Cocuklu biri ile evlilik

Ya neden? Yani anlamıyorum cidden soruyorum niye evlilik bu yaşta? Ve ikinci evlilik.
Çalış paranı kazan önüne daha kimler çıkar. Evlilik kurtuluş değil bilmen gerekir. Gerçekten seveceğin ve sana, çalışmana saygı duyacak biri ile evlen ilerde. Bu adam seni kısıtlayacak belli. Çalıştırmam demek ne demek? Eğer biraz aklın varsa bırak bu adamı

Cehennem çukurunun birinden çıktınız ötekine gireceksiniz göz göre göre ateşe atıyorsunuz kendinizi. Ne güzel iş bulmuşsunuz. Kazanin paranızı. Niye çocuklu adamla evleneceksiniz ki genç kızsınız daha. İki ayda evlilik mi olur?

Çocuğu tabi ki evlenirsek bizimle yaşar asla baska türlüsünü düşünmüyorum ama ben o sorumluluğu alamayacağımı düşündüğüm için evlenmek istemeyip baştan mi bitirmeliyim
Hala soruyorsun. Sana herkes kaç diyor sen baştan bitirmelimiyim diyorsun.
Bu gencecik yaşta zorun ne niye çocuklu adamla ikinci evlilik.
Evlenirsen daha 1 aylık taze gelinken buraya konu açarsın ben napıcam pişmanım boşanmalı mıyım diye.

Adam benim ligten. Hic girmeyin bu toplara hic. Simdikilerin 30 yası mal gibi bisey oluyorlar zaten. Evlenip bosanmaları ve hic evlenmemeleri kırıklıklarından hep. Buluyorlar yası kücük bi saf elde ederlerse ne ala.. bulmus sizin gibisini kacırır mı. Üstelik iki cümlenizden biri “sorun benim alabilir miyim o sorumlulugu” diyecek kadar adamı istiyosunuz.

Alamazsınız. Basbayada sorun cocuk. Cocuklu adamlardan uzak durun.

Çocuksuz birinin çocuklu biri ile evlenmesini doğru bulmuyorum. Size söyledikleri de hoş şeyler değil. Bence bir daha görüşmeyin.

Senin butun hayatin evlilik ben okurken yoruluyorum sen bunlari yasarken hic yorulmuyormusun? Kotu bir evlilik tecruben olmus otur bir soluklan dinlen. Bir meslek sahibi ol, egitimini tamamla. Gecen calismaya baslamistin sanki hemen nafakam kesilir mi diye panik olmustun. Muhtemelen isten ayrilmissindir. Burada sana ne yazarsak yazalim sana psikolojik destek saglayamayiz. Milletin cocugunu dusunecegine otur kendini dusun.
Ama öyle deme kardeşinden çocuk bakmış tecrubeli nolur adamın çocuğuna da bakiverse . Çalışacağına hayatını yakar daha iyi .

Cehennem çukurunun birinden çıktınız ötekine gireceksiniz göz göre göre ateşe atıyorsunuz kendinizi. Ne güzel iş bulmuşsunuz. Kazanin paranızı. Niye çocuklu adamla evleneceksiniz ki genç kızsınız daha. İki ayda evlilik mi olur?

Kolaya kaçıyor konu sahibi ama bilmiyor elindekini de arayacak. Bizim toplumda malesef evlenip ayrıldıysan yaşın genç dahi olsa iyiliğe güzelliğe layık görülmüyorsun, ya çocuklu ya da yaşlı adamlara layık görüyorlar seni. Ben 24 yaşımda evlendim, babam ile sorunlarımdan ailemden kaçacağımı düşündüm ama cehennem gibi bir evliliğe düştüm, 27’de de boşandım. Ben de kolaya kaçtım aile evine dönüp babamın envai çeşit hakaretlerini dinledim, sinir krizleri geçirdim kendimi yerlerden yerlere attım. Şimdiki aklım olsa tüm lükslerimden feragat eder eşşek gibi çalışır kendi evime çıkardım. En güzel yaşlarım baskıyla geçti. Konu sahibi de canını dişine takıp çalışsın, gerekirse 12 değil 16 saat çalışsın ama evliliği de çözüm olarak görmesin.

