Çok kırgınım çokkk..

Bir konunda sevgilinin ikiz kardeşinin 2 yıllık sevgilisi hakkında çok soğuk,iki laf etmez demişsin.Şimdi ise seviyorum diyorsun.
Aynı şekilde, bir konunda Erkek arkadaşım üniversite okumama izin vermedi yazmışsın,bu konuda ise okuyoruz o yüzden iş resmiyete dökülmedi gibi bir şey yazmışsın.
Üç senelik erkek arkadaşından ayrılıp, başka bir ilişkiye başlamış onda da aradığını bulamamışsın.Ne ara barıştınız da kıskanç ve anlayışsız sevgilim dünyanın en mükemmel adamı oldu?Bu arada kıskanç ve anlayışsız diye sen yazmışsın konunda, oradan yola çıkarak yazdım...Bunları kendin yazmışsın, şimdi ise beni söze çağırmadılar diyorsun.
Yazdıklarından hiç bir şey anlamadım, o yüzden bu konuna cevap vereceğim sadece....
O kadar içli dışlı olursan, olacağı budur çok üzgünüm...
Her durumda onlarla olmışsun, hep yanlarındaymışsın.
Ne diyeceklerdi istemeye gittikleri evde?Bu annesi bu babası Buda ikizinin kız arkadaşı mı?
Ayrıca şöyle de bir durum var, o kadar samimi olmuşsunuz ki karşı taraf, biz bu kızı çağırmadık ama nasılsa bize kırılmaz bu evin kızı o diye düşünebilir...
Böyle yüz göz olursanız o cam kırığı sesi daha çok duyulur...
Tıpkı eski konunuzda bahsettiğiniz yeni erkek arkadaşınızın yaptığı saçma davranışlardan sonra duyduğunuz gibi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
Ne kadar okursak okuyalim , istersek uzaya gidelim,Türk aile yapisi degismez.

O kadar ugras ,emek ver ,yine de kavramlara takilirlar, yani sözlü,nisanli gibi.

Hatanizi umarim farketmissinizdir.3 yildir bu kadar icice olupta insan bir söz de mi yapmaz.

Okumaniz hergün onlarla görüsmenize bile engel degilken, kendinizi niye saydirmiyorsunuz.

Bosuna kizmayin onlara,sizi ne sifatla götüreceklerdi oraya.Bak öteki kiza öyle hemen sözde olmuyor ,tanisma fasli falan.Aferin ona kendi degerini gösteriyor.
Bundan sonra umarim anlamisinizdir gercegi, Türk aile yapisi demek= Strateji demek .O yüzden 20 sene kesintisiz dediklerini yapsan tek bir kez yapmasan, o 20 sene hemen unutulur.
Okul biter bitmez uzatmadan evlenin bari.

Hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim, tek tek cevap vermek istiyorum ama bilgisayardan girmediğim için zor oluyor. Bütün yorumları tek tek okudum...

Öncelikle bizim aramızdaki ilişkiyi resmiyete dökmememizin sebebi henüz okullarımızın olması... Bunun dışında bazı yorumlar gelmiş ben erkek arkadaşımın kardeşinin sevgilisini eleştiriyormuşum tarzından... Böyle bişey asla mümkün olamaz, ben kızı birkaç kere gördüm ve her gördüğümde de gayet iyi anlaştım, yalnızca kız uzak oturduğu için pek samimiyetimiz yok bütün mesele bu... Kızı eleştirme gibi bi amacım yok asla, belki yazı şeklimden kaynaklı olarak yanlış anlaşılmış olabilirim ama ben aileyle olan samimiyetimi daha net bi şekilde anlatabilmek için o şekilde bi kıyaslama yaptım fakat bunda kötü bi niyet yoktu..

Bikaç yorum daha okudum, erkek arkadaşımın annesi bu kadar sık görüşmemizden rahatsız olabilirmiş şeklinde.. Böyle bişey mümkün değil onları tanısaydınız eminim bu şekilde yorum yapmazdınız... Annesi hergün beni kendi arayıp çağırıyor... Onların bundan 6 sene önce kızları vefat etmiş... Annesi hep bana "sen benim ölen kızımın acısını hafifletiyosun,varlığını hissetmek çok iyi geliyor" der... Onun benden rahatsız olmadığına eminim bu konuda içim rahat ama evlenmeden bu kadar içli dışlı olmanın yanlıs oldugu konusunda size hak veriyorum sanırım :KK14: Belki biraz daha ağırlığımı koyabilseydim bu kadar canım yanmazdı. Onları o kadar kendi ailem gibi benimsemişim ki 2 gündür kendime gelemedim çok dert ettim içime :KK14:

