Derdi olan okusun haline sükretsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

smnmst

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2013
21
4
Nerden baslicami bilmiyorum ilk defa bi yere yazı yazıyorum okadar kötüyüm ki tanımadığım birilerine anlatmam daha iyi olur diye düşündüm...Çünkü ailem beni gördükçe zaten mahvoluyor. ...hayatımda her kızın başına gelmiş olacağı gibi kalp krikliklarim oldu hiç karşıma düzgün bi insan çıkmadı ama çok inancliydim eskiden her zaman muhakkak vardır bir hayır der geçerdim yaşadığım kötü olaylara..hep Allah bu kadar şerefsiz çıkarıyorsa karşıma kesin çok iyi bir evlilik yapıcami düşünür kendimi teselli ederdim......ailemden uzakta yaşıyordum annem ablam hariç diğer aile fertleri birbirinden beter olduğu için gitmek istemiyordum yanlarına çok mutlu olmasamda kendime ait bi hayatım güzel arkadaşlarım vardı...tabi bi taraftan her kız gibi evlenip bir Yuvam olsun istiyordum....is yerinde biri çıktı karşıma çok ağır başlı efendi biriydi aşık olmamıştım ama olduklarimdan bi Hayır gormedigim için ilgisine karşılık vermiştim...Allaha inanan saygılı bir insandı benide çok seviyordu bebek gibi bakıyordu bana evlenme teklifi etti ve kabul ettim....aileme söylediğimde herkes karşı çıktı çünkü bana yskistiramamislardi ben güzel sayılacak bi kızdım eşim ise bana yakışmıyordu onlara göre..benim için duş görünüş önemli değildi ama adam vicdanliydi ve Allah korkusu vardı evlenecektim yakışıklı olanlarida görmüştüm hepsi üzmustu beni.aileme karşı çıkarak evlendim bu adamla....çok mutluydum çok seviyordu beni bende yavaş yavaş sevmeye başlamıştım. ..sonra zamanla eşimin cinsel bi sorunu olduğunu anladım 3 ay ben yaklasmasam yaklaşıyordu bana ona bişey söyleyemiyordum ama habire bu normal anormalmı düşünüp duruyordum. ..internetten araştırdım yeni evli arkadaşlarıma sordum ve bunun normal olmadığını kabul edip eşime sordum...bana normal olduğunu söyleyip gecirdidi ama benim artık psikolojim iyice bozulmuştu kendimi suçluyor dum sürekli çirkin görüyordum kendimi psikoloğa bile gittim ve sorunun bende değil esimde olduğunu anladım zar zor yalvara yalvara doktora ikna ettim ve gitti antidepresan başladı. .Bu sırada sıkıntımi anneme ve arkadaşlarıma anlattigimda bunun çok önemli olduğunu ve boşanmam gerektiğini söyleyip duruyorlardi.....ama ben böyle birşey için gözümün içine bakan kocami yarı yolda bırakamazdim hem Allah in gazabına ugramazmiydim böyle bi durumda beni seven adamı bırakSam. Ve böylece 2 yıl geçmişti bile artık bu durumu kaniksamistim bari bi çocuğum olsun güzel bi Yuvam var bozulmasın diyordum ama 3 4 ayda bir birlikte olunca çocuk olmasi zordu tabiki doktora gittik ve aşılama yapabilecegimizi söylemişti...ve başladık tedaviye....Bu arada eşim ek bir iş daha yapmak istemiş ve kredi çekmişti benide kefil ederek....Bu yeni açtığı is yeri seçim dolayısıyla iyi gitmiyordu. ..benim üzerimde zaten ev kredisi ve araba kredi si vardı benim maaşım ona gidiyordu....onun maasıda çektiğimiz kredilere gidiyordu ek işten gelen parayla devi gecindiriyorduk. ...1 ay lik tedavi sonra si aşılama yapıldı ve sonucu heyecanla bekliyordum sonuç pozitif ti havalara uçtum mutluluktan işyerinde arkadaşlarımla paylaştım ama kimse benim kadar sevinmemisti çokta umrumda değildi mutluluktan uçuyordum ben eşime