Chia tohumu ile zayıflayan var mı?

Ben doğum sonrası kilolarımı (35 kilo) spor ve diyetle verdim yalnızca 7 kilo fazlam kaldı bilirsiniz son yapışan kiloyu vermek zordur, bu nedenle chia aldım gerçekten tok tutuyor 1.5 kilo 3 günde vermek şaşırtıcı yine üstüne basa basa diyorum diyet ve spor olmadan hiç bişey den mucize beklemeyelim.

bence bunlar hep para tuzağı ben geçde olsa anladım spor yap düzenli yapamıosan 1 saat tempolu yürüyüş ve dengeli sağlıklı beslen ve en önemlisi ekmeği-şekeri ve tuzuda azalttınmı tamam bu iş.ha bide günde 3lt su ben 4 lt içiyorum önceden hiç içmezdim şimdi alıştım . mesala ben güne 1 bardak limonlu -ballı ve elma sirkeli suyla başlıyorum bence sende bunu dene çünki onlar kilo verdirmiyor onları sadece diyet listenin içine vitaminli olduğu için ekle
Size katılamayacağım. Ben yıllardır spor yaparım, bol su içerim ama yine de kilom sabit.
Akşamları nefsime hakim olamıyorum çünkü.
Bu gıdalar bir çeşit bakliyat ve artık ülkemizde de yetiştiriliyor. Üstelik çok ta sağlıklı. Chia'yı kinoa ile birlikte kullanmaya başladım başlayalı akşamları nefsime hakim olabiliyorum.

Az çok herkes hiçbir yiyecegin mucizeler yaratmayacağının farkındadır.Sağlıklı yaşan dediğimiz hayat standartları cok zor.Insanın nefsini tutmasından ziyade hayatını planlaması cok zor oluyor.2 gündür misafirlikteyim.en az 10 kişilik gruplarla.ne kadar yemeyeceksin
Mümkün mü?En masumlarını seçmeye çalısıyorum ama sonuçta çoğu "sağlıksız".

Amansız sarıldığımız chialar,kinoalar vb.leri motivasyon sağlıyor engelli ve zor yolumuzda.
:KK9:

Ben doğum sonrası kilolarımı (35 kilo) spor ve diyetle verdim yalnızca 7 kilo fazlam kaldı bilirsiniz son yapışan kiloyu vermek zordur, bu nedenle chia aldım gerçekten tok tutuyor 1.5 kilo 3 günde vermek şaşırtıcı yine üstüne basa basa diyorum diyet ve spor olmadan hiç bişey den mucize beklemeyelim.
merhaba benimde 30 kilo vermem gerek.siz nasıl bi diyet yaptırnız yazar mısınız. ve de ne kadar sürede verdiniz kilolarınızı

merhaba benimde 30 kilo vermem gerek.siz nasıl bi diyet yaptırnız yazar mısınız. ve de ne kadar sürede verdiniz kilolarınızı
Merhaba ben kilolarımı 1 yıl içinde verdim, sağlıklı olanda bu zaten. Çünkü şok diyetler her zaman fazlasıyla kilonuzu geri almanızı sağlıyor. Ben tamamen beslenme düzenimi değiştirdim. Yemeklerimi zeytinyağlı yiyorum şeker,tuz, cafein , gazlı içecek kullanmıyorum sadece haftalık periyotlarla çavdar, tam buğday yada kepekli ekmek kullanıyorum dönüşümlü olarak günde 2 dilim bol su içiyorum zaten bildim bileli bol su içerim ve son olarak evde plates ve spor yapıyorum size bir günlük öğünümü yazayım
Kahvaltı
Güne ılık limonlu su içerek başlıyorum
1 dilim çavdar vb. Ekmeği
1 haşlanmış yumurta
Salatalık, domates
1 kibrit kutusu peynir
Bol su

Öğle
Çorba, yoğurt bol su salata ekmek yok

Ara öğün
1 yeşil elma yada salatalık

Akşam yemeği (en geç 17.30 gibi yiyorum)
Evde ne yemek varsa az porsiyon 1 dilim ekmek
(Pilav yada makarna 2 kaşık)
Haftada bir günde çok abartmadan istediğim herşeyi yiyorum
İnşallah yardımcı olmuşumdur.
Herşey tamamen irade ile alakalı

