Çocuklarımın zayıf bağışıklık sistemleri

Ya evet şimdi hastalandıkları zaman çok acele etmek istemiyorum bende ama mesela geçen hastalandıklarında çok bekledim düzelir diye öksürüğü balgamı atamadılar antibiyotik olmadan bünyeleri mi alıştı bilmiyorum. Çorap konusunda evet bende kızımı serbest bırakınca çocuk alıştı gerçekten çorapsız gezse de bişey olmuyor sanırım iş biraz rahatlamakta

Antibiyotik verilecek en son ilac bana göre. Yalnis kullaniminda faydasindan cok zarari var.
Söyle bak olaya, yemeleri icmeleri nasil, öksürse dahi uyuyabiliyor mu. Atesi var mi yok mu?
Hersey yolunda isa öksürük ve balgamdan, burun akitisindan birsey olmaz.
Insan üzülüyor kizim geceler cok öksürüyordu bir ara. Bir yil sürdü artik virüs mü bilmiyorum doktorlar da birsey yok diyor. Beklemek zorundayiz. Gecti gitti.

Benim bu rahatlığım kendini örnek almam.
Annrm o kadar titiz temiz, aşırı korumacı bir kadındı ki ben şuan hastayım.
Çocuklarım hasta olmaz ben olurum işte.
Ülkeye virüs girse ilk beni bulur.
Millet kar oynamaya çıkardı mont ve eldivenle, annem beni astronot gibi sarardı ve bronşit olan ben olurdum.
Hayatım hep hastanelerde geçti, 20 yaşımdan sonra kendi kendime tanı koyup tedavi edebiliyor hale geldim:halay:
O sebeple çocuklarımı özellikle sıcağa hiç alıştırmadım, daha bu sabah evde 3 odanın camı açık havalandırma yaparken, bebekler ortada geziniyordu.
6. Ayda emzik yıkamayı bıraktım, düştüğünde veriyorum yerden.
Toprak çamur yerdeki pis şeyle oynamaları hiç umrumda olmaz, çünkü oto koltupunda otururken zaten çıkarıp ayakkabılarını yiyorlar.:KK53:
Yemek deseniz işkence, ikisi de yemez.
Kendileri bilir, zorla tepecek halim yok.
Sonuçta her gün taze yemek pişiyor, ister yer ister yemez mama içer.
Banyodan sonra evde çıplak koşarkar, 5 dk müsade ederim( ev 22 derece aşırı sıcak değil).
Gece hep üstleri açıktır, asla örtmezler uzun kollu penyeyle yatıyorlar o kadar.
Kısaca, ben fazla korumacı yetiştirilmiş 30 yaşında kadın bebeklerimle gezerken hasta oluyorum, onlar olmuyor.
Fark bu.

Hatta bu gece karda mahsur kaldık, araba çıkmadı taksi çağırdık.
Taksiye kadar montla gittiler, bere atlı eldivenleri yok ki, hiç almadım.
Anladım ama senin gibilerin çocukları da mikrop kapıyor. Antibitptik kullanyor.Fazla rahat olmak iyi deil. Orta yolu bulmak lazım.

Benim de cocuklarim hastalaniyor, onlari korumak zaten görevimiz. Ama kar topu oyunundan da mahrum birakmamak lazim. Arada ince bir cizgi var.
Önlemlerimizi alip disari cikabiliriz. Gecen sene tüm kis boyu hastaydilar, o burun bir türlü dinmedi. Bu sene daha iyiler sanki. alisiyor vucutlari
Küçükken coki grip nezle zaturre geçirdim Allahh a şükür şuan sapasağlamım

Millet kar oynamaya çıkardı mont ve eldivenle, annem beni astronot gibi sarardı ve bronşit olan ben olurdum.
Hayatım hep hastanelerde geçti, 20 yaşımdan sonra kendi kendime tanı koyup tedavi edebiliyor hale geldim:halay:
O sebeple çocuklarımı özellikle sıcağa hiç alıştırmadım, daha bu sabah evde 3 odanın camı açık havalandırma yaparken, bebekler ortada geziniyordu.
Toprak çamur yerdeki pis şeyle oynamaları hiç umrumda olmaz, çünkü oto koltupunda otururken zaten çıkarıp ayakkabılarını yiyorlar.:KK53:
Banyodan sonra evde çıplak koşarkar, 5 dk müsade ederim( ev 22 derece aşırı sıcak değil).
Gece hep üstleri açıktır, asla örtmezler uzun kollu penyeyle yatıyorlar o kadar.
Kısaca, ben fazla korumacı yetiştirilmiş 30 yaşında kadın bebeklerimle gezerken hasta oluyorum, onlar olmuyor.
Fark bu.

