diş teli taktırmak istiyorum...

Buse___

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2012
49
7
arkadaşlar ben 20 yaşındayım.küçüklükten arkada çekilen bir dişim yüzünden şimdi alt dişlerimin en önleri aralanıyor ben diş teli taktırmak istiyorum ama özelde çok pahalı geliyor . bayağı okudum araştırdım forum sitelerinde . 18 yaşından sonra devlet karşılamıyor diyen var. bazıları 25 yaşına kadar sevk alıp üniversitelerin araştırma hastanelerinde çok daha uygun fiyata taktırdım diyor . normalde fiyatlar 2bin 4 bin arasında değişirken araştırmada Bin tl ye hallettim diyen var . çok zor ama özele sevk alıp biırr kısmını sigorta karşılıyor diyen var . sigorta ile anlaşmalı özelde yaptırabilirsiniz diyen ... yani o kadar çok şey söylemişlerki kafam karıştı ... bu konu hakkında iyi bilgisi olan beni yönlendirebilir mi ??
daha geçen sene dişlerimde hiç aralık yoktu nerdeyse 1 sene bile olmadan açıldı arası çok sinir bozucu . yemek yerken hemde ön tarafta aralık olması ve yediğin her şeyin o aralıktaki ete batması iğrenç

bir de devlet hastanelerinde çok ileri tarihlere sıra veriyorlarmış . 2 yıl 3 yıl sonrasına. diş telini sağlık probleminden saymıyorlarmış . çok saçma insanın dişleri çok güzel olupta bir zamandan sonra sorun yaşayabilir . 2 yıl 3 yıl sonraya sıra verseler ne olcak sanki o zamana kadar aralanırda aralanır yani ... off

Canım merhaba aynı derten müzdaripiz. bende 23 yaşındayım çok araştırdım sana kısaca şunu söyeleyebilirim: Devlet 18den sonrasına zerre kadar yardım etmiyor. Diş teli ortalama 3 bin ile 6 bin arasında. Ben İstanbul Ortodonti'de ( beykent/beylikdüzü) başladım tedaviye. Dolgularım yapıldı en geç 11 şubatta da tellerim takılacak. Ben porselen braket istedim bana fiyat olarak 3700 dediler indirimli olarak. Çünkü ben 5/6 arkadaşa daha tavsiye ettim. Yaklaşık 2 yıldır İstanbulda gitmediğim dişçi kalmadı. En son burada karar kıldım. Hatta şu da beni cezbetti. Dolgu normalde 85 tl ama ortodonti tedavisi yaptırdığım için fiyatını düşürdüler 60 tl dolgu başına verdim.Çok memnunum doktorumdan. Mutlaka her konuda bilgi veriyor Ceylan Hanım (ortodontist). Eğer Avrupa yakasında beylikdüzüne yakınsan bence git derim.

Bence diş teli taktırmak için en uygun yaştasın canım, eğer durumun el veriyosa 2'ye 3'e bakmadan iyi bir ortodontist aracılığıyla yaptırmalısın ortodonti tedavini.

İleride dişlerinin arasındaki mesefa kapanacak ve daha masraflı olacaktır. En güzel yaşlarında böyle bir problem yaşaman da cabası...

Son düzenleyen: Moderatör:
kesinlikle katılıyorum , çok haklısınız bu konuda.

Son düzenleyen: Moderatör:
diş teli taktırmak istiyorsanız ve doktorunuz bunun sizin için uygun olduğunu düşünüyorsa maddi durumunuzda yeterli ise hemen yaptırın daha fazla zaman kaybetmenin bir anlamı yok çünkü yaş ilerledikçe dişlerin düzelmesi zorlaşacak ve telin ağızda kalma süresi uzayacak ben 17 yaşında diş teli takdırdım 14 ay oldu belirgin bir üzelem var az kaldı ama çıkınca çok güzel olucak :)