söyledim de çok şaşırmıŞti % 15 ihtimal nasıl tuttu ilinde demişti bozulmuştum biraz ama o hep mutluluğunu belli edemeyen bir tıpti...10 hafta olmuştu bile bulantilarla geçen....10 haftalik ken is yerinde bi arkadaşım benimle konuşmak istediğini söylemişti konuştuğunda beynimden vurulmuustum arkadaşım eşimin is yerindeki bir kaç kişiden yüklü para alıp senet imzaladığıni söylemişti kanım donmustu olamazdı bi yanlislik vardı eşimi aradım hemen ve gelip beni aldı bir taraftan ağlıyor bir taraftan ne olduğunu ogrenmeye çalışıyordum eşim 3 kişiden yaklaşık 100 milyar para almıştı toplam arsa aldığını karli bir iş olduğunu anlatıysada ben napıcami bilmeden benden nasıl böyle birşey sakladigini, kaldıramiyordum çocuğu aldırma yâ karar verdim ve doktora gittim doktor yasal sürenin dölfugunu hastane kosullarinda alinamiyacagini yasal olmayan yollardan alınabileceği ni söyledi napıcamı bilmiyor sürekli ağlıyordum....Bu arada is yerinde herkesin bu durumu bildiğini en yakın arkadaşımın bile ben aşılama için ugrasirken beni uyarmadigini öğrenmistim bir darbede burdan gelmişti bu arada eşim sürekli is yaptığını benim karşı çıkacağım için soylemedigine ikna etmeye çalışıyordu ilk anki şoku atlatica ve duruma alınınca birde çocuğu artık aldiramayacagimi anlayınca durumu kabullenmstim zaten 15 gün sonra arsa sarılıp herkesin parası verilicek tu. ...15 gün geçti ve ortada para yoktu bu sırada benim durumu öğrendiğimı öğrenen borçlular çalıştığım yerde beni rahatsız etmeye başlamıştı bile her gün ağlıyordum yemekhaneye Bike gidemiyordum utandım için kimseye görünmemeye çalışıyordum ama şerefsiz ler habire gelip rahatsız ediyorlar icraya vericez diye korkutuyorLodi. ..artık gücüm kalmamıştı vi sn önce arsa satışın diye dua ediyordum bu arada eşimi arayıp neden satılmadigini soruyordum sonra eşim öyle bi arsa olmadığını 1 yıl önce dolandirildigini onu kapatmak içinde insanlardan para aldığını söylemişti napıcamı şaşırmıŞtim sürekli kriz geçiriyordum gözümün yaşı hiç dinmiyordu artık çocuk ta iyice büyümüş tu arabayi satıp bi kısmını kapatalım dedim ama çoktan eşim satıp arabayi başka borçları kapatmisti bunun la birlikte öğrendim ki eşimin bankalar ve elden imzaladığı senetler dahil 250 milyar borcu vardı üstelik bunun 70 dine bende kefil dim ve benim kefil olduklarimda icrayâ gitmek üzereydi 3 aydır hoc bişey odemiyormus. ..öyle Bir kıskaca dusmustumki hergün ağlıyordum hiç birşey yapamıyordum esimde ağlıyor dolandirildigini söylüyordu. ...artık yapıcak birsey kalmamıştı evi satıp kredisini ödedikleri sonra calistihimiz yerdeki borçları Odicektik evi satışa çıkardık tabi bu sırada çalıştım yerde borcu olanların işkencesi devam ediyordu kaldığı yerden 4 ay evin satılması eşimin işlerinin açılması için ağlaya aglaya hergün dua ediyordum bu arada her ay yeni bir borç öğreniyorum eşime yalvariyordum artık nolur bana parça parça söyleme hepsini hı anda söyleme gücüm kalmadı diye her defasında başka yok deyip yemin ediyor ama 1 ay sonra başka birşey daha öğreniyordum.karnındaki çocukla baba evine donmiyim Allah bu kadar dert veriyorsa sonum iyi olacaktır diye habire dua ediyor eşim artık yalan söylemesin işleri açılsın diye habire sabredip dua ediyordum çünkü inancıma göre hem günahsiz hem hamileydim mutlaka bana yardımcı olacaktır. ....Böylece 7 aylık