Doğum korkusu

seneliya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2017
16
12
31
Merhabalar, doğum ve annelik ile ilgili bazı korkularım var. Erkek arkadaşımla yakında nişanlanmayı planlıyoruz ve o çocuğunun olmasını gerçekten çok istiyor. Ben de istiyorum aslında ama hem doğum yapmaktan korkuyorum hem de annelikle gelen sorumluluk ve bir çok şeyin değişecek olması beni tedirgin ediyor. Şimdiden düşünmeye başladım yapabilir miyim diye. Doğum yapmış kişilerle konuşmak belki beni rahatlatabilir diye düşündüm. Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Doğum korkulacak birşey değil. bebeğini gördüğün an herşeyi unutuyorsun. yaşanması gereken birşey anlatması imkansız.

Benimki yolda çok düşününce. Sana katkısı olmuyor.bir yola bas koyunca mecbur kalınca ona göre mücadele. Veriyorsun.kimsenin iyi yada kötü gececeği garanti değil.

Doğum korkulacak birşey değil. bebeğini gördüğün an herşeyi unutuyorsun. yaşanması gereken birşey anlatması imkansız.
Teşekkürler cevabınız için. Evet etrafımdaki bütün anneler de bebeğini eline aldığın an her şeyin çok başka olduğunu, doğumla ilgili bütün sıkıntıların da unutulduğunu söylüyorlar.

Peki hazır hissediyor muydunuz hamile olmadan önce de anneliğe yoksa bebeği eline almadan aslında hazır da olunmuyor mu? Kimileri öyle söylüyor :)

Benimki yolda çok düşününce. Sana katkısı olmuyor.bir yola bas koyunca mecbur kalınca ona göre mücadele. Veriyorsun.kimsenin iyi yada kötü gececeği garanti değil.
Evet belki de üzerine çok düşünmemek daha iyi. İnsallah doğumunuz rahat ve güzel geçer, sağlıkla büyütürsünüz bebeğinizi. Ne zaman geliyor bebiş :)

Peki hazır hissediyor muydunuz hamile olmadan önce de anneliğe yoksa bebeği eline almadan aslında hazır da olunmuyor mu? Kimileri öyle söylüyor :)
hiç bir zaman hazır hissetmezsin. kucağına aldığın gün herşey değişiyor. hazır olduğunu o zaman anlıyorsun.

X