DUAL YELLOW LAZER YAPTIRANLAR / ROSACEA, LEKE, AKNE VS.

Kskcc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2020
62
4
34
foruma şimdi denk geldim. ahhh bu rozadan nedir cektigim... bebek gibi cildim vardi. 2 senedir lanet gitmedi basimdan.. o kadar caresizim ki. doktorumun verdigi kremlerle sadece akneleri kabartilari giderebildik. buna da şükür çünkü hic sönmüyordu. șimdi tekrarliyor geri sönüyor. o kadar bıktım ki yarin hangi suratla uyanacagimi bilmiyorum. zaten tamamen sonse bile kalici kizariklik var o hic gitmedi. hasretim cildime.. napicagimi sasirdim. lazere gitmeli miyim? nolur bir care nolur.....
Merhaba, ben de her sabah hatta her saat ayni korkuyu yaşıyorum, benim de 2 sene olacak baslayali, sivilceleri hallettim ama ara ara yine cikiyor;( tamamen gecer mi hic bilmiyorum, herkes kesin cozumu yok diyor:KK43: lazere devam ediyorum ben kirmizilik bayagi azaldi ama tamamen bitmedi, mesela az önce bir alev bastı ki yüzüme kıpkırmızı oldu yanaklarim burnum koyu kırmızı gibi hatta;( ama geciyor allahtan bir kac saat sonra, siz neler kullandınız?

elmacikkemikleri

ne dem bâki, ne gam bâki...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2019
623
508
27
Merhaba, ben de her sabah hatta her saat ayni korkuyu yaşıyorum, benim de 2 sene olacak baslayali, sivilceleri hallettim ama ara ara yine cikiyor;( tamamen gecer mi hic bilmiyorum, herkes kesin cozumu yok diyor:KK43: lazere devam ediyorum ben kirmizilik bayagi azaldi ama tamamen bitmedi, mesela az önce bir alev bastı ki yüzüme kıpkırmızı oldu yanaklarim burnum koyu kırmızı gibi hatta;( ama geciyor allahtan bir kac saat sonra, siz neler kullandınız?
merhaba, hastaligik oldugu zaman gebe kalmistim. sonra dogurdum bu sefer de emziriyorum diye tam kapsamli ilac veremedi. sabahlari arindirici jel teatrio hic ise yaramadi, bioderma kullaniyorum. sonra roza krem, gün icinde solante gunes kremi her gun mutlaka, gece de sulfafur krem o cok etki yapti. haftada iki gun metrin krem iki saat durup durulanacak. bu sekilde 2 haftada iltihap tutan akneler gecti. ama kizariklik asla gitmiyor. eski cildimi oyle ozledim ki hatırlamıyorum inanir misiniz? bakiyorum fotolarda ne guzelmisim diyorum. cilt her seymis gercekten.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 398 gün geçti.

Kskcc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2020
62
4
34
bn çay agacı jeliyle devam ederim muhtemelen çünkü bana çok iyi geldi..doktoruma sorup yagını da alacagım,sivilce çıkınca üzerine sürenler var baya etkiliymiş..bir de ducray kremi de arada muhtemelen kullanırım çünkü bnim cildim pul pul da dökülüyor bir tek bu iyi geldi.c vitamini de soracgım gidince..bu hastalıkta sürekli bakım yapmak da şart galiba :KK43: fluid nemlendiricisine baktım üzerinde karma ciltlere ve normal ciltlere yönelik diye yazıyor ama bilemiyorum şimdi doktorum ne derse ona göre..size kötü gelenler bana iyi geldi..fraksiyonel lazerin etkisi nasıl ? sivilce lekelerine vs etkili oldu mu ?biraz hissediyor musunuz ? bir de bu hastalık kaç yaşına kadar sürüyor acaba ? 70-80 yaşına kadar yaşarsak sürekli böyle kremler mi sürecegiz :)
2 hafta oldu fraksiyonel yaptıralı, gec iyilesecegini soylemisti doktorum henuz kirmiziyim ama o kabariklik ödem ve kabuklanma gecti cok sukur, sivilce de arada cikiyor gibi oluyor 1 ya da 2 tane ama hemen geçiyor simdilik iyiyim, asil iyileşme 6 hafta sonra başlar dedi, gozeneklerde küçülme vs hissetmedim ama sanırım daha cok erken onlar için, kirmiziligim gitsin istiyorum artık yanaklarim surekli kirmizi 2 haftadir bakalim mart ortasında kontrolüm var ozamana kadar ne olacak.

