Depresyondan çıkamıyorum

Ben de 10 yıldır bu hastalığın içindeyim.Tam olarak sıyrılamıyorum birtürlü.Bu hastalığa yakalanmadan önce okadar çok güler kahkahalar atardım ki,çok enerji dolu pozitif bir insandım.Ancak şuan bu halimden eser yok.Çok çok olumsuz bir insan değilim ama beni etkileyecek çok komik olan şeyler dışında pek birşeye gülemiyorum:))))))))))))))

Ben de depresyon başlangıcı olarak başlamıştı,sonra anksiyete oldu buna bir de pa eklendi:)))
İlaç kullan iyi ol tedaviyi tamamla.Birkaç ay ilaç içmeden yaşa.Snr en ufak bir üzüntüde yeniden başa say,yeni bir doktor arayışına gir bu sefer olacak de.Aynı şeyleri yaşadım durdum senelerdir.

Ben de depresyon hastası bir annenin çocuğuyum hatta evleneli 4 yıl oldu.Depresyon hastası bir kayınvalidenin geliniyim ve eşim de depresyon hastası görümcem de.kaydirigubbakcemile3

bir de bu aralar bebiş düşünüyoruz bebişimize geçmez inşallah bu rahatsızlık.

Allahım çok zor bir durum ,hepimize acil şifalar versin,Hayata güzel bakış açıları versin ,dayanma gücü versin.
:Saruboceq:

allah askina nasil cocuk düsünürsün iylesmeden.. en iyi sekilde cocuk yetistirmek nasildir haberin varmi?

cocuk büyütmek icin saglikli bireyler lazim senin kendine hayrin olmazken bir cocuk dogurmak!!!!!!!!!!!! sasiyorum inan ki!!!!!!!
hamilelik... dogum...uykusuz geceler...hastalanmalari.... depresyonun en agirini yasarsin..ne olur iyi düsün..iyles sen iyi olki cocugunda saglikli olsun bide diyosun ki insallah onunda psikolojisi bozuk olmaz sen böyleyken o saglikli birey olarak yetisirmi cok cok iyi düsün..

kelebeketkisii Nasıl bir türkçedir bu. Yazdıklarını anlamak, cümleleri birbirine bağlamak çok güç.

canım kafan karışık ve üzgün olursan böle cümlelerinde bozuk çıkar:gitme:
tamamen ruh halimla ilgili olayları okudunmu ki sadece türkçeye takılı kaldınakannehir

bende yaklaşık 3 aydır depresyon tedavisi görüyorum.. şuan allahıma cok şükür iyiyim.. ama o ilk bir ay intihar bile ettim.. cok şükür bişey olmadı midemin yıkanmasıyla kaldım.. cok ağır bir depresyon geçiriyormuşum 60mg antidepresan kullanıyorum.. yanında sakinleştiricilerim de var.. sinir krizlerine filan girerdim.. 17 yasındayım 1,5 ay içerisinde 50kgdan 38 kgya kadar düştüm.. su bile içemezdm sürekli aç gezerdim zorla annem bişeyler yedirmeye calışırdı ama yediğim zaman direk çıkartıyodum yediklerimi.. yani ölümden döndüm denilebilir.. ama şuan iyiyim ve allahın izniyle dahada iyi olucam.. yavaş yavaş kiloda almaya başladım.. depresyon tedavim 1 sene sürücek.. 1 ayda 2 ayda atlatılıcak şey değil depresyon uzun bi süreç lazım ama sizinde bu süreci en iyi şekilde değerlendirmeniz lazım ben daha iyi olucam ben mükemmelim ben güçlüyüm herşeye karşı ayakta durab ilirim demeniz bi nevi kendinizi iyileşmek için gaza getirmeniz lazım :)

