Dışarıdan bakınca öyle görünüyor demek ki

Bebem dokuz aylık doğduğu günden beri susmadılar susmayacaklar. Ben bittim çocuğuma geldi eleştiri sırası. Aç bu çocuk şunu yedir bunu yap diyenleri tiiye alıyorum :KK70: hahaha evet aç açlığa ne kadar dayanabilecek onu test ediyorum yemek vermiyorum diyorum :deli:

Daha da hadsizleşirlerse ben biliyorum merak etme diyip surat sallıyorum. Hak ediyorlar canını sıkma ver cevabı geç :halay:

Onlar zaten fix, çocuk doğduğundan beridir kendi annem de dahil yaparlar arada. Ona takılmıyorum zaten "Hee"ye bağladım, huy gibi olmuş onlarda. Bi işte bazı bazı annem şirazeden çıkarabiliyor beni, eh o da anne-kız arasında olur deniliyor.

Bu biraz şey gibi "Sen ve çocuk, sen ve evlilik, sen ve ev hanımlığı, sen ve yemekler yapmak ahaha" vs vs gibi. :/

Bosverin desem de veremeyeceksjniz kendimden biliyorum ust uste gelince biraz sklmissiniz bu konusmalardan
Benim iki cocuk var hickimseyle gorusmuyorum bunlari duymamak icin :)

Boşveriyorum, yine boşvereceğim de işte; dediğiniz gibi, üst üste çat çat çat oldu...
Yorgunluk, uykusuzluk, mecburi hatır gönül için gidilen bir ziyaret, orada bi 15-20 kişiyle muhabbet, üstüne yersiz lafları paslamak, birkaç tuhaf bakış ve surat ifadesine denk gelmek... Ondan oldu, asabım bozuldu öyle.

Ay hakikaten baya uzun olmuş :KK70:
Özetleyeyim: Bol kalabalıklı akraba ziyaretleri esnasında, beni biraz yerden yere vurur gibi oldular çocuk vb. konularda. Hani ben beceremezmişim sanki o görünümde-yaşayışta biriymişim tarzında. Ben de buna bozuldum az.

Kendi özetimi de verdim yav :KK70:
Çok uzun yaa okuyamadım ama merak da etmedim değil özet geçer misiniz

Belliki sana doğan güneş onlara pek bi batmış. bosverrrr salla gitsin boyleleri birak agzinla kus tutmayi k....nla timsah avlasan yaranamazsin...

Ben hepsini okudum :sampiyon: gayette akıcı :) konuya gelince ben he he deyip geçmeyi öneririm. Cevap verince azıtıyorlar çünkü. Zaten çok zorunluluk dışında,sürekli görüştüğünüz insanlar değil nasılsa :) kendinizi ifade ediş şeklinize de gerçekten hayranım :KK200:

Ben de sülalenin aykırı ve soğuk kara kuzusuydum hep,ters ters konuştuğum hanım hanım oturmadığım için sevilmezdim sanırım. Hep de böyle sürdü. En güzeli akrabalarla görüşmemek,ben görüşmüyorum yani :rolleyes:

Laf olsun torba dolsun hesabı durmadan konuşurlar. "Bu çocuk aç mı, bir şey yemiyor mu, şunu şunu veriyor musun, şunu şuna kat ver, sen çocuğa bakabiliyor musun, çocuğu hasta mı ettin, bu çocuk zayıflamış, sen bu çocuğu yedirmiyorsun."

Bi bitmez.. Aslında çok iyi bilirler sinir olacağımızı. Bizden ne cevap alacaklarını her zaman bilirler. "Hayır, yiyor. Hayır, üşütmedim. Hayır, kilosu iyi. Hayır, karnı tok." Yine de bayılırlar şu cevapları verirken ki suratımızın şekline. Aman anlatma çabasına girsin, bizi tatmin etsin. Yav siz kimsiniz pardon da habire sizin merakınızı doyurmak zorundayız.. Aynı şeyi bıkmadan sürekli yapan bir insan kasıtlı yapıyordur, ben buna inanıyorum. 10 kere aynı cevabı duyup rahatsız olduğumuzu görüyorsa ya bilmiş teyzecilik yapmak istiyor popi teyze olacak çünkü :)) ya da laf olsun işte boş boş..