Taksiye kadar montla gittiler, bere atkı eldivenleri yok ki, hiç almadım.

Üstleri örtsem dahi sicaklayip aciyorlar, cok soguk olmasi lazim. Oglum benimle yatiyor ince bir bahtaniyeyi caktirmadan örtüyorum. Hissettigi gibi tekmelemeye basliyor.
Ben de cok hasta olurdum hala da öyle bogazim hemen siser.
Oglum bana cekmiz biraz.
O döngü ancak ücüncü kusakta kirilacak gibi gözüküyor

Anladım ama senin gibilerin çocukları da mikrop kapıyor. Antibitptik kullanyor.Fazla rahat olmak iyi deil. Orta yolu bulmak lazım.
Antibiyotik hiç kullanmadılar.
Virüs dedim ben, el ayak gibi, 6. Hastalık gibi vs.
Bağışıklık sistemini güçlendirmek demek, her şeye biraz maruz kalması demektir.
Aşının da mantığı budur.
Vücuda o virüs verilir, savaşması beklenir.
Benim yöntemim bu ve dediğim gibi kendimi örnek alıyorum.

Antibiyotik hiç kullanmadılar.
Virüs dedim ben, el ayak gibi, 6. Hastalık gibi vs.
Bağışıklık sistemini güçlendirmek demek, her şeye biraz maruz kalması demektir.
Aşının da mantığı budur.
Vücuda o virüs verilir, savaşması beklenir.
Benim yöntemim bu ve dediğim gibi kendimi örnek alıyorum.

Katiliyorum hastalikla mücadele etmeyi de ögrenmeli vucut.
Soguk alginligi, grip gibi hastaliklar da biz de ilac kullanmayiz. Üc güne kendiliginden iyilesiyor cünkü

Fark bu.

Taksiye kadar montla gittiler, bere atkı eldivenleri yok ki, hiç almadım.
Hah iste bu akşam kar oynayan iki astronot benim bebelerdi :halay:çok çok haklısınız asıl olan çocukları rahat alıştırmak ben farkındayım zaten çok korumacı davrandığım için böyle olduğunun hiç unutmam bigün kızım ufaktı daha babaannesi giden arabada camı açıp dışarı baktırdı ve gecesine çocuk hastalandı. O zaman babaannesine kızmıştık eşimle bizi dinlemedi baktırmaya devam etti diye. Çocuklar alıştı bu şekilde ama şimdi bi rahat bıraksam ipin ucunu daha çok kaçırmaz mıyım ki yoksa bir iki hasta olup güçlenirler mi

Katiliyorum hastalikla mücadele etmeyi de ögrenmeli vucut.
Soguk alginligi, grip gibi hastaliklar da biz de ilac kullanmayiz. Üc güne kendiliginden iyilesiyor cünkü
Aynen öyle.
Ben zaten bebeklerimi doktora götürüyorsam inanın teşhisimle gidiyorum ve doktor yine doğrusun annesi, ne yapıyorsan devam et diyor.
Benim de bebeklerim öksürüyor ama her öksürük hastalık değil ki.
Malum hava buz, kalorifer var hava kuru.
Nemlendirme makinası daha zararlı diye kaldırdım, havlu koydam peteğe deterjanla yıkanıyor ee çocuk onu soluyacak, su koysam bir işe yaramıyor.
Olacak yani bunlar.
14 aylık olan bebrğim günlerdir ishal ve diş dönemi olduğunu biliyorum.
Azı çıktı, diğeri çıkacak ishali bundan mesela, niye ilaç vereyim ki mis gibi pirinçli yoğurt çorbası içirmek, beslenmesini bu yönde değiştirmek varken?
Biraz rahat olmak lazım işte, biraz gözlem ve hala geçmeyen dediğiniz gibi 3 gün inatçı ateş, ishal, halsizlik ve yapılanlara tepki vermeyen olumsuzluk durumu devam ediyorsa çocuğa hasta derim ve doktora götürürüm.