Tatlim kimseyi bu kadar onemseme hele hele kendi ailenden ote assssla onemseme
Elalemin sorunuyla ugrasma yarin obur gun sen kotu olursun bosuna dememisler fazla muhabbet ayrilik getirir diye sen kendi ailene emek ver elaleme degil

3 yil boyunca evlerinden hic cikmadim her dertlerine derman oldum demissin.pardon da hangi sifatla ortada soz yok nisan yok.velevki o sifatlarin olsa bile ne isin var erkek arkadasinin evinde ,evden cikana kadar yanlarindaydim diyorsun.beni cagirmadilar cok zoruma gitti diyorsun.senin annen demiyormu orda ne isin var.insallah her islerini gorupde gonullu hizmetcilik yapmamissindir.kiz dedigin agirdan satar kendini onlar seni almak ici ugrasmali.ama ordan hic cikmayarak gozlerindeki gozlerindeki degeri sifirlamissin bide evin kiziymissin gibi naz kapris yapmissin benide goturmediler diye.cagirmayarak o evin kizi olmadigini sana bi guzel hatirlatmislar.lutfen kendine deger ver evkerine gitme aranizda nisan olsa bile mesafeli ol kimseye ederinden fazla deger verme

Ben orada bir "de" eki kullanmadım. Ayrıca konu bu değil, konu bambaşka bir şey. Ben önceki yorumumda da söylediğim gibi; benim kızla hiçbir alıp veremediğim yok. Daha önce de görüştük ve çok iyi birisi, ben sadece aileyle olan samimiyetimi daha net bi şekilde ifade edebilmek için o şekilde bi cümle kurdum. Yoksa benim o kişiyle hiçbir alıp veremediğim yok. Tanıştım, gayet iyi birisi. Sadece biraz daha mesafeli, ama bunu kötü anlamda söylemiyorum. Demek ki öyle olmak gerekiyormuş, saygı duydum gerçekten. Keşke ben de onun gibi olsaydım en başından, belki bu kadar üzülmedim. Neyse...

Benim de tam olarak kastettiğim buydu. Siz samimiyeti abartmışsınız. Her zaman için kendi ailenizi el üstünde tutup diğerleriyle seviyeli bi ilişkiniz olacak. Özellikle sevgilinin ailesiyle fazla içli dışlı olmak hiç iyi değil, etrafımda birçok örneği var. Bundan sonra koyun mesafenizi derim ben:KK42:

Bi dönem erkek arkadaşımla çok problemlerim vardı. Kendisi bazı özel meseleler dolayısıyla çok ciddi bi şekilde uzun bir süre bunalımdaydı. Benim o eski konularımda da her seferinde vurguladığım tek şey "ailesi çok iyi olduğu için bunca zaman herşeyine katlandım" cümlesi olmuştu. Ben aileye çok önem veririm beni bu kadar sevmeleri, bu kadar iyi anlaşmamız benim için erkek arkadaşımla olan ilişkimden bile daha önemli nerdeyse. Bu konu tartışmaya çok müsait bi konu, çünkü kimileri "sen sevdiğin kişiyle evleniyorsun, ailesiyle evlenmiyorsun" der, kimisi de "birini sevip evlendiğin zaman aynı zamanda ailesiyle de evlenmiş olursun" der. Ben burada sürekli kendi gözlerimle görüyorum, kayınvalidesiyle, kayınpederiyle problemleri olan birçok kişi var. Bu da dolayısıyla eşiyle olan ilişkisine yansıyor ve arada gerginlikler oluyor. Ben açıkcası böyle bir ailesi olduğu için kendimi her zaman çok şanslı hissettim. Benim annem de zamanında çok çekmiş kayınvalidesinden, benim için hep dua etmiş "allah inşallah kızımı iyi insanlarla karşılaştırsın" diye. Kısacası ben o dönem erkek arkadaşımla yaşadığım problemler yüzünden ayrıldım ve 1 aya yakın bi müddet ayrı kaldık. Ama ayrı olduğumuz zamanlarda bile annesi hergün aradı beni, hergün konuştuk. Bizim 3 buçuk senedir ayrı olduğumuz tek zaman dilimi o 1 aylık süreçti. O dönem erkek arkadaşımın bunalımı, benim yaşadığım ilgisizlik üst üste geldi ve ondan tamamiyle uzaklaştım. Ama daha sonrasında yeniden bir araya geldik ve bütün problemlerimizi çözdük. Erkek arkadaşım sorunlarını halleri, toparlandı. Okul konusuna gelince; ben üniversiteyi zaten okuyordum ama onun yüzünden yarım bırakmıştım, istememişti okumamı. Daha sonra yeniden barıştığımızda kendini yenileyerek geldi, eskisinden çok daha iyi bi şekilde çıktı karşıma ve tabularını da yıktı. Yarım bıraktığım okuluma da devam ediyorum artık. Bunun dışında bazı yorumlarda "daha düne kadar erkek arkadaşını kötülürken bu konuda öve öve bitirememişsin" tarzında cümleler kurulmuş. Birincisi ben bu konumda hiçbir şekilde erkek arkadaşımı övmedim, hep ailesine olan sevgimden bahsettim. Ayrıca benim o eski konum ağustos/eylül arasında açılmıştı, üstünden neredeyse 8 ay geçti. O 8 ayda erkek arkadaşımla aramızda yaşananları bilmediğiniz için sanki aradan 2 hafta geçmiş gibi yadırgamışsınız beni.