Babanızın evinden kaçmak istiyorsunuz biliyorum ama en azından bildiğiniz,sizi büyüten anne ve babanızın evi orası. Yaşayacağınız şey belli. Bu adamla ne olacağınız nasıl bir hayat yaşayacağınız bile belli değil . Neden kendinizi ateşe atasiniz ki

Konuya güncelleme yaptım sonucu okuyabilrisiniz

Adam benim ligten. Hic girmeyin bu toplara hic. Simdikilerin 30 yası mal gibi bisey oluyorlar zaten. Evlenip bosanmaları ve hic evlenmemeleri kırıklıklarından hep. Buluyorlar yası kücük bi saf elde ederlerse ne ala.. bulmus sizin gibisini kacırır mı. Üstelik iki cümlenizden biri “sorun benim alabilir miyim o sorumlulugu” diyecek kadar adamı istiyosunuz.

Alamazsınız. Basbayada sorun cocuk. Cocuklu adamlardan uzak durun.
Güncelleme yaptım konuya

güncelleme : adamla çevre baskısı ve ortak tanıdıklar baskısı ile oturup çay içtik bildiğiniz birliğine teslim olan asker gibi çalışmayacaksın gezmeyeceksin benim bulduğum şehirde yaşayacaksın sosyal medya kullanmayacaksın birde burda bir kaç yazan arkadaş oldu çocuklu adam çocuk düşünmez diye bir bebek mağazasinin önünden geçerken içeri dahi girmek istemedi üstüne de off ruhum daralıyor dedi konuşması aşırı patavatsız henüz evlenmek istemediğimi hemen çocuk yapmak istemediğimi bir çocuk sorumluluğu alamam deyince de ben zaten hiç çocuk düşünmüyorum dedi :) dediginiz gibi kendisine köle arıyor ben uzatmaya gerek yok hayat şartlarımız uymuyor kızının sorumluluğunu alamam bu konuda kendime güveniyor olsaydım kendim çocuk doğurmayı düşünürüm kendi çocuk sorumluluğumu alırım zaten şuan evlilik de düşünmüyorum ısrarınızı hosgorup görüşmeye geldim dedim ve konuyu orada kapattım evet şuan evlenmeyi düşünmüyorum ama ilerde isterim başkasının çocuğunun sorumluluğunu da alabileceğimi düşünmüyorum. Henüz ilk maaşımı almamış bile olsam çalışmak kendim için birşeyler yapmak beni çok mutlu ediyor üniversite okumak kpss ye tekrar sıkı hazırlanıp atanmak gibi de planlarım var bu adam gece ise ben güneşim o kadar zıt insanlarız birbirimize evet çoğu kişinin de dediği gibi adam çocuğuma bakan olsun kirli çamaşırlarım yikansin diye evlenmek istiyor
Ya yine mi o meşhur tanıdıklar. Zaten ilkinde de onlar yakmadı mı senin başını? Aklını başına al artık, şunların bulduğu sümsük heriflerle çay bile içme. İyi bişey olsa kendilerine alırlar, sana mı bağışlarlar?

Ya yine mi o meşhur tanıdıklar. Zaten ilkinde de onlar yakmadı mı senin başını? Aklını başına al artık, şunların bulduğu sümsük heriflerle çay bile içme. İyi bişey olsa kendilerine alırlar, sana mı bağışlarlar?
Konu sahibinin böyle tanıdıkları oldukça düşmana ihtiyacı yok.