Kafaya takmıcaz işte.. Cevaba gelince, sorun sizde değil. Anormal biri değilsiniz. Hepimiz önceden relax, kendi havasında köşesinde sessiz takılan, akraba-komşu ziyaret sıkılan eden tiplerdik. Kulağımda müzik dünya umrumda olmazdı.. E biz anne olmayalım mı? Bizim olgunlaşma hakkımız bir geçişimiz yok mu..

"Destan" değil arkadaşlar. Gansta içini döküyor bizlere. Hem kendisi rahatlıyor, hem 3. Bir bakış arıyor. "Destan olmuş" yazıp bırakınca konu sahibine hiçbir faydası olmuyor..

Vallahi hepsini okudum, dahasını bile bekledim. Ne kadar da çok yaşadığım bi olay. “Bu çocuk aç, bu çocuk üşür, sen bu çocuğa şunu yedir, komşumun oğlu hergün şunu içer, aa çocuk parmak kadar kalmış, kilo mu verdi bu çocuk?”cuların gerçekten saçını başını yolmak istiyorum. Evde bin takla atıyorum gülsün, eğlensin, yesin içsim diye; dış kapının dış mandalları beni eleştiriyor.

Hepsine tek tek laf soksaydın keşke. “Siz ne bilirsiniz analığı” deseydin. Tek işleri konuşmak olan boş beleş insanlar...

Çok uzun yaa okuyamadım ama merak da etmedim değil özet geçer misiniz

Özeti işte başta dediğim gibi; bir level daha açayım madem :))
Bizim sülale içinde onlara göre marjinal gibi kalıyorum, benim çocuk bakmam, evliliğim, yemek yapmam ev hanımlığım vs bazen laf oluyor "Senden de oluyorsa" tarzında ya da işte garipsiyorlar. Onun gibi laflar, bazı bazı şakayla karışık iğneler vs... Dün işte düğün ziyareti sırasında uzaktan akraba, tanıdık dıdısının dıdısına kadar, toptan yaklaşık bi 15 kişi ile maruz kaldım bu iğnelenmelere, onun sıkıntısıydı az isyana bağladım, birine de şakayla karışık cevap verdim denk geldi falan filan öyle :)

Belliki sana doğan güneş onlara pek bi batmış. bosverrrr salla gitsin boyleleri birak agzinla kus tutmayi k....nla timsah avlasan yaranamazsin...

Öyle sanırım...
Hani cidden şakasına denenler belli oluyor, kendine de söylüyor bana da, zaten sevdiklerimin lafı sorun olmuyor. Ama beni dışarıdan bilip, evime bile belki 1 kez gelmiş insanlar da yapıyor ya. Aslında onları da zerre umursamam, çok yakınımda olanın ters lafı acıtır ama işte art arda söylenince, zaten hayatımdan bezmişim gibi bi yorgunluğun üstüne, anlık bi dolum gibi oldu, boşverdim gitti bile ^_^

Ben hepsini okudum :sampiyon: gayette akıcı :) konuya gelince ben he he deyip geçmeyi öneririm. Cevap verince azıtıyorlar çünkü. Zaten çok zorunluluk dışında,sürekli görüştüğünüz insanlar değil nasılsa :) kendinizi ifade ediş şeklinize de gerçekten hayranım :KK200:

Öyle zaten "He" diyorum çoğunluk. Hayatımı da pek anlatmadığımdan kafalarına göre yorumluyorlar, ya da işte denk gelirse annemin laf arasında birkaç dediğinden çıkarım filan yapıyorlardır. Artık birine gitti cevap napayım :)
Est. ya teşekkür ederim. Utanıyorum da inanın böyle denildiğinde, teşekkürler.

Ağzı olan konuşur misali olmuş bu durum.
Klasik ''teyzeler'' sorunu.
Kendinizi ifade diş biçiminize bakılırsa, değil kendini bir yerlere getirmek evladı büyütmek konusunda da pek ala oldukça yeteneklisiniz, siz her şeyden evel annesiniz. En doğruyu, en olması gerekeni siz bilirsiniz zaten.
Allahtan devamlı görüşmüyorsunuz.
Hiç sıkmayın canınızı, sizinle alakalı olmadığı aşikar :)

Ben de sülalenin aykırı ve soğuk kara kuzusuydum hep,ters ters konuştuğum hanım hanım oturmadığım için sevilmezdim sanırım. Hep de böyle sürdü. En güzeli akrabalarla görüşmemek,ben görüşmüyorum yani :rolleyes:

