Çok kırgınım çokkk..

Bence erkek arkadaşının ailesi seni kırmak istemediği içinde çağırmamış olabilir çünkü orada kız arkadaşı diye tanıştırıp seni küçük düşürmek istememişte olabilir zamanı geldiğinde gelinim diye tanıştırır size bu kadar değer verdiklerine göre bence kötü düşünmemek gerekir ama yinede araya mesafe koymanız gerekir çünkü ilerde evlenince o mesafeyi koyamaZsınız bak diğer kız şimdiden koymuş

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba, benim 3 buçuk senedir bi erkek arkadaşım var. Erkek arkadaşımla çok yakın oturduğumuz için 3 buçuk senemizin hergünü beraber geçti. 3 senedir de ailesini tanıyorum ve ailesiyle kendi ailemden daha sık görüşüyorum. Ailelerimiz de tanışıyorlar ve birbirleriyle çok iyi anlaşıyorlar...

Erkek arkadaşımın ailesiyle tanıştığım günden beri hergün onlarla beraberim. Hastalıkta, sağlıkta her zaman onların yanında oldum herşeylerine ben koşturdum. Çok zor günler geçirdiler, o zor günlerinde biran olsun yalnız bırakmadım.. Annesiyle babası hep "kızım allah seni başımızdan eksik etmesin,iyiki oğlumla tanışmışsın. sen bizim artık öz kızımızsın.yerin bizde bambaşka" derler...

Allah biliyor yukarıda onlarla hergünüm beraber geçti, bugüne kadar bir gün olsun saygıda kusur etmedim. Onlar da her zaman beni çok sevdiler, kendi annemden babamdan ayırt etmedim her günümüz beraber geçti.

Bugüne kadar onlara karşı hiç kırgınlığım olmamıştı, ta ki 2 gün öncesine kadar. Erkek arkadaşımın ikiz kardeşi var, onun da bi kız arkadaşı var 2 yıldır beraberler. Kız uzak oturduğu için çok sık görüşemiyorlar, dolayısıyla aileye ben daha yakınım ve daha samimiyim... Özel günlerde aramaz sormaz, ayda 1 kere arayıp hallerini hatırlarını sorar. Erkek arkadaşımın ailesi bu durumdan pek memnun değiller ama oğulları mutlu olduğu için birşey söyleyemiyorlar.

Her neyse asıl konuya gelmek istiyorum... O kadar içim sıkkın ki sizlerle paylaşmak istiyorum derdimi... Erkek arkadaşımın kardeşi birlikte olduğu kızla sözlenmeye karar verdiler... Önce ailece tanışmaya gittiler, daha sonra kızı istemeye gittiler ama o kızın ailesinin adetlerine göre aileler iyice kaynaştıktan sonra birkac kere daha görüştükten sonra söz kesilirmiş... Her neyse birkaç kere daha görüşmeye gittiler ve daha sonra söz kesmek için gün kararlaştırdılar. 2 gün önce ailece evlerine gittiler söz kesmeye... Benim üzüldüğüm nokta ise bana hiç kimse "kızım sende gel" demedi. Bugüne kadar benim hep aileden biri olduğumu, erkek arkadaşımla aramızda herhangi bir resmiyet olmasada (söz,nişan) benim her zaman aileden biri olduğumu söylerlerdi. 2 gün önce söz kesmeye gittiler, onlar evden çıkana kadar yanlarındaydım hepsi hazırlandılar giyinip kuşandılar bense arkalarından baka baka evime döndüm... O kadar kalbim kırık ki... Benim erkek arkadaşımın ailesiyle dialoğum gerçekten çok farklı, diyorum ya kendi ailem gibiler...

Oraya gitmesem bile hiç değilse bi davet bekledim.. Elimden tutup beni de götürmelerini bekledim... Kaç kere ailece birbirlerine gidip geldiler söz kesilmeden önce, o zamanlar "tanışma" olduğu için öyle bi durumda zaten asla davet beklemezdim ve davet etseler bile gitmezdim.Ama bu kez farklı, aileler tanıştılar artık ve söz kesildi sonuçta... Söze beni de götürebilirlerdi, " kızım sende gel, sende bizim kızımızsın" diyebilirlerdi.... Her zaman dedikleri gibi....

