Çıldırmama ramak kaldı.

9,5 aylı hem emiyor , hem mama hem de yemek :KK70: boş zamanlarda da beynimi kemiriyor.
Bak emen çocuk bırakana dek ki buda iki yasa tekabül ediyor uyku düzeni oturmuyor ... Bir yıldan sonra kademeli bir ivme düşüklüğü olacak sonra 2 yaş sendromu var ama ben oraya girmeyeyim. Beni düşün kızım prematüre doğmuştu düşük kiloluydu, aşırı gazlı veeeeee çoklu gıda alerjisi vardı. 1.5 yaşına kadar gece gündüz uyumadım ki büyüdü 4 yaşında oldu da şimdi 9 aylık bir kardeşi var. Kardeşi de sizin dediğiniz gibi bu ara çok fena ablasına bakıp buda geçecek diyorum... Sanırım bu yüzden rabbim cenneti ayak altimiza koymuş 💞🤲🏻

Benimki de öyle. Gerçi emeklemeye keşfetmeye başladı, abisiyle oyun oynuyorlar odada beraber vakit geçiriyorlar fakat aklına ben düştüm mü mutfağa gelip dibimde oturup ağlamaya başlıyor 😆 odaya kontrole geliyorum beni görünce ağlıyor. Beni görmesin diye kaçıyorum. Az önce ağlama krizine girdi sebepsiz. Uykusu vardı uyumak istemedi. Abisinin odasına bıraktım kaçtım beraber oynuyorlar sıkılınca fıtı fıtı gelir zaten. Diş cikarma dönemleri korkunç oluyor ya. Sende anormal bir ağlama varsa diş geliyordur. Ve ayrıca ben de pasaklıyım. Ancak yemek pisirebiliyorum. Saçımı banyodan banyoya tarayabiliyorum. Epilasyonun ne olduğunu unuttum. İste arada bir çılgınlık yapıp ruj sürüyorum ama o da ne bıyıklar almış yürümüş. Tip böyle nerdeyse 😆
Eki Görüntüle 2964773

Ev işleri zaten Allah'a emanet. Mikroptan ölmeyecek kadar, evi robot süpürge süpürüyor. Yani işte idare ediyoruz. Sonra ne olacak bilmem 🙈

Aaa beeen:KK50:

Ben erken çocukluk uzmanıyım
Bu alanda doktora yapıyorum
Derslerde "bebeklere böyle yapmayın, alışkanlık olur" dediğim a dan z ye ne varsa hepsini yaptım 😀😀
Hayır bir de bile bile yaptım
Ah o çaresizlik 😀😀

Korkutmak gibi olmasın ama
Terrible 2
Horrible 3
Dönemi var daha.

Arkadaşımın 2 yaşındaki oğlu her gece 2 3 gibi kalkıp evi dolanıyor. Mecbur arkadaşım da kalkıyor. Ta ki tekrar uyuyana kadar 😀😀

Anaokulundayken 3 yaşta bir çocuğum vardı. Her öğle yemeğinden sonra 1 saat kendini yırtar gibi ağlardı öğle uykusuna yatmayacağım diye. Bombayı söylüyorum: Biz de zaten öğle uykusu yoktu🥴🥴🥴
Koca karılar yetiişinnn imdatt hahahhshs

Ama çocuk olmadan da bir anlık zevk yaşanmıyor mu😀 neyse şaka bir yana, mevcut durumdan mutluluk çıkarmaya bakacaksınız artık. Büyüdüğünde beraber fink atarsınız, arkadaş gibi olursunuz inş :) yüzünüz güler umarım evladınızdan 🙏🏻
Aşırı bencil bir arkadaş bu. İstediği olmazsa…..

Benim cocugum yok işin iç yuzunu bilemeyecegim. Buradaki cocuklu konu ve yorumlari okudukca daha da soguyorum zaten ama cevreme bakiyorum "yap yap sen de yap cocuk mucizevi cok guzel" diyip şıkır şıkır süslenip dolaniyorlar. 😂

Ben cocuk yapsam kesin bdvye konu acmam gerekir. 😁
Yap yap sende yap bizden daha mutlu olmaya hakkım yok onun meali 🤣🤣

Benim çocuk garipmis heralde neden ben böyle şeyler yaşamadım :63:
Çok kıskanıyorum sizi ya bizim hep düzenli hayatımız oldu :olamaz:
Ne gecelerce uyku problemi,ne leş gibi gezmek,ne ağlaması falan neden problem olmadı kendimi dışlanmış hissediyorum 🥺
Kendimi anne olarak görmem okula başlayınca oldu o zaman aaaa ne zormuş dedim 🙈
Hemen çık konumdan !!!! Nasıl ya ulan hani her çoxuk zordu :KK70: Rabbim tövbee bir daha asla yanlış bişi yapmıcam :KK70: galiba bir erkek sağlam sövdü zhhsh