Tamamen kopmuyor bazı bağlar, belki ciddi bir olay olursa işte mesafe giriyor da, tamamen görüşme kesilmiyor. Bahsettiğim ortamda evlerine karşılıklı gidip geldiğim, baya bi muhabbetim olan kimse yok esasen. Bi ev sahibi teyzem, diğer teyzelerim, işte kuzenlerim vb. belli bir samimiyet düzeyinde olduğum. Diğerleri annemlerin kuzenleri, annemlerin kuzenlerinin çocukları, teyzemin görümcesinin kızları, bilmem kimin gelini, öbürünün kaynı, ortancanın bacanağının torunu yani öyle alakasızlar bana. Ama annemler hepsini bilir görüşür. Uzak akraba deniyor işte totalde hepsine. Onlara kadar nasıl bi izlenim, nasıl bir lafım varsa artık, bilmiyorum; hiçbiri benden evlilik, çocuk filan beklememiş herhal :/ Bak bu da düşünülesi.

Laf olsun torba dolsun hesabı durmadan konuşurlar. "Bu çocuk aç mı, bir şey yemiyor mu, şunu şunu veriyor musun, şunu şuna kat ver, sen çocuğa bakabiliyor musun, çocuğu hasta mı ettin, bu çocuk zayıflamış, sen bu çocuğu yedirmiyorsun."

Bi bitmez.. Aslında çok iyi bilirler sinir olacağımızı. Bizden ne cevap alacaklarını her zaman bilirler. "Hayır, yiyor. Hayır, üşütmedim. Hayır, kilosu iyi. Hayır, karnı tok." Yine de bayılırlar şu cevapları verirken ki suratımızın şekline. Aman anlatma çabasına girsin, bizi tatmin etsin. Yav siz kimsiniz pardon da habire sizin merakınızı doyurmak zorundayız.. Aynı şeyi bıkmadan sürekli yapan bir insan kasıtlı yapıyordur, ben buna inanıyorum. 10 kere aynı cevabı duyup rahatsız olduğumuzu görüyorsa ya bilmiş teyzecilik yapmak istiyor popi teyze olacak çünkü :)) ya da laf olsun işte boş boş..

Kafaya takmıcaz işte.. Cevaba gelince, sorun sizde değil. Anormal biri değilsiniz. Hepimiz önceden relax, kendi havasında köşesinde sessiz takılan, akraba-komşu ziyaret sıkılan eden tiplerdik. Kulağımda müzik dünya umrumda olmazdı.. E biz anne olmayalım mı? Bizim olgunlaşma hakkımız bir geçişimiz yok mu..

"Destan" değil arkadaşlar. Gansta içini döküyor bizlere. Hem kendisi rahatlıyor, hem 3. Bir bakış arıyor. "Destan olmuş" yazıp bırakınca konu sahibine hiçbir faydası olmuyor..

Bunu kendi annem bile yapıyor yeri geliyor, o da üşüttünüz çocuğu, üşüyecek, ay üşümüş, üşür gibi olmuş, Gangsa çocuk üşümüş sanki, Gangta ceket getirdim giydir, Gangsta sen anlamazsın bak çocuk üşür.... Yani kendi annem bile bunu yaparken, milletin ne dediği cidden zerre umurumda olmuyor da, işte mevzu esasen şu: Hani "Sen de çocuk doğurdun ya, vay be" "Sen yemek neyim de bilmezdin, hakket yapabiliyon mu?" "Ya sen de çocuk bakabiliyorsan herkes bakar yav" "Sen de evlendiysen, herkes evlenir" vs vs... Sanırım o kalıba girmiyordum onların kafasında, yani "Evlenir, çocuk yapar, kocasına leziz yemekler pişirir, mikkemmel ev kadını olur" filan buna oturtamamışlar beni, onun şaşkınlığı, onun inanamaması gibi bir şey. Ki doğru da diyorsun, hepimiz kendi havamızdaydık illa ki bekarken. Ama işte üzerime yapışmış gibi... Lisede punk, üni.de gotik, iş hayatında hippi, ilgi alanları konusunda az daha farklı, derdi tasası resim çizim olan kızdan beklenenler değil galiba bunlar :/ Ki gençlik özentisi çoğu, basit... İş başa düşünce de yapılıyor yani yemek yapmak ne ki? Herkes yapar, az yavan olsun az tuzsuz olsun yapa yapa da öğrenir ya da işte çocuk, yani bakar ilgili, istekli bir anne, bana özel şeyler değil. Ama işte uzaylı muamelesi gördüğüm oluyor arada böyle...