Bunca zaman onlarla beraber geçirdiğim günler gözümün önünden geçiyor ve kafamın içinde sürekli cam kırılmış gibi sesler duyuyorum. Çok büyük hayal kırıklığına uğradım... Tamam söz aile arasında kesilmiş olabilir ama ben de onların ailesinden bi parça gibiydim bunca senedir... Iyi günde kötü günde her anlarında ben vardım yanlarında. Şimdi böylesine dışlanmak o kadar canımı yaktı ki, allah görüyor biliyor kalbim çok kırık...

Yapılan iyilikler hiçbir zaman konuşulmaz ama onlar için yaptığım şeyleri düşündükçe daha da çok içim parçalanıyor... Onları o kadar öz ailem gibi benimsemişim ki, davet etmedikleri için kalbim paramparça oldu. sadece bi davet bekledim ben başka istediğim hiçbişey yoktu... Bunca emeğin bunca senenin karşılığı bu olmamalıydı... Ben kendi annem kendi babam gibi sevdim onları... Erkek arkadaşımın kardeşini de aynı şekilde kendi kardeşim gibi gördüm sevdim...

Hani söz kesileceği gün erkek arkadaşımın ailesi evden çıkmadan önce onların yanındaydım dedim ya, işte o gün erkek arkadaşımın anneannesi bana "kızım sen gelmiyor musun, neden hazırlanmadın?" Dedi... "Anneanneciğim kısmet değilmiş" dedim. Anneannesi de "olur mu öyle şey, sen bu evin kızısın" dedi. Bunun üstüne erkek arkadaşımın kafasına yeni dank etti kırıldığım ve sırf sorun çıkmasın diye "evet ya, sende gelsene" dedi ağız ucuyla.. Evden çıkmalarına yarım saat kalmış, üstüne üstlük sırf ben üzülmiyim diye ağız ucuyla sorduğu o kadar belliydi ki... Ciddiye almadım, alamadım.

Hem ben anneannesinden ziyade annesi ve babasından davet beklerdim. Sonucta benim 3 senemin her günü onlarla geçti...

Biliyorum çok uzun oldu yazı, hakkınızı helal edin... Çok moralim bozuk, sizlerle derdimi paylaşmak istedim... 2 gün oldu söz takılalı, 2 gündür gitmiyorum onlara... Belki biraz olsun tepkimi anlarlar diye... Çok kırıldım çoookk... Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız, değerli fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum :KK14:

Kusura bakmayın ama bu kadarı çok abartılı olmuş bence.

Müstakbel eltiniz daha doğru davranmış ve fazla muhabbet kurmamış resmiyet olmadan.

Siz bence çok fazla adapte olmuşsunuz evin kızı olmaya.

Yazı yarım sayfa, içinde defalarca her gün onlardayım var.

Yani değerinizi kendiniz düşürmüşsünüz.

Bence biraz mesafe iyidir.

Onu geçtim siz baya baya kendinizi evin kızı yerine koyup görümcelik falan da yapıyorsunuz diğer kıza. Pardon size ne ki yani ayda bir arıyormuş, özel günlerde aramıyormuş, erkek arkadaşının ailesi "de" kızı onaylamıyormuş, burdaki de eki önemli, buradan anlıyoruz ki sevgili konu sahibi de onaylamıyor. Konuyla hiç alakası olmadığı halde buraya da yazmadan duramamışsınız diğer kızla ilgili olumsuz düşüncelerinizi. Siz fazla kaptırmışsınız bence, bi durulun derim. Üstelik diğer kızla alakalı yorum yapma hakkını kendinizde bulmanız o kız için çok can sıkıcı olsa gerek. Sonuçta çocuğun anne babası laf edebilir de siz dış kapının dış mandalısınız şu durumda.

Cok guzel bir noktayi yakalamissin...
Konu sahibi arkadasim sizi ovmelerinden mutlu olun bunda bir sorun yok, sorun nerde biliyor musunuz? Diger kizi yermeye basladiklari zaman siz bundan keyiflenmissiniz, hep en iyi olmak istemissiniz, merkezde olmak... Taniyor musunuz merak ettim? Bu arada bana kalirsa da onun yaptigi yaklasim mantikli olan, is resmiyete binmeden mesafesini korumus, sizin yapamadiginizi aslinda o yapmis, bu kadar nazlanmaya kirilmaya gerek yok, onlarin evinin tek gundemi ve merkezi siz degilsiniz ki, insanlarin bir dolu isi gucu var, di mi?!!

