Doğmamış çocuğa don biçilmez dimi ama ?

Açıkçası tasiyici anneyle hemen cocuk yapabilecek potansiyel varsa sende boşuna kendimizi yipratiyoruz derdim ben. Terbiyesiz gece gece o kadar sinirlendim ki
Dedim zaten tasiyici anneye gerek yok bosanalim istedigine tasittir diye. Geldi özur diledi sinirle soylemis ama artik cok gec ben cocuk dusuncemi baya bi erteledim

Gereksiz bir muhabbet öfkeyle edilmiş sözler
Erkeğin eksikliğini örtbas etmesi için ego tatmini
Hiç gerek yok böyle muhabbetlere

Yaptığınız fedakarlıkların isim konusuyla bir bağlantısı yok ki. Sonuçta eşinizinin ciddi bir rahatsızlık sonucu çocuğunun olmaması durumu var ve siz bunu bilerek, kabul ederek evlenmsisiniz.

Oğlum iki dedesinin adını taşıyor. Esiminde babasının adını vermek gibi bir isteği vardı hiç itiraz etmedim. Kendi babamın adını da ailemin öyle bir beklentisi olduğunu fark edince ekledim.
Eşlerden birinin bir isteği varsa diğerinin yok senin değil benim hakkım gibi bir tavrida normal görmüyorum acıkcasi konu isimde olsa. Ama illa babamın adını koyucam ben ne dersem ol olacak tavrından bahsetmiyorum burada.

Eşinizin ettiği laf için ise denilecek birşey yok, söylenmesi gereken söylenmiş zaten. Hemen kabul etmeyin özrünü, lafı bir özürle geçiştirilecek gibi değil.

Malesef , özür diledi yemek yapti getirdi ama tavrimi bozmuyorum kırdı bi kere 😕
Tavrınızdan ödün vermeyin bana kalırsa lakin bunuda bilin
Problemin kendinden kaynaklandığını biliyor eksik hissediyor
Bu eksikliğinide babasının otoritesini koyarak bastırmaya çalışıyor
Ve insanlar kızgınken hiç olmayacak şeyler söyler
Taşıyıcı anneymiş abuk sabuk saçma salak bir cümle dikkate alınmaya bile değmez
Gerçi ben böyle düşünen birini hiç dikkate almam ama siz bidefa başlamışsınız tavrınız sabit olsunki
Sizin düşüncelerinizde önemsensin

Tavrınızdan ödün vermeyin bana kalırsa lakin bunuda bilin
Problemin kendinden kaynaklandığını biliyor eksik hissediyor
Bu eksikliğinide babasının otoritesini koyarak bastırmaya çalışıyor
Ve insanlar kızgınken hiç olmayacak şeyler söyler
Taşıyıcı anneymiş abuk sabuk saçma salak bir cümle dikkate alınmaya bile değmez
Gerçi ben böyle düşünen birini hiç dikkate almam ama siz bidefa başlamışsınız tavrınız sabit olsunki
Sizin düşüncelerinizde önemsensin
Aslına bakacak olursak iki isim koyalım birini sen İstedigini koy birini ben koyayim ama ben Babamin ismini koyarim dedi ben babasinin ismini hic istemedigim icin konu buraya geldi

Aslına bakacak olursak iki isim koyalım birini sen İstedigini koy birini ben koyayim ama ben Babamin ismini koyarim dedi ben babasinin ismini hic istemedigim icin konu buraya geldi
Ben olsam hele bir olsun o zaman konuşuruz der kapatırdım konuyu
Boş verin gereksiz muhabbetler bunlar hiç değmez bu kadar gerilmeye

Böyle ınsanların bogaxını sıkasım gelıyor. Allahtan esimin ailesi cok ıyı esımın ısmını bıle babası o dogmadan cok once koymus ve ne gızel ısımlerı var. Bızı. Aılede gelenekcı sacma sapan ısımler var caga ayak uyduramıyorsun bıle ismin öyle sacma oluyor kı dını desen degıl guzel desen degıl. Bı ınsanları salın ya bı rahat huzur verın bu hayat bı daha yok.

