Değersizlik

Sen değersiz değilsin, adamların eziklik durumunda takındığı tavır bu oluyor genelde. Asıl sorun senin hep haklı olman, kendini düzgünce savunabiliyor olman, gözden çıkartılmak senin hassas noktan olduğu için öyle yapıyor. Bir boşanma ilamı yolla bak neler olacak.
Hadi onu anlarım eziklik psikolojisi ama ya ailesi? O kadar sinirleniyorum ki. Bu insanları bu kadar kinlendirecek ne yapmış olabilirim? Annemin de çok tuhafına gitti mesela. Normalde böyle davranmazlardı. Bugüne kadar hiç evimi de terketmemiştim. Terkettim, aradım babasını sebebini söyledim, haberiniz olsun dedim kapattım. O gün bu gündür çıt yok. Hayır oğlun beni arabadan indiriyor, eve gelme diyor ne yapacaktım? Annem de şaşkın kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanıyorlar bak hiç oğlumuzun yuvası yıkılmasın diye çaba gösteriyorlar mı diyor. Kaale bile almıyorlar şaşırtıcı bir şekilde. Tahmin ediyorum bu da taktik.

Aslında dediğiniz gibi boşanma ilamını bir yollasam. Ben dilekçe vermeyi düşündüğüm zamanlar babamın ölümü, eve hırsız girmesi, borçlar çıktı ilgilenemedim diğer konuyla, askıya alındı. Anneme söylüyorum kökten bitireyim artık yeterince bunaldım diyorum anneler sanırım biraz jenerasyon farkı bekle ne olacak bakalım kendisi gidip açacak mı dava (ki anneme söylüyorum onda o g*t asla yok herşeyi blöf) eşyamı alayım diyorum dursun sen çıkmış gitmişsin eşyan orda dursa ne olacak senin yerini doldurabilecek mi acelesi yok alırız diyor. Vazgeçilmek dediğiniz gibi hassas noktam. Babam tarafından terkedildik küçücükken. Hiç sahip çıkmadı babam bize. Bu yüzden çok bağlanmıştım bu beyefendiye kimseyi de böyle sevmemiştim. Boşanma ilamı yollarsam geri adım atmaz. Tanıyorum. Çok gururlu, egolu bir insandır. Acısından ölse geri dönmez o durumda. Bunlar benim hislerim, düşüncelerim . Fakat gerçekten ne olacağını görmeyi çok isterdim.

O adam ömür boyu batar batar çıkar ve hıcbır zaman dıkıs tutturamaz.Sana işe yaramıyorsun dıyor cunku sen calısınca o senın maasını garantı gorecek nasıl olsa eve gırecek bır maas var ben daha ıyı batıp cıkayım mantıgında ...Adam olmaz kardesım

O adam ömür boyu batar batar çıkar ve hıcbır zaman dıkıs tutturamaz.Sana işe yaramıyorsun dıyor cunku sen calısınca o senın maasını garantı gorecek nasıl olsa eve gırecek bır maas var ben daha ıyı batıp cıkayım mantıgında ...Adam olmaz kardesım
Evet canım en büyük sorunumuz da buydu zaten. Çocuk istiyordu sürekli. İyi yapmamışım. Neyine güveneceğim? İşe yaramıyorsun diyor çünkü bi ara ailesinin iş yerinde çalışmamı istemişti. Babası verirmiş bana maaş . Bende kabul etmedim mesleğim dururken ne işim var orda diye. Muhtemelen o yüzden öyle dedi. Beklentisini karşılamadım ya. Dediğin gibi orda çalışsam daha rahat batıp çıkacaktı.

5 senelik bi birlikteliğimiz vardı. İyiyken çok iyiydik. Geçinebilmeyi anlaşabilmeyi becerebildiğimiz zaman bizden iyisi yoktu.
İşin başında belliymiş esasında herşey; iyiyken herkes iyi olur da insanın aslı aranız bozukken belli olur. İletişim yeteneği olmayan kişi tartışmayı da bilmez.

Senin tek hatan bunu görememiş, evlenmiş olmak. Sal ipini gitsin nerede ne yapıyorsa yapsın. Değersiz de hissetme; senin değerini bu kaba adam mı belirleyecek?

İşin başında belliymiş esasında herşey; iyiyken herkes iyi olur da insanın aslı aranız bozukken belli olur. İletişim yeteneği olmayan kişi tartışmayı da bilmez.