Öncelikle bal diyarı hdjdj şaka şaka.
Gerçi şaka yapmak yasaktı. Unuttum yine bir an.
Şu an bu satırları yazarken sinirden dört köşe olmuş ve bitmiş halde halınıya uzanmış ve ağzımda emzikle yazıyorum.
Tam 10 gündür hayatım bitti. Ciddi anlamda kafam kaldırmıyor, bir bebek neden sürekli huzursuz olur. Sürekli ilgi isteyen bir hale geldi 10 günde. Yeni doğan döneminden beter ve ben artık pes ettim.Allahın gücüne gitmesin ama annelik herkesin harcı değil ve sanırım benim hiç değilmiş. Leş gibi gezmekten ve sürekli ağlayan bir bebekten bunaldım. Eşimin işleri yeni yeni düzeliyor ve gece geç gelip , sabah erkenden gidiyor.
Sürekli leş gibi gezmekten , sürekli pasaklı olmaktan ve hiç bir şeye vakit bulamamaktan yoruldum ve yıldım a dostlar. Yıldız Tilbe benden şık giyiniyor. Dişlerimi sıkmaktan geceleri dişlerim ağrıyor. Gece yatmaz , gündüz sabahın köründe kalkar. Ben bir mal gibi hissediyorum kendimi, hiç bir hayat neşem kalmadı. Mal gibiyim. Her gün bir diğerinin aynı. Ve sanki bu kısır döngü hiç bitmeyecekmiş gibi. Bu kadar zor bir şeyi insanlar nasıl birden fazla kez yapıyor vallahi merak ediyorum.
Kendimi resmen hayal kurarken buluyorum. Yahu La casa De papel de ki rehineyi kıskanıyorum yaw. Böyle malak gibi oturduğu için. Keşke diyorum beni rehin alsalar jxdjdjdjd
Ah sen linççi abla bi dur sakin ol. Tamam Allah isteyen herkese versin.
Tamam ben çocuk kaldıramıyorum.
Tamam iyi bir anne değilim. Oldu mu ? Rahatladın mı ? Ama yok şimdi yine gelecek biri konuyla alakasız şeyler söyleyecek.
Ben delirmek üzereyim a dostlar. Tanıyanlar az çok bilir bu benim normal halim :KK70: delirdiğimi düşünün bir de siz.
Ay hadi can kadınlar beni rahatlatın. Kaça kadar sayarsam içimden geçer bu günler. Uslu olursam şirinleri de görür müyüm ? :/

Not; eğer içim rahatlamazsa kocamı arayıp bağırmayı düşünüyorum. Sonra da benim boşansam mı diye başlayan konularımdan bıkabilirsiniz :KK70: 636366363 Tane konu açabilirim.
Ohhhhh bi güzel patlamışsınnn:KK70::KK70::confused:

O doğum var ya işte o herşeyin fragmanı.:rolleyes: Bnmkide diş çıkarıyor. Tadından yenmiyorr valla 🥱🤣

Ama napalım evlat paşa paşa çekecez kahrını. 🤷🏻‍♀️

Bunlar bişey değil. Ben asıl 2 yaş sendromunu bekliyom. İlk ergenlik :KK17::KK17::KK34:

Uyuyamıyoz, uyuyamıyoz yakında çiş kaka muhabbeti başlayacak hemde, oyy oyyy:bicak:

Tabi işin cilvesi ayrı.. Ağlasa yüreği sızlıo insanın, gülse bayram sabahları gibi oluyor için.. Allah isteyen herkese nasip etsin🤗
Nşye bende böyle olmuyor :KK70: ağlayınca başım sızlıyor. Güldüğünü depek göremiyorum hxhdjd acaba sorun o mu ?

Benim cocugum yok işin iç yuzunu bilemeyecegim. Buradaki cocuklu konu ve yorumlari okudukca daha da soguyorum zaten ama cevreme bakiyorum "yap yap sen de yap cocuk mucizevi cok guzel" diyip şıkır şıkır süslenip dolaniyorlar. 😂

Ben cocuk yapsam kesin bdvye konu acmam gerekir. 😁
O arkadaş, akrabadan uzaklaş. Şu an ağlayarak kalktı. Parmağını ağzıma sokmasına izin vermedim diye delirdi :KK70: ya da buyur yaşa !🤘

Halay çekiyorum manyaklar gibi. Sen hiç ağlarken halay çektin mi jxjsjdj ben ağlıyorum bebek gülsün diye halay….
Ay dışarı çıkma olayını hiç sorma, kapıya gidip ağlıyor. Çıkıyoruz bu sefer de dışarıda ağlıyor :KK70: bime gidersek en çok orada ağlıyor :KK70:
Ahahah bi manyak ben değilmişim sevindim :KK70:

X