Böyle ınsanların bogaxını sıkasım gelıyor. Allahtan esimin ailesi cok ıyı esımın ısmını bıle babası o dogmadan cok once koymus ve ne gızel ısımlerı var. Bızı. Aılede gelenekcı sacma sapan ısımler var caga ayak uyduramıyorsun bıle ismin öyle sacma oluyor kı dını desen degıl guzel desen degıl. Bı ınsanları salın ya bı rahat huzur verın bu hayat bı daha yok.
Gözünüzü seveyim
Dini isin nasıl oluyor biri bana açıklasın

Gözünüzü seveyim
Dini isin nasıl oluyor biri bana açıklasın
Dini isim güzel ahlaklı sahabe ismi peygamber ismi vs kuranda gecenler anlamı güzel isim oluyor. Yanı anlamı guzel olursa yabancı bırı müslüman olsa bıle degıstırmesıne gerek yok kuranda kezban gecıyor anlamı guzel degıl arapca oluyor yanı. Mesela her dılle yusuf vardır mıkaıl vardır. Bızım halkımız sever arapca ısım😁 eksik ya da yanlısım varsa düzeltın hanımlar.

İki isim koy kendi koyduğun isimle seslenirsin dogmamış Bi çocugu ismi için kavga etmek bana garip geldi açıkcası zaten merak etme öyle bişey olsa vazgeçer ilerde o şimdi Bi heves
Biz ogluma 2 isim koyduk. Kayinvalidem 3 ismi olsun babanizin ismini koyun diyordu 😀 soylemeseniz bile nufusta yazsin diyordu. Nasil bir ego bu anlamiyorum

Biz ogluma 2 isim koyduk. Kayinvalidem 3 ismi olsun babanizin ismini koyun diyordu 😀 soylemeseniz bile nufusta yazsin diyordu. Nasil bir ego bu anlamiyorum
Herkesin kendi çocugu anne baba istediğini koyar da kenarda kalanların karışması çok anlamsız benim kayınvalidem böyle Bi konu açılınca herkes kendi istediği ismi koysun benim çocuguma kayınbabam koydu da noldu diyor yani bu gerçekten çok saçma kalmadı öyle şeyler kv falan koysunlar

Selamlar hanımlar, şuan yatak odama kapanmış bunları yazıyorum 🙄 Eşimin çocuğu olmuyor ve evlenmeden önce bana da söylemişti bunu bilerek evlendim, benim de olmayabilirdi beraber mücadele ederiz olmazsa olmaz demiştim içimdeki derin cocuk sevgisini baskılayarak. Evlendikten sonra herşeyi araştırdım tüm doktorları hangi yiyecek hangi bitki iyi geliyor diye ve yaklaşık 7-8 ay eşimin beslenmesine Cok dikkat ediyorum hergun sabah havuc suyu sıkarım, yoğurdun ev yoğurdu olmasına yumurtanın köy yumurtası olmasına, bir aktardan bal karışımları getirttim vs. Bu dönemde psikolojimi de yansıtmamaya çalıştım hep yanında oldum. Daha tedaviye başlamadık ve bizi çok zorlu bir süreç bekliyor. Ailem bu olaya o kadar sıcak bakmıyor o da ayrı bir durum neyse. Bana sürekli oğlumuz olursa babamın ismini koycam diyordu bende istemiyordum. Babası kötü bir insan değil ama alkolik diyebilirim. Bende bu baba ismini koyma muhabbetine aşırı gıcığım. Dün Cocuk muhabbeti açıldı, resmen eşimle doğmamış(belki hiç doğmayacak çocuğa) don biçtik. Ben o kadar kahrini cekcem belki bir ihtimal tüp bebek olacak belki sağlığım bozulcak ama babanın ismini mi koycam yok canım dedim. İki babamızın ismini koyarız dedi. Hicbir babamızın ismi konmayacak dedim. O başladı agır konuşmaya, tasıyıci anne bulur ona dogurturum yine de koyarim dedi, bende bosanirsin benden istedigine tasittirirsin dedim, off ben kendime o kendine hakim olamadi, ben de artık cocuk istemedigimi söyledim. konu nerelere geldi, belki saçmalamışsınız diyeceksiniz, ama benim yaptığım fedakarlıkları görmeden bu konuyu bana dikte etmesi çok ağrıma gitti. Şuan kavgalıyız yüzümüze bile bakmıyoruz, gidip ne sarilmak geliyo icimden ne baska birsey, duzgun dusunemiyorum, yorumlarinizi bekliyorum..
Cocuga ısım koyma hakkı annenin. Dini açıdan dahı boyleymıs arastırmıstım yanı sızın hakkınız koymak. Yanı siz haklısınız skmayın canınızı

Işte her zaman dediğim şey; insan hem kel ve hem de fodul olmamalı.

