Doğumgünümde buraya yazdıran sorunlarla yüzleşmeye geldim

yerinde bir soru sormuş sizin cevabınız ne oldu peki? taşımak zorunda mısınız bu yükü? bu kısacık hayatta değecek mi gerçekten?
İlk görüşmede anlattıklarımdan sonra bana üzülmüş gözlerle böyle söylemesi üzmüştü beni yani içinde cebelleştiğim durumu yaşarken yalnız kaldığımı karşımdaki kişiden duyarak adlandırmış oldum zaten o yükü taşıyamadığım için patlamalat yaşadğımı düşünüyorum her konuda hayatımızda karşımda bir duvar var gibi resmen. Günlük rutinde olsun sorunlarda bir aksilik durumunda onun karakterinde de olan pasifliği benim tez canlı oluşum çok ters düşüyor normalde çok güzel yönleri de var ileri görüşlü çok anlayışlıdır bana kolay kolay laf söz etmez canımı sıkmaz toplumun yargılarını vs takmaz ne istediğini bilir naptığını bilen biridir .. Ama beni severken böyle yapışını yediremiyorum bende

Annesi bile şaşırdığına göre eskiden bu kadar geç uyanmıyormuş. Bu da size güvendiği sonucunu çıkarıyor. Mesela lisede ben de annemi delirtirdim, kalkmazdım çünkü ben kalkana kadar geleceğini bilirdim. Üniversiteye gidince mecburen kendim kalktım.

Dediğim gibi bu adam değişmeyecek zaten değişme isteği bile yok. Sizin yerinizde olsam 1-2 ay hiç uyandırmaz, hiçbir şeyine laf etmez sadece gözlemlerdim. Sonra da istediğim evlilik bu mu diye ciddi ciddi düşünürdüm.
Bunu deniycem gerçekten yapabilmek için bütün enerjimi buna harcıycam.. Şimdiye kadar çok çaba sarfettim ama çabam hep ona halimi anlatmak uyku problemi olduğunu kabul ettirmek birlikte çözüm aramak bi doktora psikoloğa vs ne gerekiyosa yapmak içindi hiç sonuçlarıyla karşı karşıya bırakmadım birkaç defa yaptıysam sonra dayanamadım uyandırdım veya yapmadığı işi üstlendim

Bunu deniycem gerçekten yapabilmek için bütün enerjimi buna harcıycam.. Şimdiye kadar çok çaba sarfettim ama çabam hep ona halimi anlatmak uyku problemi olduğunu kabul ettirmek birlikte çözüm aramak bi doktora psikoloğa vs ne gerekiyosa yapmak içindi hiç sonuçlarıyla karşı karşıya bırakmadım birkaç defa yaptıysam sonra dayanamadım uyandırdım veya yapmadığı işi üstlendim
Anladığım kadarıyla tek çabalayan sizsiniz. Bu da çok yorucu. Ebeveyni gibi bir şey olmuşsunuz. Adam evliliği geçtim kendini bile düşünmüyor.

Anladığım kadarıyla tek çabalayan sizsiniz. Bu da çok yorucu. Ebeveyni gibi bir şey olmuşsunuz. Adam evliliği geçtim kendini bile düşünmüyor
Evet zamanla öyle oldum galiba, üstüne başına kıyafet seçip alamaz kendisi bir türlü kıyafetleri üstünde eskir gider alışverişe çıkarız iki tişörte dokunur istemeye istemeye dolaşır bütün mağazalara girer çıkarız birşey alamaz beğenmedim almıcam der sonra evde tek pantolon yıkayıp döndürmeye çalışırım ben bu yüzden hani alsın yeni yeni giysin hem uğraşmıyım diye alışverişe çıkıyoruz benim de ihtiyaçlarım olsa dahi onunla erkek reyonlarında geziyorum şu güzelmiş bi dene üstünde bakalım falan diye diye bişeyler alıyoruz

Karnı çok geniş derken neyi kastettiğinizi anlamadım.sabahlari kaldırma.birak.ne hali vars a görsün isemi geç kalacak başka seymi neyse olsun

Karnı çok geniş derken neyi kastettiğinizi anlamadım.sabahlari kaldırma.birak.ne hali vars a görsün isemi geç kalacak başka seymi neyse olsun
Yani çok rahat umursamaz denebilecek kadar.. Evet şimdiye dek yapmamıştım ama öyle yapıcam artık, işe gideceğinde geç kalıcaz diye kaldırıyorum zaten iş harici de öğle sıraları uyandırıyordum güne başlayalım birşeyler yapalım işimiz yoksa gezelim tozalım istediğim uyku düzenin bozulmasın derdim ona da işte oda bırak diyo zaten