Kızlar depresyon tedavisi uzun sürer.
En az 3 mümkünse 6 ay kullanmak gerek ilaçları
Kullanırken psikolojik destekte almak gerekir.
İlaç kullandığında kişinin tahammül düzeyi yükselir.
Kişi kendi kendinin de terapisti olabilir.
Kendiniz için bir şeyler yapın
Zhininize söylediklerinizin tam aksini uyumadan önce defalarca söyleyin.
Bu sayede uykuda iyi şeyler öğrenin.
Duanın, iyi niyetle yapılan temennilerin gücüne inanın
Kısa yürüyüşler yapın
Doğal beslenin.
Pozitif kitaplar okuyun....
İçinizi karartmayın.
İlaçlar iyi gelmiyorsa değiştirin.
Durumunuz yoksa önce devlete olmasa paranızı biriktirip çook iyi bir uzmana gidin.
Psikoloji her şey...

axe ben hic tedavi olmadim..kendiliginden gecer diye bekledim önemsemedim ...dahada kötü oldu...artik dogumdan sonra tedavi olurum insallah...

İlginizi çekebilir diye bir yazı ekliyorum.
Bende gidip görüşmek istiyorum çünkü
Benim zaman zaman dayanılmayacak derecede miigrenim, yoğun stresim belki de depresyonum var.

SCIO NE YAPAR?...

SCIO, kişinin vücudunu aynen bir bilgisayardaki virüs tarama programı gibi baştan aşağı tarar. Her türlü zayıflığı araştırır:

Virüsler, besinsel eksiklikler, vücudun zayıf olduğu hususlar, alerjiler ve gıda duyarlılığı gibi hususlar ile ilgili biyolojik tepkiler ve bedenin tepkisel cevapları (rezonans) kaydedilir. Böylece vücudun ihtiyaçları, çalışmayan ve iyi çalışmayan vücut işlevleri ile vücudun saldırıya açık olduğu yerler saptanır. SCIO’nun sağladığı bilgiler, standart tıbbi testlerin (kan testi, X-ışınları) sağladığı bilgilerden farklıdır. Çünkü sağlığınızı her bakımdan ele alarak bütünsel bir yaklaşım sunmak için fiziksel, duygusal, psikolojik, toplumsal ve çevresel açılardan inceler.

SCIO, stresin, yorgunluğun, uykusuzluğun depresyonun, öğrenme bozukluklarının, odaklanma problemlerinin, kireçlenmenin, sorunlu ciltlerin, baş ağrılarının, migrenlerin, alerjilerin, gıda hassasiyetlerinin, aşırı kilonun, sindirim ve bağırsak problemlerinin altında yatan size özel sebeplerine ulaşır ve bunların dengelenmesini sağlar.

Sistem, sıra dışı çalışma prensibiyle, bedendeki sapmaları dengeler, stresi ve blokajları hafifleterek bedenin kendi kendisini iyileştirmesini sağlar.

allah yardımcınız olsun kızlar gerçekten zor bi durum çevremizde okadar çok varki aslında ama kendilerinin hasta olduklarının bile farkında değiller bu tarz kişilerin tatamıyla çok anlayışlı yakınlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum bence kanser gibi bişey bu ya beter bi durum

kızlar ben de evlendıkten sonra cok kotu donemler gecırdım ve bır donem hıcbısey yeyıp ıcemıyordum sonra tam resı oldu ve ıstahım arttı kılo aldım sımdı ıstahımı kontrol altına almaya calısıyorum.sankı mutlulugu yemeklerde arıyordum ve 6 ay ıcınde 15 kılo aldımsımdı 5 ını verdım gerı.ama etkılerı hala gecmedı doktora da gıtmedım gıdemedım daha dogrusu..ben kendımı cok degersız hıssedıyorum.ve bunun boyle oldugunu esım bana hıssettırdı.ondan bırsey ıstedıgımde ısteklerın hıc bıtmıyo ben mecburmuyum yapmaya dunyada bır suru ınsan aclık sınırıda yasıyo ıskenceler goruyo sen onları dusun daha ıyı durumdasın dıyerek tum ısteklerımı sevınclerımı haveslerımı aldı benden yasım daha 25 ken koskoca kadınsın demeye basladı.gayet guzel ve ılgı cekıcı bırısı olmama ragmen sen kendını guzel mı sanıyorsun dıyerek kusur buldu sureklı..ve kendıme olan guvenımı yerle bır ettı..sımdı gelecekten cok umutsuzum ve guzel bırgun gecırıp kendımle ılgılendıgımde kendımı cok suclu hıssedıyorum ben bunları haketmıyorum ben bunlara degmem gıbı dusunuyorum..herseyı kendıme fazla goruyorum..bundan nasıl kurtulacagım bılmıyorum