Aynen ya çok iyi yakalamışsınız.

KK nın dikkatli üyelerinden kaçmaz En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

Bence erkek arkadaşının ailesi seni kırmak istemediği içinde çağırmamış olabilir çünkü orada kız arkadaşı diye tanıştırıp seni küçük düşürmek istememişte olabilir zamanı geldiğinde gelinim diye tanıştırır size bu kadar değer verdiklerine göre bence kötü düşünmemek gerekir ama yinede araya mesafe koymanız gerekir çünkü ilerde evlenince o mesafeyi koyamaZsınız bak diğer kız şimdiden koymuş

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Haklısınız tesekkür ederim yorumunuz icin..

Kusura bakmayın ama bu kadarı çok abartılı olmuş bence.

Müstakbel eltiniz daha doğru davranmış ve fazla muhabbet kurmamış resmiyet olmadan.

Siz bence çok fazla adapte olmuşsunuz evin kızı olmaya.

Yazı yarım sayfa, içinde defalarca her gün onlardayım var.

Yani değerinizi kendiniz düşürmüşsünüz.

Bence biraz mesafe iyidir.

Doğru söylüyorsunuz çok haklısınız, teşekkür ederim...

Aynen ya çok iyi yakalamışsınız.

KK nın dikkatli üyelerinden kaçmaz En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

Konu şuanda bu değil ki, neden bu şekilde davranarak konuyu başka yere çekiyorsunuz? Benim konum tamamen bambaşka birşey, siz içinden bambaşka yerlere takılmışsınız. Yapmayın lütfen...

Onu geçtim siz baya baya kendinizi evin kızı yerine koyup görümcelik falan da yapıyorsunuz diğer kıza. Pardon size ne ki yani ayda bir arıyormuş, özel günlerde aramıyormuş, erkek arkadaşının ailesi "de" kızı onaylamıyormuş, burdaki de eki önemli, buradan anlıyoruz ki sevgili konu sahibi de onaylamıyor. Konuyla hiç alakası olmadığı halde buraya da yazmadan duramamışsınız diğer kızla ilgili olumsuz düşüncelerinizi. Siz fazla kaptırmışsınız bence, bi durulun derim. Üstelik diğer kızla alakalı yorum yapma hakkını kendinizde bulmanız o kız için çok can sıkıcı olsa gerek. Sonuçta çocuğun anne babası laf edebilir de siz dış kapının dış mandalısınız şu durumda.

Ben orada bir "de" eki kullanmadım. Ayrıca konu bu değil, konu bambaşka bir şey. Ben önceki yorumumda da söylediğim gibi; benim kızla hiçbir alıp veremediğim yok. Daha önce de görüştük ve çok iyi birisi, ben sadece aileyle olan samimiyetimi daha net bi şekilde ifade edebilmek için o şekilde bi cümle kurdum. Yoksa benim o kişiyle hiçbir alıp veremediğim yok. Tanıştım, gayet iyi birisi. Sadece biraz daha mesafeli, ama bunu kötü anlamda söylemiyorum. Demek ki öyle olmak gerekiyormuş, saygı duydum gerçekten. Keşke ben de onun gibi olsaydım en başından, belki bu kadar üzülmedim. Neyse...

herşeyi böyle ballandıra ballandıra anlatmışsınız da eski konularınıza baktım çok da uzak olmayan bi zamanda daha başka birine aşık olmuşsunuz
şimdide 3.5 senedir hastalıkta sağlıkta yalnız bırakmadım vs demişsiniz..
bu kadar senedir aileyle nasıl içli dışlı olmuşsunuz böyle bi durumda
bişi anlamadım bu işten tuhaf
:KK14:

ne biliyorsunuz ki, böyle olması belkide sizin hayrınıza...sizin şer gördüğünüzde belkide hayır vardır, mesafeli olmak her zaman iyidir, kim bilebilir ki, ailenin kendilerince haklı sebepleri varmıştır..demişsiniz ya, '' Onları kendi ailem gibi benimsemişim'' o zaman hoşgörü ve anlayış...En Büyük KK

gitmeniz uygun olmazdi zaten sevgili sifatiyla.onlar cagirsa bile ben gitmek istemem sahsen.sevgili sifatiyla oyle bi ortamda bulunmak beni rahatsiz eder cunku.bence boyle samimi davranarak kendinizi degersizlestirirsiniz.birde fazla samimiyet beni hep korkutmustur.ne kadar iyi olursaniz olun tatsizlikta olabilir bigun hic belli olmaz.kendi ailemizle bile yeri geldiginde ters dusuyoruz zaten bu cok daha olasi geliyo.

