Çocuktan sonra evlilik

Benim eşim çok kapandı içine
Sanki cocugu ben değil de o büyüttü
Ben değil de o doğurdu
Saatlerce tv ye bakıyor
Ben eskiden kızım uyuyunca giderdim yanına ama o hala tv ye bakmaya devam edince ben de gitmemeye başladım 😂😂😂
Bizimki de online satranç oynuyor aynı hesap :)

Şu an bunları okuyup biraz olsun büyütebildiğime şükrettim. Geçiyor merak etme.
Kızım zor bir çocuktu bizim de, ilgi delisiydi. Çok ilgilendim her anımı ona verdim, kendi başına hiçbir şey yapmaz oldu. İşe çok erken gidiyordum, yerde yapboz yaparken uyuyakaldığımı bilirim. Puzzle parçasını bile ikimiz aynı anda tutardık, yerini bilmesine rağmen kendi koymazdı, hadi anne ikimiz derdi🤦🏻‍♀️ Şimdi 10 yaşında odasından çıkmıyor, yemeklerde görüşüyoruz😂😂😂
İkincide bu şekilde davranmadım, kendi kendine oynamasını öğrendi çok şükür. Daha bağımsız bir çocuk.
Ay evet her şeye ikimiz diyor. :) Ama o kadar emeğin sonu ergen ergen odasında takılması mı olacaktı :KK70: neyse keyfinize bakın o zaman :KK66:

Bu çocuk yönetmen olucak 😅🎬
4,5 yaşında yeni ayırabildim yatağını ki gece yinede bir iki uyanıyor. Ve en büyük sıkıntımız her şeye bizi dahil etmek için sonsuz ısrarla beynimizi didiklemesi. Büyüdükçe başka dertlerle devam ediyor. 2.veya 3.cocugu ailesinden çocuk bakımı konusunda destek alabilen ya da çocugu sakin olanlar daha rahat düşünebilir herhalde. Ya da kocasıyla aşk mesk konusundan önce çocugu ön plana almak durumunda kalanlar.

Spizella selam 🙏

Kizin neden kres günleri daha gec uyuyor? Ücünüz birlikte neden hic disari cikamiyorsunuz?

Ben dördüncü cocuk bile dusunebilirim, birak ikiyi 😇 belki biraz huy, karakter meselesi mi? Kizin burcu ne?
Benim oglan cicek gibi. Agzi var dili yok. Kedilerle falan baya oynuyor, oyalaniyor.

Valla benim çocuk yapmama sebeplerimden hem uğraşamam hem bütün hayatımı bir canliya bu denli adıyamam 🤷🏼‍♀️ ki kedim var benim bebeğim gibi her dk aklimda hayatımı ona gore ayarliyorum bide bunun insan yavrusu olan seklini düsünmek istemiyorum :KK53: bi sefer bi yakinimız eşime sürekli cocuk baskısı yapıyordu oda dediki cocuk bence birbirinden sıkilan eşlerin yaptıgı birsey diye cikıstı kas göz yaptım ama lafını soktu gecti 🤣

Cocuk konusunda bazen bir acaba diyorum, bir anlik sonra kediye bile tahammul edemedigim birgun oluyor ve vazgeciyorum. Cocuga nasil tahamul edecegim. Gecen korona olduk eşimle ikimiz, eşim biraz daha agir geciriyordu hastayiz kedi dogal olarak sıkılıyor oyun istiyor bagirip cagirip dikkat cekmek için butun sinirlerimi ziplatti bir kac gun. Biraz buyuk cocuk olsa kesin azicik hirpalardim herhalde o ara.