Senin tek hatan bunu görememiş, evlenmiş olmak. Sal ipini gitsin nerede ne yapıyorsa yapsın. Değersiz de hissetme; senin değerini bu kaba adam mı belirleyecek?
Çok haklısınız. Aslında evlenir evlenmez bu durum değişti. Ya da dediğiniz gibi ben idrak edemedim. Mesela şunu çok iyi hatırlıyorum. Sevgili olduğumuz dönemler tartıştığımız zaman telefonu yüzüme kapatırdı. Hep böyle yapardı çıldırırdım. Ağlama krizine girerdim sinirden. Arardım bi kaç gün açmazdı sonra açar düzelttirdik. Yapıcı da olurdu. Siniri geçmişse saatlerce konuşur gönlümü alırdı. Evlenince telefonu yüzüme kapatmak gibi bi şansı olmadığı için durumu hep başkalarının üstüne atmaya kalktı. Ailesine, aileme.. oturup gel bi sakince konuşalım demedi. Sadece bu kadar uzatmazdı olayı şaşkınlığım bu yüzden. Bi kaybetme korkusu olurdu hep. Şuan bu denli rahat davranması beni çileden çıkartan.

Hadi onu anlarım eziklik psikolojisi ama ya ailesi? O kadar sinirleniyorum ki. Bu insanları bu kadar kinlendirecek ne yapmış olabilirim? Annemin de çok tuhafına gitti mesela. Normalde böyle davranmazlardı. Bugüne kadar hiç evimi de terketmemiştim. Terkettim, aradım babasını sebebini söyledim, haberiniz olsun dedim kapattım. O gün bu gündür çıt yok. Hayır oğlun beni arabadan indiriyor, eve gelme diyor ne yapacaktım? Annem de şaşkın kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanıyorlar bak hiç oğlumuzun yuvası yıkılmasın diye çaba gösteriyorlar mı diyor. Kaale bile almıyorlar şaşırtıcı bir şekilde. Tahmin ediyorum bu da taktik.

Aslında dediğiniz gibi boşanma ilamını bir yollasam. Ben dilekçe vermeyi düşündüğüm zamanlar babamın ölümü, eve hırsız girmesi, borçlar çıktı ilgilenemedim diğer konuyla, askıya alındı. Anneme söylüyorum kökten bitireyim artık yeterince bunaldım diyorum anneler sanırım biraz jenerasyon farkı bekle ne olacak bakalım kendisi gidip açacak mı dava (ki anneme söylüyorum onda o g*t asla yok herşeyi blöf) eşyamı alayım diyorum dursun sen çıkmış gitmişsin eşyan orda dursa ne olacak senin yerini doldurabilecek mi acelesi yok alırız diyor. Vazgeçilmek dediğiniz gibi hassas noktam. Babam tarafından terkedildik küçücükken. Hiç sahip çıkmadı babam bize. Bu yüzden çok bağlanmıştım bu beyefendiye kimseyi de böyle sevmemiştim. Boşanma ilamı yollarsam geri adım atmaz. Tanıyorum. Çok gururlu, egolu bir insandır. Acısından ölse geri dönmez o durumda. Bunlar benim hislerim, düşüncelerim . Fakat gerçekten ne olacağını görmeyi çok isterdim.
ölse grurundan geri dönmeyecek insan her kavganızda aynı şeyi yapacak, hele bir de bu kadar zamandan sonra bir adım atarsan önünü asla alamazsın, nasıl olsa pes ediyor güçlü olan benim diye azıttıkça azıtacak. Bu bile boşanman için yeterliyken bir de üzerine hayalperest çalışma potansiyeli olmayan bir adamla hayat geçmez. Hazır bu noktaya gelmişken bırak kurtul, sana tavrı düzelse çalışma politikası düzelmez her koşulda çile çekersin. Yol ver gitsin

ölse grurundan geri dönmeyecek insan her kavganızda aynı şeyi yapacak, hele bir de bu kadar zamandan sonra bir adım atarsan önünü asla alamazsın, nasıl olsa pes ediyor güçlü olan benim diye azıttıkça azıtacak. Bu bile boşanman için yeterliyken bir de üzerine hayalperest çalışma potansiyeli olmayan bir adamla hayat geçmez. Hazır bu noktaya gelmişken bırak kurtul, sana tavrı düzelse çalışma politikası düzelmez her koşulda çile çekersin. Yol ver gitsin
Kesinlikle haklısınız. Kavga sebeplerimizin çoğu iş, güç, maddiyat konularıydı zaten. Olduğu yerde de sayıyor hiç bir adım ileri gittiği yok. Evet o öyle bi hayat sürebilir ama ben süremem. Bu konuda asla taviz vermeyeceğim. Boşanmayı göze alırım bu konuda.

Günaydın.
Belki 1 hafta,10 gün beklenir de 1 ay beklemek yanlış bana göre.
Uzadıkça daha yorucu ve üzücü oluyor bence.
İnsan bir an önce yolunu çizmeli,hayatını şekillendirmeli.
Zaman dediğin o kadar kıymetli ki maalesef gençlik bir kere çıkıp gitti mi geri gelmiyor artık.
Hakkında hayırlı olsun,Allahım yardımcın olsun inşallah.