Son olarak; iyi ya da kötü tüm yorumlar için teşekkür ederim ancak ben bazılarınızın bu kadar sert konuşmasını anlayamıyorum. Konu nerelere kadar gelmiş hayretler içerisindeyim doğrusu. Burası "bir derdim var" bölümü, insanlar dertlerini sıkıntılarını paylaşıp rahatlamak için buraya bu kadar emek veriyorlar. Fakat siz derdi olan insanı daha da fazla sıkıntıya sokuyorsunuz. Karşınızdaki insanı aşağılıyorsunuz. Ve şunu çok iyi anladım ki, bu sitede bazı kadınların karşı tarafı ezmesi, aşağılaması bir hobi haline gelmiş. Burada bi insanın derdi varken dalga geçer gibi konuşmak hiç hoş değil. Ben de akılsız değilim sonuçta, ailesi beni sevmese istemese bunu anlamayacak bi insan değilim. Ayrıca; beni ve aileyi tanımadığınız için benim o aileyle olan ilişkim size göre "vıcık vıcık" olabilir, ama içeride olup biteni görmediğiniz için çok kolay bi şekilde yargısız infaz yapıyorsunuz. Öyle yorumlar gelmiş ki, sanki ben zorla yapışmışım aileye bırakmıyorum peşlerini. Onlar kapıdan kovsa ben bacadan giriyorum sanki.

Her neyse , tek tek cevap veremediğim için topluca yazmak zorunda kaldım. Teşekkür ederim yorumlar için.

Benim de tam olarak kastettiğim buydu. Siz samimiyeti abartmışsınız. Her zaman için kendi ailenizi el üstünde tutup diğerleriyle seviyeli bi ilişkiniz olacak. Özellikle sevgilinin ailesiyle fazla içli dışlı olmak hiç iyi değil, etrafımda birçok örneği var. Bundan sonra koyun mesafenizi derim ben:KK42:

3 yil boyunca evlerinden hic cikmadim her dertlerine derman oldum demissin.pardon da hangi sifatla ortada soz yok nisan yok.velevki o sifatlarin olsa bile ne isin var erkek arkadasinin evinde ,evden cikana kadar yanlarindaydim diyorsun.beni cagirmadilar cok zoruma gitti diyorsun.senin annen demiyormu orda ne isin var.insallah her islerini gorupde gonullu hizmetcilik yapmamissindir.kiz dedigin agirdan satar kendini onlar seni almak ici ugrasmali.ama ordan hic cikmayarak gozlerindeki gozlerindeki degeri sifirlamissin bide evin kiziymissin gibi naz kapris yapmissin benide goturmediler diye.cagirmayarak o evin kizi olmadigini sana bi guzel hatirlatmislar.lutfen kendine deger ver evkerine gitme aranizda nisan olsa bile .mesafeli ol kimseye ederinden fazla deger verme

Haklısınız, teşekkür ederim yorumunuz için ama dediğim gibi ben onlarla ilk tanıştığımda yaşım daha küçüktü, evlerimiz de karşılıklı çok yakın oturuyoruz camdan cama görüyoruz birbirimizi. Ya ister istemez kuruldu o samimiyet benim elimde olan bişey değildi. Belki şimdi olsa yeni tanışmış olsam, bu yaşımla çok farklı düşünürdüm mesafeyi korurdum ama maalesef bunca yaşanmışlıktan sonra birden bire nasıl mesafe koyabilirim ki?