oldum ne ev satıldı ne işleri düzeldi eşimin seçimi bekliyor piyasalar düzelsin diye dua ediyorduk hergün......Bu sırada hiç güvenim kalmadığı için devamli panik halindeydim yeni borcmu çıkacak yine eşim yalanmı söylicek diye artık dayanacak gücüm kalmamıştı aglamaktan çevremdeki hamileler çocuk odası hazırlarken ben daha bir zibin bile alamamistim.....Bunlarla ugrasirken 8 aylık olmuştum bile evi alacak biride çıkmıştı çok şükür biraz birseyler kapatıcaktik. ..bir aksam eşimin telin de bır msj gördüm parasini istiyordu bir arkadaşı bende tanıyordum adamı düzgün bir adamdı elim titremeye baslamisti yine bir borç yine bir yalan artık gerçekten gücüm tükenmiş ti aglaya Haykıra eşime yalvara rak sormuştum ve bu adama 200 milyar borcu olduğunu öğrenmistim üstelik at yarişi oynadığını 19 yıldır bu yüzden bu borcun olduğunu anlatmıştı toplam 450 milyar bor olmuştu. ....artık evi satıp kendi kefil olduğum borçları kapatmadan başka çarem kalmamıştı çünkü bu borç kapanacak gibi değildi ve bu çocuğun geleceği için kendi maaşım bana kalmalı ydi üstelik borç belkide bu kadar bile değil di sürekli yeni birsey çıkıyordu kavgalar gürültüler krizler le geçen 8 Ayy.kocam her gün ağlıyor sana bunları yaşatmak istemezdim diyordu.....Bütün bu yaptıklarına rağmen çocuğumun babasıdır boşanizam senden ama Evi satıp kefil oldum borçları kapatcam demiştim. ..doğum için ailemin yanına gelicemi söyledim doğuma bile verecek param yoktu gelip ailemë boyun egecektim. Birde Bu sırada kapama dayanıp evi devretmem ile ilgili tehditler alıyordum karayollara dusmustum artık bunları es geçiyorum ..... evi satıp kapatabildigimi kapatip ailemin yanına geldim her gün eşimi arıyor yinede destek olmaya çalışıyordum nolur olsun çocuğumun babasız büyümesini istemiyordum çünkü ...Seçim sonuçları açıklanmış tek parti olunca bize bi umut olmuştu piyasalar düzelincek işler açılacaktı üstelik bi arsa geçmişti eline onu sakinca borcun 200 milyar ini kapatıcaktik artık düzeliyor du hersey sanki dualarım kabul oluyordu. ..4444 duası başlamış bitirmiştim habire dua ediyor eşime güç vermeye çalışıyordum ....o eve gidene kadar başına birsey gelmesin diye dua ediyordum....Hamile oldum için gece uyuyamiyor dua ediyordum habire 113 fatiha 113 âyet karşı fetih süresi yasin okumadım şey kalmiyordu bi sabah hayırlı işler diye aradım o sabah arsayı satmaya çalışacaktır birilerinë 8 30 aradım konuştum beni sevdiğini söyledi kapattı 1 saat sonra aradım açmadı 2 saat sonra aradım açmadı sonra arkadaşlarımdan biri aradı eşiminfenalastigini oraya gitmemi söyledi nasıl ucak bileti alıp gittimi bilemedim ve oraya gittimde acı gerçeği öğrendim eşik kalbine bıçak sokmustu ve beni böylece bırakıp gitmişti ben onca şeye bu çocuk babasız kalmasın diye katlanır ken o öylece gitmişti suan 8 buçuk aylık hamileyim yaşamak istemiyorum ailemin yanındayım siginti gibi nefes alamıyorum yaşadıklarımı düşündükçe aklımı kaçırçak gibi oluyorum ....artık inancım yok bir yaratana inanmıyorum. ....öylece yaşıyorum. ...benim Hikayem bu bu işte bi an once ölmek istiyorum anlattiklarimda fazla yok eksik var ...babasız bi cocuk doğuracak 30 yaşında diri diti mezara girdim en çokta bu çocuğu bana yaptırdığı için kızginim ona hayatimi mahvwttiginemi yanim borçları mi yanim karnimda çocukla kaldıgimami yanım........