Kendine sor, ömür boyu bu şekilde yaşamak istiyor musun.. Çünkü asla huy değişmez. Ailesini de boşver, oğlumuza kız mı yok diyorlardır ya da oğulları karışmayın demiştir, bunun da önemi yok çünkü onlarla evlenmedin.
Anneni al karşına konuş, bu şekilde yaşamak istemiyorum, en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir de. Sihirli değnek diye bir şey yok malesef. Adam değişmez, yaşanılanlar silinmez.

Günaydın.
Belki 1 hafta,10 gün beklenir de 1 ay beklemek yanlış bana göre.
Uzadıkça daha yorucu ve üzücü oluyor bence.
İnsan bir an önce yolunu çizmeli,hayatını şekillendirmeli.
Zaman dediğin o kadar kıymetli ki maalesef gençlik bir kere çıkıp gitti mi geri gelmiyor artık.
Hakkında hayırlı olsun,Allahım yardımcın olsun inşallah.
Ah Lale ablacığım.
Hep beğenmişimdir yorumlarını.
Sanırım haklısın yolun sonu görünüyor beklemeye gerek yok.
İnan sadece bu kadar basite indirgenmeyi , bu kadar boşverilmeyi, o saçma sapan işini gücünü bana değişmesini sindiremiyorum.
Çok kavgalar ettik doğru düzgün bi iş bul dediğim için. Beni kaybetmeyi göze aldı inadından vazgeçmedi.
Çok başkaydı hayallerim.
Bu kadar mı kolay gözden çıkartılır bir insan.
Ben seni hakedecek ne yaptım acaba diye sevinirdi.
Ama şimdi halime bakıyorum da bu kadarmışım demek ki:)

Ah Lale ablacığım.
Hep beğenmişimdir yorumlarını.
Sanırım haklısın yolun sonu görünüyor beklemeye gerek yok.
İnan sadece bu kadar basite indirgenmeyi , bu kadar boşverilmeyi, o saçma sapan işini gücünü bana değişmesini sindiremiyorum.
Çok kavgalar ettik doğru düzgün bi iş bul dediğim için. Beni kaybetmeyi göze aldı inadından vazgeçmedi.
Çok başkaydı hayallerim.
Bu kadar mı kolay gözden çıkartılır bir insan.
Ben seni hakedecek ne yaptım acaba diye sevinirdi.
Ama şimdi halime bakıyorum da bu kadarmışım demek ki:)
Çok teşekkür ediyorum canım,eksik olma.
Duygularını anlıyorum,haklısın da ama boşver artık,önüne bak.
Ama sen davanı açmadığın ve hatta boşanmadığın sürece bu anlattıklarına takılıp kalacaksın.
Emin ol hiç bir boşanma kolay olmuyor,herkesin sancıları var ama önemli olan iyileşmeye çabalamak. İleride esamesi bile okunmuyor,bana güven.

Çok teşekkür ediyorum canım,eksik olma.
Duygularını anlıyorum,haklısın da ama boşver artık,önüne bak.
Ama sen davanı açmadığın ve hatta boşanmadığın sürece bu anlattıklarına takılıp kalacaksın.
Emin ol hiç bir boşanma kolay olmuyor,herkesin sancıları var ama önemli olan iyileşmeye çabalamak. İleride esamesi bile okunmuyor,bana güven.
Çok teşekkür ederim Lale ablacığım.
Ve evet sana güveniyorum.
Geçecek inşallah bu günler. Atlatacağım.
Sevgilerimi gönderiyorum sana 🥰

Çok teşekkür ederim Lale ablacığım.
Ve evet sana güveniyorum.
Geçecek inşallah bu günler. Atlatacağım.
Sevgilerimi gönderiyorum sana 🥰
Rica ederim canım.
Geçecek tabii ki. Ooooo arada bir biri hatırlatsa gülüp geçeceksin bugünlerine.
Genceciksin lilly! Allahım sağlıklı ömür versin,işine gücüne sarıl,anneciğinin yanında ol,ne kısmetler çıkar karşına da seçim yapamazsın,bak gör.
Allahım karşına iyi insanlar çıkarsın.
Allahımın izniyle her şey güzel olacak inşallah.

Rica ederim canım.
Geçecek tabii ki. Ooooo arada bir biri hatırlatsa gülüp geçeceksin bugünlerine.
Genceciksin lilly! Allahım sağlıklı ömür versin,işine gücüne sarıl,anneciğinin yanında ol,ne kısmetler çıkar karşına da seçim yapamazsın,bak gör.
Allahım karşına iyi insanlar çıkarsın.
Allahımın izniyle her şey güzel olacak inşallah.
İnşallah canım ablam güzel kalbinden öpüyorum 🙏❤️

X