Burda masallar var uyku sorunu olan ya da korkuları olan çocuklar için 10 ar dakikalık kendi yatağına yatırıp dinlemeyi deneyebilirsin
Düzenli her akşam yapmak gerekiyor tabi ki
Kendi yatağına yatırıp masal okuyormusunuz her akşam peki

Burda masallar var uyku sorunu olan ya da korkuları olan çocuklar için 10 ar dakikalık kendi yatağına yatırıp dinlemeyi deneyebilirsin
Düzenli her akşam yapmak gerekiyor tabi ki
Kendi yatağına yatırıp masal okuyormusunuz her akşam peki

Tabi masalları sadece kendi yatağındayken okuyun sizin yataginiza yattığında okumayın ki odasına alışsın babayla dönüşümlü yapabilirsiniz

Sizi eskiden biliyorum evet iyi bir çifttiniz
Üzüldüm sizin için ama sizin düzelebilir gbi duruyor
Aranızda bir kavga münakaşa saygısızlık yok ise tabiki eski haline gelebilir

benim kızım da 2 yasında
3 ay memede yasadı
Hala birlikte uyuyoruz ve gece emmek için en az 6-7 kere uyanıyor
Ben de onu uyutmak için bir / bir buçuk saatimi harcıyorum
Snr eşimin yanına inecek mecalim kalmıyor

çocuktan önce aynı koltukta kıvrılıp birmiz saçımızı birimiz karnımızı severdik
Günde kaç kere telefonda konuşurduk
Mutlu uyumlu bir çifttik
Yani ben hep derdim dünyadaki en iyi erkekle ben evlenmişim diye

ama çocuktan snr tepetaklak olduk
Tek konuştuğumuz nokta kızımız o da çok değil
Bizde kavgalar da çok oldu
Bilmiyorum sonumuz ne olacak
Biz çok koptuk
İns siz düzelirsiniz
Ah ah aynı biz...

Oğlum 2.5 yaşında, aynı şeyleri yaşıyoruz. Eşimle 2 kelam edemiyorum ben yüzümü tutup kendine cevirip konuşuyor, yüzüne bakmazsam defalarca anne anne anne diyor.
Annemle görüntülü konuşuyoruz malum görüşemiyoruz,kızımı asla konuşturmuyor,ben konuşcam diyor.
Yaşı gereği normal ama inanın. Tam ben dedikleri dönem.
Büyüdükçe azalıyor bu durumlar. Kızım 8.5 yaşında, 4-5 yaş civarı herşey düzene oturmuştu, oğlumda da sabırla bekliyorum geçmesini.

sizde surekli ilk cocugunuzla oynamak gibi bir hata yapmissiniz sanirim degilmi?
ben egitim verecegim bir seyler ogrensin etkinlikler yapalim, oyunlar oynayalim derken tamamen bana bagimli bir cocuk yetistirdim heralde diyorum.
bir ara cok guzel oynuyordu kendi kendine cunku benim oynadiklarimdan sıkılmisti, simdi yine kendi oynamaktan sıkıldı her dakika burun burunayiz.
sizinki yine kendi elini koyuyormus, bizimki yerini biliyor ama bana bunu alip buraya koyarmisin diyo.
kendi kendine yemek yiyebildigi halde sirf ben o yemek yerken baska seyle ugrasacagim diye sen yedir diyo 🤦
bu donem tam olarak ne zaman son buluyor 🙄
Biraz da şartlar öyleydi sanırım. Kızım 10 yaşında, onun bebekliğinde bu kadar teknoloji hakimiyeti yoktu, tv de çok açmazdık. Şimdi ne kadar olsa telefon vs derken başka şeylerle de zaman geçiyor. Dediğiniz gibi hep öğreteyim oynayayım. Bir yerden sonra katlanılamaz bir hal aldı. Anaokulu dönemlerinde düzeldi çok şükür.

Biraz da şartlar öyleydi sanırım. Kızım 10 yaşında, onun bebekliğinde bu kadar teknoloji hakimiyeti yoktu, tv de çok açmazdık. Şimdi ne kadar olsa telefon vs derken başka şeylerle de zaman geçiyor. Dediğiniz gibi hep öğreteyim oynayayım. Bir yerden sonra katlanılamaz bir hal aldı. Anaokulu dönemlerinde düzeldi çok şükür.
ana okulmu 😶 o zamana kadar ben çoktan tirlatmis olurum heralde 😶
pandemi kirdi gecirdi zaten hersey alt ustu oldu.
14 15 aydir ne yaoacagimizi şasirdik.
ana okuluna baslayana kadar ne yaparim ben bu ortamda 😒