Bende bugün başladım chia tohumuna

Size katılamayacağım. Ben yıllardır spor yaparım, bol su içerim ama yine de kilom sabit.
Akşamları nefsime hakim olamıyorum çünkü.
Bu gıdalar bir çeşit bakliyat ve artık ülkemizde de yetiştiriliyor. Üstelik çok ta sağlıklı. Chia'yı kinoa ile birlikte kullanmaya başladım başlayalı akşamları nefsime hakim olabiliyorum.
anladım aslında bende size onu sölemek istiyorum tamam şu konuda size katılıyorum besleyici bi şey ama zayıflatan bi şey değil inanın buna spor yapıp yemeklerinize dikkat etmelisiniz akşamda bi şeyler yeyin ama bu meyve yiyin mesala 1 kivi mandalina bunlar lif oranı yüksek meyveler yağ yakımında çok faydalılar inan ben 1 haftada 1 kilo verdim bile bu şekilde

ben güne bir su bardağı ılık suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi 1 tatlı kaşıgı bal ve yarım limonun suyunu katıp o şekilde içip başlıyorum ve işe 7 km yürüyerek gidiyorum her gün.günde 4 lt de su içiyorum. 9 da kahvaltımı yapıyorum çeyrek kepek ekmeğinin içine marol,domates,salatalık,peynir ve yanındada taze biber yiyorum çay olarakda yeşil çay içiyorum şekersiz.öğlen yemeğimdede çorba,sebze veya bakliyat yemekleri ve bolca limonlu ve sirkeli salata ekmek yok asla.ve ardından bi türk kahvesi aralarda yeşil çay,bolca su,limonlu soda(ama limonu bn sıkıyorum içine) akşam bi bi meyve yiyorum ve evde zumba dansını,lerissayla 1 mil sporunu uyguluyorum ve yatıyorum. bu şekilde 1 haftada 1 kilo verdim bile çok mutluyum haaa bu arada chia tohumu bana yaramamıştı kabız yapmıştı.

Hanımlar amaranth diye bir bakliyat gördüm. Çok sağlıklı. Özellikle ilgimi çeken yönü protein yönünden zenginliği.
Daha önce migrostan aldığım chia tohumunu bulamıyorum. Evdeki de bitmek üzere.
Amaranth 'ı tüketmeyi düşünüyorum. Kinoa gibi. Kinoanın demir oranı amaranth' dan daha yüksek sadece ( farkı bu)

bu cyndyrella sahte hesap ve reklam amaçlı burada kızlar yorumlarına vs inanmayın.sürekli bir satış sitesine yönlendirmeler her 2 3 yorumdan sonra yok şu kadar kilo verdim vs manipüle ediyor ortalığı İNANMAYIN.

Kızlar bende başlamak istiyorum
Ilk birkaç gün tek öğün kullanılıyor galiba sonra iki öğüne çıkıyor 2 y.k. Geçmeyecek sekilde ama aklımı karıştıran kimine 15-20 günde 5 kilo verdirmiş kiminde gram oynamamış :KK43: kimine de kilo aldırmış
her bünye de farklı etki yapıyor galiba ben yine de şansımı denemek istiyorm moral için de birlikte hareket edebileceğimiz arkadaş arıyorm :KK76:

Kızlar bende başlamak istiyorum
Ilk birkaç gün tek öğün kullanılıyor galiba sonra iki öğüne çıkıyor 2 y.k. Geçmeyecek sekilde ama aklımı karıştıran kimine 15-20 günde 5 kilo verdirmiş kiminde gram oynamamış :KK43: kimine de kilo aldırmış
her bünye de farklı etki yapıyor galiba ben yine de şansımı denemek istiyorm moral için de birlikte hareket edebileceğimiz arkadaş arıyorm :KK76:
bende yarin basliyorum istersen motive oluruz.birlikte yola cikalim.. ve bakalim 15 gun sonra kac kilo vercez..ne dersin..

hanımlar her sayfayı ben de okudum

ben chia tohumunu bilmiyordum görümcem internetten setini almış bana da denemem için kargo ile gönderdi

bende de iştah kesti ama sürekli değil bugün daha az yedim içim kazındı yemek yedim dikkatli yiyeyim kaçırmayayım dedim chia kullanmadığım zamanlardan daha az yedim yemek midemde tokluk hissi verdi kısa sürede

biraz da ben dikkat etmeye çalışıyorum akşam daha az ve yağsız yiyeceklere tercih ediyorum

bir de bazı kişiler bana fayda etmedi diyor bazıları fayda etti diyor bir aralara ender saraç 5'i bir arada çay çıkmıştı herkes zayıflıyorum diye çevremde demişlerdi ben içtim hem kabız oldum hem de gram kilo verememiştim

bazı arkadaşlar kahve kullanıyormuş benim çevremde bir kişi keten tohumu ile çok zayıfladım demişti o da bana çok fayda etmedi

yani bir şeyin faydası kişiden kişiye değişiyor

X