canlar ne olursa olsun yemeğinizi kesmeyin vücut iyice güçsüz kalmasın:KK43:((bende depresyondayım ama vücut zayıflayıp dirençsiz kalırsa daha kötü azcık fazla kilodan bişeycik çıkmaz direnciniz yükselsin kolay kolay hasta olmuyorum böyle

allah askina nasil cocuk düsünürsün iylesmeden.. en iyi sekilde cocuk yetistirmek nasildir haberin varmi?

cocuk büyütmek icin saglikli bireyler lazim senin kendine hayrin olmazken bir cocuk dogurmak!!!!!!!!!!!! sasiyorum inan ki!!!!!!!
hamilelik... dogum...uykusuz geceler...hastalanmalari.... depresyonun en agirini yasarsin..ne olur iyi düsün..iyles sen iyi olki cocugunda saglikli olsun bide diyosun ki insallah onunda psikolojisi bozuk olmaz sen böyleyken o saglikli birey olarak yetisirmi cok cok iyi düsün..

akıl hastası değiliz sonuçta değil mi,ben 7 senedir uluslararsı bir şirkette çalışıyorum onlarca ödülüm var,söylediklerinize anlam veremedim.sanki depresyonda olan insanlar hatattan kopuk sürekli üzgün bitkin bakımsız mı geziyorlar sanıyorsunuz.evime gelin bir tane toz bulamazsınız,yemeklerimi asla aksatmam ,hele ki annelik duygusuyla çocuk buyutmek bambaşka bir duygu olsa gerek.evet hamilelik süreçlerinden ve çocuk yetiştirmektan haberim var canım.

bende belki 1.5 seneden beri depresyondayim ama 2 haftadir terapiye gidiyorum. sanirim hersey oglumun dogumuyla basladi. herseyi cok takinti yaptim., yemedi icmedi en büyük derdimdi. kimse yardim etmedi kimse anlamadi. bende yurtdisinda yasiyorum ve ailem yanimda degil. son birkac aydir ama hersey yolundan cikti ne ise gtmek istiyorum ne baska yere. hergün aglama krizindeyim. ogluma da zarar veriyor bu. 1.5 yasindaki cocuk gelip beni teselli etmeye calisiyor:-( ne kadar aci verici tahmin bile edemezsiniz... ama aslinda belki depresyonumu tetikleyen o. cok istahsiz bir cocuk., yemeden durabilenlerden. icimi o kadar acitiyorki bu hali dayanamiyorum artik.bir de sürekli hastalaniyor. tüm bunlar sanirim tetikledi bu duygularimin artik patlama noktasina gelmesini. ilac kullanma konusunda emin degilim cnkü hergün ise gidip gelirken 2.5 saatim araba kullanarak geciyor ve bir bebegim oldugu icin uyku uyuma lüksüm yok... uyku yapmayan ilac da yok sanirim.bakalim terapilerin faydasi olacak mi. en azindan icimi acabildigim biri var her ne kadar beni anlayamasada bazi durumlarda....( oglum yemiyor diye aglama krizlerine girmemi... )bir an önce kurtulmak istiyorum bu durumdan... oglumu saglikli hep gülen ir anne olarak büyütmek 2. bir bebege sahip olmak istiyorum kendimi iyi hissedince. Allahherkese sifasini versin