ana okulmu 😶 o zamana kadar ben çoktan tirlatmis olurum heralde 😶
pandemi kirdi gecirdi zaten hersey alt ustu oldu.
14 15 aydir ne yaoacagimizi şasirdik.
ana okuluna baslayana kadar ne yaparim ben bu ortamda 😒
Kaş yapayım derken göz mü çıkardım😂😂 ne kadarlık sizinki? Belli olmaz tabi inşallah daha erken kendi başına oynamaya başlar. En azından sorunun farkındasınız, ben öyle olması gerekiyor sanıyordum🤦🏻‍♀️ Annem sürekli derdi bırak sıkılsın biraz da diye ama ben ama yalnız kalıyor ama şöyle ama böyle. İdrak edebilmem biraz geç oldu

Spizella selam 🙏

Kizin neden kres günleri daha gec uyuyor? Ücünüz birlikte neden hic disari cikamiyorsunuz?

Ben dördüncü cocuk bile dusunebilirim, birak ikiyi 😇 belki biraz huy, karakter meselesi mi? Kizin burcu ne?
Benim oglan cicek gibi. Agzi var dili yok. Kedilerle falan baya oynuyor, oyalaniyor.
Kreşte çok uyutuyolar sanırım.
Ya da geç uyutuyolar emin değilim

Sordum 12 -1 arası uyuyor dediler ama inanmıyorum.

Üçümüz çıkamıyoruz çünkü 18 gibi evde oluyorlar. Yürüyerek gidebileceğimiz sakin bir yer yok. Önceden hava kararıyor diye soğuk diye gidemiyorduk park istiyor çünkü. Şimdi de 19 da yasak başlıyor diye çıkamıyoruz . Haftasonu zaten çıkamıyoruz. Ne biliyim bilemedim zaman yok gibi.

Oğlum 2.5 yaşında, aynı şeyleri yaşıyoruz. Eşimle 2 kelam edemiyorum ben yüzümü tutup kendine cevirip konuşuyor, yüzüne bakmazsam defalarca anne anne anne diyor.
Annemle görüntülü konuşuyoruz malum görüşemiyoruz,kızımı asla konuşturmuyor,ben konuşcam diyor.
Büyüdükçe azalıyor bu durumlar. Kızım 8.5 yaşında, 4-5 yaş civarı herşey düzene oturmuştu, oğlumda da sabırla bekliyorum geçmesini.
Yaaaa gerçekten mi bende 3 yaşında herşey düzelir diye bekliyordum 🤦🏻‍♀️😂 hayallerim suya düştü

Kreşte çok uyutuyolar sanırım.
Ya da geç uyutuyolar emin değilim

Sordum 12 -1 arası uyuyor dediler ama inanmıyorum.

Üçümüz çıkamıyoruz çünkü 18 gibi evde oluyorlar. Yürüyerek gidebileceğimiz sakin bir yer yok. Önceden hava kararıyor diye soğuk diye gidemiyorduk park istiyor çünkü. Şimdi de 19 da yasak başlıyor diye çıkamıyoruz . Haftasonu zaten çıkamıyoruz. Ne biliyim bilemedim zaman yok gibi.
12-1 arası uyuyor olması imkansız yalan söylüyorlar kesin 🙄

Ay evet aynı yüzünü çevirmesi falan

Annecim annecim annecim :) bakana kadar :KK70:
Görüntülü görüşme yapalım diyoruz, Kapat dede seni istemiyorum diyor görüntülü konuşmada çat kapatıyor

Bizim oğlumuz da böyleydi ekstradan asla uyumaz uyanık olduğunu her an mizirdardi.Biz boşandık tabi suçlusu çocuk değil ama eşim başkasına aşık olup defoldu.Giderken de çocuktan sonra senden sogumustum demişti.Bazi çocuklar eve düşen yıldırım oluyor maalesef
Umarım hayatınız şimdi daha güzeldir...
Çocuktan sonra senden soğumuştum nedir ya, evlilik sadece sıcaklık soğukluk meselesi sanki... Boşverin herşeyin hayırlısı

X