Merhaba kısaca özet geçmek istiyorum izin günümdeyim bir evlilik yaptım ayrıldım 4 sene önce 24 yasindayim bugün benimle görüşmeye şehir dışından gelen kişi ise 30 yaşında ve 9 yaşında çocuğu varmış.. Ben çok küçük yaştandır kardeşlerimi büyüttüm aslında evlensem bile uzunca bir süre çocuk dusunecegimi sanmıyorum cunki zorluğunu annem çalıştığı için 6 aylık bebek 15 ýasinda iken kucağıma bırakıldıktan sonra anladım.. şuan 12 saat çalışıyorum günlük yaptığım iş çok ağır ve ise girdikten sonra anladım ki aranırsam da çalışacağım atanmazsam da düşüncelerim çok değişti henüz ilk maaşını almamış bir biri olarak bile ayaklarımın üzerinde durmak birşeyler için çabalamak bana müthiş özgür ve özgüvenli hissettiriyor o muhtaç ruh halinden çıkıyorum.. bunu bu kişiye söyledikten sonra çalışmana musade etmem evlenirsek dedi ve çocuğu olduğu için ailemin buna onay vermeyeceğini düşünüyorum o da şöyle birşey söyledi ki asla kabul edemem kızıma annem ve babam bakıyor çocuğumu bana vermezler hatta bana sen evlen git hayatini kur vs demişler bu düşünce yapısı kendilerince güzel olsada bence değil! Bu çocuk zaten anne baba ayrı büyümüş 9 yaşında bir kız çocuğu hiçbir çocuk anne baba evlenecek diye dedeye Babaneye ananeye bırakılmamalı bunu da ona söyledim bu şekilde bir evliliği asla kabul edemem diye taktir etti biliyorum belki tepki vereceksiniz ama ben bir çocuğun sorumluluğunu alabilirmiyim bilmiyorum evliliğe o yüzden sıcak bakmıyorum cunki çocuk sorumluluğu almamak için kendimde en az 5 yıl çocuk istemem diye düşünüyorum cunki daha geçen aya kadar 8 yaşında ki kardeşime ben bakmaya devam ediyordum gerçekten fazlasıyla zor ve bu çocuk benim öz çocuğum değil iyilikle de birşey yapmaya çalışsam yanlış anlaşılabilirlim bebek değil annesi doldurabilir bunlara hiç hazır değilim bu bey ile bunları kkonuşunca hele bi biz görüşelim diyip yola çıktı yaşadığım şehre geliyor o çocuğu babasından ayırmak gibi bir kötülüğü asla yapamam cunki adamın net niyeti 2 ay içinde yüzük falan takmak kafam çok karışık kızlar lütfen birşeyler söyleyin.. kızına anne babası ayrı büyümüş diye çok üzüldüm zaten mesele çocuk değil mesele olan benim cunki yapabilir miyim bilmiyorum... biliyorum evlilik için çok erken ama baştan kafamda herşey otursun ki karşımda ki insana da umut vermek istemem uzunca süreler

güncelleme : adamla çevre baskısı ve ortak tanıdıklar baskısı ile oturup çay içtik bildiğiniz birliğine teslim olan asker gibi çalışmayacaksın gezmeyeceksin benim bulduğum şehirde yaşayacaksın sosyal medya kullanmayacaksın birde burda bir kaç yazan arkadaş oldu çocuklu adam çocuk düşünmez diye bir bebek mağazasinin önünden geçerken içeri dahi girmek istemedi üstüne de off ruhum daralıyor dedi konuşması aşırı patavatsız henüz evlenmek istemediğimi hemen çocuk yapmak istemediğimi bir çocuk sorumluluğu alamam deyince de ben zaten hiç çocuk düşünmüyorum dedi :) dediginiz gibi kendisine köle arıyor ben uzatmaya gerek yok hayat şartlarımız uymuyor kızının sorumluluğunu alamam bu konuda kendime güveniyor olsaydım kendim çocuk doğurmayı düşünürüm kendi çocuk sorumluluğumu alırım zaten şuan evlilik de düşünmüyorum ısrarınızı hosgorup görüşmeye geldim dedim ve konuyu orada kapattım evet şuan evlenmeyi düşünmüyorum ama ilerde isterim başkasının çocuğunun sorumluluğunu da alabileceğimi düşünmüyorum. Henüz ilk maaşımı almamış bile olsam çalışmak kendim için birşeyler yapmak beni çok mutlu ediyor üniversite okumak kpss ye tekrar sıkı hazırlanıp atanmak gibi de planlarım var bu adam gece ise ben güneşim o kadar zıt insanlarız birbirimize evet çoğu kişinin de dediği gibi adam çocuğuma bakan olsun kirli çamaşırlarım yikansin diye evlenmek istiyor
Ay çok şükür. Yakma kendini kuzu genceciksin daha, bir defa yanmışsın ikincisine ne gerek var

adam hem daha büyük
hem çocuğu var

alttan alması en azından dereyi geçene kadar (!) şirin olması gereken oyken
bir de birliğine teslim olan asker gibi gidecekmişsin de adama teslim olacakmışsın
yüzsüzlüğe pişkinliğe bak be!

bu erkekler bu haddi nerden buluyor arkadaş.

Katiyen görüşmeyin ve böyle birini düşünmeyin.bende ilk evliligmi 2cocuklu olan eşimle yaptım.ama pişmanlık hissi asla yakanı bırakmıyor.o çocuklara paspas olsanda mutlu edemiyorsun . eşimle bir derdim yok.ama babaanne dede aynı dediğin gibi biz bakacağız demelerine rağmen evlendigim ilk hafta bana verdiler.ve doldurup doldurup üstüme saliyorlar.evlenene kadar vermiycez diye ikna taktikleri yapıyorlar ama sonra kucağına bırakıyorlar

X