Esinizin yaptiklarinin sebebini neden Allah'a bagliyorsunuz?

Uzuldum esinizin sonuna. Cidden cok uzuldum. Allah sana ferahlik versin. Her ne olursa olsun o bir es.
Keske yaninda olsaydiniz. El ele vererek ustesinden gelinmeyecek bir sey yok.
Ne diyelim, hem dunyasini hem de ahiretini yakti.
Sana elem bir aci birakti.
Allah sana sabir versin..

Yasadiklariniz cok zor seyler ama yaradani niye inkar ediyorsun?Yaradan insana yol gosterir esini ozgur iradenle sen secmissin.Israrla cocugunuz olmadigina göre onda da varmis bir hayir.Evliliginiz yolunda degilmiski israrla tedavi olan sizsiniz.Belki bana kizacaksiniz ama inanin bundan cok daha kotu hayat hikayeleri biliyorum o yuzden israr etmeyin sukredin bence...

Allaha isyan etmemin nedeni bukadar dua dan ve sabirdan sonra bu duruma düşmem...tedaviye gelince eşimin bana yalan söylediği bilmiyordum tek sorun cinselliktı benim bildiğim bu yüzden boşanmicam için çocuk istemiştik....Bu kadarını benden saklaması tabiki bende tedavi olup o sıkıntıları çekmezdim. ...

Ölum yokmu eşim intihar etti diyorum okudunuz mu bilmiyorum hem nasıl bu kadar acımasız yazabiliyorsunuz zaten bunları bilsem tedavi olmazdım...

Bebeginiz icin yasamalısınız artık esiniz kendisini cok kotu cezalandırmış cok uzuldum.Allah yardımcınız olsun.

Allaha isyan etmemin nedeni bukadar dua dan ve sabirdan sonra bu duruma düşmem...tedaviye gelince eşimin bana yalan söylediği bilmiyordum tek sorun cinselliktı benim bildiğim bu yüzden boşanmicam için çocuk istemiştik....Bu kadarını benden saklaması tabiki bende tedavi olup o sıkıntıları çekmezdim. ...

Alakasi yok. Firtinanin ortasinda kalan bir gemidekiler hemen Allaha siginir dualar eder. Ama gemi firtinadan kurtuldugunda hemen dunya hayatiyla oyalanip dualari unuturlar. Demekki Allahi anmak sadece zor zamanlarda olmazmis.
Ayrica bizler bu dunyaya imtihan icin geldik. Allah evladini sana bagislasin..

Okumaları önemli değilde okumadan bu kadar acımasız yorum yapanlara şaşırıyorum neyse buraya yazmakta hataymış aslinda

Ben coook üzüldüm arkadasim.Allah sana sabirlar versin bebisine saglik mutluluk bereketli bi hayat nasip etsin rabbim.Bol bol insirah suresi vakia suresi oku Allahin rezzak ismini tesbih cek yer gõk dua ile. Ama ne olur isyan etme ne olur

Şerefsiz kumarbaz kocanın karaktersizliğini üstelik güçsüzlüğünü ve korkaklığını neden Yaradana bağladığınızı hiç anlayamadım.Belkide hayırlı bile olmuştur.Eşiniz vefat ettiyse reddi mirasmıdır nedir onu yaparak eşinizin borçlarındanda kanunen kurtulun çalışın çocuğunuzla yaşayın.Allah toprağa haber salmasın derler ama bence şuan salsın.Yaazık.

İyide çocuğu siz isteyerek aşılayarak yaptırmadınız mı. Ayrıca yaradana inanmamak sizin tercihiniz ama iyi günde inanıp zor imtihanlarda inanmamak de ne kadar inanç bilmem. Sonucta ortada ölüm yok evlat acısı yok. Telafisix dert yok
Ölüm yok mu? Kocası intihar etmiş.

Ölum yokmu eşim intihar etti diyorum okudunuz mu bilmiyorum hem nasıl bu kadar acımasız yazabiliyorsunuz zaten bunları bilsem tedavi olmazdım...
Allah yardimcin olsun basın sagolsun. Esin vefat edeli ne kadar oldu borçlar için reddi miras yapabilirsiniz eşinin borçları için. Senetleri banka kredisi olanlar fatura vb için süre 3 ay diye biliyorum vefattan itibaren.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X