Benim de cocuklarim hastalaniyor, onlari korumak zaten görevimiz. Ama kar topu oyunundan da mahrum birakmamak lazim. Arada ince bir cizgi var.
Önlemlerimizi alip disari cikabiliriz. Gecen sene tüm kis boyu hastaydilar, o burun bir türlü dinmedi. Bu sene daha iyiler sanki. alisiyor vucutlari
Aynen işte bazı şeylerden de mahrum kalsınlar istemiyorum ama o inçe çizgiye dört senedir ulaşamadım ben.mesela bugün karda oynayıp öksüren kızım geçen sene kapalı oyun parkından sırtını kurulayıp çıkardığım halde rüzgar vurup ertesi gün hasta uyandı. Yani herşeyi de yaşatmak istiyorum önlemimi de alıyorum ama çocuklar bi şekild e-hastanelere oluyor beni üzen kısım bu

Aynen işte bazı şeylerden de mahrum kalsınlar istemiyorum ama o inçe çizgiye dört senedir ulaşamadım ben.mesela bugün karda oynayıp öksüren kızım geçen sene kapalı oyun parkından sırtını kurulayıp çıkardığım halde rüzgar vurup ertesi gün hasta uyandı. Yani herşeyi de yaşatmak istiyorum önlemimi de alıyorum ama çocuklar bi şekild e-hastanelere oluyor beni üzen kısım bu

Su sirt meselesi dikkatimi cekti, sürekli sirtindan terliyor mu cocuklar. Ben daha hic yapmadim da. Evde atlet ve kazakla duruyorlar. eger üzerine bir kat daha birsey giyerlerse terliyorlar.
Acaba cok mu kalin giyiyorlar?

Aynen öyle.
Ben zaten bebeklerimi doktora götürüyorsam inanın teşhisimle gidiyorum ve doktor yine doğrusun annesi, ne yapıyorsan devam et diyor.
Benim de bebeklerim öksürüyor ama her öksürük hastalık değil ki.
Malum hava buz, kalorifer var hava kuru.
Nemlendirme makinası daha zararlı diye kaldırdım, havlu koydam peteğe deterjanla yıkanıyor ee çocuk onu soluyacak, su koysam bir işe yaramıyor.
Olacak yani bunlar.
14 aylık olan bebrğim günlerdir ishal ve diş dönemi olduğunu biliyorum.
Azı çıktı, diğeri çıkacak ishali bundan mesela, niye ilaç vereyim ki mis gibi pirinçli yoğurt çorbası içirmek, beslenmesini bu yönde değiştirmek varken?
Biraz rahat olmak lazım işte, biraz gözlem ve hala geçmeyen dediğiniz gibi 3 gün inatçı ateş, ishal, halsizlik ve yapılanlara tepki vermeyen olumsuzluk durumu devam ediyorsa çocuğa hasta derim ve doktora götürürüm.
Ya zaten bende bi müddet bekliyorum tabii doktora başvurmadan önce kendi çabalarımla evde düzeltmeye çalışıyorum diş dönemi vs o dönemleri atlatmakta zorluk çekmiyorum çok şükür yada mesela işte Petek üzerindeki havlunun deterjanına kadar da ince düşünmüyorum kendime göre arada bir yerdeyim ama hastalanıp öksürük afedersiniz balgam grip bunların önüne geçemiyorum