Son düzenleme:
Aynen ya çok iyi yakalamışsınız.

KK nın dikkatli üyelerinden kaçmaz En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

Ne yalan söyleyeyim diğer aileyle gereksiz samimiyetten çok dikkatimi bu çekti, konu sahibi bana cevap verdi o konuda sağolsun ama sonuçta onun ne için yazıldığı ortada. Anlamıyorum ki yani erkek arkadaşın ailesiyle bu kadar vıcık vıcık olmak çok mu önemli:KK14: Ben tanışmak için bile nişana düğüne az bir zaman kalması gerektiğinden yanayım açıkçası, aileler işin içine girince işler çok değişiyor zaten. Ne bu daha şimdiden elin adamının ailesini kendi ailenin önünde tutmalar...

Haklısınız, teşekkür ederim yorumunuz için ama dediğim gibi ben onlarla ilk tanıştığımda yaşım daha küçüktü, evlerimiz de karşılıklı çok yakın oturuyoruz camdan cama görüyoruz birbirimizi. Ya ister istemez kuruldu o samimiyet benim elimde olan bişey değildi. Belki şimdi olsa yeni tanışmış olsam, bu yaşımla çok farklı düşünürdüm mesafeyi korurdum ama maalesef bunca yaşanmışlıktan sonra birden bire nasıl mesafe koyabilirim ki?

Misal haftanın birçok günü oradasınız değil mi? Azaltın onu haftada bir gidin mesela. Ben soğuk davranın demiyorum zaten. Mesafe ayrı bi şey. Görüşmeyi azaltmanız yetecektir bence. Alınacaklarını sanmıyorum. Ki alınırlarsa da alınsınlar, siz hatayı başta yapmışsınız. Siz evlenince bu insanlar her gün beraber olmak isteyecekler bence bu gidişle.

Ne yalan söyleyeyim diğer aileyle gereksiz samimiyetten çok dikkatimi bu çekti, konu sahibi bana cevap verdi o konuda sağolsun ama sonuçta onun ne için yazıldığı ortada. Anlamıyorum ki yani erkek arkadaşın ailesiyle bu kadar vıcık vıcık olmak çok mu önemli:KK14: Ben tanışmak için bile nişana düğüne az bir zaman kalması gerektiğinden yanayım açıkçası, aileler işin içine girince işler çok değişiyor zaten. Ne bu daha şimdiden elin adamının ailesini kendi ailenin önünde tutmalar...

Bi önceki yorumumda da dediğim gibi, onlarla tanıştığımda yaşım daha küçüktü. Insan hayatında 1 sene bile insana ne kadar olgunluk katıyor, biliyorsunuz. Ben o zaman 17-18 yaşındaydım. Şimdi ki aklım olsa bi tık mesafeli olursun mutlaka ama artık bunca samimiyetten sonra kendimi nasıl geri çekebilirim ki? Bu arada teşekkür ederim yorumunuz için...

Misal haftanın birçok günü oradasınız değil mi? Azaltın onu haftada bir gidin mesela. Ben soğuk davranın demiyorum zaten. Mesafe ayrı bi şey. Görüşmeyi azaltmanız yetecektir bence. Alınacaklarını sanmıyorum. Ki alınırlarsa da alınsınlar, siz hatayı başta yapmışsınız. Siz evlenince bu insanlar her gün beraber olmak isteyecekler bence bu gidişle.

Haklısınız, şimdi ki aklımla bu ilişkiye yeni başlamış olsam en başından korurdum mesafemi ama maalesef zamanında pek mümkün olmadı... Ben de üzülüyorum çünkü bu duruma... Sonunda değersiz olan, ciddiye alınmayan ben oldum... Keşke böyle olmasaydı :KK14:

Bi önceki yorumumda da dediğim gibi, onlarla tanıştığımda yaşım daha küçüktü. Insan hayatında 1 sene bile insana ne kadar olgunluk katıyor, biliyorsunuz. Ben o zaman 17-18 yaşındaydım. Şimdi ki aklım olsa bi tık mesafeli olursun mutlaka ama artık bunca samimiyetten sonra kendimi nasıl geri çekebilirim ki? Bu arada teşekkür ederim yorumunuz için...