kızlar merhaba. 16 yaşında diş teli taktırmış ona ağzında 1 yıl bakmış sonucunu da çok mutlu şekilde almış biriyim. 2011 haziranda takılıp 2012 haziranda çıkartıldı tellerim. 3 dişimin çekilmesi gerekiyordu. çektirdim, asitli içecekler yasaktı- içtim. çekirdekli şeyleri öylece yememem gerekiyordu- yedim. ama mutluyum. canım dayandı ama ayrı bir sempatisi vardı çıkarılınca üzülmüştüm açıkçası. maddi kısma gelecek olursak. ben samsunda yaşıyorum. diş hekimleriyle konuştuğumda 1-3 bin arası fiyat verdiler. ondokuz mayıs üniversitesi ortodonti bölümünde de yapılıyordu bu tedavi (sadece diş teli masrafları size ait oluyor 250-500 tl arası). sıraya girince 2-3 yıl sonra tedaviye çağırılanlar bile oldu. ben şanslıydım doktorlardan birinin eşi annemin arkadaşıydı öyle araya girdik. hihi. biraz hak yemiş gibi hissettim ama unuttum gitti bile. biz telleri istanbuldan getirttik. 260 tl tuttu. kargoyla geldi. hatta doktorun kullanmadığı parçalar bile oldu haal duruyo onlar öylece. 1 yıl boyunca 3 kere diş fırçası değiştirdim vs vs. ama inan şuan çok mutluyum halimden rahatça gülüyorum. tek problemim sarılık. ama o da tellerle alakasız dişimin kendi yapısı. sorularınız varsa rahatlıkla cevaplayabilirim. :)

Dişlerinde ne sorun vardı tam olrak canım ne güzel çok kısa kalmış teller (((

üstten çıkmıştı canım. yani ön iki diş düşün sağdan üste soldan üste, yandişlerim eğri çıkmıştı. onların altındakileri çektirdim. altta kalanları. mesela normalde benim alt kısımda bi sıkıntı yoktu ama dengelesin diye takıldı alta da.

Aynen öyle benım de altta hiç bir sorun yoktu ama denge için takıldı işte .. Benım 1.5 yıl sonra çıkıcaktı çıkmadı senin gibi yaşlarda taktrsaydım tedavi belki erken biterdi :/

Aynen öyle benım de altta hiç bir sorun yoktu ama denge için takıldı işte .. Benım 1.5 yıl sonra çıkıcaktı çıkmadı senin gibi yaşlarda taktrsaydım tedavi belki erken biterdi :/

şuan kaç yaşındasın ki? 40 yaşında taktıranlar var öyle deme ve çok tatlı bir şey. hem sağlık için. bunun yaşı olmaz. :) bence hemen taktırmalısın fırsatın varsa :) bak sonra çıkarmak istemeyeceksin görürsün. :)

slm ben 3,4 gün sonra tel taktıracam neler yaşadın nasıl duygular hissediyorsun ben korkuyorumda bana yardımcı olurmusun lütfen acilen

slm kızlar ben 3,4 gün sonra tel taktıracam neler hissediyorsun ozaman neler yaşıyosun ban yardım edin acilen

ya takarken ağrır diye falan fiştan

Ben 15 yaşındayım iki yıl önce diş teli taktırdım ki hala çıkmadılar çok memnunum yani benim önceden üst çenem aşırı ilerideydi,şuan dişlerim gayet düzgün.iyi ki taktırmışım diyorum.ayrıca bu tedavinin yaşla pek ilgisi yok ama yaş ilerledikçe daha uzun sürer onu söyliyim.Çok faydasını göreceğine inanıyorum.İlk diş teli takılırken de inan bana hiçbir acı falan olmuyor 5 dklık iş.ondan sonra 1 veya 2 hafta ise ağrı ve sızlama yapıyor.dayanılmayacak bir ağrı değil ama sürekli sulu veya yumuşuak şeyler yemen gerek 1 hafta.Ondan sonra rahatsın ne ağrı ne sızı sanki kendi dişlerinmiş hissi veriyor,bir zaman sonra ise tellerinin olduğunu bile unutuyorsun .Kısacası eğer dişlerinde problem varsa kesinlikle taktırmalısın :)

slm ben 3,4 gün sonra tel taktıracam neler yaşadın nasıl duygular hissediyorsun ben korkuyorumda bana yardımcı olurmusun lütfen acilen

yeni girebildim kusura bakma. :) korkaca hiç bir şey yok. başta tabii ki acıyor sonuçta dişine damağına yerleştiriliyor onlar. hatta bir hafta kadar doğru düzgün bir şey yiyemiyorsun. yalan olmasın. ama sonra geçiyor ve çok rahatlıyorsun. yani takıldıktan sonra yok lastiğiydi bilmem nesiydi her ay bir şeyi çıkıyor kullanırken da arada sızlama yapıyor ama o kadarı da normal. korkacağın cinsten bi acısı yok. ağdaya dayanabiliyorsan buna da dayanırsın.

teşekkür ederim taktırdım evet 1 hafta sızı oldu şimdi iyi yani allaha şükür ama daha alt dişleer kaldı o da5 eylülde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…