Dileğim anne olmak diyenler buyrun burda dertleşelim

bilmiyorum ebrarim yaa,bana doktor tiroit hormonunda problem var dedi,hatta kilonuzda ondan olur dedi.sen ilacmi ictin canim??dusurmesi icin neler yapti doktor,ne gibi bir tedavi uygulandi sana??beni bilgilendirebilirmisin??normal bir ciftin bile birliktelik sonu hamile kalmasi %30 dedi,sizin sperm ve tiroit problemi oldugundan duser dediiii.tiroitimi duzene sokacakmis,esime cinko bana folik asit verdi..5,6 ay bekleyelim sonrasinda tup bebek dediiiinsallah rabbim muhtac etmez,kendiliginden olurr..asilamayi sordum..bana asilamada bile sans % 10 dediii..burda doktorularin özle muayenesine gidiyoruz canim,hastanede calismiyorlar..tup bebek ise ayri bir bolum onu özel kilinikler var,sadece tup bebek hastaneleri asilamayida sadece o merkezler yapiyormus,benim doktorumun muayenesinde yapilmiyormus..rabbim sonumuzu hayir etsin..birde sogan suyunu deneyeyim diyorum bu ay,sifa rabbimden..demek tarhana yemiyorsun,tarhana sevilmezmi kizzzz..neyse sen tavuk suyu corbasi ic tatlim,oda iyi geliyor..allah sifa versin

canim testlerin hakkinda bir bilgim yok,ama insallah guzeldir,rabbim yuzunu guldursun

benim esimdede sperm eksikligi var,suan esimde iciyor keciboynuzunu ve pekmezini,insallah esinizin gibi benim esiminde yukselir degerleri

canim uzulme bu kadar,en guzel hediyeyi rabbim lutfetmis sizee

cok sagol derdanurcum,insallah sizin gibi bizimde gerek kalmaz tup bebege

hosgeldin derincim,bizde seni özledik yaa,esin yaptirsin artik netiiii

cok sagol canim,haklisin en azinda sorunu ögrenmis olduk..

sagolasin canim,doktora göre pek normal degildi...ben anlayamadim bu isi,insallah hakimizda hayirlisi olsun

kızlarr bide de netten bakındım şu duaların okunması tavsiye ediliyormuş,mevlam isteyen herkese nasip etsin,buyrun;

Çocuk Düşmemesi ıçin

--------------------------------------------------------------------------------
Karısı hamile olup da erken doğum, çocuğun düşmesi veya geç doğması gibi korkular ve tehlikeler karşısında kalan bir kimse, parmağını hamile olan karısının karnına sürüp:

"Ya Mübdi" ismini 99 kere okursa Hak sübhanehu ve teala hazretleri o hamile kadını bu tehlikelerden saklar. (7)

--------------------------------------------------------------------------------
Çocuğun Huyunun güzelleşmesi

Kötü huylu çocuğu olan bir kimse:

"Ya Mukît" ismini 7 kere bir boş kaba okusa ve o kabı su ile doldurup o kötü huylu çocuğuna içirse Allah'ın izniyle o çocuğun huyu güzelleşir. (7)

Çocuğun ıtaatkar Olması ıçin

Eğer, bir kimsenin oğlu kendine itaat etmezse şehadet parmağını onun eli üzerine koyarak "Yâ Şehîd" dese Allah'ın izniyle itaatkâr olur.(7)

Çocuk Olması

Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde "Yâ Musavvir, Ya Bari, Ya Halık" isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar eylese Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder." (7)

Aşağıdaki ayetler dua makamında okundukları vakit, çocuk istemeye ve hayırlı bir mirasçı dilemeye yaramaktadır. Çünkü Zekeriya aleyhisselam Rabbine böyle dua eylemiştir. Bu bakımdan bizlerin de bu çeşit sıkıntısı olduğu zaman bu ayetlerle dua etmemiz menfaatımız icabıdır. (11)

"Fe hebli min ledünke veliyya"
"Binnaenaleyh, bana tarafından bir veli oğul ihsan et"
(Meryem, 5)

"Yerisüni ve yerisü min âli Yâkûb."
"Ki bana da mirasçı olsun, Yâkub hanedanına mirasçı olsun" (Meryem, 6)

"Yühricüküm tıflen sümme li tebluğû eşüddeküm"
"Sonra bebek olarak çıkarmakta, sonra sizi güçlü kuvvetli bir çağa erişmeniz için"
Mümin, 67

ortaokul3.sinafdan beri arkadasiz arkadaligimiz okadar cok uzun yillara dayaniyorki defalarca yakaladi msjlarini arti beraber kizin ailesinin yanina bile gittik annesiyle bile konustuk kiziniz yanlis yolda gibisine diye okadar da mutevazi ailesi varki nasil boyle bir evlat cikar onlardan hala anlamadim..defalarca kizla konusuldu o evli birmedet umma sizin sonunuz yok defalarca oldu ama gel gelelim bir turlu vazgemiyorlar birbirlerinden ben esinide taniyorum ayni universteye gittik ama ayni sinifda degildik ama yinede sohbetimiz vardi...onunla da konustul ikisevda olmaz diyorlar ama diyorlar vazgecemiyorum isde falan demisti o nun yeri farkli otekininki farkli falan dedi bende kizmistim ona...arkadasimda gercekden cok seviyor esini bizim bildigimiz5yil kimbilir ondan oncesi nekadar allah bilir

hb.tsk.ederim..
bende aranizda oldugum icin daha iyiyim

iyi olmana sevindim canım

allah ıslah etsin evlatlarınıda mı düşünmüyoray çok sinirlendim şimdi yaaaaa

vallahi ne diyeceğimi bilemedim allah yardımcısı olsun çok zor bir durum seninde yapabileceğin bek bişey yok gibi dua etmekten başka haklarında hayırlısı olsun inşallah

neeyaptiysak olmadi arkadasimida birakmiyor ustelik arkadasim annesini kaybedeli daha 2ay bile olmadi bukadar cok ust uste sorunlarin olmasi cok uzdu onu...birak diyorum bitir diyorum bu isi 3tane cocuk arti istemiyorlar bosanmalarini ikizleri 10yasinda kucuk oglu 3yasinda daha...basda cok seviyorum diyor ikinciside cacuklarim diyor..yurt disinda da olsa insan dul her yerde ayni malesef...

