Çok uzun konu ama akıl danışmalıyım, kimsem yok.

çok şükür nöbetlerim azaldı iyi sayılırım... allah kimseyi sağlıkla sınamasın ,ve her şeyi gönlünüzce versin varsa nasipimizde cocuk sahibi olmak oalcağız inş:)

Beşiktaşta hayal ettiği uzun saçlı sevgiliden sonrasını okuyamadım. Bence kendinizi buralarda harcamayın. Kitap yazın biz de belki okuruz gerçi böyle hikaye tipli kitapları tercih etmem ama deneyin bence mutlaka entrika seven birileri alır okur.
Zaman kaybetmeyin ciddi söylüyorum.
İpsiz sapsız diye nitelendirdiğimiz bir arkşadaş 4. Kitabını çıkardı. Şuan az biraz satılmaya başladı. Daha çok yolunuz var şimdiden başlasanız iyi olur.
Yalnız bu arsen lüpen olayından bahsetmeyin isim vermeyin yani. Telif hakkı kitabın satışından daha pahalıya gelir.

Bir doktor demiş: "Psikiyatristlere hastalar gitmez. Gerçek hastaların, hasta ettikleri gider." diye. Siz kendiniz cevabı vermişsiniz. Ailemi tamamen silmeli miyim?, diye. Evet silmelisiniz. Sizi hasta eden, dengenizi bozan onlar. Hikayenizde anneannenizden de nefret ettim. Sizi bırakıp giden annenizden de.
Eski eşiniz iyi bir insan gibi. Sizin çok kahrınızı çekmiş. İnşAllah sıkıntılarınızdan kurtulur ve tekrardan bir araya gelirsiniz.
Zor bir hayatınız olmuş. İnşAllah bundan sonra daha güzel günleriniz olur.

Böyle hayatlar var maalesef

Çocukluğunuzda yaşadığınız yalnızlığı bi yere ait olamamayı aramışsınız heralde annenizin evinde, o yüzden onca yıl çabalamışsınız bence ama artık onlara ihtiyacınız yok

Bipolar bozukluk zor bir rahatsızlık bunu çeken bilir. Aileni silme ama lütfen mesfe koy. Sen de bir an önce kendi düzenini kur bunun için birine ihtiyacın yok. İyi bir işin de olursa hayatın düzene girer ve huzurlu olursun.

Böyle hayatlar var maalesef
Çok düşündüm efendim vallahi, ama korktum hatta filmlik o kadar ciddi klinik vaka gibi. Haklısınız çok düşündüm 10 sene kadar önce fakat cesaret edemedim. İnsan bilmediği konuda çok korkuyor gerçekten :) Özellikle kendini sürekli yetersiz görüyorsan daha da zor :)

Ben arayı mesafeleri koruyabilen bir insan değilim, beni tam olarak tanıyan saf ve salak bilir, gözlerim kördür. Hafta sonu ananem ile görüştüm ve uzun yıllardır görüşmediğim ananem inanılmaz şeyler daha ekledi ailem için, arkamdan deli kafadan kontak neler neler demiş annem, daha kişisel ve özel bir sürü sırrımı anlatmış, inanın çok korkunçtu, ben beddua etmem normalde ama ettim hemde çok büyük, burunları sürtsün ama bir daha asla hayatımda olmasınlar dedim, 2 hafta ruhum bedenimden ayrıldı diyebilirim üzüntüden. Bir yandan ilaçlar sarsıyor, düşündükçe başım dönüyordu. Dedim ki ne yapıyorsun kendine Gizem mal mısın? Yeter artık mallığın, ayaklarının üzerinde dur kimseye ihtiyacın yok!!

Çocukluğunuzda yaşadığınız yalnızlığı bi yere ait olamamayı aramışsınız heralde annenizin evinde, o yüzden onca yıl çabalamışsınız bence ama artık onlara ihtiyacınız yok
Çok doğru, üstelik muhtaçcasına yapıştım, bir kötü şey düşünmedim kul köle olacak kadar sevdim onları, ama onlar sevmemiş, benim gibi biri için kötü düşünebilmişler

Hayatımda güzel olan tek insan oymuş ve ben görememişim efendim, bu kadar gerizekalı olamaz bir insan (ben). Onların beni kırdıklarını kocama ödetmişim. Bütün hayatımdaki kırgınlıklarımı ona ödetmişim, ben gülerken o da gülen bir insanmış. Ama onlar çok aramıza girdi ve bende müsaade ettim. Benim kabahatim çok büyük, ama mantık devre dışıydı. İlaç tamam çok fena, zararlı da diyorlar ama mantık geri geldi, düşünebiliyorum Allah'ım. Ne cinciler ne hocalar ne paralar, ne intiharlar... Çok şükür efendim, kafam düşünüyor, silecek miyim evet sileceğim, go home yankeee :))

