diş teli taktırmak istiyorum...

Ablam, 3 ay önce gittiğimi yazmıştım. Çok oldu foruma girmeyeli. Alpdent Şişli deki yerde tedavi oluyorum. Öğrenciyim diyince 4500 fiyatı 4000 e indirdiler. Doktorum üniversitede okurken çok sıkıntı çekmiş, " %10 indirimi de öğrencilere destek amaçlı yapıyoruz" demişti. Özellikle üniversitelilere indirim yapıyorlar.

Emre bey bana ilk gorusmede tedavi 15 ay surecek, ucreti tedavi suresine bolecegiz dediginde o kadar mutlu oldum ki indirim soramadim bile.. Ilk gorusmede sorsaydim kesin yapardi bence, yine de cok mutluyum kendisi super tatli bir insan kesinlikle herkese tavsiye ederim. 9 yasinda kiz kardesim var 12sine geldiginde tedavi icin onu da Emre beye goturmeyi dusunuyorum

tel takıldıktan sonra konuşmada zorluk felan oluyor mu arkadaşlar?
yani ilk birkaç gün/hafta?

tel takıldıktan sonra konuşmada zorluk felan oluyor mu arkadaşlar?
yani ilk birkaç gün/hafta?
Hayir kesinlikle tel konusmayi engellemiyor cok cok cok hafif derecede bi pelteklik olabiliyo ama kulaga hic anormal gelmiyor yok denecek kadar az yani, damaklik takmadim henuz ama onu takinca biraz pelteklik oluyormus oyle duydum

Hayir kesinlikle tel konusmayi engellemiyor cok cok cok hafif derecede bi pelteklik olabiliyo ama kulaga hic anormal gelmiyor yok denecek kadar az yani, damaklik takmadim henuz ama onu takinca biraz pelteklik oluyormus oyle duydum
cevabınız için çok teşekkür ederim :)

ortodontik tedaviler gercekten cok sağlam ve düzgün yapılması gereken bi işlem size önerebilceğim yer miadent ankara ağız ve diş sağlığı merkezi DR. Ortodontist Özge Batmaz var tavsiye ederim bi muayene olun bence kendisine. cok iyi alanında uzman bir Doktor. Bende diş teli taktırdım kendisi yaptı cok memnunum istediğim dişlere sahibim şuan :)))

Çok sevindim memnun olduğuna , ben önermiştim ve mahçubiyetim kalmayacak gibi

ben gittim geçen gün okadar sinirliyimki şuan dr gırtlaklamamak için kendimi zor tuttum ş...z herif sadece üste istiyorum tel dedim sırf para almak için alt üst dedi 6250 fiyat dedi 3 yıl bide bide diğer diş eti tedavileri kanal tedavileri ve temizlemesi diş çekilmesi içinde değil söylediği ücretin ha birde diyorki braketler kırılırsa her braket için 80 tl eksta para alırmış bilerek sağlam takmıcak sonra tekrar gideyimde braket taktırıp para vereyim
kısacası bana 10.000 gelecek yada daha fazla başlarım tellerine neki bu tel bukadar pahali aptalca bir metal parçası bildiğin türkiyede üretiyolar sanayi telidir Allah bilir. sanki altın o paraya gidip üst yamuk dişlerimi çektirip implant yaptırmayı düşünüyorum yada zirkonyum size tavsiye tel mel taktırmayın enazından implantta bikaç ayınız alır ömür boyu kullanırsınız ama tellerle bir ömür boyu uğrasırsınız diş teli saçmalıktan başka bişey değil. ağzında iğrenç bir metallerde yıllarca geziceksiniz 20 yaş üstüyseniz sakın tele bulaşmayın sizin 5 yılınıza mal olur sonra dişleriniz tekrar yamulur birçok çevremden duydum ve vazgeçtim zaten okadar para verip birde tekrar yamulacaksa yaptırmamaya kara verdim tekrar söylüyorum yaşınız benim gibi 28-30 arası ise hele hiç tele bulaşmayın 8-10 binden aşağı kurtulamassın ben bunu anladım tedavi süresince size bir sürü maliyet çıkaracaklar haberiniz olsun

6.000 TL dedi diye küstün mü yani diş teline başka yere gitseydin. Ben 2 3 yere sordum 1 tanesi 4.000 TL dedi diğeri 6.000 TL dedi aynı diş aynı ağız bide 6.000 TL diyen ameliyat olman lazım dedi üst çenenden. Herkes farklı konuşuyor başka yere git istersen bide.

ben 4500 e yaptırıyorum yasım 30 ayrıca retainer takılıyor artık bozulmaz dedi doktorum valla saglam dişlerimi cektirip implant yaptırmak asıl hic akıllıca degil insanın kendi dişi gibi var mı hemen pes etme derim

implant yaptırmakta kararlıyım son 3-4 ay içinde 7 tane ortodontiste gittim iyi yerlere gittim bilmedeğin biryere güvenipte tel taktırılmaz hepside 6 binden aşağı fiyat söylemedi size söylenen 4500 4000 gibi fiyatlarında dışında harici masrafta çıkarırlar implantlar ömür boyu kullanılıyor en fazla 6-7 ayımı alır ama senede 1 den fazla dr gitmek zorunda kalmam oda diş temizliği ve bakımı için

sanırım dişlerin problemli ve o yüzden istiyorsun. Şimdi bu mesajını okuyan insanlar olabilir yanlış yönlenebilirler. Bana normal dişi aldırıp yerine implant yaptırmak inanılmaz saçma geliyo. Dişlerin kötüyse zaten implant yaptır.