arkadaşlar yazdıklarınızı okudum bende üç ay falan oldu çok kötüyüm bazı olumsuz şeyler yaşadım ondan. kendimi suçlamak ,hiç bir işe yaramadığımı düşünmek,kimsenin beni sevmediğini ve olanların bütün suçlusu ben olduğumu düşünmek.işte bu düşünceler beni sürekli meşgul etti.şimdi bütün zevk aldığım şeylerden nefret ediyorum.hiç birşey yapmak istemiyorum doğayı o kadar çok seviyordumki hele baharda şimdi onuda istemiyorum.hayata tekrar nasıl bağlanıcam bilmiyorum.benim için yaşamak anlamsız geliyor artık.:KK43:(doktora gitmeyi düşünüyorum ama bunu kendim yapamıyorum yakınımda kimseler yok bir eşim var oda her gün işe giderken 4 saat yol gidiyor yorgun argın eve geliyor birde benimlemi uğraşacak diyorum. arkadaşlar banada birşeyler yazarsanız sevinirim.

merhaba,
tam 10 yıl önce ağır ruhsal çöküntü teşhisiyle tedaviye başladım, zaman geçti ruhsal çöküntü depresyon oldu, depresyon anksiyete bozukluğu oldu, üstüne bir de obeseif kompülsif eklendi, en son reçetede yazan teşhisim "dirençli depresyon + anksiyete bozukluğu+ OKB.. mafoldumben
10 yıldır hayatımdan birgün bile tat alamadım, mutluluk bana oldukça uzak görünüyor.. İlaçları kullanıyorum tedavm devam ediyor ama sonucu ne olacak bilmiyorum... senağlama
hayat yaşamaya değmez gibi görünüyor ama kendimi de öldüremiyorum kabir azabından korkuyorum....
kolumu oynatmaya gücüm yok hevesim yok hiçbirşeye....
Sanırım sorunumuz gerekten çok ince düşünen insanlar olmamız, o yüzden her sıkıntı böyle derin işliyor bize..
bu hastalıkla mücadele eden herkese Rabbim şifa versin inşallah....
aaaaaamin arkadasim sunu unutmayin kader arkaDASlarim diyorum cunku bu illet bendede 4 yil önce baslamisti ilaci biraktik bir bucuk ay oldu inanin hersey geciyor hamdolsun su an herseyin farkindayim yasanilan hicbirsey gercek degil aslinda hicbir sagflikli insan baskasinin kotulugunu istemez ayrica zikiredevam edin AYETI KERIMEDE cenabi Allah buyuruyorki KALPLERANCAK aLLAHI ZIKIRLE HUZUR BULUR BUNUN IHM;AL ETMEYIN BOS KALMAYIN bitkisel seylerew devam ediyorum kantaroon melisa birde ametist tasi peridot tasi ARASTIRIN rabbimin hikmeti inanin elektirigi cekip aliyor sonrada yikayin maranki comdan taslarla tedaviyegirin benim tedavim böyle simdilik bunuda biramayi dusunuyorum cunku hastadegilimki arkadaslar bu duygular inanin cok normal bir insan aglarda uzulurde ama tirsmaz ustune gider neki aslinda vesvese balon gibidir onemsedikce siser deger vermezseniz soner gider bu benim haatimi kurtardi zararsiz oldugunu aklinizdan cikasrmayin inanin hicbir zarari yok her insanda olan seyler son doktorum bana mucadele gucu kazandirdi BASTA CENABI allah SU AN KENDIMDEN EMINIM o korkular benim imanimin gostergesi kotu bvir insan olsam niye korkayimki yaparim vicdan azabi bile hissetmem Allahim ne kadar iyi insanlariz bu zamANDA BÖLYLE VESVESELI IMANLI INSAN COK ZOR VESVESELERIMI COK SEVIYORUM IMANIMIN KAYNAGI GELIR GIDER GELIR GIDER INSANIN RUH HALI DEGISKENDIR BUNU aklliniza sokun doktorumun dedigi sey sadecesenin elinde ONCE TABIKI aLLAH SUPHESIZKI NEDEN UNUTMAA CALISIYORSUN HER INSAN DA OLUOR AMA ONLAR UNUTMAYa calismiyor dedi hayatimin donum noktasi oldu ben normalim tabikide

vucudum 4 yil aldigi antidepresanlarin yoklugunaalismaya calisiyor hicdohaoldumsmiledar normal oldugunuzu anlarsiniz ohaoldumsmile

akıl hastası değiliz sonuçta değil mi,ben 7 senedir uluslararsı bir şirkette çalışıyorum onlarca ödülüm var,söylediklerinize anlam veremedim.sanki depresyonda olan insanlar hatattan kopuk sürekli üzgün bitkin bakımsız mı geziyorlar sanıyorsunuz.evime gelin bir tane toz bulamazsınız,yemeklerimi asla aksatmam ,hele ki annelik duygusuyla çocuk buyutmek bambaşka bir duygu olsa gerek.evet hamilelik süreçlerinden ve çocuk yetiştirmektan haberim var canım.