Rica ederim, biraz sert yazmış olabilirim kusura bakmayın siz de ama ben çok sinirleniyorum böyle durumlarda. Misal 17 18 yaşında bir genç kızın sevgili ailesiyle tanışması falan da tuhaf geliyor ne yalan söyleyeyim. Ama olan olmuş sonuçta. Bakın zaten onun sıkıntısını çekiyorsunuz, şimdiki halinizle tanışsaydınız daha bilinçli davranırdınız eminim. Ama bence gidip gelmeleri azaltabilirsiniz. Tabii erkek arkadaşınız annemlere git annemleri ara falan der mi bilemiyorum:44:

Haklısınız, şimdi ki aklımla bu ilişkiye yeni başlamış olsam en başından korurdum mesafemi ama maalesef zamanında pek mümkün olmadı... Ben de üzülüyorum çünkü bu duruma... Sonunda değersiz olan, ciddiye alınmayan ben oldum... Keşke böyle olmasaydı :KK14:

Bence boşuna üzülüyorsunuz çünkü karşı tarafın da bi hatası yok. Siz bu kadar samimiyet olunca fazla beklentiye girmişsiniz sadece. Yoksa öyle bir ortamda sizi takdim etmeleri için bi söz, nişan vs olması gerekir diye düşünüyorum. Hani şu açıdan, sizi tanıştırırlarken "sevgili" olarak tanıştırmak tuhaf olabilir aile arası bir törende. Hani birbirinizi yakın görüyor olabilirsiniz elbette ama işte resmiyete dökülmediği için karşı taraf garipseyebilirdi bunu. Onlar da bunu düşünmüşlerdir şüphesiz. Sıkmayın canınızı, bu çok ufak bi şey dert bile denilemez. Yatın kalkın şükredin valla, herkes ne sıkıntılar yaşıyor erkek arkadaşlarının veya eşlerinin aileleriyle. Sizinkiler mis gibiymiş:)

bence haklilar cunku soyle ortada daha birsey yok soz nisan gibi biraz absurd kacardi

Evet ama diyorum ya beni o kadar aileden biriymiş gibi içlerine aldılar ki, sen artık bu ailenin kızısın dediler. Söze ailece gidilince kendimi o kadar inandırmışım ki beni de götürecekler diye, birden bire hayal kırıklığına uğradım. Benden utanıyorlarmış gibi hissettim, "elimden tutup hadi kızım sende geliyorsun" diyebilirlerdi. Bana bugüne kadar bu şekilde konuşmamışlardı çünkü. Kendileri bizzat ailemi tanıdığı için, aileler de görüşüp iyi anlaştıkları için kafalarında zaten bizi sözlü/nişanlı gibi görüyorlardı. Ama bu da bana ders olmuş oldu, bundan sonra geri çekeceğim kendimi. Demek ki umduğum gibi değilmiş... :KK14:

sen bu evin kızısın demekle senin o evin kızı olman çok başka şeyler bu kadar samimiyetten dolayı sizin böyle bir beklentiye girmeniz çok doğal ama böyle söz kız isteme gibi olaylar çok prosedürü olan işler yani söz yok nişan yok orada hangi sıfatla bulunacaksınız karşı taraf sorsa bu kim diye o sözde buda bunun sevgilisi konumuna düşecektiniz ve bu size daha çok kırıcı gelecekti bazen bizim şer gördüğümüz işlerde hayır vardır hem böyle şeyleri takmayın bu kadar evlenince ne yapacaksınız yahu :)

Evet ama diyorum ya beni o kadar aileden biriymiş gibi içlerine aldılar ki, sen artık bu ailenin kızısın dediler. Söze ailece gidilince kendimi o kadar inandırmışım ki beni de götürecekler diye, birden bire hayal kırıklığına uğradım. Benden utanıyorlarmış gibi hissettim, "elimden tutup hadi kızım sende geliyorsun" diyebilirlerdi. Bana bugüne kadar bu şekilde konuşmamışlardı çünkü. Kendileri bizzat ailemi tanıdığı için, aileler de görüşüp iyi anlaştıkları için kafalarında zaten bizi sözlü/nişanlı gibi görüyorlardı. Ama bu da bana ders olmuş oldu, bundan sonra geri çekeceğim kendimi. Demek ki umduğum gibi değilmiş... :KK14:

olsun o kadar kirilmaya degmez bence
senden utanilmasiylada alakasi olmadigina eminim bence kizdan cekinmis olabilirler aa bak sevgilisini getirdi gibisinden hani anladinmi olsun nisana filan gidersin