Kskcc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2020
62
4
34
merhaba, hastaligik oldugu zaman gebe kalmistim. sonra dogurdum bu sefer de emziriyorum diye tam kapsamli ilac veremedi. sabahlari arindirici jel teatrio hic ise yaramadi, bioderma kullaniyorum. sonra roza krem, gün icinde solante gunes kremi her gun mutlaka, gece de sulfafur krem o cok etki yapti. haftada iki gun metrin krem iki saat durup durulanacak. bu sekilde 2 haftada iltihap tutan akneler gecti. ama kizariklik asla gitmiyor. eski cildimi oyle ozledim ki hatırlamıyorum inanir misiniz? bakiyorum fotolarda ne guzelmisim diyorum. cilt her seymis gercekten.
Cok iyi anlıyorum sizi ben de eski resimlerime bakip aynisini soyluyorum, puruzsuz bebek gibiydi, aynaya korkmadan baktigim gunlerdi..tedavinin bitmesini bekliyorum hamilelik icin ama hamileyken nukseder mi diye de aklim cikiyor acikcasi.. eger sorun sadece kirmizilik ise sizdelazer ile geciyor, ben dual yellow lazer yaptirdim 7 seans kalıcı kirmiziliklarim bayagi azaldı, c vitamini serumu da kullaniyorum yazdan beri o da etkili olmuş olabilir, simdi kirmiziyim ama fraksiyonel lazer yaptirdim ondan oldu, siz de bir araştırın isterseniz lazer tedavilerini, ipl lazer bende ise yaramadi 3 seans yaptirdim hic farketnedi ama dual yellow iyi geldi.

Kskcc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2020
62
4
34
bnim hastalıktan önce de gözenekliydi.yani yıllardır gözenekli cildin var hiç sıkıntı yaratmazdı sivilce vs oluşmazdı..hastalıktan sonra gözenekler de artık önemli oldu.bir de şu var uzun süredir evden çıkmadıgım,maske kullanmadıgım halde çenemde yani gözeneklerin ve yagın en az oldugu yerde daha çok sivilce çıkıyor.

benim bu hastalıktan önce gözenek vardı.ama cildim benim de pürüzsüz idi sivilce vs pek çıkmazdı.cildimde kuruluk vardı ve hassas degildi..aslında kurulugun sebebi demodexmiş ve bu çok kolay bir şekilde tedavi edilebiliyormuş(bunu ögrenince moralim bozulmuştu)kullandıgım kremler de şimdiye kadar problem çıkarmadı ne zaman ki şu ceradolin kremi(içerigini firma saklıyor bn mail de attım ama saçma sapan şeyler yazdılar...ekşi süslü sözlükte de bazı kişilerde benzer hassasiyetler yapmış)denedim cildim inceldi.kortizon kullanmışım gibi bagışıklıgı düştü ve bu hastalık çıktı...güneş o zamanlar burun kenarını yakıp leke yapmıştı ki hayatımda güneş kremi hiç kullanmadım...leke sorunum da hiç olmamıştı ilk defa oldu.ergenlikte yaglı bir cildim vardı ama genetik olarak annemde bu hastalık yok..annem esmerdir zaten bende güneşte kızarmam bronzlaşırım... şimdi sabah neyle karşılaşacagımı bilmiyorum..sürekli özellikle çene bölgemde sivilce çıkıyor...şu an cildiniz tedavilerle biraz olsun eski haline dönmedi mi ?gözenek dışında..hala sivilce vs çıkıyor sanırım..bagışıklıgı c vitamini serumu ile yükselse belki siviilce sorunu olmaz..bu arada bende sol yanagımda ödem de yapmıştı metrinle geçti ama ara ara geliyor doktoruma bunu lazerle yok edebiiyor muyuz diye soracagım..o dönem çene bölgemde krem sürdükçe sertleşiyordu kabarıyordu kremleri bırakınca düzeliyordu..
Ceradolin kremi hic bilmiyorum, allahtan kullanmamisim, üzülmeyin ama bilemezsiniz sonucta boyle birseye sebep olacağını suçlamayın kendinizi.. ama anladigim kadaryla sizde demodex sorunu var sadece rozasea yok yani yanma batma rahatsızlık hissi yok, o da iyi birsey brn de bunlar da vardi, lazerin demidex tedavisinde kullandığını bilmiyorum sadece doktorum lazer yapılabilir demodex varsa yuzde sorun olmaz dokunmaz hatta daha iyi olur demisti sadece onu duymuştum, bende de tekrar ediyor ara ara tamamen gecmedi demodex sanirim metrin sampuana ya da soolantra ya devam etmem gerekebilir bakalim fraksionel lazer ise yararsa mutlaka soylerim size de, dua ediyorum duan baska yapacak birseyim kalmadi cunku ben herseyi herseyi denedim, tek denemediğin tefavi hacamat ve suluk kaldi yemin ederim, gluten siz besleniyorum 5 aydir, sut zaten sevmem içmem, tatli deseniz hic yemiyorum gida alerji testleri yaptirdim hicbirsey cikmadi, yapabileceğim hicbirsey kalmadi yani artık tek umudum bu lazerler...