• Beğen
Reactions: Wqy
Evet iki gün önce yine rutin sabah yataktan kalkma merasiminde sabrım tükendi ve söylenmeye başladığımda beni bıktırdın tükettin artık (her güne çok enerjik başlayan biriydim gerçekten akşamdan kahvaltıya şunu yapayım diyip onun için bile yataktan hevesle kalkarım) sabahları sevmiyorum dahi şu halime bak sinir küpüne döndüm dediğimde yattığı yerden sinir hastasısın ki sen zaten. Dedi

Kimse boşansin ayrilsin, binbir emekle kurulan yuvalar yikilmasin isteriz ama merak ediyorum, sizi bu hale getirip sonra da sen sinir hastasısınn diyen bir erkekle neden hala evlisiniz? Bu evliligin devamı icin motivasyonunuz nedir?
Bagimli misiniz?
Bence insanlardaki madde bagimliligindan cok bir insanin insana bagimli olmasi daha tehlikeli ve buna ama şöyle seviyorum böyle seviyorum diyerek bahane üretmeleri.
Onu sevdiginiz kadar kendinizi sevmiyorsunuz, sevseniz şöyle adamlara katlanmazsiniz.

Of icim daraldı. Uyku apnesi falan olabilir mi acaba bi test yaptirsaniz? Çok zor bi durum. İşi de bu tarzına uyumlu herhalde hemsirelerin nobet usulü gibi 24 saat nobet 2 3 gun istirahat di mi yatip duruyor adam saç baş yolunasi 🤦

Kimse boşansin ayrilsin, binbir emekle kurulan yuvalar yikilmasin isteriz ama merak ediyorum, sizi bu hale getirip sonra da sen sinir hastasısınn diyen bir erkekle neden hala evlisiniz? Bu evliligin devamı icin motivasyonunuz nedir?
Bagimli misiniz?
Bence insanlardaki madde bagimliligindan cok bir insanin insana bagimli olmasi daha tehlikeli ve buna ama şöyle seviyorum böyle seviyorum diyerek bahane üretmeleri.
Onu sevdiginiz kadar kendinizi sevmiyorsunuz, sevseniz şöyle adamlara katlanmazsiniz.
Birbirimize söylediğimiz o kadar şeyden sadece biri malesef o.. Ben ona daha beterlerini söylüyorum.. Zaten artık merak ettiğim herkesin evliliğindeki tartışmasının kişilik haklarının vs sınırı nedir bizde sanki bu sınırlar sarsıldığı için sıkıntı oluyor gibi

Ben eşinize üzüldüm. Evlilik olarak değerlendirmeyeceğim ama bu tarz büyüyen çocuklarda malesef sorumluluk bilinci az oluyor sabah bu şekilde uyanması örnek.
Onun dışında bende sıkıntılı bir ailede büyüdüm. Boşanmalar , kavgalar vs. Eşimle her tartışmamızda küser giderdim, konuşmazdım asla hatta hep eşyalarımı toplayıp gittiğimi biraz daha devam ederse olayların farklı yöne katacağını boşanacağını düşünürdüm.
Eşimde sevgiyle ve kalabalık büyümüş en ufak bir gerilmede bile telaş eden sayılı kavga görmüş bir insan.
Bana evlilikler böyle oturur tabiki tartışcaz ama her tartışmada boşanmayı mı düşüneceksin demişti.
Ben kendimi onunla iyileştirmeye başladım. Örnek aldığım konular oluyor, fikirlerini alıp ona göre yönleniyorum mesela.
Eşiniz de böyle olabilir. Genelde büyük travmalar ya da kavgalarla büyümüş insanlar sorunları çözmek yerine kaçar, uzaklaşır.
Eğer birbirinize merhem olup, iyilestiremiyorsanız sorun burda başlıyor. Çaba gerekli yani. Sizde sürekli idare eden konumunda olmamalısınız. Bir gün siz idare edilmek istediğinizde nanköre çıkar adınız hiç şaşmaz bu durum. Dengeyi kurmak önemli yani.

