Doğmamış çocuğa don biçilmez dimi ama ?

İlk zamanlarda bisey demedim ben is

Esim cocukken kanser atlatmış, sıfır sperm ondan. Evet hayaliymis ama bana sekilde dikte etmesi normal mi? Herkes her hayalini gerceklestiremiyor ki.
Herkes her hayalini gerçekleştiremiyor ama el insaf yani adam kanser tedavisi görmüşse ki bildiğim kadarıyla kanser sonrası bebek sahibi olma ihtimali çok çok az (bir tanıdığımızda tedavi görmeden sperm alıp dondurdular, tedavi sonrası olmuyor diye) bir ihtimal sonucu bebeği olursa da bi zahmet isim konusunda söz hakkı bulunsun. Ben illa tek isim olmalı, o %100haklı vs demiyorum zira onun üslubu da çok çok yanlış ama ne olursa olsun orta yol bulunabilirdi. Ki tekrar ediyorum sevdiğiniz, eşiniz, üstelik çocuğum olmasa bile kabulüm diyecek kadar sevdiğiniz kanser tedavisi görmüş biriymiş eşiniz. Empati kurmayı deneyin biraz, tüp bebek süreci çok zor ama onun açısından da hiç kolay değildir eminim.

Aranızda iletişim sorunu var, konu çok hassas olunca da patlamış böyle büyük bir kavga.

sen ısrarla başına dert arıyorsun ne mutlu sana ,

butun sıkıntıyı ben çekecem babamın adını koyacam diye kavga edecek birde çocougu olmuyorken ,

bu tarz konular açılınca hep içimden bunu yazmak geliyordu ama yazmıyordum ,

artık yazacam ,

fatih ürek dogdugunda babası OĞLUM oldu diye 40 kurban kestirmiş , sonuç diyor ve gidiyorum ,

Her şeyde bir hikmet vardır, bu adamdan çocuk... Ne bileyim yazık. Taşıyıcı anne bulup doğurturmuş, özgüvene saygısızlığa bak rezil

siz merak etmeyin, iş bebeğinizi kucağınıza almaya yaklaşınca “çocuğumun annesini üzmem” deyip size kıyamaz. Ama şu aşamada o ruh haline bürünmesi imkansız. Yani zorlamayın, zamanla sizin dediğinize gelecektir. Hele de o kadar uğraştıktan sonra mucize bir bebek için 😊
Yoo, erkekler çocukları olunca ailelerine yaranmak için çocuğu bile ikinci plana atıyor, eşini düşünmeyi bırak

Ne yapayım peki boşanayım mı çozumu ne
hayır boşanmak değil tabiki çözüm...çocuk sahibi olmak heleki tedavi için meşakatli bir yola girmek ağır yük,yaşıyorum biliyorum,eşlerin sonsuz desteği önemli,çocuk için,tedavi için iyice düşünün..eşinizi anlamaya kendi isteklerinizi uygun dille anlatmaya çalışın..her şeye rağmen olmayan şeylerde varsa hayatı zorlamayın bırakın su yolunu bulsun..kimse için kendinizden vazgeçmeye değmez bu hayat...

hayır boşanmak değil tabiki çözüm...çocuk sahibi olmak heleki tedavi için meşakatli bir yola girmek ağır yük,yaşıyorum biliyorum,eşlerin sonsuz desteği önemli,çocuk için,tedavi için iyice düşünün..eşinizi anlamaya kendi isteklerinizi uygun dille anlatmaya çalışın..her şeye rağmen olmayan şeylerde varsa hayatı zorlamayın bırakın su yolunu bulsun..kimse için kendinizden vazgeçmeye değmez bu hayat...
Haklısınız, düşüncem söylediklerinizi teşekkür ederim

Eşinizin çocuğu olmuyormuş, bunu da bile bile evlenmissiniz, tedavi ile deneyecegiz diye konusmus muydunuz?
Niye kendinizi yıpratıyorsunuz kürler vs? Biraz kendi halinize kalsaydınız.

Eşinizin çocuğu olmuyormuş, bunu da bile bile evlenmissiniz, tedavi ile deneyecegiz diye konusmus muydunuz?
Niye kendinizi yıpratıyorsunuz kürler vs? Biraz kendi halinize kalsaydınız.
Evet doktorumuzu bile belirlemistik, korona cikinca kaldı, demekki her şerde bi hayır varmış

Milyarlarca isim varken insanlar neden aile bireylerinin adini koymaya zorlaniyor hic anlamiyorum. Herkes kendi adıyla yaşasın ne gerek var. Benim k.p de benim adimi koyarsanız üniversite dahil tüm masraflari bende dedi. Ben duymamazliktan geldim. k.v demde hakkı ismini koy diye yalvardi resmen. O hamileyken esime Dogum yaptiginda hakkı koymak istemis ama k.v desi izin vermemis. Eeeee bende dedimki ;sende bana aynisini yapiyorsun suanda ,bak sen 35 yildir icinde tutmussun kusura bakma 9 ay ben taşidigim cocuguma ben ne istersem onu koyari dedim sagolsun eşimde ses etmedi. taviz tavizi doğurur.

1.5 senelik evliyiz, çok fazla yoktu

Yaşınız genc, çocuk için acele etmeyin diyecektim.
7-8 aydır sunu yapıyorum bunu yapıyorum diye yazmışsınız, bence kendinizi yıpratmayın..
Biraz daha birbirinizi tanimaua ihtiyaciniz var belli ki
Aileniz neden bu duruma karşı onu da anlamadım ama eğer elle tutulur sebepleri varsa duygusal yaklaşmayın, kulak ardı etmeyin.

Bir şey derdim ama neyse..
Hakkınızda hayırlısı.

Senin yerine ben şöyluyorum: bana böyle bir çümle kuran adama bırak çocuk doğurmayi, cidden eş olma kapasitesini sorgularim. Ne pis bir düşünce yapısı. Tamam sorun onda sağlık bu, hepimizin başına gelebilir, ama bu şekilde konuşan ve baskı kurmaya çalışan adama ağzının payını da veririm. Insanlar ettikleri laflarına bir dikkat etmeyi öğrensin. Sen "bende sperminatör bir baba adayı arayım, onun babasının adını koyarım" desen hoşuna gider mi acaba?

Eşiniz çok bencil biri nasıl söyler size bunu
Birde düşünün eğer sizin çocuğunuz olmasa neler dermiş yaparmış yazık gerçekten
Benim 14 yıl sonra oldu çocuğum eşim bir kere bile lafını etmedi
İsminide ben koydum o da beğendi o kadar sıkıntıyı ben çekicem ismine bile karışamıycam öylemi

X