Tüp Bebek Merkezleri çikolata kisti olup tüp bebek tedavisi görenler ve görmüş olanlar lütfen paylaşalım

Canım sen neden böyle umutsuzluğa kapılıyorsun hiçbirşey kaybetmiş değilsin ...bizim yaşımızda olup evli olmayanlar var ve onlar da da bu hastalık olabilir..Allahtan biz evliyiz ve hemen başlayabiliriz tedavi ,tüp bebek vs.ye....kistlerine rağmen tüp bebek deneyebilirler ama çoğu yer önce laparaskopi ol diyecektir..ben de öyle yaptım,bence iyi bir prof,doçent vs. bir hoca bul,ona danış herşeyi...tedavini ol bence..ameliyatla over rezervleri biraz etkilense bile milyonlarca yumurtamız var çocuk yapmaya yeter,over rezervini belki de kist bekledikçe daha çok düşürüyordur, çünkü o kist içi kan pıhtısı dolu lastik top gibi birşey ve orada durdukça overdeki yumurtaları ezmeye devam ediyor ve orda iltihabi reaksiyonla da yumurtalara zarar veriyor olabilir..bence laparaskopini ol ve temiz temizken eşinde de sorun varsa hemen tüp bebeğe başvur derim...ameliyatta tüplerin açık mı değil mi bakarlar açıksa ameliyattan sonra hemen 6 ay normal yolla da bebek deneyebilirsin..ama eşindeki sorun önemli ise hemen tüp bebeğe de gidebilirsin..daha yaşın genç hiç üzülme...4 yıldır çocuğun olmadığı için de üzülme o kistler dururken normal yolla çocuk sahibi olmak bir mucize olur zaten..

iyi bir üniversite hastanesini tavsiye ederim...eğer daha çok ilgi istiyorsan özel hastanelerden çok daha bilgili hocalar var ve özelden ucuza gelir....kolay gelsin canım...

benimde laparaskopi mi fatih şendağ yaptı 4 cm çukulata kisti vardı ve içorganlar birbirine yapışmış allaha şükür başarılı bir ameliyat yaptı aynı zamanda histeroskopide oldum 5 ay oldu şükür şu ana kadar tekrarlamadı zaten tüp bebeğe başlıyorum ..fatih şendağ konusunda uzman süper bir doktor..

benimde komşum aynı sizler gibi çikolata kisti varmış tüp bebekle bi kız arkasından doğal ikizleri oldu şuan üç kızı var:)) çok tatlılar minik minik üç kız

benimde komşum aynı sizler gibi çikolata kisti varmış tüp bebekle bi kız arkasından doğal ikizleri oldu şuan üç kızı var:)) çok tatlılar minik minik üç kız

ne güzel inşallah allahım bizede nasip etsin...

inşalahhhh Allah ım banada,buradaki arkadaşlarımada isteyen herkese nasip etsin, minik minik kızlar oğlanlar:))

dr.su çok sağol canım, haklısın ve verdiğin moral için Allah razı olsun.
herşeyden önce biran önce kendimi toparlamalıyım galiba.
herşeyin hayırlısı olsun,inş laparoskopi çareme vesile olur.

dr.su çok sağol canım, haklısın ve verdiğin moral için Allah razı olsun.
herşeyden önce biran önce kendimi toparlamalıyım galiba.
herşeyin hayırlısı olsun,inş laparoskopi çareme vesile olur.
inşallah canım,inşallah istediklerimize kavuşuruz...hayat çok zor ,insan merak ediyor neden başkaları çok kolay çocuk sahibi olurken biz böyleyiz diye,ama yine de Allah daha kötülerinden korusun...

selam 35 deniz,demek senin lap.ni de Fatih Şendağ yaptı,gerçekten çok iyi bir doktor,sağolsun..sen tüp bebeği nerde yaptırıyorsun,yoksa o da mı Egede?

selam 35 deniz,demek senin lap.ni de Fatih Şendağ yaptı,gerçekten çok iyi bir doktor,sağolsun..sen tüp bebeği nerde yaptırıyorsun,yoksa o da mı Egede?

selam dr.su aslında ege de başlamıştım sonra 3 yılım dolmadığı için raporsuz olucak diye bende egedeki yoğunluk ve birazda ilgisizlikten evraklarımı aldım ve smyrna arta başlıyorum aslında fatih hocada şundan kısa süre öncesine kadar anlaşmalı olarak smyrna arttaydı ama kendisine alsancakta muayenehane açmış ve ayrılmış o yüzden onu bıraktım ama ameliyat konusunda dediğin gibi laparaskopi konusunda Türkiye de sayılı isimlerden..reklam gibi oldu ama öyle :)) bende 6 aralık gibi doğum kont. hapına başlayıp baskılama olayına geçicez ocak ta da tüp bebek..inşallah hakkımızda hayırlısı neyse o olsun..

canım meraba ben üçüz gebeliğini kaybeden ayşe daha öncede bekli yazmışımdır sana ben tüp bebek yaptırırken bir santimden fazla çikolata kistim vardı rahiminde bir sorun yoksa tutuyor genelde inanmak çok önemli allah kolaylık versin canım düşünme bence olacağına inan sadece kib canım..

