Dolaylı yoldan nasıl anlatabilirim?

Adamların böyle kendi kafasından plan yapmasına hastayım. Eşinizi ikna edersiniz gerisi kolay. Direkt sığmayız desin. Siz de görüşürseniz, gidicez ama kara kara düşünüyorum nasıl sığıcam arabaya diye, yani kendi başınıza bile zor sığacağınızı falan söyleyin. Bir de ben yolculukta arabada extra kimse istemiyorum. Uzun yolu çok severim, kendim kafama göre takılmak isterim, yani ne alaka arabada başkası🤦‍♀️ böyle dahiyane fikirler de hep abilerden çıkar.

İstiap haddi diye bir şey var, yani arabaya ruhsatta yazan kişiden çok sayıda binince yapacağınız kazalarda sigorta ödeme yapmaz, istiap haddini astiginiz icin . Ödeme yapsa bile rücu ile geri isteme hakkına sahiptir. Neden? Çünkü arabayı uygunsuz kullandınız .
Bebek mebek de saymiyor bu istihap haddi. Dogmussa o da bir kisiden sayılıyor. Bence böyle bir risk almaya değmez . Ayrıca onca gürültüyle yol mu cekilir ya, ne uyanık bu millet, sırf bilet parası vermemek için karısını çocuğunu sıkış tepiş göndermeye razı gelmiş. Boş mezar bulsalar 'oo kaçmaz' deyip atlayacaklar utanmasa.
İmaya falan gerek yok, açık açık soylemekten başka çare yok

Memleket kac saatlik yol acaba, bir de bu var.

Yok, olmaz bu is. Dolandirmaya gerek yok.

Eşle bunu konuşup kendisinin halletmesini sağlamak neden bu kadar zor oluyor ki? Öncelik sizin ve bebeğinizin konforu yolculuk boyunca.

Bunları konuşmadığınız eşiniz, eltiye birşey söyleyince de tepki verir muhtemelen. Dolaylı yol derseniz laftan anlayacak insanlar beraber gitmeyi akıllarından geçirmezdi.

Her türlü huzursuz olacak gibi duruyorsunuz.

Dolayli yoldan anlatmaniza gerek yok ki. Hic esya olmasa bile arabaya sıgmayacaksiniz.
Erkekler muhtemelen oto koltugu isini dusunmedi. Sofor haric 2 yetiskin, 3 tane de el kadar bebe diye bakip olur olur dediler.

Eltinize "böyle konusmuslar ama otokoltugunu hesaplamamislar, sigmayiz" diyin.
Ayy direk öyle birşey desem kesin alınırlar. Daha önce bebek hazırlığı yaparken bana bebeğinin küçüklerini verecekti , ben de "ben de birşeyler alacağım, ablamda gönderecekmiş." dedim diye alınmışlar. Bunda daha çok alınırlar kesin bu seferde eşim sen benden habersiz niye öyle birşey dedin der.

Eşle bunu konuşup kendisinin halletmesini sağlamak neden bu kadar zor oluyor ki? Öncelik sizin ve bebeğinizin konforu yolculuk boyunca.

Bunları konuşmadığınız eşiniz, eltiye birşey söyleyince de tepki verir muhtemelen. Dolaylı yol derseniz laftan anlayacak insanlar beraber gitmeyi akıllarından geçirmezdi.

Her türlü huzursuz olacak gibi duruyorsunuz.
Eşimle konuştuk nasıl yaparız ederiz her türlü sıkıntı diye. Şuan eltimin gelmesi yüksek olasılık ama giderken veya dönüşte bizimle gelecek orası belli ama iki türlü de sıkıntı yani. Kapının önünden alıp kapının önüne kadar bırakan köy arabaları var onunla göndeririz olmadı onların eşyalarını diyor ama öyle de sıkıntı. Yine çocuklarla birlikte sıkışacağız. Sıcak hava birde.

Eşimle konuştuk nasıl yaparız ederiz her türlü sıkıntı diye. Şuan eltimin gelmesi yüksek olasılık ama giderken veya dönüşte bizimle gelecek orası belli ama iki türlü de sıkıntı yani. Kapının önünden alıp kapının önüne kadar bırakan köy arabaları var onunla göndeririz olmadı onların eşyalarını diyor ama öyle de sıkıntı. Yine çocuklarla birlikte sıkışacağız. Sıcak hava birde.
Evde konu bir daha açıldığında eşimle konuşacağım köye giderken her türlü sıkıntı yaşayacağız, çocuklar da bunalacak eltimin çocuğu kucakta gitse bile bebeğime dokunmaya vs çalışcak sürekli sevmek öpmek isteyecek vs huysuzlanacak belki benim bebeğim huysuz olacak. Her türlü sıkıntı yani. İnşallah gelmezler bizimle.

Siz aynı zamanda da orada olmak istemiyorsunuz sanırım. Bir iki ay önceden kardeşiyle konuşmasın eşiniz bundan sonra olmuyor mu? Kendi gelmeyip karısını çocukları sizinle gönderip, gezme , görme işini de eşinize bırakması manasız çünkü.
Birden gelişen birşey gibi giderseniz daha rahat olur sizin için.
Bu sene içinde direkt söylemiyorsaniz ima edeceksiniz. Çok sıcak, eşya çok vs. işe yaramayabilir orası ayrı.

Ayy direk öyle birşey desem kesin alınırlar. Daha önce bebek hazırlığı yaparken bana bebeğinin küçüklerini verecekti , ben de "ben de birşeyler alacağım, ablamda gönderecekmiş." dedim diye alınmışlar. Bunda daha çok alınırlar kesin bu seferde eşim sen benden habersiz niye öyle birşey dedin der.

