ÇIKMAZA GİRDİM?

Niye ne başında yaşan söyledin feriha mısın? Ayrıca evlenip boşanınca saf temiz olunmuyor mu? Yapmayın hanımlar değerinizi düşürmeyin.

Peygamberimiz de hz Hatice anamızla evlendi kendisi hem evlenip boşanmıştı hem de büyüktü, kimse ona saf ve temiz değil demiyor. Cennetle müjdelendi.

En kısa zamanda gerçeği söyleyin başka şekilde öğrenmesin

Eğer eski eşinizi aldatmadıysanız hala tertemiz ve saf oluyorsunuz bacım.
Ayrıca bunu ona akıllı biçimde söyleyin bence. Sonuçta keyfi yalan söylemediniz. Maalesef bu coğrafya buna zorunlu kılıyor.

Temiz ve saf derken arkadaşlar yalan söylemeyen durust bir kız olarak görüyor ve eminim anlatsam ayrilacak benden onu kaybetmekten çok korkuyorum
Nerden eminsiniz? Bekarete önem verdiğini söyledi mi?
Yalan konusunda hassas mı? Birde ne diye yalan söyleyeceksiniz mesela?
Evlenmedim hiç mi dediniz? Öyle ise evet yalan söylemiş olacaksınız.

Evlilik ile alakalı konu açmadıysanız yalan söylenilecek bir durum yok.

Eğer eski eşinizi aldatmadıysanız hala tertemiz ve saf oluyorsunuz bacım.
Ayrıca bunu ona akıllı biçimde söyleyin bence. Sonuçta keyfi yalan söylemediniz. Maalesef bu coğrafya buna zorunlu kılıyor.
Es degilde diger sevgili seysini aldatan ne oluyodu kendime damga yapıstırcam da :/

28 yaşında bir kadınım. Eşimden ayrilalı 3 sene oldu şiddet yüzünden ayrıldım. Artık evlenmeyi düşünmezKen hayatıma şimdi ki erkek arkadaşim girdi. Ilk başta bu ilişkinin bu kadar uzun yere gideceğini bilmedigimden evlendigimi diyemedim. Benden faydalanmaya calisir diye. 5 aydır birlikteyiz o bekar herşey rüya gibi ve benimle evlenmeyi düşünüyor. Artık nişan takalım dedi. Ve beni tertemizbir kız olarak görüyor. Saf sın temissin diyor ama gerçeği bilmiyor bana çok guveniyor ben de ona aşık oldum. Söylersem tüm güveni gidecek ve beni terk edecek. Hatayi ben en başında yaptım ama bilmiyordum asik olacagimizi şimdi ben ne yapmalıyımhic kendini
Evlenip boşanınca kimse kirlenmez bu düşünceyi çıkar aklından öncelikle sen gelinliğinle duvaginla evlendin anlasamadin ayrıldın sen bunu idarak et önce senin evlenip boşanmış olman onun için sorun ise bence hiç işin olmasin o düşüncede bir insanla senin şu anki medeni dururmun onu ilgilendirir ondan öncesi onu ilgilendirmez yani eger sorun ederse babam ölünce annenin Namusu kirlenmis mi oluyor diye sor bakalım

Nerden eminsiniz? Bekarete önem verdiğini söyledi mi?
Yalan konusunda hassas mı? Birde ne diye yalan söyleyeceksiniz mesela?
Evlenmedim hiç mi dediniz? Öyle ise evet yalan söylemiş olacaksınız.

Evlilik ile alakalı konu açmadıysanız yalan söylenilecek bir durum yok.
Yalana çok önem veriyor

Evlendiğini beni kullanır diye! saklayan insan ne cevap vermiş olabilir ki? Bakire değilim dersem farklı beklentileri olur diye kesin öyleyim demiştir
Adam yalana çok önem veriyormuş. Üstelik konular nasıl açıldı bilmem bir öğrendiğimde “ben eminim sen bakiresin” diyor.

Konu sahibinin verdiği cevapları bilmiyorum ama eğer ki konuyu kıvırıp kapattıysa. Sonradan evlenip bosandıgını söylediğinde adam “bana yalan söyledin” diyemez. Çünkü konu sahibi hiçbir şey dememis.

Velev ki konu sahibi “evet bakireyim” gibi cevaplar verdiyse haliyle adam “bana yalan söyledin” diye didinecektir.
Yani verdiği cevaplardan yola çıkarak karşı taraf ona göre şekillenecektir.

Bunları diyen adam zaten yolunu alır diye düşünüyorum.

Evlenip boşanmak neden bir kusur olsun ki zaten böyle bakan biri ise olaya olmaması daha hayr olur tabi bunu başta söyleseniz bence daha doğru olurdu olaya nereden bakarsan bak baştan bazı şeylerin konuşulması daha doğru geliyor

Hayır bana dedi ki ben eminim sen bakiresin dedi bunu açık açık dedi
Bu cümle çok doğru bir cümle değil. Sizin boşandığınızı biryerden öğrenip bunu itiraf etmeniz için mi böyle bir şey söylüyor. Yok cidden bunu önemseyen erkekse uzaklaşın oradan evlenirseniz bunu ısıtıp ısıtıp sunar önünüze. Bu arada bunu söylediğinde boşandım deseydiniz tam yeriymiş çünkü.

X