Tam anlatamıyorum cidden, ama anlaşıldığımı biliyorum. Belli bir yere çıkıyor zaten dediklerimizin hepsi. Hep aynı şeyler.
Teşekkür ederim yorumunuz için, iyi geldi.
Aniden yorgunluğumun üzerine yüklenilince öyle hep bir ağızdan, ona asabım bozuldu işte...
Geçti bile. ^_^

bence psikolojik sorunlariniz var.bu anlattiklariniz buyutulecek sryler hic drgil.takmiyorum diyorsunuz ama takdiginiz cok belli..depresyon baslangici gibi.kendinizi degistirin biraz cevre edinin.boyle gecmez hayat.birseydrn zevk aldiginiz yok.kucucuk seyleri dev yapmissiniz

Bizim sülale içinde onlara göre marjinal gibi kalıyorum, benim çocuk bakmam, evliliğim, yemek yapmam ev hanımlığım vs bazen laf oluyor "Senden de oluyorsa" tarzında ya da işte garipsiyorlar. Onun gibi laflar, bazı bazı şakayla karışık iğneler vs... Dün işte düğün ziyareti sırasında uzaktan akraba, tanıdık dıdısının dıdısına kadar, toptan yaklaşık bi 15 kişi ile maruz kaldım bu iğnelenmelere, onun sıkıntısıydı az isyana bağladım, birine de şakayla karışık cevap verdim denk geldi falan filan öyle :)

Öyle sanırım...
Hani cidden şakasına denenler belli oluyor, kendine de söylüyor bana da, zaten sevdiklerimin lafı sorun olmuyor. Ama beni dışarıdan bilip, evime bile belki 1 kez gelmiş insanlar da yapıyor ya. Aslında onları da zerre umursamam, çok yakınımda olanın ters lafı acıtır ama işte art arda söylenince, zaten hayatımdan bezmişim gibi bi yorgunluğun üstüne, anlık bi dolum gibi oldu, boşverdim gitti bile ^_^

Öyle zaten "He" diyorum çoğunluk. Hayatımı da pek anlatmadığımdan kafalarına göre yorumluyorlar, ya da işte denk gelirse annemin laf arasında birkaç dediğinden çıkarım filan yapıyorlardır. Artık birine gitti cevap napayım :)
Ri

Öyle sanırım...

R

Öyle sanırım...

R

Öyle sanırım...

rica ederim :) tabii ki hak edene cevap vermek lazım ki sussunlar.

Hahaha kadına verdiğin cevaba bittim:KK53: sen de sorun yok insanlar bir tuhaf illa konusacaklar işte senin benim hayatım olmasa konuşacak yapacak işleri yok:süslü:

Doğru, o da doğru... Laf için laf, illa sohbete birileri malzeme ediliyor...
Onlar da bi tuhaf, bazı bazı ben de bi tuhaf, insan ilişkileri deyip geçmek lazım yine sanırım.
Takmazdım ya işte, takıldım yav ne bilem, bir anda 3erli beşerli laflar, sorular, tiye alınmalar, bir iki yüz eğmeler vs. öyle yalnız başıma mahzun mahzun da oğlumla evime döndüm, oturdum öyle filan ondan oldu, Küçük Emrah moduna girdim evde otururken sanırım :/

Ağzı olan konuşur misali olmuş bu durum.
Klasik ''teyzeler'' sorunu.
Kendinizi ifade diş biçiminize bakılırsa, değil kendini bir yerlere getirmek evladı büyütmek konusunda da pek ala oldukça yeteneklisiniz, siz her şeyden evel annesiniz. En doğruyu, en olması gerekeni siz bilirsiniz zaten.
Allahtan devamlı görüşmüyorsunuz.
Hiç sıkmayın canınızı, sizinle alakalı olmadığı aşikar :)

Teşekkür ederim, elimden geldiğince işte uğraşıyorum.
Doğru, herkes evladı için, evladına özel doğruyu, davranışı tahlil ediyor.
Öyle... Sıkıntım da geçti zaten ^_^, yorumlar aldıkça o anlık "Kimse beni anlamiyörr" tribinden çıktım.

Teşekkür ederim yorumlayan herkese.