O zaman esinize sorun nasil sigmayi dusunmus.
Bebeginizin otokoltugunu baglayin, yanina da siz oturun. Kalan yere kim nasil yerlesiyorsa yerlessin.

İstiap haddi diye bir şey var, yani arabaya ruhsatta yazan kişiden çok sayıda binince yapacağınız kazalarda sigorta ödeme yapmaz, istiap haddini astiginiz icin . Ödeme yapsa bile rücu ile geri isteme hakkına sahiptir. Neden? Çünkü arabayı uygunsuz kullandınız .
Bebek mebek de saymiyor bu istihap haddi. Dogmussa o da bir kisiden sayılıyor. Bence böyle bir risk almaya değmez . Ayrıca onca gürültüyle yol mu cekilir ya, ne uyanık bu millet, sırf bilet parası vermemek için karısını çocuğunu sıkış tepiş göndermeye razı gelmiş. Boş mezar bulsalar 'oo kaçmaz' deyip atlayacaklar utanmasa.
İmaya falan gerek yok, açık açık soylemekten başka çare yok
İşte düşünmüyorlar. Eltim için bebek arabasıyla gezmek bir yük gibiydi geçen sene bebeğiyle geldiğinde bir de onu mu yük edeceğim kendime deyip 2 valiz bir benek çantası ve oto koltuğu ile gelmişti memlekete biz oradayken. O heryere çocuğu kucağında taşır ama kucağında çocukla gezecek diye de bir yere gitmez. Ben de onun gibi arabasız kendimi köye kilitleyemem. Onlar için de rahatımı bozamam.

Siz aynı zamanda da orada olmak istemiyorsunuz sanırım. Bir iki ay önceden kardeşiyle konuşmasın eşiniz bundan sonra olmuyor mu? Kendi gelmeyip karısını çocukları sizinle gönderip, gezme , görme işini de eşinize bırakması manasız çünkü.
Birden gelişen birşey gibi giderseniz daha rahat olur sizin için.
Bu sene içinde direkt söylemiyorsaniz ima edeceksiniz. Çok sıcak, eşya çok vs. işe yaramayabilir orası ayrı.
Ben direk bebek arabasını da alacağız ama bagaja araba koyarsak valiz sığmıyor vs diyeceğim dersem eğer. Eşim mutlaka konusunu açıyor o açmasada köyden kv arıyor gelwcek misiniz, bayramda gelin vs, siz gelemezseniz çocukları eşlerinizi gönderin diyor.

Ben direk bebek arabasını da alacağız ama bagaja araba koyarsak valiz sığmıyor vs diyeceğim dersem eğer. Eşim mutlaka konusunu açıyor o açmasada köyden kv arıyor gelwcek misiniz, bayramda gelin vs, siz gelemezseniz çocukları eşlerinizi gönderin diyor.
Aynı zamanda orda olmak eşi olmadığı için sıkıntı.

Adamların böyle kendi kafasından plan yapmasına hastayım. Eşinizi ikna edersiniz gerisi kolay. Direkt sığmayız desin. Siz de görüşürseniz, gidicez ama kara kara düşünüyorum nasıl sığıcam arabaya diye, yani kendi başınıza bile zor sığacağınızı falan söyleyin. Bir de ben yolculukta arabada extra kimse istemiyorum. Uzun yolu çok severim, kendim kafama göre takılmak isterim, yani ne alaka arabada başkası🤦‍♀️ böyle dahiyane fikirler de hep abilerden çıkar.
Aynen öyle. Eşim sıkıntının fsrkında ama kardeşine ayıp olacak diye birşey diyemez.

Bu dolaylı yoldan anlatılmaz. Direkt olarak eşinize söyleyin, sığarız yeaa falan derse eltinizi arayın. Eşler konuşmuş ama yeni baba, bebek koltuğunu valizleri arabayı düşünememiş. Kusura bakmayın beraber gitmemiz mümkün değil deyin.
Siz rahatsız olup çile çekeceğinize bırakın onlar bozulsun nedir yani. Başkası kırılmasın üzülmesin diye diye Yaprak Dökümü Hayriye'ye dönücez :ruh:

Eşiniz abisine ayıp olmasın diye susacak, siz kötü olacaksiniz. Ben olsam asla karışmam, kötü siz olursunuz.

Dümdüz eltinizi arayıp sığamayız deyin ya. Bebek mecburen oto koltuğunda, siz de bebeğiniz çok küçük olunca onun yanında olacaksınız mecburen. Emzirme durumunda, alt değiştirirken napacaksınız? Arabayı mı boşaltacaksınız adım başı? Diğer iki çocuk da küçük. Bağırır, çağırırlar, uyutmazlar bebeği. Hiç konforlu bir yolculuk olmaz. Bebek de çok huzursuz olur. Valiz maliz derken sığmanın imkanı yok zaten. Bunu kendileri hesap edemiyor mu? Tatil mi yapacaksınız? Eziyet mi çekeceksiniz? Direkt söylemezseniz koronayı bahane edin. Bebek açısından kalabalık olmak riskli deyin vs.

yanlis anlamadiysam 6 kisi nasil sigmayi dusunuyorsunuz 😳 ayrica 2 aylik bebekle seyahat etmek buyuk risk korona acisindan. doktorum bana dogumda akrabalarin bi zahmet telefondan sevsinler demisti.
Köye gideceğiz sakin olacak, burada zaten bir yere gidemiyoruz en azından köyde rshat temiz hava alırız diye.

X