Çocuk bakıcısı hakkinda

Beyazlale144

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2019
369
-21
40
Oğlum krese gidiyor ve çok memnunuz.yalniz bu ay sonu 1 ay için tatile gireceklermis.ben de bir ay için başka krese verip yeniden alışmasını beklemek yerine öğretmenimizin de önerisiyle bakıcı araştırmaya başladım.
Eve yeni taşındım.alt katında üç yaşında oğlu olan bir bayan var.esim inşaatçı zaten evde olmaz dedi.pazarteai anlaştık ve eve gupegunduz eşi geldi.hani gündüz gelmez diyordu ama geldi
Bir de kendi çocuğu bizim evden bir oyuncak götürmek istedi.oglum hayır götüremez demesine rağmen oyuncağı ödünç olarak verdim ama o oyuncak geri gelmedi.oglum sürekli o oyuncağı soruyor ve ağlıyor.
Sorun oyuncak da değil ama daha ödünç aldığı oyuncağı geri vermesi de bu kadına çocuk bakımı konusunda guvenevbilir miyim?yoksa bir ay için başka bir krese mi vermeliyim.ne diyorsunuz kizlar

ay resmen sizin hayata dair hiçbir bilginiz ve öngörünüz yok.:silah:
suyu bakkaldan mı alayım marketten mi diye bile soran başlık açacaksınız neredeyse...
Bu çocuk çocuk.ilk defa hiç tanımadığım birine canımı teslim.edecegim.su ekmek meselesi değil bu

Kreş daha mı.mantikli
kreş mantıklı dıyemıyorum sanırım aılenden çevrenden bır destek alamadın yoksa ıkı seçenegın olmazdı ne bıleyım bır kuzenın ya da eşinin tanıdığı 1 ay sızde kalsın ... en kötü rapor alabılırsen ısın musaıtse onu dene ...

Bence tanımadığınız ve cocuk bakımı konusunda eğitimi olmayan birine teslim etmektense yaz okulu tarzı bir kreşe göndermeniz daha mantıklı. Nedense yabancı bir ev kadının hem de kendi çocuğuyla birlikte sizin çocugunuza bakması daha travmatik geliyor. İki çocuk arasındaki dengeyi nasıl sağlayacak belliki eğitimli biri de değil çocuğunuza nasıl bir rol model olacak? Keşke bir yakınınız olsaymış gelebilecek anne vs gibi ama yoksa yabancı bir komşu kadındansa bir eğitim yuvası tercih edilmeli.

Anlıyorum hayatla ilgili herhangi bir bilginiz yok, her şeyi başkasının halletmesine alışmışsınız falan ama çocuk ya bu evlat
Canınızdan bir parça
Daha yeni taşındığınız hiç kimseyi net bir şekilde tanımadığınız bir muhitte nasıl alt komşuya güveniyorsunuz?
Bakıcı bakın kendinize, mümkünse referanslı bakıcı bakın.
İyice araştırın
O çocuğa birşey olsa kaldırabilecek misiniz? Hele ki etraf pedofili ruh hastası sapık kaynıyorken tanımadığınız birine nasıl güvenebilirsiniz.
(not:bakıcıyı da tanımıyorum diyeceksiniz ama bakıcıların en azından referansları bağlı oldukları bir yer falan oluyor. Ayrıca dadı kamerası kurup her saniye izlersiniz.)
Bence en iyisi sizin hiç sevmediğiniz ama bizim kk ailesi olarak çok iyi bir insan bulduğumuz babanıza baktırın
O sizden bile daha iyi bakar o yavruya

Kreş sevmiyo...
Ben kreşe vermeden önce yaz tatilinde başka bir kreşin yaz okuluna gönderdim. Çocuğuma “burası senin kreşin değil çocuk kulübü. Burada oynayıp eğleneceksin. Zaten okullar kapalı şimdi, okullar açılınca ben seni kendi okuluna göndereceğim “ demiştim. 3.5 yaşındaydı. Hala önünden geçerken “çocuk kulübüne gitmek istiyırum” der ben de he he deyip oyalarım 😂

Yaşı kaç? Yaz okulları var gayet güzel seçenek, ailenizden kimse gelip kalamaz mı bir ay?
Bir ay için tanımadığınız birine emanet etmeyin, daha olmadı bir ay aileler başka şehirdeyse onların yanına gönderin daha iyi.

X