elmacikkemikleri

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2019
623
508
27
Cok iyi anlıyorum sizi ben de eski resimlerime bakip aynisini soyluyorum, puruzsuz bebek gibiydi, aynaya korkmadan baktigim gunlerdi..tedavinin bitmesini bekliyorum hamilelik icin ama hamileyken nukseder mi diye de aklim cikiyor acikcasi.. eger sorun sadece kirmizilik ise sizdelazer ile geciyor, ben dual yellow lazer yaptirdim 7 seans kalıcı kirmiziliklarim bayagi azaldı, c vitamini serumu da kullaniyorum yazdan beri o da etkili olmuş olabilir, simdi kirmiziyim ama fraksiyonel lazer yaptirdim ondan oldu, siz de bir araştırın isterseniz lazer tedavilerini, ipl lazer bende ise yaramadi 3 seans yaptirdim hic farketnedi ama dual yellow iyi geldi.
cok tesekkur ederim, peki lazerle tamamen kızariklik geciyor mu? yoksa tekrarliyor mu? burada bir dermatoliga danışayım dedim uzun sure tekrarlamaz dedi, demek ki öldürmüyor. her sene her sene de nasil yenileyecegiz? 3 seans oneriyor dr, seans basi 1000 lira

mtltgc

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2021
174
3
30
Ceradolin kremi hic bilmiyorum, allahtan kullanmamisim, üzülmeyin ama bilemezsiniz sonucta boyle birseye sebep olacağını suçlamayın kendinizi.. ama anladigim kadaryla sizde demodex sorunu var sadece rozasea yok yani yanma batma rahatsızlık hissi yok, o da iyi birsey brn de bunlar da vardi, lazerin demidex tedavisinde kullandığını bilmiyorum sadece doktorum lazer yapılabilir demodex varsa yuzde sorun olmaz dokunmaz hatta daha iyi olur demisti sadece onu duymuştum, bende de tekrar ediyor ara ara tamamen gecmedi demodex sanirim metrin sampuana ya da soolantra ya devam etmem gerekebilir bakalim fraksionel lazer ise yararsa mutlaka soylerim size de, dua ediyorum duan baska yapacak birseyim kalmadi cunku ben herseyi herseyi denedim, tek denemediğin tefavi hacamat ve suluk kaldi yemin ederim, gluten siz besleniyorum 5 aydir, sut zaten sevmem içmem, tatli deseniz hic yemiyorum gida alerji testleri yaptirdim hicbirsey cikmadi, yapabileceğim hicbirsey kalmadi yani artık tek umudum bu lazerler...
bnde de kremler sürünce yanma batma yapıyordu..ama normalde krem sürmedigim zaman yanma batma yoktu bende bir de ödem vardı ve yanaklarda alında kızarıklık ve pul pul dökülme...kullandıgım her krem cildimi inceltiyordu...doktorum parazit hastalıgı dedi fakat rozasea olmasa da demodicosis de rozaseaya benziyor sizde anladıgım krem sürmeseniz de yanmabatma oluyordu bende bu yok.

elmacikkemikleri

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2019
623
508
27
bu hastalik icin gun icinde onereceginiz bir nemlendirici var mi? cok asiri kuru cildim

mtltgc

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2021
174
3
30
bioderma ne kullanıyorsunuz ?

mtltgc

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2021
174
3
30
2 hafta oldu fraksiyonel yaptıralı, gec iyilesecegini soylemisti doktorum henuz kirmiziyim ama o kabariklik ödem ve kabuklanma gecti cok sukur, sivilce de arada cikiyor gibi oluyor 1 ya da 2 tane ama hemen geçiyor simdilik iyiyim, asil iyileşme 6 hafta sonra başlar dedi, gozeneklerde küçülme vs hissetmedim ama sanırım daha cok erken onlar için, kirmiziligim gitsin istiyorum artık yanaklarim surekli kirmizi 2 haftadir bakalim mart ortasında kontrolüm var ozamana kadar ne olacak.
kortizon kullanmıştınız bu lazer tedavilerinin ciltte kalınlaştırma etkisi yaptıgını okumuştum dual yellowda böyle bir etki oldu mu veya c vitamini serumu kullanırken cilt hassasiyetinde biraz olsun azalma vs gözlemlediniz mi ?

