için mesaj bile atmıyorum demişim. Öyle değil mi? Neden ilgi delisi gibi görünüyorum anlamıyorum. Görüldü yiyince trip atanlardan değilim ama hiçbir şey beklememek de olmuyor deniyorum olmuyor. Sürekli ben yazınca da rahatsız ediyor gibi hissediyorum.

Evet ama ben yazıp hal hatır sorup rahatsız etmek de istemiyorum aslında. Sonuçta konuşmaya ihtiyacı olsaydı kendisi yazardı, rahatsız etmeye gerek yok sanki.

Teşekkür ederim :) ben haksız yere işten de çıkarıldım ona da kafam takık, "sonra konuşuruz" diye savuşturulmaktan korktuğum için ona da yazamıyorum artık
Bence sen yaz. Belli o hatırlanmak istiyordur. Eğer beklenmedik bir ölümse şok yaşaması normal. Özellikle güçlü aile bağlarına sahiplerse.

Bence yaz adama, muhtemelen sonra konusuruz diyecek en azından sonucu gorursun. Kafan rahatlar olumsuz dahi olsa.
Kendını yemezsin

Aranızda kuvvetli bir bağ oluşmamış anladığım kadarıyla. Sonuçta ilgi beklemekten çok insan yakın hissettiği birini arar sorar, olan biteni paylaşır. Eğer üzgün ve stresliyken kabuğuna çekilen biriyse bilemiyorum, belki de iş durumları, tekrar bir pozisyon bulma, yerleşme durumu ile uğraşıyordur. Ama şunu söyleyeceğim sanırım siz yalnızsınız ve bir şekilde hayatınızda birinin eksikliğini hissediyorsunuz. Tesadüf vs derken siz hoşlandınız, belki kendinizce biraz daha idealleştirmiş olabilir, beklentiye girmiş olabilirsiniz. Bence hayatınızda küçük bir olasılık olarak görün ve çok üzerine düşüp plan yapmayın.

Tatlım mesaj atmak istemiyorum demişsin ama mesaj atmamasına ne kadar taktıysan ağzında yara çıkmış.
Cenaze durumları sıkıntılı zamanlardır.
Cenaze işlemleri, eve gelen gidenle uğraşması, üzüntüsü vs bir ton sebebi var sana yazmamak için.
Başına geldiğinde anlarsın dediğim durum o. (Allah geçinden versin)
Gerçekten sana ilgi duyan insan yazacaktır zaten.

simdi bir yandan ben uzulmenizi anliyorum,
sonucta insan asil bu gunlerde secdigini yaninda ister,
sizi on gundur arayip sormuyorsa sevgi eksikligi vardir diye dusunebiliriz.

ama bir yandan da zaten daha 2 aydir hayatinizda olan birisi,
cenazesi de oldugu icin ayrica ailesiyle uzun zaman sonra bir arada oldugu icin de sizi aramak ihtiyaci hissetmemis olabilir, belki de bu iliskinin gercekten bir iliski denmesi icin zamana ihtiyaci vardir.

daha cok kendi hayatiniza odaklanarak bu sureci atlatmanizi oneririm,
o dodndugunde de duruma gore bir ikinci kez denersiniz.

Anlamadım 2 aydır tanışıyorsunuz sevgili misiniz yoksa öyle konuştuğunuz flört ettiğiniz bir durum mu sadece? İlişki durumunuzun ne olduğunu siz biliyor musunuz? Cenazeden önce de Türkiye'de olduğundan beri konuşmalar sekteye uğradıysa belki de onun için önemli degilsinizdir belki de cidden meşgul üstüne cenaze de olmuş. Bilemedim.

Anlamadım 2 aydır tanışıyorsunuz sevgili misiniz yoksa öyle konuştuğunuz flört ettiğiniz bir durum mu sadece? İlişki durumunuzun ne olduğunu siz biliyor musunuz? Cenazeden önce de Türkiye'de olduğundan beri konuşmalar sekteye uğradıysa belki de onun için önemli degilsinizdir belki de cidden meşgul üstüne cenaze de olmuş. Bilemedim.
Aslında sevgiliyiz de bunlar olunca öyle demeye de dilim varmıyor gerçekten

Vefat haberinin gerçekliğinden emin misin?
Birkaç hafta, başka flörtleri için rahatsız edilmeden takılmaya çalışan birinin yalanı da olabilir, böyle erkekler de az değil ve 2 aylık süreç de tanımak için yeterli değil.

X