Şöyle diyeyim benim çogu arkadaşım okur sonra evde durup çeyiz yapar kısmet beklerdi.
Ben dershane felan gider meslek peşindeydim hiç el işi yapmazdım, hala da sevmiyorum.
Acik oldugum için çok laf söylerlermiş, olmadık imalarda bulunurlarmış anneme.
Bir keresinde saçımı tamamen kırmızıya boyatmıştım ,kafam estigi gibi davranırım ben de.
Evlendim tamamne değiştim, çok şükür iki çocuk derken yorgunluk kansızlık ve bakımdan uzak kaldım saçlarım zaten yıpranmış.
Geçen biri gördü aaa su alem abla çok değişmişsin tanıyamadım o eski güzel kız gitmiş yaşlanmıssın dedi bana yahu.
Hoş 12 sene geçti moral gitti bende tabi ki şimdi bakım yapmaya çalışıyorum :p
Görüntümüz ne olursa olsun ruh meselesi bu hala kafam estigini yapar hatta geçin gittim tarçın rengine boyadım saçımı şehirde yok o saç :)
Boşverin farklı olmak iyidir varsın öyle zanettsinler.
Onlara göre çocuk bakamayan sen çocuguna göre de çok iyi annesin.
Biz kadınız ki 15 cm topukla üzerimizde tüllü yerlerde sürünen abiye dahi varken çocukla koşturabilen varlıklarız.
Ruhumuzda annelik var zaten.

Bu çocuk mevzularini cidden hiic usutunuze alinmayin. Olayın sizin marjinal gecmisinizle ilgisi yok.
Çünkü bizim ülkemizde herkes çocuk gelişimi uzmanı ayrıca çocuk beslenmesi dalında master yapmış ve de çocuk doktoru adeta.
O nedenle insanlar bilir bilmez apir sapır konusuyorlar.
Burada bile bi bakici konusu açılsın mesela bebeğini o yaşta krese mi biraktin vay efendim evde otur bebege bak veya çalışmak istemeyene çalış diye baskı yapanlar gırla.
Hatta hihieved(instagramda) kod adlı biri kitap falan yazdi bu konularla ilgili tavsiye ederim.
Bu tarz insanlarla kafa bulmak dalga geçmek lazım ağızlarının payını da vermek lazım diye düşünüyorum.Sevgiler.

Malesef insanların kafalarında belli başlı resimler var ve o kalıplara uymayanlar olmamış kabul ediliyor... Hiç kafanıza takmanıza bile değmez safi çeneden oluşmuşları. Onların çeneleri beyin yönetmiyor ben eminim.Onlara göre biz tuhafiz ve anne olamadık, çocuklar hep aç hep hasta:110:

Şöyle diyeyim benim çogu arkadaşım okur sonra evde durup çeyiz yapar kısmet beklerdi.
Ben dershane felan gider meslek peşindeydim hiç el işi yapmazdım, hala da sevmiyorum.
Acik oldugum için çok laf söylerlermiş, olmadık imalarda bulunurlarmış anneme.
Bir keresinde saçımı tamamen kırmızıya boyatmıştım ,kafam estigi gibi davranırım ben de.
Evlendim tamamne değiştim, çok şükür iki çocuk derken yorgunluk kansızlık ve bakımdan uzak kaldım saçlarım zaten yıpranmış.
Geçen biri gördü aaa su alem abla çok değişmişsin tanıyamadım o eski güzel kız gitmiş yaşlanmıssın dedi bana yahu.
Hoş 12 sene geçti moral gitti bende tabi ki şimdi bakım yapmaya çalışıyorum :p
Görüntümüz ne olursa olsun ruh meselesi bu hala kafam estigini yapar hatta geçin gittim tarçın rengine boyadım saçımı şehirde yok o saç :)
Boşverin farklı olmak iyidir varsın öyle zanettsinler.
Onlara göre çocuk bakamayan sen çocuguna göre de çok iyi annesin.
Biz kadınız ki 15 cm topukla üzerimizde tüllü yerlerde sürünen abiye dahi varken çocukla koşturabilen varlıklarız.
Ruhumuzda annelik var zaten.

