diyet yaparken motivasyon sağlama

İkinci öğün tavuklu patlıcanlı sulu yemek yanına yoğurt

Bugün cips yedim :/ Şuan da kek yapıyorum birkac dilim de ondan yiyeceğim hormon ilacı kullanıyorum o biraz iştahımı açıyor malesef en azından disardan almaktansa evde az şeker koyup portakallı falan yapayım dedim (kendimi avutma şeklim)

Ve sabah tartıldım pazartesi günü 92.5
Bugün sabah 91.40 çıktım benim için sevindirici sonuç keşke bugün aşırı kaçmasam ama kendimi kisitlayinca olacakları biliyorum))

Bugün kalktım yürüyüş yapamadım iş yerinde servis yapan abi soğuk kız gel arabaya dedi sjdjd
Kolajenli suyumu içerek güne başladım ama yanımda yemek getirmedim ne yiyeceğimi düşünüyorum öğlen

bugün ilk öğünüm bir elma biraz kuruyemiş ve kuru kayısı oldu. Başka yemek seçeneğim olmadığından bunları yiyebildim

modum çok düşük, iki gündür kaçamak yapıyorum aynı hamileler gibi aşeriyorum gözüm dönüyor bir başlasam fena bozucağımı biliyorum. Of ne kadar zor ...

Motivasyonumu neden veya nasıl yitirdim bilmiyorum, burdan bazı kişiler destek olabilir sandım dertleşiriz sandım ama kimse de yok. Umarım kendi kendime başarabilirim

ilk öğünü kuruyemiş elma ile açtım başka yemek seçeneğim yok yarına yeeğimi evden getircem ama böyle olmuyor

Günaydın yazan oldu mu bilmiyorum ama benim önerim uyandıktan en az dört saat sonra kahvaltı yapın.Sabah vücut yağlardan yakarmis kahvaltı erken yapılırsa yağlara dokunmuyor vucud yeni geleni hazmetmekle uğraşıyor. Akşamı malum herkes biliyor ama şu kısmı bilen pek yok. Gece yemek yemeden yatılınca vücut biz uyurken kendini onarıyor malum bütün bu enerjiyi gene yağlardan kullanıyormuş. Onun dışında her caniniz bir şey çektiğinde yemeyin su için çünkü beyinde açlık ve susuzluk bölgesi aynıymış ve çoğu kere susadığımız zaman aç gibi hissedip bir şeyler atıştırıyormuşuz. Bunu da en son ne zaman yediğinizi düşünerek anlayabilirsiniz buçuk iki saat önce yemişseniz hissettiğiniz şey açlık değil susuzluk vücudun yediklerinizle uğraşabilmesi için suya ihtiyacı var ek olarak ben Türk kahvesine tarçın atıyorum o da bayağı tok tutuyor daha doğrusu vücuttaki toksinler atıp yağlardan yakmanı sağladığı için o an vücud şuan meşgulüm elimde malzeme var diyip zili çalmıyor.

Günaydın yazan oldu mu bilmiyorum ama benim önerim uyandıktan en az dört saat sonra kahvaltı yapın.Sabah vücut yağlardan yakarmis kahvaltı erken yapılırsa yağlara dokunmuyor vucud yeni geleni hazmetmekle uğraşıyor. Akşamı malum herkes biliyor ama şu kısmı bilen pek yok. Gece yemek yemeden yatılınca vücut biz uyurken kendini onarıyor malum bütün bu enerjiyi gene yağlardan kullanıyormuş. Onun dışında her caniniz bir şey çektiğinde yemeyin su için çünkü beyinde açlık ve susuzluk bölgesi aynıymış ve çoğu kere susadığımız zaman aç gibi hissedip bir şeyler atıştırıyormuşuz. Bunu da en son ne zaman yediğinizi düşünerek anlayabilirsiniz buçuk iki saat önce yemişseniz hissettiğiniz şey açlık değil susuzluk vücudun yediklerinizle uğraşabilmesi için suya ihtiyacı var ek olarak ben Türk kahvesine tarçın atıyorum o da bayağı tok tutuyor daha doğrusu vücuttaki toksinler atıp yağlardan yakmanı sağladığı için o an vücud şuan meşgulüm elimde malzeme var diyip zili çalmıyor.
kesinlikle haklısın
ben 7 de kalkıp işe gidiyorum saat 12 de ilk öğünümü yapıp en geç 7 ye kadar ikinci öğünümle günü kapatıyorum (tabi bazen tatlı krizleri gözümü döndürüp meyve yediğim oluyor 9 gibi :KK70:)

bugünki öğle yemeğimde omlet salatalık zeytin peynir domates varr

Akşam öğünü için cipura aldım onu yaptım yanına da salata ile yerim 6 gibi

herkese merhabalar yine yeni bir gün forumumu da ziyaret edenim yok :)
bugün öğünümü iş yerinde yiyeceğim
menü: tas kebabı, çorba, sütlaç(birazını yerim)