Allah hayırlısı neyse onu versin canım geçmiş olsun

ben aşılamadan önce 4 ay kendi olması için sadece klomen kullandım canım 1 kerede çatlatma iğnesi sonra aşılama oldu

iyi olmana sevindim canım

allah ıslah etsin evlatlarınıda mı düşünmüyoray çok sinirlendim şimdi yaaaaa

yaaa canim birde okadar cok bakimliki sirf esi memnun kalsin diye okadar guzel ki vitrine koy islemeye doyamiyorsun insan bayan haliyle bile imrenirken kaldiki erkekler.. otekide bildigin bakimsiz manukur denilen bir sey yok tirnaklar uzun degil saclari yapili degil makyaf hic yok bir coraf giymisti evine gittigimiz zaman annesiyle konusmaya oda vardi bembeyaz corap olmus kapkara...arkadasimnda simdi okadar cok calismasina ragmen arti 3tane cocuk olmasina ragmen yaptigi yenir yikadigi giyilir oyle birisi...ama isde nasil vazgecsin anlamadim gitti...annesi tel elinden almis arkadasimin kocasi tel almis ona..asile kizi olmasa ev bile acar di ona...off offff:44:

sinirimden uykum kaçtı insan evlatları için kendinden bile vazgeçer ama bu insanın nasıl bir yüreği nasılbir kalbi var anlıyamadım ya eşinide geçtim evlatları için vaz geçer insan eşini brakıp gitmesi onu üzmedimi belki hatasının farkına varır inşallah

üzüldüm... boşuna dememişler alimden zalin doğar diye... kızın ki o hesap.. neyse.. ama dediği gibi senin canında olsa sonucunda ucu sana dayanak tır hiç karışma derim ben ama sen bilirsin tabi.. arkadaşınınkide hata seviyorum olurmu ya.. anlayamıyorum cidden... hayırlısı olsun sende böyl dua et.. arkadaşında dua etsin bol bol Rabbim bu durumu sana havale ediyorum diye eminim o en güzel şekilde ayarlar... sende cok canını sıkma..

hoş gelmişsin canım sana bişey sorucaktım aşılama yapılmadan önce yumurta takibi yaptımı doktorun

çok geçmiş olsun canım diş ağrısıda zor birşey
teşekkür ederim canım
geçmiş olsun canım iyiki çekmemiş demek iyi dr muş yoksa hemen çekerdi
evet canım,sağolsun dr,sende sağol
yağmur suyu diyede,nisan yağmuru diyede duydum,ama tam olarak okuncakları bilmiyorum.
slm arkadaslar .
bende bu sitede yeniyim..
nasilsiniz.
hoş geldin
ne dicemi bilemedim,rabbim hayırlısını eylesin.
çok teşekkürler

Allah hayırlısı neyse onu versin canım geçmiş olsun

ben aşılamadan önce 4 ay kendi olması için sadece klomen kullandım canım 1 kerede çatlatma iğnesi sonra aşılama oldu

hııııııııı anladım canım inşallaha aşılamaya gerek kalmadan gelir minişim

yuh oha falan ozaman o adama bişeyler yapılmış ola bilir kör falan değil her halde

insallah oyle olurda vazgecer biter gider bu is ilk kez evi terk etti dayandi dayandi tam tamina 5yil ama patladi en sonunda giderken cok kararliydi arabasi olmadigi icin cocuklarini okuldan alamamisti ikimiz bereber aldik evde konustum yatistirmaya calistim veya bosan bitsin bu is dedim ama kizlar dediler teyze derler bana teyze ayrilmasinlar diye resmen yalvardilar anne evimize gidelim babama gidelim falan dediler...biraktim arkadasimi tren istasyonunaa vardi cokdan ara demistim gidince...eside geldi konustuk oda bir tarafdan agliyor esim yanina aldi onu simdi disardalar salak isler yapmasin diye kendine

vallahi annesi de neyapsin bir tarafdan o agladi birtarafdan arkadasim evlat isde dedi neyapayim oldursem ne care bende dedim biz senden oldurmen icin degil sadece uzak tut kizini en iyi taniyan sensin falan deik ama kadinda perisan oldu kizin num aldim arkdasimin kocasindan konustul kizla agzima geleni saydim ama ne fayda kime dedim ki afedersiniz hemde cok ozur diliyorum buyuzden kiz ilk kes birlikte olmus onunla zaten arkadasimda bunu okumus msjda delirdi cildirdi kizda diyor benim ilk erkegim o sonda o olacak...

doğru diyorsun canım bizde bir birimizi özleyelim nasılsın canım beni artık merak eden ve yazan yok artık gelemiyorum diye merak etmiyorlar
kızlar az önce geldiğimde herkesten alıntı yaptım ama gitmiyo artık alıntı yapmıyacağım küstüm

artık gerisi Allaha kalmış canım üzülsenizde fayda etmez inşallah hayırlısı neyse o olur

evet canım öyle yapalım neyse ben çıkıyorum kızlar herkese iyigeceler bye şekerler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…