Aynı kalmıyoruz tabi, hani ben de çocuktan sonra bilhassa aniden çöktüm, bunu kendim de gözlemleyebiliyorum. Gözler mortingen oldu, zaten uykusuzluk problemi olan biriydim, gece de cizim mizim zorlardım gözleri, e belli bir yaşı da geçtik haliyle yüzde yorgunluk belli ediyor hemen kendini az uykusuzlukta. Yorgun görünüyorsun bile dense, o yüz eğmeden iyiydi o an. Enerjimi alıverdi :/
Tabi geçti gitti. Uzun zamandır (İlk doğum ziyaretlerinden bu yana) bu derece kalabalık ev ziyareti içinde kalmamıştım, unutmuşum kalabalık ortamda bebekli (onlara göre) hoppa duran gadınlar ve teyzeler düellosunu :))

Bu çocuk mevzularini cidden hiic usutunuze alinmayin. Olayın sizin marjinal gecmisinizle ilgisi yok.
Çünkü bizim ülkemizde herkes çocuk gelişimi uzmanı ayrıca çocuk beslenmesi dalında master yapmış ve de çocuk doktoru adeta.
O nedenle insanlar bilir bilmez apir sapır konusuyorlar.
Burada bile bi bakici konusu açılsın mesela bebeğini o yaşta krese mi biraktin vay efendim evde otur bebege bak veya çalışmak istemeyene çalış diye baskı yapanlar gırla.
Hatta hihieved(instagramda) kod adlı biri kitap falan yazdi bu konularla ilgili tavsiye ederim.
Bu tarz insanlarla kafa bulmak dalga geçmek lazım ağızlarının payını da vermek lazım diye düşünüyorum.Sevgiler.

Öyle, herkes çocuk konusunda birbirine karışmaya bi müsait bizlerin kültürünce, bu yeni bir şey değil. Sessiz bir anlaşma gibi, hep var :))

Tabi çocuk üzerinden yapılan bilindik annelik eleştirileri harici "Sen de çocuk doğurdun ya yani" havası hakimdi. Bunu alabiliyorum akrabalar arasına girince. Mesela kuzenler-teyzemler bile takılır "Eh sizin serserilikler bitmiştir artık" "Adam akıllı resim de yapamazsın şimdi bölünür durursun" "Anne gibi giyin kız biraz (O nasıl oluyorsa artık)" "Yetişebiliyor musun bari hepsine? Sen ev işi bilmezdin." "Ee çocuğu getirmemişsin, yine anneanneye mi kilitledin? Sen zaten sıkıya gelemezsin" vb. Bu her karşılaşmada laf için laflardır hani benim üzerimden dönen. Bunun yerine "Nasılsın, nasıl gidiyor bebekli hayat" tarzı bir üslupla gelinse (En azından yaşıtlarım öyle yapsa) normal olacak da işte. Belki cidden ummuyorlardı, ya da espri kaldırır tarafımın cıvkını mı çıkardılar bilmiyorum ama bu kadar mı sorumsuz görünüyordum demekten de alamadım kendimi o gün öyle aniden sağlı sollu soru-laf vb. olunca.

Düşününce, bu bana has bir şey de değil esasen, herkesin üzerine yapışan bi imajı oluyor, oradan farklı konulardan geliniyor ya, sanırım onun gibi bir şey. Benimki de onların normal bulduğu aile hayatı üzerine oturmayan bir şeydi sanırım, çocukla beraber bir buçuk senedir bunun esprisi dönüyor. Bıkarlar bir gün herhal.

Teşekkür ederim yorum için ^_^

"Kedi uzanamadığı ciğere hep mundar dermiş" bu sözü kıymetsiz akrabalara ithaf ediyorum :)

Annemin meşhur lafları , Ağzı olan konuşur takma, milletin ağzı torba degilki büzesin takma, vs diye uzayıp gider bu konuşma bende diyeyim sana 2 buçuk yaşında kızı olan bir anne olarak takma ağzı olan konuşur :)

Şu cevabına bayıldım hatta ayakta alkışladım evet çocuğu aç bırakıyoruz 1 buçuk yaşına kadar açlıktan ölmedi dediğiniz bence günün kapağı bile olabilir :KK70:

Maalesef yeme konusunda bende aynı dertten muzdaribim her gören eneeee bu nasıl kız böyle zapzayif diye derler de dururlar bu yüzden insan içine çok çıkmıyorum fazla sürekli bir laf sokma bir egosunu tatmin etmek yarısı var insanlarda. Benim ağlamışlığım bile vardır aramızda kalsın :/

Sana çok imrendim keşke bende böyle cevaplar verebilseydim zamanında Yokuspokus Yokuspokus

X