Çıkış yolu bulamıyorum

Eşinizin ailesinin size ne yaptığını bilmiyorum ama hakaret ve küfür etmemeliydiniz, hiç kimse kaldıramaz bunu. Yine de dünyanın sonu değil. Şu an olayların sıcaklığıyla her şey hep böyle kötü gidecekmiş, bir daha asla mutlu olamayacakmışsınız gibi hissedebilirsiniz ama geçecek. Evliliğinizin akıbeti ne olur bilemem ama hayatınız eşinizden ibaret değil. En çok kendinizi sevin ve en çok kendinize şefkat gösterin. Bir uzmandan yardım alarak üstesinden gelebilirsiniz

Katılmamak elde değil 🙈 neyse ki beni çok seviyor affettirdim kendimi özür diledim barıştık. Kayınvalidem geldi bugün onunla da konuştuk annem de vardı. Kızım biz seni çok seviyoruz hep saflığından kaybediyorsun senden çok seni dolduran tilki eltin hatalı benim kızlarıma karşı seni hep o kötü etti dedi ki haklı eski konularımı bilenler bilir kendi araları bozuk diye beni de gazlayıp duruyor. Kız kardeşlerine küfür etmem tamamen benim eşekliğim ve boğazıma yapıştığında sinirle söylediğim bişey yani onlar yüzünden ne hale geldik diye sinirlenip söyledim çok üzgünüm. Çekilecek dert değilim farkındayım ama aklınıza gelmeyecek ağır travmalar yaşadım çocukluğumdan beri ki eşim de bunlardan haberdar anksiyete ve panik atak sorunum var ilaç kullanıyorum zaten. İnşallah geçecek bütün bunlar zamanla daha da olgunlaşacağım ki 25 yaşındayım 17-18 yaşında ergen gibi davrandığımın da farkındayım ama dediğim gibi aşacağız toparlayacağım inanıyorum. 🥰
Eşinizin size verdiği bu şansı iyi değerlendirirsiniz umarım ☺️

insanlarla iletişim şekliniz buysa sizinle görüşmemeleri çok normal tabi.
kocanız sizin ailenize böyle küfür etse gene de haklısın kocacım arkandayım deyip boynuna mı sarılırdınız ?
adamın kardeşlerine sürtük demişsiniz yahu, ötesi var mı ?
kocam benim kardeşime öyle bir laf etse o dakikadan sonra tillahı olsa söker atarım hayatımdan.

Bence özür dilemeli ,hatanızı kabul etmeli , burda yazdığınız gibi ona içinizi dökmeli ve onu değişeceğinize inandırmalısınız..Ama tabi gerçekten değişebileceksrniz..Yoksa kimsenin günahına da girmeyin derim..Babanıza olan kininiz sizi ona dönüştürmüş..Babanızı affedin barışın yüzleşin.Onu kendi hatalarıyla ve kaderiyle bırakın..Hep kötü anne babaların çocukları ,onlara olan nefretlerinin esiri oluyor..Merak etmeyin siz affedince babanız yaptıklarının cezasından kurtulmayacak.Acıyın ona .

Anladığım kadarıyla sadece eşinin ailesine değil genel olarak bu tavırda sinirli ve agresif bir insansın. Bu konuda destek almayı düşündün mü hiç çünkü bu şekilde bir hayat sürdürmek senin için çok zor olur. Bence bi yerden başla daha sonra eşinle eşli terapiye devam edin bir kavga yüzünden evlilik bitirilmez ama tabi bir şeylerin onarılmaya ihtiyacı var eşin özrü hakkediyor ailesinin hataları yüzünden sen hırsını ondan çıkarıyorsun. Ne olursa olsun, ne yaparlarsa yapsınlar hiç bi insan annesine kardeşine hakareti kaldırıp kabullenemez. Bi süre ayrı kalıp sinirlerini yatıştıktan sonra oturup konuşun derim.

İnsan eşinin ailesine,kız kardeşinin namusuna nasıl laf eder. " Sürtükler " ne demek. Üzgünüm ama eşiniz haklı.

Kv gezmeye giderken cagirsa neden diye kavga çıkar, çağırmasa neden diye kavga çıkar. Kimse kimseyi sevmek sorunda değil, sadece saygı duymak zorundayız.