Düşünüyorum çok haklısınız. maddi açıdan en azından bir işe yararlar ömrümde :)
Konun tam kitaplık cnm diyecek bisey bulamiyorum hepimiz imtihandan geçiyoruz rabbim herkese taşıyacağı kadar yuk veriyor unutma senin imtihanın da bu bol bol dua et bu sıkıntılarının karşılığını cennetle mukafatlandirsin ..sevgiyle kal

Aileni silsende ailen bir süre sessiz kal akışına bırak kendini topla guclen sen güçlü olursan kimseye ihtiyacım olmaz onların sana ihtiyacı olur ve gün gelir arkandan koşarlar banada deli diyorlar nolmus deliysem kimsenin boğazını sıkmadim ya kendini topla ve eşinle barışmaya bak kimseye kendine laf söyletme azimli ol kendine güven ben böyle durumlarda hep Allah sığınırım ona dayanır ondan sabır ve yardım isterim yaradan eninde sonunda bana doğru yolu gösterir Allah sağlık huzur mutluluk versin kardeşim

Cook üzüldüm. Genc yasta psikolojik Siddete Maruz kaldin.

Sen kendine Yeterlisin. Burda yazdiklarini kesin Kaleme ver elinde bir kitabin olsun nezaman icin sikisiyorsa nefes darligi yasiyorsan ac kitabini ve Sana yapilanlari oku. Birazdan tekrar okucam..

Yani okuyamadım tam inanır mısınız ? İnanın sizle açınızı paylaşıyorum. Şimdinin olayı değil, küçük çocuğun kalbi yaralı.. bu yaşanılanlar dan sonra psikoloji bir rahatsızlıga sahip olmak çok normal... Ama yaş artık 34 öncelikle tedaviye başlayın, kendiniz için. İlk adım bu. Şuan öfke, kızgınlık, kirilmislik ve daha nice bir sürü duygu vardır eminim. Yazilanlar da size anlamsız gelecektir ama anne anane eş kardeş boşverin ve tedavinize odaklanın. Zaten kendi ayaklarınızın üzerinde durmayı hala basariyorsunuz eviniz ayrı, maddi geliriniz ayrı. Görüşmeyin hiçbiriyle gerek yok. Siz çocukluktan kalma hislerle belli ki sizi sevsinler kabullensinler değer versinler istiyorsunuz. Belki yaşadığınız travmalardan şuan siz kendinizi sevilmeyee layık bile görmüyorsunuzdir. Konunun derinine inseniz neler çıkar ortaya... Ancak onlar sizin çocuğunuz değil, siz onların çocuğusunuz ve bir yaşam nasıl ziyan edilir ailenizde örneği olmuş. Bir de çok isterim Meltem Güner videolarını izlemenizi. Kendim de uygun şartlarda birebir seans almak istediğim biri. Ama videolarından da çok sey ogreneceginize eminim

Sizi çok iyi anlıyorum ben. Küçükken sevilmemiş çocuklar büyüdükçe birilerinden sevgi görmek, kabul görmek adına saçma sapan şeyler yapabiliyorlar. Kendimden bilirim. Sizin durumunuzda affınıza sığınarak söyleyeceğim ki sevilmek, sevgi görmek, bağ kurmak için ısrarla ailenize sarılmanız aynı bu durum. Sizi üzen insanlardan sessizce uzaklaşın. Size değer veren bir eski eşiniz var belli ki. Bazen bağlarımızı canımız yansa da koparmalıyız. Beni sevmiyorlar, o yüzden böyleler demeyi bilmeliyiz. Kabullenip her yerden engelleyip sıfırdan yeni hayat kurmalıyız. Geçmişi değiştiremiyoruz maalesef, ama gelecek gerçekten de elimizde.

Rumuzunuzun hakkını vermişsiniz gerçekten ben duygulandım. Şu an kimse kıramaz beni, değer yargılarım bir anda değişti tabi lityumun etkisi büyük, kalbim yönetiyordu beni şimdi mantığım yönetiyor Allah razı olsun doktorumdan da. Ama dediğiniz gibi kendi kendime aile saydığım her ne olursa olsun sarıldığım aile sandığım bu insanları hayatım yapmıştım. Saat başı aklıma geliyorlar ve içim daralıyor sürekli geri gönderiyorum, rüyalarıma annem giriyor huzursuz oluyorum, midem alt üst oluyor. Çok daha az düşünüyorum ama kimsenin olmayışı insanı tuhaf yapıyor. Dost arkadaşta bu devirde çok zori hep ağzınızdan laf almaya acılarınızı ne yaşadıklarınızı da başkalarına anlatmaya meyilliler. Kendine güven diyorum kendine. Ama ben kendi zekasına bile güvenmeyen biriydim, ah diyordum gerizekalı sen nasıl bir gerizekalısın :) kendi stresini kendi yaratıp kavgasını kendi içinde yaşayan çok çekingen biriydim. Şimdi o streste yok çok şükür ama çok yeni acılarım ve yeni kafam. Takip edeceğim, yapılacaklar listeme not aldım. Çok teşekkür ederim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…