Çok uzun konu ama akıl danışmalıyım, kimsem yok.

Çok doğru tahlil, ısrarla sarılmak. Hatta yaptıkları hataları bile kafamda aklıyordum, onlar senin ailen güzel düşün güzel düşün.. Kızma geçer, kızma düzelirler. Karşı gelme, ters yapma sakın karşılığını görürsün fazlasıyla. Kafa da bunla dönüyor. Ne kadar aptalcaymış, o kadar kızıyorum ki kendime, nasıl göremedin mal mısın diyorum ama inanın görememişim. Zaten beynim kayıpmış benim, onlar da bu durumda tarafımdan her şeylerine rağmen sevilmişler, budan sonra o kadar sevilmeyecek ve kabul görmeyecekler. En büyük problemler onlar için şimdi başlıyor ve ben hala onların kötü olmasını istemiyorum. İyi olsunlar ama uzak olsunlar diye dua ediyorum bana gelmesinler, iyi ki yok hayatımızda diye sevinsinler, gelmesinler, hayatıma tekrar alırım diye korkuyorum

Hayatınıza kötü birilerinin girmesinden korkmayın. Her gün aynada güzelliğinize , güçlü duruşunuza bakıp gülümseyin.
“Geçmişimi affediyorum. Huzurluyum ve güvendeyim. Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Hayatımda bana değer vermeyen insanların gitmesine izin veriyorum. Onları affediyorum ve sevgiyle gönderiyorum.” Deyin.
Bu cümleleri hayatınıza aldığınızda sizi gerçekten yoran ve size karşı garezi olan insanların hayatınızdan bir bir uzaklaştığını göreceksiniz. Aslında her şey affedip, serbest bırakmaktan geçiyor.İçimizdeki hiç büyümeyen çocuğu korumayı böylelikle başarmış oluyoruz.

Ailelerimizi secemiyoruz malesef .. ben de muzdarip biri olarak o konularda .. tek diyebileceğim sen teksin kendine bak ayakta kal gerisi hallolur

Her gün yazmış olduğunuz bu destekleyici mesajınızı, motto olarak okuyacağıma söz veriyorum, güzel insan çok mutlu ol

Psikolojide davranışlar malesef gen aktarımı diye birşey varmış. Yani aslında anneninizin hasta olmasındaki temel etken anneanneniz veya babası olabilir. Aynı şekilde sizin şuan ilaç kullanmanızda da onların etkisi çok büyük. Bunun bilincide olup tedaviyi kabul etmişsiniz ne mutlu size... Hikayeniz ben olsam ne yapardım diye durup düşünemeyecek kadar zor.. Fakat zor olanı başarmışsınız siz. Şimdi yapılacak tek şey vicdanınızla olan savaşınıza son vermek. Geleceği düşünmek.. Şu hayata bir defa geliyor ve güzel şeyler yaşamayı istiyoruz. Olumsuzlukları çıkartın hayatınızdan. Saçınızı yine mavi yapın mesela :) Gökyüzüne bakın temiz havayı içinize çekin oh be ! ne güzel yaşıyorum herşeye herkese inat deyin. Kendinizi güzel bir yolculuğa çıkartın. İçinizdeki o sevgi görmeyen itilen kakılan kız çok bekledi artık onun elinden tutun ve o nereye gitmek isterse nasıl mutlu olacaksa ona göre yaşayın :) Sevgiyle kalın..

Sevgili tofito, eminim ki çok güzel bir ailen var, elinin ayağının titremesinden anlayabildim. Allah onlara ve size uzun ömürler versin. Çok memnun oldum, yanan ciğerime su serptiniz.
Benimde ablam bipolar hastası seni bu duruma bu ruh haline sokan ailen kesinlikle başkasan tek dertleri erkek olan anane ve anne hiç biri dizini kırıp analık yapayım diye düşünmemiş o çocuk aklınla öfkeni sevincini herşeyini içine akıtmışsın gerçekten sevildiğini hissedememişsin sakın pes etme ve kesinlikle tedavini aksatma çünkü ilaçlar aynı tansiyon şeker hastası gibi düzenli alman gerek

Eşine çok üzüldüm iyi sabırlıymış yine adam . Öyle aile olmaz olmamalı . Kolay şeyler değil yaşadıkların senin de . Allah yardımcın olsun .

