Doğum günü/Hediye/süpriz bunlar ne kadar önemli?

Zor bir durum. Erkek arkadaşınız neden ısrarla sizin tarzınız olmayan şeyleri hediye etmeye çalışıyor anlamadım. Maddi yönünden bağımsız ya kullanışlı ya zevkinize göre ya da manevi el çizimi yapımı vakit harcayarak birşey alması/yapması gerekir. Doğum gününde de kimse İstanbul’un çileli trafiğinde gününü öldürmek istemez.

Zor bir durum. Erkek arkadaşınız neden ısrarla sizin tarzınız olmayan şeyleri hediye etmeye çalışıyor anlamadım. Maddi yönünden bağımsız ya kullanışlı ya zevkinize göre ya da manevi el çizimi yapımı vakit harcayarak birşey alması/yapması gerekir. Doğum gününde de kimse İstanbul’un çileli trafiğinde gününü öldürmek istemez.

Bi de ben anlasam. Bu sefer değişiklik olsun belki düşünemiyor yardımcı olmak için istediğim şeyi bana ne kadar zor gelse de söyledim mal gibi hissetsem de. Ona aldığım hediyeden çok çok uyguna bir şey istedim hatta özellikle. Bugün beni tek haklı bulduğu konu yol mevzusuymuş bu kadar onun dışında haksızmışım

Bildiğin hediye peşine düşmüşsünüz. Yaptığınız çok itici. hem değersiz hissettim diyorsunuz hem de zorla hediye aldırıyorsunuz

Sadece oradan ölçmüyorum bak mesela doğum günüm ama düşündüğü plana bak 4-5 saat toplu taşımada gitcekmişiz ? Bu ne saçmalık düşünmemişsin yani düşünülen bi plan böyle olmaz. Değer veren insan karşısındakinin TARZINI anlamaya çalışmaz mı misal? Bi günlük mutlu etmeye uğraşmaz mı?
Ah bu arada, konuyla ilgili fikirlerimiz aynı değil belli ki ama atlamış olmayayım, doğumgününüz kutlu olsun 👐🏻🥳

Özel gunlere önem veririm (yil donumu ve dogum gunu) bu günlerin atlanmamasini dilerim, beni üzer bu durum.
Ama zorla hediye aldirmak, al al al, supriz yap diye başini yemek cidden hoş birsey degil. O zorla aldirilan hediyelerden zaten ince dusunce beklememek gerek o ayri.

Ama madem aldiriyorsunuz ve sevgiliniz de aliyor bari kullanabileceginiz birşey alsin bu konuda size hak veriyorum. Arkadas vs olsa evet bosver begenmesen de hediye sonucta at kenara kullanma diyebilirdim belki ama sevgili, eş konusunda ayni fikirde degilim. Biraz sizi taniyor olmasi gerek, soylediginiz halde niye bu kadar inada bindiriyor anlam veremedim.🙄🙄🙄 Sizin istediginiz urunler kendi sectiklerinden daha pahali olabilir mi? Belki ucuza kapatmaya calisiyor olabilir mi acaba diyorum?

Ben de ozel gunlere onem veririm ve karsimdaki insanin da bi seyler yaptigini gormek isterim. Asla pahali bir seyler beklemem. Erkek arkadasima da bunlar ileride sorun olmasin diye onem verdigimi acik acik soylemistim. Beklentilerimi de anlatmistim ki iliskinin devaminda da boyle devam etsin istiyordum (dogum gunuyse cicek pasta ve hediye olsa yeter gibi). Kimse yanlis anlamasin asla maddiyata onem veren biri degilim. Dogum gunumde ne hediye alacagim derdine dustu. Pahali seylere gerek yok, bir kadina alinacak genel hediyeler sunlar sunlardir diye ornek verdim. Sizin yaptiginiz gibi aldigi hediyeyi begenmezsem diye riske atmamak icin gumus kupe-kolye seti almis. COk begendim ama o bile bana pahali gelmisti. Begenmedigim bir sey alsaydi da bozulmazdim dogrusu. Onemli olan sizi dusunmesi diye bakiyorum olaya.
Ben hediye aldigimda degisim karti falan koyuyorum. Sagolsun ne kadar kazak vs aldiysam hepsini degistirmesi gerekti:KK45: En son dogum gununde onu alisveris bahanesiyle bir AVM'ye goturdum.Pantolon begendi hemen onu dogum gunu hediyesi olarak aldim. Boylece begendigi bir hediye de almi; oldum.