ece ezgi senin cok anlayisli bir anne olacagindan inan hic
suphem yok bu arada depresyonda olan insandan zarar gelmez sen otekilerden korknaniknanik

arkadaşlar yazdıklarınızı okudum bende üç ay falan oldu çok kötüyüm bazı olumsuz şeyler yaşadım ondan. kendimi suçlamak ,hiç bir işe yaramadığımı düşünmek,kimsenin beni sevmediğini ve olanların bütün suçlusu ben olduğumu düşünmek.işte bu düşünceler beni sürekli meşgul etti.şimdi bütün zevk aldığım şeylerden nefret ediyorum.hiç birşey yapmak istemiyorum doğayı o kadar çok seviyordumki hele baharda şimdi onuda istemiyorum.hayata tekrar nasıl bağlanıcam bilmiyorum.benim için yaşamak anlamsız geliyor artık.:KK43:(doktora gitmeyi düşünüyorum ama bunu kendim yapamıyorum yakınımda kimseler yok bir eşim var oda her gün işe giderken 4 saat yol gidiyor yorgun argın eve geliyor birde benimlemi uğraşacak diyorum. arkadaşlar banada birşeyler yazarsanız sevinirim.
ben senin durumundan cokda kotu olmadigini anladim o cocuk yemiordiye aglaman cocugunu ne kadar sevdigini gosteriur kimi annede geber git der tebrik ederimguclubacismile

ben senin durumundan cokda kotu olmadigini anladim o cocuk yemiordiye aglaman cocugunu ne kadar sevdigini gosteriur kimi annede geber git der tebrik ederimguclubacismile
alıntıyı yanlış yapmışsın benim küçük çocuğum yok.. arkadaşlara yazdığın cevapları okudum sen iyileşmissin ben daha doktora bile gidemedim dün bütün gün ağlama krizindeydim bu gün iyiyim işte üç ay olacak nerdeyse böyleyim bir gün iyi bir gün kötü ama kararlıyım iyileşecem inşallah hayırlısıyla doktara gidebilsem istiyorum gitmeyi.acil şifalar herkese arkdaşlr

canlar ne olursa olsun yemeğinizi kesmeyin vücut iyice güçsüz kalmasın:KK43:((bende depresyondayım ama vücut zayıflayıp dirençsiz kalırsa daha kötü azcık fazla kilodan bişeycik çıkmaz direnciniz yükselsin kolay kolay hasta olmuyorum böyle
evet çok haklısın:KK43:( bende epey kilo verdim verdikçe daha kötü oluyorum yemek istiyorum ama kafamdaki düşünçe şu(niçin yemek yiyorsunki sen değersiz birisin kimsenin gözünde değerin yok hatta hiç yaşamaman lazım)böyle oluncada yemeği bırakıyorum öyle rahat oluyorumsenağlama

evet çok haklısın:KK43:( bende epey kilo verdim verdikçe daha kötü oluyorum yemek istiyorum ama kafamdaki düşünçe şu(niçin yemek yiyorsunki sen değersiz birisin kimsenin gözünde değerin yok hatta hiç yaşamaman lazım)böyle oluncada yemeği bırakıyorum öyle rahat oluyorumsenağlama

evet yanlislik olmus farkettim neysearkadasim bunlari yasiyorsan hemen iyi bir doktor bul 6 ay yeterli bilmiyorum ama bendede öyle baslamisti istigfar bulanti ilacla gecti cok kolay tedavi edilen bir hastalik

X