Üfff bu türklerdeki oryantal kafa yapısı ve vıcık vıcıklık ..sanki iyi bişeymiş gibi 3 yılın HERgününü sevgilinin ailesiyle geçirmek ve sanki çok övünülecek gibi yazının 10 yerinde aynı cümleyi kullanmak..

Ayrıca o kızın yaptığı doğru..ne münasebet erkek arkadaşın ailesiyle hergün görüşmek vıcık vıcık..evlenene kadar yaranmak için ordan çıkmayan sonra evlenincede kocam hergün ailesinin evine gitmek istiyo bıktım diye konu açan kadınlar..

Aferin o kıza..hem çok medeni ve akıllıymış hemde kişisel sınırlarını iyi bilmiş..eminimki dolu bir hayatı bir sürü uğraşı ve sevgilisiyle yaptığı çok daha önemli aktiviteler vardır habire yaşlılarda oturmaktansa

Son düzenleyen: Moderatör:
valla konuya direk cevap vermek istiyorum öncelikle kırılmışsın evet erkek arkadaşına söyle gitme görüşme mesafe koy yani sonrasında 3.5 yıldır birlikdesin okulunuzdan dolayı resmiyete dökülmedi demişsin hemen evlenmeye bilirsin okul bitene kadar iş resmiyete dökülür madem çıkmıyorsun evlerinden aileler tanışıyor vs herşey gayet iyi bi yüzük taksaydınız öle devam etseydin müstakbel eltin 2 yıldır görüşmüş direk söze geçmiş neyse asıl sorununun kaynağına geçeyim diğer arkadaşlarında aslında söylediği bu sen direk içli dışlı olmuşsun hergün onlarda evin yakın 3 yıl olmuş ortada söz nişan hiç bişi yok e sonrası sen hazırla aileyi ve erkek arkadaşını bir gelin sıfatına hiç bi gizem mahrem mesafe sınır kalmasın ya senden ayrılıp 1 ay tanıştığı biriyle evlenir örneği çok yada genelde evlenildiğinde kaynanam benim başıma şunu kalktı kaynanam bunu dedi kocam bunu başıma kalktı işte mesafe sınır derken uzaklık soğukluk bi gıcıklık göstergesi demek istemiyoruz insanlarla herşeyin sırası zamanı vardır ki hemen herşey yaşanılıp tüketilmez sorunda çıkmaz zamana yayarsın ki evlenirsen evlendikden sonra bol bol zaten görüşme durumunuz mecburen olacak onlar seni tanıyacak zamanla sen onları paylaşacaksınız yaşayacaksınız şuan çok aceleci yanlış davrandığın için üzülmüşsün

Ben de sadece bi seyi merak ediyorum. Eylül 2013 de erkek arkadasinizdan bir adi yuzunden ayrilmissiniz hemen o adiyle sevgili olmussunuz ve eski arkadasinizi arar olmussunuz. Başınıza her belayi tek gecede getirmis. Ama benim merak ettigim eski sevgilinizle tekrar nasil bir araya geldiniz? Ve siz nasil kendinizi ona kabul ettirdiniz? Yoksa soylememis miydiniz? Cevaplarsaniz sevinirim. Yoksa kafam allak bullak olacak....

Ben de sadece bi seyi merak ediyorum. Eylül 2013 de erkek arkadasinizdan bir adi yuzunden ayrilmissiniz hemen o adiyle sevgili olmussunuz ve eski arkadasinizi arar olmussunuz. Başınıza her belayi tek gecede getirmis. Ama benim merak ettigim eski sevgilinizle tekrar nasil bir araya geldiniz? Ve siz nasil kendinizi ona kabul ettirdiniz? Yoksa soylememis miydiniz? Cevaplarsaniz sevinirim. Yoksa kafam allak bullak olacak....