Insanlarin zevleri farkli olabilir. Sevgiliniz sizin zevkinizden anlamiyor diye araniz bozulmasin. Eger riske atmak istemiyorsaniz ona begendiginiz bir seyin linkini atin, hediye olarak bunu alabilirsin dersiniz. Evli olsaydim acikcasi boyle yapardim. Yillarca aileme boyle hediye aldirirdim. Boylece her iki taraf da memnun oluyor:rolleyes:

Bir de yegenime hediye alirken ona sorarim daima. Bana birkac link atar ya da istedigi birkac seyi soyler. Ben de arasindan secerim. Ne aldigim yine ona supriz oluyor.

Sizde biraz abarttimıssınız kendi istediğiniz olsun diye =) hediye ceki alsa daha cok mutlu olucakdınız sanki 🙈kendiniz Secebileceğiniz için.

Benim bildiğim birine hediye alacağımız zaman onun zevkini göz önünde bulundururuz eğer beğenileri konusunda bir fikrimiz yoksa kişisel şeyler değil de daha genel geçer hediyeler tercih ederiz.

Bu kişi sizin 5 yıllık sevgiliniz ,sevdiğiniz şeyleri bilmiyor, bu güne kadar bunu gözlemleme ihtiyacı hissetmemiş size dair en ufak bir fikri yok bir de yetmezmiş gibi kendi ağzınızla istediğiniz hediyeyi almayı bile beceremiyor. Erteleye erteleye doğumgünüzle birleştirip ikisini birden aradan çıkarmaya çalışıyor, bir de üstüne hediye almak için önceden dışarı çıkma zahmetine bile katlanmıyor ve bütün bunlara rağmen siz kaprisli biri oluyorsunuz şaka gibi :)

Konunun özü hediye bekleme ve beğenmeme değil ki kızdığınız şey sizi tanımayışı ve tanımamak için direnmesi. Ben sizi haklı buldum.

Bi de ben anlasam. Bu sefer değişiklik olsun belki düşünemiyor yardımcı olmak için istediğim şeyi bana ne kadar zor gelse de söyledim mal gibi hissetsem de. Ona aldığım hediyeden çok çok uyguna bir şey istedim hatta özellikle. Bugün beni tek haklı bulduğu konu yol mevzusuymuş bu kadar onun dışında haksızmışım

Sevgilinizin tavrı saçma o kısımda hemfikiriz. Yani biri sizin kadar hediye seçse, "beğendiğim şeyi almadın" diye arada laf soksa önüne atar al da sus artık derim açıkçası. Sevgiliniz hala ısrarla kendi beğendiği şeyi size oldurmaya çalışıyor anlayamadığım bir şekilde. Sizin hediyeyi beğenmemenizi de anlıyorum ama zorla olmaz bu işler dediğiniz gibi. Belki değer vermemesinden değil de bilmiyordur hediye seçmeyi. Zamanla alışırsınız diyeceğim zaten 5 sene olmuş. Ya kabulleneceksiniz ya da çok sıkıntıysa sizin için yolları ayırın çünkü çok çirkin böyle zoraki insanın istediği şeyi aldırması. Bir anlamı da yok zaten.

ben buradaki yorumlara katilmiyorum cunku kendim de tecrube ettim, sizin yerinizde oldum.

bu tip erkekler insani yüzsüz ve kavgaci yapiyor.

ben de ayni konumda kaldim cok kez. agzimi acip da igne istemedim. ama ne oldu biliyor musunuz.. olan yillarima oldu.

coktaaan yol vermek lazimmis.

simdi buradaki hanimlar anlamiyor, konu sahibini yuzsuz buluyor vs.. oyle gibi gorunuyor ama insani bu hale getiren inanin karsidakk adamin halleri.. baksaniza kacinci kez yapmis.

ben yillar sonra anladim ki gercekten sevse ve karakteri duzgun olsa bir erkek emek verir, surpriz yapmaya akli yeter, deger verir..