Hah iste bu akşam kar oynayan iki astronot benim bebelerdi :halay:çok çok haklısınız asıl olan çocukları rahat alıştırmak ben farkındayım zaten çok korumacı davrandığım için böyle olduğunun hiç unutmam bigün kızım ufaktı daha babaannesi giden arabada camı açıp dışarı baktırdı ve gecesine çocuk hastalandı. O zaman babaannesine kızmıştık eşimle bizi dinlemedi baktırmaya devam etti diye. Çocuklar alıştı bu şekilde ama şimdi bi rahat bıraksam ipin ucunu daha çok kaçırmaz mıyım ki yoksa bir iki hasta olup güçlenirler mi
Büyüdükler için bilemiyorum inanın ama dozunu yavaş yavaş azaltabilirsiniz belki.
Ev ısısını 23 22 lere çekmek, atlet ve tek kat uzun kolluya ev ortamında alıştırmakla başlayabilirsiniz.
Benim çocuk doktorum hep der ki, çocuk soğuktan değil sıcaktan hasta olur.
Kat kat giydirirsen o çocuk terler, dışarıda 1 kat fazla giyecek o kadar derdi.
2 aylıkken ekim sonunda oğlumu denize götürüp sokmamı istedi, millet deli diye bakıyordu bana ama yaptım.
Çok yakın bir arkadaşım var, çocukları hep hasta, ayda en az 3 kere.
Ama öyle bir giydiriyor ki tövbeler olsun ben daralıyorum.
Benim oğullarım tek kat tshirtle gezerken, o atlet, tshirt, üzerine yelek ve eğer dışarı ortamı ise hırka giydiriyordu.
Valla görünce ateş basıyordu beni.
Sanırım doktorumun da beni bu şekilde yönlendirmesinden rahatım.

Su sirt meselesi dikkatimi cekti, sürekli sirtindan terliyor mu cocuklar. Ben daha hic yapmadim da. Evde atlet ve kazakla duruyorlar. eger üzerine bir kat daha birsey giyerlerse terliyorlar.
Acaba cok mu kalin giyiyorlar?
Ya benim çocuklar çok terliyor oğlan badi üzerine bi uzun kolluyla bile terliyor kızım da aynı yorganı çok çeksem üzerine hemen terliyorlar yani genetik sanırım babaları da çok terliyor nasıl bişey anlamadım :deli:

Ya zaten bende bi müddet bekliyorum tabii doktora başvurmadan önce kendi çabalarımla evde düzeltmeye çalışıyorum diş dönemi vs o dönemleri atlatmakta zorluk çekmiyorum çok şükür yada mesela işte Petek üzerindeki havlunun deterjanına kadar da ince düşünmüyorum kendime göre arada bir yerdeyim ama hastalanıp öksürük afedersiniz balgam grip bunların önüne geçemiyorum
Anladım, ama rica ediyorum havlu koymayın, inanın tetkliyor.
Ya da deyerjansız yıkayın birkaç kez havluyu, sonra koyun peteğe.
Küçük bebeğim 6 aylıkken hasta birinin öpmesi sonucu bronşiolit kaptı, çok zor günlerdi.
Bebeğimin bronşlarına yerleşti, hastanede yatmanın ucundan döndük.
O zaman öğrendim ben de soğuk buhar makinası, havlu, kokulu deterjanlar, parfüm( tuvalet kağıdı parfümü dahil) vs şeylerin bizlere olmasa da minnacık ciğerlerde birikip, ileride alerjenik bünye ya da ilerleyip astıma kadar gidebileceğini.
Rahat anneyimdir ama sağlık söz konusu olduğunda kimyasallara savaş açıyorum.

Siz de merak etmeyin, elbet hasta olup iyileşecekler düzen böyle hep.
Ama bu yaptıklarınızı kademeli olarak bir tık azaltabilirseniz, vücutlarının savaşmasına olanak tanırsınız.

Anladım, ama rica ediyorum havlu koymayın, inanın tetkliyor.
Ya da deyerjansız yıkayın birkaç kez havluyu, sonra koyun peteğe.
Küçük bebeğim 6 aylıkken hasta birinin öpmesi sonucu bronşiolit kaptı, çok zor günlerdi.
Bebeğimin bronşlarına yerleşti, hastanede yatmanın ucundan döndük.
O zaman öğrendim ben de soğuk buhar makinası, havlu, kokulu deterjanlar, parfüm( tuvalet kağıdı parfümü dahil) vs şeylerin bizlere olmasa da minnacık ciğerlerde birikip, ileride alerjenik bünye ya da ilerleyip astıma kadar gidebileceğini.
Rahat anneyimdir ama sağlık söz konusu olduğunda kimyasallara savaş açıyorum.

Siz de merak etmeyin, elbet hasta olup iyileşecekler düzen böyle hep.
Ama bu yaptıklarınızı kademeli olarak bir tık azaltabilirseniz, vücutlarının savaşmasına olanak tanırsınız.
Anladım anlattıklarınızı dikkate alacağım teşekkür ederim gerçekten dikkat etmediğim bi konuydu bu

X