Rica ederim, biraz sert yazmış olabilirim kusura bakmayın siz de ama ben çok sinirleniyorum böyle durumlarda. Misal 17 18 yaşında bir genç kızın sevgili ailesiyle tanışması falan da tuhaf geliyor ne yalan söyleyeyim. Ama olan olmuş sonuçta. Bakın zaten onun sıkıntısını çekiyorsunuz, şimdiki halinizle tanışsaydınız daha bilinçli davranırdınız eminim. Ama bence gidip gelmeleri azaltabilirsiniz. Tabii erkek arkadaşınız annemlere git annemleri ara falan der mi bilemiyorum:44:

Bence boşuna üzülüyorsunuz çünkü karşı tarafın da bi hatası yok. Siz bu kadar samimiyet olunca fazla beklentiye girmişsiniz sadece. Yoksa öyle bir ortamda sizi takdim etmeleri için bi söz, nişan vs olması gerekir diye düşünüyorum. Hani şu açıdan, sizi tanıştırırlarken "sevgili" olarak tanıştırmak tuhaf olabilir aile arası bir törende. Hani birbirinizi yakın görüyor olabilirsiniz elbette ama işte resmiyete dökülmediği için karşı taraf garipseyebilirdi bunu. Onlar da bunu düşünmüşlerdir şüphesiz. Sıkmayın canınızı, bu çok ufak bi şey dert bile denilemez. Yatın kalkın şükredin valla, herkes ne sıkıntılar yaşıyor erkek arkadaşlarının veya eşlerinin aileleriyle. Sizinkiler mis gibiymiş:)

Iyi ki varsınız, gerçekten. Yüreğimi ferahlattınız. Estağfrullah siz sert konuşmadınız, asıl ben sinirli olduğum için sert konuşmuş olabilirim dünkü yorumumda.. siz kusura bakılacak birşey söylemediniz, asıl siz benim kusuruma bakmayın :) şimdi ki aklımla düşününce bana da çok tuhaf geliyor, ne gerek varmış ki o yaşta o kadar samimiyete? Ama işte diyorum ya 1 sene bile insanı çok değiştiriyor. Ben o dönem ki çocuk aklımla ileriyi düşünmeden hareket etmişim. Şimdi şimdi üzüntüsü çıkıyor, keşke hiç böyle yapmasaydım ama olmuşla ölmüşe çare yok derler.. Önemli olan bundan sonra aynı hataları tekrarlamamak... Sizin dediğiniz gibi kendimi geri çekeceğim, haftanın her günü görüşüyorsam bunu 1 güne indireceğim... Insallah herşey daha güzel olur... Erkek arkadaşıma gelince "annemlere git, annemleri ara" tarzından yorum yapacağını sanmıyorum, ben onunla paylaştım kırgınlığımı... Üzgün olduğumu biliyor... Ama ilerleyen zamanlarda ne olur ne biter orasını bilemiyorum tabii :44: neyse zamanla onlar da anlarlar zaten öyle umuyorum :) tekrardan çokkkk teşekkür ederim yorumunuz için :KK19:

sen bu evin kızısın demekle senin o evin kızı olman çok başka şeyler bu kadar samimiyetten dolayı sizin böyle bir beklentiye girmeniz çok doğal ama böyle söz kız isteme gibi olaylar çok prosedürü olan işler yani söz yok nişan yok orada hangi sıfatla bulunacaksınız karşı taraf sorsa bu kim diye o sözde buda bunun sevgilisi konumuna düşecektiniz ve bu size daha çok kırıcı gelecekti bazen bizim şer gördüğümüz işlerde hayır vardır hem böyle şeyleri takmayın bu kadar evlenince ne yapacaksınız yahu :)

Ne kadar güzel ifade etmişsiniz valla, çok teşekkür ederim yorumunuz için :) haklısınız belki de oraya gitseydim daha çok kırılacaktım, kendimi kötü hissedecektim.. İçim git gide rahatladı, sağolun yorumunuzu eksik etmediğiniz için :)

Ben de bir kayınvalide adayıyım....bir oğlum var...ben de oğlumun söz merasimine diğer oğlumun sevgilisini götürmezdim....nişanlı olsaydınız olurdu ama bence siz daha o ailenin resmi bir üyesi değilsiniz...bu arada ''bu evin kızısın'' lafına da çok takılmayın...lafın gelişidir o....kızım da var benim...size naçizane tavsiyem...erkek arkadaşının evine bu kadar fazla gitmeyin.... çantada keklik yapmayın kendinizi....ağırdan alın biraz...özlesinler sizi... merak etsinler...emin olun daha kıymetli olacaksınız......

X