Konu sahibi, uzgunum karsinizdaki adam size deger vermiyor. Kendi havasinda bir insan. Evlenmeyin butun evliliginiz boyle gecer. Daha da beter sorumsuzluklari cikacak.. ve siz omur boyu degersizmissiniz hissi yasayacaksiniz.

sorunuza cevap verecek olursam; hic onemli degil. Adam size deger verse bir teneke parcasi bile mutlu eder sizi. Deger verdigini hissetmediginiz hissedemediginiz icin degeri buralarda ariyorsunuz istediginiz almasi deger vermesi gibi gozukuyor. adam deger vermeyine evet hediye vs maddi seyler onemli oluyor.

ben sizi haklı buldum.

siz nasıl ki sevgilinizin beğendiği şeyi biliyorsanız mutlaka sizde örnek veriyorum bir kazağı görünce aa ne kadar hoşmuş demişsinizdir, kırıldığınız üzüldüğünüz nokta neden ben onu beğenmişken gidip onu almıyor da tarzımdan çok uzak bir şey alıyor, neden dikkat etmiyor?

benim eşim de hediye konusunda biraz sıkıntılı mesela fincan takımı çok seviyorum geçen doğum günümde fincan takımı almıştı çünkü söylüyorum almak istiyorum diye. bir şey almak istediğinde bana sorar beğenir misin diye beğenmediğim bir şeyi giymem takmam biliyor çünkü.

ailem de aynı şekilde bir şey alacağı zaman kesin fotoğraf gönderir.

evet adı üstünde hediye ama benim işime yaramıyorsa, beğenmiyorsam bana alınmasının anlamı ne ki?

bu hediye alma aldırma mevzusu değil ki.
çoğu kişi bu konuda suçlamış sizi ama ağzıyla istemek zorunda bırakanda bence suç.
insan 5 senede sevdiği insanın zevkine saygı duymayı öğrenemediyse saygısızdır.
hala ısrarla kendi beğendiği hediyeyi almaya çalışıyorsa bencildir.
hele o evlenince evimizde kullanırız hediyesi tam facia. anneler gününde annesine mikser alanlar gibi..

Bu aralar kendimi tanıyamıyorum.. inşallah uzatmam nasıl toparlanır bu konu bilmiyorum

3 ay önce yıldönümümüzdü. 5 yıllık bi ilişki var ortada. Ciddi. İkimiz de öğrenciyiz pahalı şeyler beklemiyorum beklemedim de. Ama bu adam bana bir şey almıyor kızlar. Almamak gibi de değil düşünmüyor uğraşmıyor bu kız neleri beğenir neleri sever dikkat etmiyor hiç, kafasına göre kendi beğendiği şeyi alıyor üstüne basa basa söylesem de. Mesrla diyorum ki bana bunu almışsın ama ben bunu nasıl kullanayım asla kullanabileceğim bişey değil yurtta kalıyorum? E ilerde evlenince evimize koyarız.

Bunun gibi.
İşte dönelim 3 ay öncesine. Yıl dönümünü.
O gün ben kendisine önceden beğendiği bi hediye almıştım kendisi ise bana alıcakmış da modeli kalmamış, alacağı şeyi gösterdi bana internetten ASLA beğeneceğim bişey değil. Başka türlüsünü beğenmiştim o çantanın o asla beğenmeyeceğim tarzını seçmiş. Alma beğenmedim dedim. Kırıldı etti sonra anlayışla karşıladı ne istiyorsun dedi ben de senden hatıra yanımda taşımak için kararmayan “yüzük” demiş bulundum MALESEF. Beğendiğim tarzı da gösterdim ama bu kafasına koymuş altın kaplama olacak evli 40 yaş kadınların takabileceği tarz şeyler gösterdi bana ben ısrarla beğendiğim tarzı söyledim inanın bu bi ilk yani benim bi şeyi bana al demem ilk.

3 ay böyle oyalandı hediye alacağım aldım diye. Arada sinirlenince alacağım dedin hala almadın diye kızdım yalan değil.

Geçen gün hatta sipariş veriyordu yüzük ölçüsü almam lazım senin parmağından dedi. Ben göster diye ısrar ettim kötü bi şey beğenmiştir diye ve evet tabiki beğendiğim yüzüklerden değil. Ama öyle hevesle gösterdi ki o an sadece “ben emin değilim bundan güzel çıkmayabilir çok taşlı, günlük takamam” dedim. Olsun sana hemen günlük olanını da alıcam ama bunu alayım çok narin falan dedi bi gör beğenmezsen geri gitsin önce gör vs vs
o zaman mağazası nerdeyse elden alalım gelir geri gönderemeyiz önce görelim dedim öyle kapandı mevzu

Bugüne gelelim doğum günüm.