"Taşıyıcı anne diyorsun. Çok iyi bir fikir ama bu taşıyıcı anne ne taşıyacak. Taşıyıcı anneye taşıtmayı vaad ettiğin şeyi önce senin taşıman gerekiyor canım."... demeliydiniz.

Ha ipler ciddi anlamda gerilirdi. Ama hem kel hem de fodul olmanın faturasını da ödemeli.

Ben erkek olsam. Ve çocuğum olmasa eşimi el üstünde tutarım. Pamuklara sararım. Bu erkek milleti harbiden çok nankör ya.

Selamlar hanımlar, şuan yatak odama kapanmış bunları yazıyorum 🙄 Eşimin çocuğu olmuyor ve evlenmeden önce bana da söylemişti bunu bilerek evlendim, benim de olmayabilirdi beraber mücadele ederiz olmazsa olmaz demiştim içimdeki derin cocuk sevgisini baskılayarak. Evlendikten sonra herşeyi araştırdım tüm doktorları hangi yiyecek hangi bitki iyi geliyor diye ve yaklaşık 7-8 ay eşimin beslenmesine Cok dikkat ediyorum hergun sabah havuc suyu sıkarım, yoğurdun ev yoğurdu olmasına yumurtanın köy yumurtası olmasına, bir aktardan bal karışımları getirttim vs. Bu dönemde psikolojimi de yansıtmamaya çalıştım hep yanında oldum. Daha tedaviye başlamadık ve bizi çok zorlu bir süreç bekliyor. Ailem bu olaya o kadar sıcak bakmıyor o da ayrı bir durum neyse. Bana sürekli oğlumuz olursa babamın ismini koycam diyordu bende istemiyordum. Babası kötü bir insan değil ama alkolik diyebilirim. Bende bu baba ismini koyma muhabbetine aşırı gıcığım. Dün Cocuk muhabbeti açıldı, resmen eşimle doğmamış(belki hiç doğmayacak çocuğa) don biçtik. Ben o kadar kahrini cekcem belki bir ihtimal tüp bebek olacak belki sağlığım bozulcak ama babanın ismini mi koycam yok canım dedim. İki babamızın ismini koyarız dedi. Hicbir babamızın ismi konmayacak dedim. O başladı agır konuşmaya, tasıyıci anne bulur ona dogurturum yine de koyarim dedi, bende bosanirsin benden istedigine tasittirirsin dedim, off ben kendime o kendine hakim olamadi, ben de artık cocuk istemedigimi söyledim. konu nerelere geldi, belki saçmalamışsınız diyeceksiniz, ama benim yaptığım fedakarlıkları görmeden bu konuyu bana dikte etmesi çok ağrıma gitti. Şuan kavgalıyız yüzümüze bile bakmıyoruz, gidip ne sarilmak geliyo icimden ne baska birsey, duzgun dusunemiyorum, yorumlarinizi bekliyorum..

Okurken şaşırdım. Yani ne var ki diretecek... 🙄 sonucta siz herseyi bilerek evlenmişşiniz..

Ne kadar acımasızca bir yorum sorun kadındada olabilirdi.
Esas acımasızca olan doğal yolla çocuk sahibi olabilecek bir kadının eşinde problem olduğu için belki de tüp bebek merkezlerinde bir sürü ilaç tedavi görecek sırf eşini sevdiği için ama eşinin bir isim mevzusu yüzünden kadıncağızın fedakarlıklarını hiçe sayıp taşıyıcı anne bulurum demesi esas acımasızca olan bu

Esas acımasızca olan doğal yolla çocuk sahibi olabilecek bir kadının eşinde problem olduğu için belki de tüp bebek merkezlerinde bir sürü ilaç tedavi görecek sırf eşini sevdiği için ama eşinin bir isim mevzusu yüzünden kadıncağızın fedakarlıklarını hiçe sayıp taşıyıcı anne bulurum demesi esas acımasızca olan bu
Bu zaten tartışılamaz ama kimsenin bir kusuruna laf edilmemeli. Hepimiz de olabilirdi

X