Asumancım ve çikolata kisti olan tüm arkadaşlar hepimize geçmiş olsun.hastalığımızın çok sevimli bir adı var ama kendisi öyle değil maalesef.bendede bu kistten var,sol overimde.4 cm çapında.1 yıl ilaç ve iğne tedavisi gördüm ama pek işe yaramadı.ameliyat olmadan tüp bebeğe geçmem önerildi ve bende öyle yaptım.şimdi Şükürler Olsun hamileyim.

merhaba kızlar

ben de gecen yıl mayısta ankarada hulusi bülent zeynelogluna ameliyat oldum, laparoskopiyle 4 santimlik çikolata kistimi aldırdım...şimdi temmuzda transfer gerceklesmek üzere tedaviye baslıycaz, ben de cok korkuyorum ya tutmazsa diye...hepimizin hakkında hayırlısı, eşimin de morfolojisi %2 çıktı...dogal yolla zor ama tüp vesilemiz olsun inşallah

allahım isteyen kimsenin kucagını bos bırakmasın...

Merhaba Hanımlar,
Evlendiğimde d.kontrol hapı kullanmaya başladım.Dr. 1 sene sonra kontrole gel dedi. Başka bir doktora gittim yani hiç bir sıkıntım şikayetim olmadan. Bebek istiyoruz artık dedim. Bir muayene edelim dedi veeeee sağ tarafta 11 cm solda 4 cm kist çıktı. Birkaç dr. değiştirdikten sonra lap. ile alındı. Şimdi yine 3 4 doktora gittim hepsi de tüp bebek lazım diyor. Ameliyatımı Florance Nightingale Gayrettepe'de oldum. Dr burda yapalım diyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Sağ tarafta 4-5 yumurta var diyorlar. Rezervim azalmış gibi anlıyorum. Cerrahpaşa'ya mı gitsek, F.N.de mi yaptırsak hiç mi yaptırmasak da birkaç ay kendi halimize kalsak bilemiyorum. Fikri olan var mı hanımlar noolur (

senin gibi bende ne yapıcağını bilmeden beklemedeyim.aslında zamanım geliyor 3. tüp bebeği deneyeceğim beklemekte boşa sanki.ama bu arada bitkisel bişiler deniyorum sende yap bence Allah şifa versin hayırlısıyla evlatlar versin hepimize...

Ben başka bir hastanede tahlil yaptırdım bu ay, fsh, lh, e2 normal çıktı. Doktor değerler süper, bu tip ameliyatlardan sonra 6 ay içinde gebelik beklenir sen 3 ay d.kontrol hapı kullanmışsın, bekle biraz daha dedi, rezervlerin gerek kist gerekse ameliyat yüzünden azalmıştır ama atıyorum 300.000 den 150.000 e inmiştir dedi. Özetle hazirana kadar bekleme kararı aldık. Bu arada 2 aydır soğan kürü yapıyordum, bu ay kuru incire geçtim. Eşime tahlil yapılmadı ama ona da takviye yapacağım Umarım hazirana kadar beklemeye gerek kalmaz. Umarım senin de bitkisel tedaviyle ya da tüp bebekle nasıl hayırlısıysa o şekilde bebişin olur deniz. Rabbim hepimize hakkımızda hayırlısını versin..

selam arkadaşlar,
bende geçen ay laparoskopi oldum, bir tarafta 6+3cm bir tarafta 5cm kistler alındı. doktor 6 ay kendiliğinden hamile kalabilirsin erkekte sorun yoksa dedi, ama tabiki eskisi gibi değildir rezervlerin ama olur dedi, ama bizde erkektede sorun çıktı neticesinde bir dahaki ay tüp bebeğe başlıyoruz hayırlısıyla:) en büyük korkumda bu kistlerin tekrarlaması, birde OPU için verilen hormon ilaçlarıyla kist tekraryabilirmiş. menapoza girene kadar kontrolle yaşamaktan başka çaremiz yok bu hastalığı olanlar

arkadaşım gebe kalabildnmi ? ben 2.kez tüp bebeğe başlıyorum çikolata kistliyim.seninki nasıl oldu anlatırmısın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…