Dün yemeğe gideceğimiz yeri belirledik bugün buluştuk tam gideceğiz dur önce x semtine gitmemiz lazım senin yüzüğünü elden alacaktık ya dedi. Bakın yiyeceğimiz yemek yeri ile x semti arası 2-3 saat tam ters yerler ama nasıl ters. İstanbul içindeyiz toplu taşıma ile gerçekten aşırı uzak. 2 ayrı yaka size öyle diyeyim. Doğum günüm benim için yolda mı geçecek dedim ne zamandır çıkmıyorum gezmiyorum bir yer. Haklısın dedi ve daha sonra yolda giderken baktım bozuldu bi şeyler açıklamaya çalışıyor.

Kısaca neymiş beyefendi 3 ay öncenin hediyesi olarak yüzüğü alacakmış doğum günü hediyem olarak o yüzüğün seti olan kolyesi ve küpesi. Ve bugün gidip alırız ALIRIZ diye düşünmüş çünkü ben öyle demişim

Ulan öyle dediysem de bu doğum günümde mi yapılır? Alsana önceden bi Allahın şeyi de bana süpriz olsa ya

Ben kendimi bu kadar değersiz hissetmekten BIKTIM inanın hediyeye değer veren biri değildim bu kadar ama bu da yüzüme vurur gibi ya çıldırıyorum ben mi abartıyorum bilmiyorum NEDEN NEDEN BEĞENDİĞİM Bİ ŞEY ALMIYORSUN asla bi şeyi böyle beğendiğimi aklında tutup almadı sürekli kendi tarzında şeyler alıyor benim beğendiğim tarz yüzük almama sebebi neymiş internette o yüzüğün altın kaplama olanını bulamaması.

Gördün işte düşmedim ben o nalet yüzüğüne, setini de doğum günü hediyesi yapmak ne?? Başka bi şey al.
Güne güzel bi plan düşünmemiş etmemiş ben artık bıktım bundan o kadar sinirlendim ki bugün bu mevzu kapandı bana hiç bir hediye almıyorsun yüzüğümü de hediyemi de kendime ben alıcam SAKIN dedim günü gerçekten mahvettim sadece surat astım bi ara çok ağır konuştum ve erkenden de evime geldim. İğrenç kusmuk bi insan gibi davrandım.

(NOT:Bu arada geçen senelerde de bu hediyeyi geciktirme işi yüzünden ciddi tartışmıştım onunla çünkü doğum günümden 2 ay geçiyo hah hediyen hazır diye geliyordu. Bu yüzden bugün almaya çalışıyo. )

Siz bana bi söyleyin duygularım yazamayacağım kadar yoğun abartıyor muyum adet dönemindeyim şımarıklık mı bu yaptığım?
Allahtan ogrencisiniz de pahali şeyler beklemiyorsun adamdan
O değil insan nasıl kendine yüzük ister şu durumda yüzüğü erkek dusunup almalı ağızla istenmez ki
Birde sürekli beğenmem, beğenmem çok zorsunuz

İnat olmuş sizin ki. Ben düşünüyorum, o beni neden düşünmüyor diyorsunuz haklı olarak. Sizin bununla evlilik düşünmeniz de garip olmuş, bir an buraya tekrar bir başlık açma ihtimali gözümün önüne geldi, irkildim. Şimdiden sizi ittire kaktıra bir şeyler yapıyorsa, yüzsüzce ve utanmazca davranıyorsa ileride nasıl davranacak. 5 yılınız ziyan olmuş. Şimdi kaçarak kurtulma zamanı. Hiç bir insan değişmez.
Kısacası yol ver gitsin. Daha bu kadar erkenden gereksiz uygunsuzluklar varken. Bir süre görüşmeyin, düşünün.

Kesinlikle haklisin, hediyeye özenmemesi bir yana madem senin istediğin şeyi görerek almak istiyorsunuz doğum gününden bir gün önce gidip alınır tüm günü toplu taşımada yollarda geçirmek nedir ya adama ben burdan kıl oldum. Beceriksiz düşüncesiz biri canlandı gözümde.

X