Merak edip baktım ben de şimdi o konuda kötülemiş ilgisiz bilmem ne, bu konuda nasıl mükemmel bi'ilişkisi var da çağırmadılar diye kırılmış:26: Valla bi'şey anlamadım:KK14:

Merak edip baktım ben de şimdi o konuda kötülemiş ilgisiz bilmem ne, bu konuda nasıl mükemmel bi'ilişkisi var da çağırmadılar diye kırılmış:26: Valla bi'şey anlamadım:KK14:

:) ya benimde aklıma soktunuz bende girdim bakıyım dedim bütün konularını okudum kafam şuan :KK35:alak bullak oldu

Öncelikle konun bu değil belki ama;
Her nekadar okulunuz da olsa, bunca sene en azından bir söz veya nişan takmalıydınız. Takmadıysa sevgilin, asıl buna kalbin kırılsın arkadaşım.
Aranızda hiçbir resmiyet yokken gönül bağından başka, her ne kadar seni öve öve bitiremeseler de sen o aile için 'oğullarının sevgilisi'nden başka nesindir ki? Bence buna takıl. Elbette seni almazlar yanlarına. Belli ki onların zihniyetinde sevgiliden öteye geçememişsin ve bunun sorumlusu da sensin. Sınırlarını çizememişsin. Masaya yumruğunu vuramamışsın tabiri caizse. Sözü takacaktın en azından,.bak o zaman nasıl ciddi görürlerdi seni. Bizler Türk ailesiyiz arkadaşım. Gavurdaki adetler yok bizde. İlla yüzük olacak parmağında. Sevgiliyken kimse ciddiye almaz seni ve çok da normaldir bu. Bence boş şeylere üzülmeyi bırakıp bir an evvel harekete geç bu konuda.

Son düzenleme:
Üfff bu türklerdeki oryantal kafa yapısı ve vıcık vıcıklık ..sanki iyi bişeymiş gibi 3 yılın HERgününü sevgilinin ailesiyle geçirmek ve sanki çok övünülecek gibi yazının 10 yerinde aynı cümleyi kullanmak..

Ayrıca o kızın yaptığı doğru..ne münasebet erkek arkadaşın ailesiyle hergün görüşmek vıcık vıcık..evlenene kadar yaranmak için ordan çıkmayan sonra evlenincede kocam hergün ailesinin evine gitmek istiyo bıktım diye konu açan kadınlar..

Aferin o kıza..hem çok medeni ve akıllıymış hemde kişisel sınırlarını iyi bilmiş..eminimki dolu bir hayatı bir sürü uğraşı ve sevgilisiyle yaptığı çok daha önemli aktiviteler vardır habire yaşlılarda oturmaktansa

Bunlari okuyunca cidden dusunuyorum, benim ne bu kadar zamanim ne de bunlari yapmak icin hevesim var diye, cok mu ruhsuz ve odunum diyorum ki, cunku oyle bir sevkle anlatiyorlar ki, her gun yanak yanaga gecen gunlerini...
Yazdiklarina birebir katiliyorum, daha once begenemedigim icin de alintilayarak soylemek istedim...

Konu sahibi arkadasim kizma, darilma, fakat hayatinda iyi gelin olmaktan ziyade cok daha onemli sifatlar var unutma, sadece sevgilinin ailesi icin degil, herhangi bir iliskinde de bu kadar yuz goz olma, ve beklentini arttirma...

:) ya benimde aklıma soktunuz bende girdim bakıyım dedim bütün konularını okudum kafam şuan :KK35:alak bullak oldu

En fazla cevap yazdigim konu oldu sanirim, gelismelere yetisemiyorum ki :)
Evet tabi ki bende dayanamadim ve okudum, sastim kaldim, kafa gitti:KK37:

Bu arada konu sahibi arkadas bu kafayla giderse kafasinda o cam kirigi seslerini daha cok duyar, haber vereyim...

daha bırakın sevgililik dönemini evlilik döneminden önce bu şekilde sıkı fıkı olmanız doğru değil..
birde siz aranızda ne söz ne nişan varken bu sıkı fıkılığı yaşamışsınız..
onlar için artık çanta da keklikliksiniz..
diğer istemeye gittikleri kızın aileine sizi ne diye tanıştırcaklardı sevgilisi bu hiç hoş olmazdı..
kaldı ki o kızdan hoşlanmadıklarını söylüyorsunuz ama o her zaman o ailede saygı duyar araya koyduğu mesafeden dolayı
üzülen taraf hep siz olursunuz..
fazla samimiyet maalesef başka hiç bir işe yaramıyorr :KK50:

X