İnsanların tel takma sebebi zaten kendi dişleriyle iyi gülüşe ve sağlıklı dişlere sahip olmak. Yoksa çektir bütün dişlerini damak tak onlarda normal diş ağzına vidalama yaptırmayada gerek yok ona bakarsan.

Kardeşim, ne demek diş teli taktırmayın, ben çarpık dişlerle mi gezse idim, ya da sağlam telle düzelebilecek dişimi çektirip implant, yani vida mı taktırsaydım, lütfen para delisi drlara gidip, sonrasında insanları olumsuz etkilemeyin. önceki yorumları okursanız, gayet memnun arkadaşlarımız var gittikleri yerlerden, Farklı bir dr a gidin, başka fiyat alın ama, diş teli ile çözülecek problemleri olanları sağlık bilginiz olmadan implanta yönlendirmeyin. Valla çook komiksiniz

komik olan siz olmayasınız ceren hanım sağlık bilgim olmadığını nerden biliyorsunuz bu konuda ben kaç özel diş hastanesine gidip araştırma yaptım cevremde yaptıran çok arkadaşım var ve memnunlar boş boş konuşmayın hanımlar siz diş tellerinizi yaptırın size karışan yok ben yaşı geçen arkadaşlar için söyledim kaç yıl uğraşmak istiyorsanız siz bilirsiniz memnunsanız sizin sorununuz

Ahsencim senin gittiğin yerden çok kişinin de memnun olduğunu okudum.Bende peşin hepsini ödeyemem, SGK ' güvencem de yok ama öğrenci indirimi de olursa çok memnun olacağım. Tam olarak adresi yazar mısın. Ok meydanında oturuyorum bende.

Sevgiyle kalın....

Merhaba konuya çok geç dahil oldum bende samsunda oturuyorum ve dış teli lazim ve benim damagim bayagi bir egrildi acil takılması lazim yani annemin de tanıdığı var acil olduğu icin ona söyleyecek sana nezaman randevu verdiler yani kac ay bektelltiler

ya ne yazık ki devlet hastanelerinde bu iş çok zor. eğer gerçekten rahatsızsanız ve imkanınız varsa iyi bir ortodontiste teslim etmelisiniz dişlerinizi...

Merhaba feray ablam, cevabım yine gecikti kusura bakma . dişlerim düzeliyor ve mutluyum çok, her geçen gün umudum artıyor. Dişlerim düzelsin Daha ne değişiklikler yaparım diyorum.
Bilirsin Cevahir alışveriş merkezi var meciciyeköyde, önündeki ana yoldan karşıya geç ve sola dön, iş bankasının geçince kapı zillerine filan bakarsan görürsün. Alpdent emre bey diye.3. katta tabela da vardı. Bu arada sitelerinde facebook sayfaları var orda resimleri beğenenlere mesaj atıp memnun olup olmadıklarını da sorabilirsin.
Sizde sevgiyle kalın

Teşekkür ederim Ahsencim, biraz işlerim vardı. Ama senin mesajı okuyunca randevu aldım, Gözlemlerimi paylaşırım.

Teşekkür ederim Ahsencim, biraz işlerim vardı. Ama senin mesajı okuyunca randevu aldım, Gözlemlerimi paylaşırım.

Biraz geç oldu ama yine de benim gibi sıkıntıya düşen ve güven sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olurum umarım. Gerçekten alpdent emre bey gayet sevgi dolu birisi, her kontrole gittiğimde sanki spora gider gibi rahatım ,çalışan arkadaşlarla sohbet eder durumdayız. Hijyenik ve elit bir yer, Kontroller genellikle 5dk civarı sürüyor. Ancak o 5dk lık dokunuşlarla alt -süt çenede toplam 7 tane yamuk ve üstteki dişlerim hizaya gelmeye başladı. Diş tellerim arasında dahi bunu görebiliyorum. Ödemelerimi aylık yapıyorum, sanki televizyon taksiti öder gibiyim :) 18 ay denmişti süreye ama sanki 1 yıla kalmaz düzeleceğini gözlemliyorum.
Ancak 2. ay sonunda kesinlikle doğru yere geldiğimi anladım ve kimseyenin vebalini almak istemediğimim için gözlemlerimi paylaşmak için bu kadar bekledim.
Ahsencim sana ve diğer arkadaşlara da teşekkür ederim .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…