Ben eşinize üzüldüm. Evlilik olarak değerlendirmeyeceğim ama bu tarz büyüyen çocuklarda malesef sorumluluk bilinci az oluyor sabah bu şekilde uyanması örnek.
Onun dışında bende sıkıntılı bir ailede büyüdüm. Boşanmalar , kavgalar vs. Eşimle her tartışmamızda küser giderdim, konuşmazdım asla hatta hep eşyalarımı toplayıp gittiğimi biraz daha devam ederse olayların farklı yöne katacağını boşanacağını düşünürdüm.
Eşimde sevgiyle ve kalabalık büyümüş en ufak bir gerilmede bile telaş eden sayılı kavga görmüş bir insan.
Bana evlilikler böyle oturur tabiki tartışcaz ama her tartışmada boşanmayı mı düşüneceksin demişti.
Ben kendimi onunla iyileştirmeye başladım. Örnek aldığım konular oluyor, fikirlerini alıp ona göre yönleniyorum mesela.
Eşiniz de böyle olabilir. Genelde büyük travmalar ya da kavgalarla büyümüş insanlar sorunları çözmek yerine kaçar, uzaklaşır.
Eğer birbirinize merhem olup, iyilestiremiyorsanız sorun burda başlıyor. Çaba gerekli yani. Sizde sürekli idare eden konumunda olmamalısınız. Bir gün siz idare edilmek istediğinizde nanköre çıkar adınız hiç şaşmaz bu durum. Dengeyi kurmak önemli yani.
Eşim aileden şanssızmış gerçekten hiç bir maddi manevi ihtiyacı tam karşılanmamış tanıştığımız yıllarda dahi öyleydi üstüne zaten uzun yıllar yurtta kalmış şimdi de kendisine bakmayı bilmez kendi fikriyle bir işe kalkmakta harekete geçmekte zorlanır.. Onu da anlıyorum ama herkesin aileden gelen sıkıntıları var biraz atlatmaya gönüllü olmak lazım değil mi ?

Eşim aileden şanssızmış gerçekten hiç bir maddi manevi ihtiyacı tam karşılanmamış tanıştığımız yıllarda dahi öyleydi üstüne zaten uzun yıllar yurtta kalmış şimdi de kendisine bakmayı bilmez kendi fikriyle bir işe kalkmakta harekete geçmekte zorlanır.. Onu da anlıyorum ama herkesin aileden gelen sıkıntıları var biraz atlatmaya gönüllü olmak lazım değil mi ?
Siz evlenmemişsiniz de kendinize bağımlı bir çocuk doğurmuşsunuz bu durumda. Annelik görevini devralmışsınız kendi annesiyle ilişkisi zayıf olduğu için size anne karakteriyle sarılmış sanki. Eğer eksikliklerini siz tamamlaya devam ederseniz, düzeleceğini düşünmüyorum. Size kendisini öylesine bırakmış ki kıyafetini bile kendi seçemiyor. O geceleri uyumuyor siz uyuyorsunuz daha yeni evli sayılırsınız cinsellik de sekteye uğruyordur.

Tabii ki. Bende sıkıntılar yaşadım ama eşimle iyileşmeye çalışıyorum. Çabamı oda görüyor bu konuda. Sizde bir çaba görseniz eminim bu konuyu açmazdınız ufakta olsa.
Bir aile terapistine gidin maddi durumunuz el veriyorsa. Sorun yüzeysel görünmüyor.

Yani çok rahat umursamaz denebilecek kadar.. Evet şimdiye dek yapmamıştım ama öyle yapıcam artık, işe gideceğinde geç kalıcaz diye kaldırıyorum zaten iş harici de öğle sıraları uyandırıyordum güne başlayalım birşeyler yapalım işimiz yoksa gezelim tozalım istediğim uyku düzenin bozulmasın derdim ona da işte oda bırak diyo zaten
İşe giderken de kaldırmayın kendisi kalksın. İnsan işinin sorumlulugunu bile almaz mi ya. Yemeği de kendinize göre yapın. Sen ne zaman kalkarsın bilmediğimden yedim diyin mesela. Kalksın hazırlasın kendine, sonuçta sizde çalışıyorsunuz. Alışverişi falan kendinize göre yapın bir süre. Dışarı kendiniz çıkın. O yokmuş gibi davranın. Sen uyuyordun diyin sakin sakin. Baktınız hâlâ sorumluluk almıyor ona göre yolunuzu çizersiniz.

Tez canlisiniz, eşinizle birlikte vakit geçirmek istiyorsunuz anlıyorum ama onu bu şekilde değiştiremezsiniz. Sakinliginizi koruyarak yokmuş gibi davranmanız gerekiyor bir müddet. Bu durumdan rahatsız olup kendisi düzen olusturmadikca zaten siz sinir oldugunuzla kalacaksınız. Baktınız o da yanlışın farkında, o zaman ılımlı bir şekilde terapiye de ikna edebilirsiniz belki. Ama aynı şekilde devam ederse, ne istediğinize siz karar vereceksiniz.

X