Kskcc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2020
62
4
34
cok tesekkur ederim, peki lazerle tamamen kızariklik geciyor mu? yoksa tekrarliyor mu? burada bir dermatoliga danışayım dedim uzun sure tekrarlamaz dedi, demek ki öldürmüyor. her sene her sene de nasil yenileyecegiz? 3 seans oneriyor dr, seans basi 1000 lira
Bana doktorum 7 senedir hic tekrarlamayan ve lazere tekrar ihtiyac duymayan hastasi oldugunu soyledi, bana da 1 sene sonra bakalim durumuna gore olmadi 1 seans daha yapariz demisti, evet lazerle bende ciddi azaldı damarlı yapılanma ve kızarma, ben ipl laserde ayni etkiyi göremedim ama bu lazerde farketti.
Ben de kirmizilik yaninda inanilmaz alev basması ve yanma ataklari oluyordu onlar da bayagi azaldı lazerden sonra umarım tekrarlamaz;(

Kskcc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2020
62
4
34
kortizon kullanmıştınız bu lazer tedavilerinin ciltte kalınlaştırma etkisi yaptıgını okumuştum dual yellowda böyle bir etki oldu mu veya c vitamini serumu kullanırken cilt hassasiyetinde biraz olsun azalma vs gözlemlediniz mi ?
Acikcasi hala elimle dokunduğunda krem sürerken vs kızarıyor yüzüm ama geciyor sonrasinda, gozeneklerde bir toparlanma gormedim dual yellow da ayrica kalinlqsma da hissetmedim, sadece damarlı yapi kizariklik ve sivilcelenme de etkili oldu bence ama belki bu fraksiyonel lazerde olur kalinlasma hissedersem soylerim mutlaka
Zaten doktorum fraksiyonel lazer ile gozenekleri küçültecegiz ve lekelerizalatacagiz dedi, gozenekler kuculunce parazit konusunda da rahatlarsın dedi insalqhhh olur;(

mtltgc

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2021
174
3
30
Acikcasi hala elimle dokunduğunda krem sürerken vs kızarıyor yüzüm ama geciyor sonrasinda, gozeneklerde bir toparlanma gormedim dual yellow da ayrica kalinlqsma da hissetmedim, sadece damarlı yapi kizariklik ve sivilcelenme de etkili oldu bence ama belki bu fraksiyonel lazerde olur kalinlasma hissedersem soylerim mutlaka
Zaten doktorum fraksiyonel lazer ile gozenekleri küçültecegiz ve lekelerizalatacagiz dedi, gozenekler kuculunce parazit konusunda da rahatlarsın dedi insalqhhh olur;(
inş.. fraksiyonel lazerin de kolajen üretiminde etkili oldugunu okumuştum hatta yüzdeki çukurları kapatacak kadar etki gösteriyor..leke konusunda da inş etkili olur çünkü bnde de çıkan sivilce leke bırakıyor..

mtltgc

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2021
174
3
30
Zaten doktorum fraksiyonel lazer ile gozenekleri küçültecegiz ve lekelerizalatacagiz dedi, gozenekler kuculunce parazit konusunda da rahatlarsın dedi insalqhhh olur;

siz kaşlarınızı falan nasıl alıyorsunuz çok acımıyor mu alırken ? ben önceden kuaförde aldırıyordum fakat şu an korkuyorum tedavi bitse bazen gözlügümün degidigi yerde,yüzüme sık dokunmam vs sivilce yapıyor bu yüzden kuaförde aldırmaya da korkuyorum.hem hijyen den dolayı hem de canım acır vs diye

mtltgc

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2021
174
3
30
Zaten doktorum fraksiyonel lazer ile gozenekleri küçültecegiz ve lekelerizalatacagiz dedi, gozenekler kuculunce parazit konusunda da rahatlarsın dedi insalqhhh
sizin siyah noktalarınız da var mıydı ? beyaz tenlisiniz galiba güneşe çıkınca kızaran bir yapınız mı var yoksa hemen bronzlaşan bir yapınız mı ?(hastalıktan öncesi için)