Hiç sıkılmadan ama bir o kadar da çok üzülerek okudum. Öncelikle çok güçlü olduğunu bil ve bunu her fırsatta kendine şöyle. Tedavine devam et ilaçlarını kullan bunların dışında meditasyon yap inan bana çok iyi geliyor. Ve o aileden kesinlikle uzak dur. Eski eşinle ve yeni hayatinla ilgili umarım herşey gönlünüzce olur

Merhaba, yazınızın akışındaki problem bile ruh haliniz hakkında insana bir fikir verebiliyor. Psikotik ilaçların sonu yok biliyor musunuz. Kız kardeşime de zamanında bipolar hatta daha sonrası borderline tanısı bile kondu. Psikiyatrik tanı koymada malesef hekimler ilaç yazabilmek adına özensiz davranıyorlar. Ve size konan bu tanı sizin ilerki yaşamınızda bazı haklarınızı kısıtlamaya kadar götürebilir. Mesela boşanma esnasında çocuklarınız size teslim edilmeyebilir vs. Gibi. Ayrıca psikotik ilaç kullanıpta iyikeşen biri varsa etrafınızda bana da söyleyin. Bağımlı gibi yaşarlar, ilaçlarını almayanlar krizlere girebilirler. (Şahit olduğum için yazıyorum) Sözün özü ilacınızı kademeli dikkatli bi şekilde bırakıp onun yerine iyi kaliteli insanlarla vakit geçirin. Maneviyatı ve iradesi güçlü insanlar. Çünkü bilirsiniz bizler yakınımızdaki 5 kişinin ortalamasıyız aslında. Takıldığınız ortamları ve insanları değiştirin. Ve içinizden hiç gelmese bile iyilik yapmaya çalışın. Allah yardımcınız olsun. Ailemizi seçemiyoruz, kötü aile bireyleri peygamberler de bile var. Biz irademizi iyi olana kullanmak içinuğraşıcaz. Çünkü iyilik iyiliği getiriyor.

Doğduğun ailen kaderindir diyorlar ama sen de aynı yoldan gidersen, gitme o kirli karmakarışık düzensiz yoldan , kendi yolunu kendin çiz güzelim öncelikle tedavi ol ilaçlarını aslaaa aksatma ve sana huzur veren kişilerle görüş huzursuz olanları yok say , onlar hakkında konuşabileceğin kişilerle bile görüşme, doğru hastalık ırsi ama senden başka farkındalığı olup dr a giden olmamış.Tedavini ol ve eski eşinle aileni onar yeniden yeşertin bahçelerinizi ve bu esnada sakın yabancılara müdahale şansı vermeyin.Karşı cinsten eski eşiniz dışında kimseyle görüşmemenizi tavsiye ederim psikolojiniz düzelinceye kadar hata yapma riskiniz fazla. Dikkat edin kendinize ruhunuzu ve bedeninizi sıhhate kabuşturup yuvanızı kurun yeniden.Sen doğru ol gerisi gelir kimseye aldırma öyle aile olmaz olsun...

Ya gerçekten hastaysa bipolarsa.. Biliyor musunuz bipolar meslek sahibi bir arkadaşım ilacını bıraktı ve bir yerde bir taşkınlık yaptı neredeyse meslekten atılacaktı hakim demiş ki sana inanıyor ve bir şans veriyorum bundan sonraki hayatında daha dikkatli ol ve tedaviye yeniden başladı ve iyileşti.Kuzenimin eşi bipolar ilaçlarını alıyor ve hastalıkla yaşamayı öğrendi atak geçireceğini hissedince dr una gidiyor, hayatı düzene girdi çok şükür. Hastalık 35 yaşında baş gösterdi malesef. Teşhisi doğru olup tedavisine dikkat edip iyileşen çok insan tanıdım.İnanın ilaçları bırak demek psikolojisi bozulmuş kişi için büyük risktir.Tam tersi ilaç ve iyileşme takibinizi iyi yapın huzurlu ortamlarda bulunun sakın yeni ilişkilere girmeyin çünkü bu dönemde huyunu suyunu bilmediklerimizden zarar görmeniz mümkündür

Sitede yeniyim bu başlık birden karşıma çıktı ve hiç sıkılmadan ama içim acıyarak okudum seni bağrıma basmak istedimmm öncelikle gerçekten çok problemli bir ailen var ve ne yazaıkki daha da problemli bi anaanne tarafından büyütülmüşsün şu an psikolojik bi sorununun olması o kadar normal kii senin yapman gereken sadece tedavine odaklanman kendini düşünmen ailenle arana mesafe koyman ve sadece sana iyi gelenlerle görüşmen psikiyarik ilaçlar başlarda dengeni alt üst edebilir ama uzun vade de tedavi eder umarım her şey gönlünce olur

Borderline anneyi anlamak diye bir kitap var anneannenize tam uyuyor. Kesinlikle ailenden uzak durup terapi alın. Muhtemelen ailede tek normal kişi sizsiniz.

Hepsini okudum. Aileyi bence tamamen silin kendi ailenize konsantre olun. Size zarar vermekten baska bir sey yapmamislar ki bu güne kadar

Eşine sımsıkı sarıl yeni bir sayfa açın aileni silme ama uzaklaş iyi gelicek sana

önce siz kendinizi toparlayın
cunku başkalarını degıl kendını degıstırebılırısınız

Yeni okudum umarım suan iyisindir seni tanımasam da iyi olmani temenni ederim hayat sen varsan var sen yoksan yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…