Diyet ve Spor

Ambitious_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2020
11
41
39
Merhaba herkese. Karantinada aldığım kilolar ile hayatımda ilk kez 80'i tartıda gördüm😥 172 boyundayım, 3 haftadır hayatımdan unu ve rafine şekeri çıkararak, düzenli yürüyüş ve ağırlık antremanları ile 3.5 kilo verdim. Hem deneyimlerimi paylaşmak hem de yol arkadaşı bulmak için bu günlüğü açtım.
Haftada 3-4 gün en az 30 dk kondisyon bisikleti, 2-3 gün (bisiklet yaptığım günlere de denk geliyor) ağırlık çalisiyorum ve akşamları hiç olmazsa 30 dakika yürümeye calışıyorum. Büyük sonuçlar yok sadece 3.5 kg ama içinde nefes alamadığım bir pantalon şuan insani boyutlara yaklaştı:))
Bana katılmak isteyen benim gibi spor diyet yapan ve hızlı kilo vermektense yavaş ama kalıcı vermek isteyen var mı?

Ilk hedef 70, boyumdan dolayı 70 beni idare ediyor sonra inşallah 65'i de göreceğim. Çok kararlıyım... Şuanki kilom 76.5😁

Bu arada ölçüm yapan baskül aldım 3 hafta içinde yağ oranım düstü ve kas oranım yüzde 1 arttı bu değişimi görmek çok motive edici😊

Bu arada kendime ve okuyanlara not: hayatımda yaptığım en büyük hata yeterince su içmemekmiş. Artık ne ödem ne sindirim problemi var. Yıllardır güne limonlu sıcak su ile başlıyorum gün içinde de artık 2, 2.5 litre su içmeyi alışkanlık haline getirdim!!! Siz de yapın.

Artık aynada kendime bakıp beğenmek, istediğim kıyafetlerin içine sığmak istiyorum. Bundan daha büyük bir ödül olabilir mi?

Selam ben de karantinada 4 kilo aldım almak kolay fakat vermek ne kadar zormuş 3 kiloya yakın verdim. Haftada 3/4 kez yarım saat eliptik bisiklet 15 gündür de chloe ting in 15 günlük sıkılaşma programını uyguluyorum fakat göbek baki kaldı iki gündür Dukan Birası içiyorum 15 gün içeceğim bir sorun çıkmazsa ve sabahları Tibet yogası yapıyorum sana da bana da kolay gelsin stersten sivilcelerim çıktı

Merhaba. Bende böyle bir konu açmak istiyordum ama öncesinde baktım ki varmış. Bende 73 kiloyu gördüm. Ramazandan bu yana az yemek ve 3saat ara ile yiyerek, bol su içerek ve sağlıklı beslenmeye çalışarak kilo vermeye ve sıkılaşmaya çalışıyorum. Kilo verdim ( şuan 67) ama şimdiye kadar sadece 1 cm incelmek beni düşündürdü. Kardiyoya başladım bugun 2.gunum. Birde diyetisyene gitmeyi düşünüyorum. Onlarda yağ kas ölçen tartılar var çünkü.
Kendime not:
Kilo verme sürecinde 2.ayım: 6 kilo verildi. İncelme, yağ kas ölçümü için diyetisyene gidilecek.

Selam ben de karantinada 4 kilo aldım almak kolay fakat vermek ne kadar zormuş 3 kiloya yakın verdim. Haftada 3/4 kez yarım saat eliptik bisiklet 15 gündür de chloe ting in 15 günlük sıkılaşma programını uyguluyorum fakat göbek baki kaldı iki gündür Dukan Birası içiyorum 15 gün içeceğim bir sorun çıkmazsa ve sabahları Tibet yogası yapıyorum sana da bana da kolay gelsin stersten sivilcelerim çıktı
Eliptik bisikletten ben de faydalanıyorum. 1 ay geçti toplam 5.5 kilo verdim. Un ve şekeri kestim, spor, bol su ekseninde devam ediyorum. Sizde durumlar nasıl☺?

Merhaba. Bende böyle bir konu açmak istiyordum ama öncesinde baktım ki varmış. Bende 73 kiloyu gördüm. Ramazandan bu yana az yemek ve 3saat ara ile yiyerek, bol su içerek ve sağlıklı beslenmeye çalışarak kilo vermeye ve sıkılaşmaya çalışıyorum. Kilo verdim ( şuan 67) ama şimdiye kadar sadece 1 cm incelmek beni düşündürdü. Kardiyoya başladım bugun 2.gunum. Birde diyetisyene gitmeyi düşünüyorum. Onlarda yağ kas ölçen tartılar var çünkü.
Kendime not:
Kilo verme sürecinde 2.ayım: 6 kilo verildi. İncelme, yağ kas ölçümü için diyetisyene gidilecek.
Harikasınız başlarda ödemden gidiyor incelme olacaktır benim şuan 1 ay oldu sonuçlar fena sayılmaz kapanmayan pantolonlar olmaya başladı. Sporu muhakkak koyun. Yürümekten ne olur derdim aralıksız 30 dakika yürüyüş bile çok fayda ediyor kondüsyonunuz hızla artıyor.

Merhaba.
Ben de karantinada 7 kilo civarı almışım. 2 hafta önce 67 kiloyla sağlıklı beslenmeye başladım ve adetim yakın. Ondan dolayı mı bilmiyorum ama bazen 66 bazen 66dan biraz daha fazlayim. Gitmiyor vücuttan bir türlü. İdeal kilom 56 ama 58 de yeterli benim icin. Çünkü 58 altına düşünce yüzüm çöküyor.
Ben de diyet gruplarından birine katıldım. 6. takimdayim. Motive olarak devam ediyorum. Normalde olsa baktım gitmiyor pes ederdim.
Günde mutlaka 2 litre su içiyorum ama bunu daha da arttırmam lazım sanırım. Dün de Dukan içeceğine başladım. 15 gün kadar devam edeceğim inşallah.
Kolay gelsin hepimize

X