Daha yeni evliydik. 2 buçuk ay olmuştu henüz. 5 senelik beraberliğimiz vardı. Öyle de çok seviyorduk ki birbirimizi. Aslında ben hiçbir zaman layık olamadım kocama. Sevgiliyken de hep kavga sorun çıkarırdım. Az önce annemin yüzüme haykırdığı herşeyin özetiydi. Aynı babam gibiyim ben. Geçimsiz, aksi, küfürbaz, kötü bir insanım kısacası. Aslında 1 buçuk aydır çok iyiydik. Annemlerin çok uzaklarda oluşunu kabullenmiştim yokluklarına alışmıştım . Evimi benimsemiştim. 10 gün önce annemler yaşadığım yere geldi yurtdışından. Eşim istersen annenlerde kal onlar gidene kadar hasret giderirsiniz dedi. Çokta iyi oldu aslında bana çok iyi geldi moral olarak . Fakat bir kaç gün önce eşimle tartıştık. Görümceler şuraya buraya gidiyor kaynana ile birlikte, bana bir kere gelmediler, beni sosyal medya hesaplarından silmişler gibi konulardı tartışma sebebimiz. Ne b*k yerlerse yesinler gibi bi laf ettim sinirlendi ki kendisi bana hak verip ne halleri varsa görsünler diyen insandı. Zorla haklıyken haksız duruma düşmeyi başardım. Bilmiyorum belki de baştan beri haksızdım. Belki de gereksiz şeyleri takıp evliliğini mahvetme aşamasına sürükleyen takıntılı bi aptalım. Evden bişey alacaktım eşimi aradım küs olduğumuz halde. Annem de evine git bugün orda kal yarın gelirsin dedi. Eşim de kendi annesinin evinde kalıyordu bu süreçte. Geldik eve direkt yatmaya gitti. Ne bu tavır dedim ne bekliyorsun dedi . Özür dilememi bekliyormuş o gün ettiğim laftan dolayı. Dilemem hakettiler dedim. Sonra tartışmaya başladık bildiğiniz tekme tokat kavga ettik ilk defa. Annemi aradı ben artık bıktım dedi bunu da götürün giderken boşanacak mıyız ne olursa olsun artık dedi. Ne söylediyse annem hepsinde ona hak verdi . Annemler eve geldiler gecenin bi vakti. Bağırışlarımız sokakta duyuluyormuş. Eşimi annesinin evine yolladı annemler . O gittikten sonra polis geldi apartmandakiler haber verdi sanırım. Bişey yok iyiyim dedim benden kaynaklı bi sorundu kusura bakmayın dedim gittiler . Annem bitti buraya kadar en kısa zamanda boşanıp benimle geliyorsun dedi ağladı. Oysa ki ben seviyordum eşimi. Ailesi canımı o kadar yaktığı halde daha önce de yaptıkları bi takım şeyler olduğu halde kına gecemi düğünümü mahvettikleri halde ettiğim bi söz için onları savunması zoruma gitti . Ayrı kaldığımız şu 10 günde bile benden soğumuş gibi geldi canım yandı. Ben sütten çıkmış ak kaşık değilim biliyorum. Hatta kendimi şuan dünyanın en berbat insanı gibi hissediyorum . Keşke bütün bunlar bi rüya olsaydı. Herşeyi kendi ellerimle mahvettim . Kimsenin yüzüne bakacak yüzüm kalmadı. Yüzünü çizmişim o halde eve gitti annesi babası kim bilir neler dedi arkamdan. Kavga ederken kız kardeşleri için “iki sürtük yüzünden bu haldeyiz” dedim boğazıma sarıldı. Yolun sonuna gelmek böyle bişey mi? Dünyanın sonu gelmiş gibi hissediyorum. Ölmek istiyorum gerçekten . Hiç kimse böyle birini kaybettiği için üzülür mü? Ben bu dünyaya ne verdim ki? Ne iyi bi evlat olabildim, ne iyi bir eş, ne de iyi bir anne olabileceğim . Herkesi üzdüm. İnsanların başına bela olmaktan öteye geçemedim. Maalesef ki o nefret ettiğim babamdan hiç bir farkım yok . Şu camdan atlayıp canımdan olmanın elimdekileri kaybetmekten ne farkı var ki? Hayatım öyle de son bulacak böyle de.
Esim cok.biliyor tamam hatalisin ama ya onlar o kocana soyle bosanacaksa da adil olsun tamam cirkin.bir laf etmissin kabul ama seni bu asmaya getirmek sana eziyet degil mi?sosyal medyadan silmisler birkez bike cagirmamislar vs vs hep bana sana hakverecegi olaylar yasamissin kusura bakma ama esinde aptal

Yaptıkların ayrı kötülük “ay yerin dibine gireydim vah ben berbat bir insanım of öleydim de yapmayaydım hep babamın suçu” diye duygu sömürüsü yapmak ayrı kötülük. İki kere kötü niyetlisin konu sahibi, senin gibi biriyle uğraşmak istemezdim bırakırdım direkt. Hiç öyle geçmiş travmalar deyip kılıf uydurma yemezler buradaki hatunlar, ailende ne yaşadıysan yaşadın kimse gül bahçesinde yetişmiyor. Her travmatik çocukluk geçiren küfür kıyamet saldırsın o zaman çevresine. Artık yetişkin bir insansın ruhunda bozukluklar varsa onarmaktan kendin sorumlusun, onarmaya niyetli değilsen evlenip başkasının da hakkına girmemeliydin.

Baya kötu bir durum ama cıkıs yolu bence de yok esinizi seviyor olabilirsiniz ama o sevgi icin emek vermeniz lazım mesela kendinizi zaptetmeniz sabretmeniz vs gibi . emek vermedikten sonra yanlış olduğunu bildiğiniz seyleri yapmaya devam ettikten sonra sevmenin bir anlamı yok bence. liseli değiliz sonucta ve hatalarımızın bir sonucu olduğunu görmek için canımızın yanması gerekiyor e öyle oldugu halde hala aynı hataya devam etmek neden peki

Ayrıca madem görümcelerini sevmiyorsun neden bize hic gelmiyorlar diye kavga cıkatdın onu da hic anlamadım gelseler de demek ki yüzlerine gülüp arkalarından konuşacaktın o zaman gelmiyorlar diye neden kabahatli oluyorlar ki, bir insan sevmediği birilerini meden görmek ister . Doğru mu anladım konuyu anlamadım ama cok saçma

X