Bu hafta çok kötü geçiyor benim için az az da olsa kaçamaklar yapıp durdum kendimi tutamıyorum hormon ilacı tüm dengemi alt üst ediyor artık kullanmıcam bu son. Motivasyona ihtiyacım var ya. Şuan düşünüyorum öğlen ne yesem diye hamburgerler uçuyor gözümün önünden bu hafta hiç kaçamak yap saymadım engel olmazdım tabiki kendime ama yememem lazım salata yemem lazım öğlen ama dayanamıyorum da çıkmazdayım ve buna çok canım sıkılıyor spor yapasım içimden gelmiyor yürüyüşler olmasa kesinlikle kilo veremezdim

90 lı kilolara artık veda etmek istiyorum ama iştahım bir türlü kapanmıyor çok üzülüyorum dert ediyorum umarım bu süreç hep böyle devam etmez

:KK200: Merhabalar herkese :KK200:

Ben 100 kilo olarak başladım ve şuan 91.90 kg yim. Boyum 1.67.

Bu zamana kadar hep 65-70 kg larda takılırdım. 2020 Aralık ayında Trabzon'a tayin oldum ve yalnız yaşamaya başladım. Bir de üstüne hemen pandemi başladı. Oturdum evde, yedim durdum. Ağladım yedim, güldüm yedim.:KK62:Antidepresan ve doğm kontrol hapları kullanıyordum o dönemde. Bunlarda inanılmaz iştahımı açtı ve bir anda 90 lara tırmandım. Diyetisyene gittim fakat hayatım boyunca hiçbir zaman bir listeye bağımlı olamadım. Düzenli hiçbir şey yapamıyorum ve iradem çok zayıf. Şuan hem insülinim hem pcos sendromum var. İlaç kullanmadan adet olamıyorum. (tek düzenli yapabildiğim şey ilaç kullanmak :halay:) Her gün yataktan kalkınca sanki geceden kalma gibiyim. Her gün her tarafım ağrıyor. Şişkinlik de cabası, sonra düşünüyorum. BUNU NEDEN KENDİNE YAPIYORSUNNN!

Trabzon'da sadece sevgilimleyiz o da benim için burada kalıyor onun haricinde bir arkadaş ortamım yok. Bu sene mayıs ayında tayin isteme hakkım var, o zamana kadar da kendime çeki düzen vermek istiyorum. Bir de belki ekim ya da kasım ayı gibi bir nişan olabilir bakarsınız:KK15: Yaniii demem o ki cidddeen zayıflamam gerekiyor artıkkk.

Üç aydır yarım yamalak diyet yaparak 91 kilolara indim. Servisi bıraktım, evden işe işten eve yürüyerek gidiyorum. Yediklerim de düzgün, sadece abur cuburdan vazgeçemiyorum. Akşam eve gidince ataklarım başlıyor. Duygusal yeme bozukluğumun olduğunu düşünüyorum. Akşama kadar her şey mükemmelken eve gidince kontrolümü kaybedip aburcubur yiyorum farkında olmadan bir bakıyorum 4 tane çikolata yenmiş bile... :kk77:

Şiddetli geçimsizliği olan şiddetin bol olduğu bir evde büyüdüm. Akran zorbalıkları, dayaklar, tacizler... Kötü bir 20 seneydi kısacası. Şuan da iş yerimden çekiyorum tabi, bir sürü mobingler... Hani derler ya şu koskoca evrende hiçbir yere sığamadım.

Ama her şeyden önce artık bunları boşverip sağlıklı olmak istiyorum. Hayatıma artık yön verenin kendim olmasını istiyorum. Motive olabilmek, özgüvenli hissetmek, daha dinç ve enerjik uyanmak, geçmiişimi ardımda bırakıp yoluma devam etmek istiyorum. :KK19:

Bunlar tabiki buraya yazabildiklerim, bir parça da özetim. Belki insanların daha da iyi anlayabilmesi için.
Birbirimize motive olabilir; diyet yaparken yaşadığımız sorunları, yaptığımız tarifleri, fayda gördüğümüz diyet listelerini beraber paylaşabiliriz. Daha hızlı konuşma havasında bulunabilmek için tlgrm da kurabiliriz.

Sizde kendinizce kendi yaşadıklarınızı, deneyimlediklerinizi, yaşantınızı, zorluklarınızı paylaşın.

Belki etrafımızdakilerden çok birbirimize iyi geliriz. :KK74:
Selam ne durumdasın canım bende yarım bıraktım diyeti 62,5 kg şuan 77 leri görmüştüm geçen seneden beri zor indim bu kilolara ayrıca hastaneye yatmıştım Ocak ayında 57 kiloydum geri aldım 🥹 pco bende de var sana İnositol öneririm yıllarca aylarca ilaç alırdım ilaçla bile zor adet olurdum İnositol içip kilo vererek düzene oturdu regl ✌️

X