DUAL YELLOW LAZER YAPTIRANLAR / ROSACEA, LEKE, AKNE VS.

Ben bu gunes kremini uzun sure kullandim doktorum vermisti ama coknkurutuyordu ben sorduğumda zaten nemsiz kuruya dönük cildim iyice kuruyordu sorduğumda mat gorunum verme özelliğinden sanirim o yuzden biraktim ben bunu kullanmiyi, fahat hic sivilce yapmamıştı yakma yanma vs şikayetim de olmamıştı guzeldi o yönden

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Bana doktor yanlışlıkla roza teşhisi koydu bende yurtdışından soolantra krem getirdim 3 kutu . Açılmamış olanlar var arayışınız varsa bana yazın lütfen .
Su an elimde var yeni getirdim ben de ama olursa yazarım mutlaka son kullanma tarihleri nedir acaba?

Herkese merhaba bu konuyu yeni gördüm doğum sonrası Roze bende ortaya çıktı 2yildir yoğun varr çok mutsuz ve ne yapacağımı bilmez durumdayım araya pandemi de girince iyi bı doktora gidemeim Güneş kremi Roza kremi birde sivilce için krem kullanıyorum ama fayda etmiyor sürekli sivilce yanma atak zamanları her ay oluyor kas üstü yanak ve cenemde varr aklıma buraya yazmak geldi bu lazer gerçekten faydalı mı hangi doktora gitmeliyim Ankara'da yaşıyorum bilen arkadaş varsa yazarsa minnettar olurum
Merhaba son durumunuz nedir nasilsiniz?

Merhaba, onunuzdeki hafta doktor kontrolüm var, orada daha net belli olacak durum, suan iyi gibiyim, ama hala hafif kirmiziligim var ara ara artiyor da, gunes kremi olarak sizin de yazdığınız la roche shake fluid onerdi doktorum, sivilce vs yapmadi ama içerisinde alkol var yogun alkol kokusu da var zaten ele aldığınızda ve ilk surduğumda yanma yapiyor gittigimde konuşacağım doktorumla ne ile değiştireceğiz bilmiyorum yazarim size de,
Fraksiyonelin ben hala bir etkisini göremedim belki biraz daha beklemek gerekiyordur. Subat ayında yaptirmistim, ekim gibi rahatlarsın demisti.
Demodex nuksu olmasin diye surekli dua ediyorum, son 3 - 4 gundur cenem ve iki yanında hafif kirmizilik ve kaşınma var inslah tekrardan başlamaz, sadece hassasiyettir...
Haftaya güncelleme yaparim yine.
Ben suan sadece;
Pharmaceris n serisi yikama jeli
Skinceuticals hyaluronic acid serum
La roche toleriance ultra fluid nemlendirici
Kullaniyorum.
Fakat nemsis cildim hissediyorum, en büyük sorunum bu maalesef kizarikliktan sonra.

Dermalogica calm water gel krem aldim cok tavsiye ettiler ama korkumdan deneyemiyorum.
peki teşekkürler yazdığınız için.Benim şu an cildim iyi gidiyor güneş kremi olarak ben shake fluid'i kullanmıyorum.Dry touch kullanıyorum. renklisini aldım.ara ara benim de sivilcem çıkıyor fakat eritretin krem kullandığım için sivilce ve izlerine etki ediyor.

Merhaba, onunuzdeki hafta doktor kontrolüm var, orada daha net belli olacak durum, suan iyi gibiyim, ama hala hafif kirmiziligim var ara ara artiyor da, gunes kremi olarak sizin de yazdığınız la roche shake fluid onerdi doktorum, sivilce vs yapmadi ama içerisinde alkol var yogun alkol kokusu da var zaten ele aldığınızda ve ilk surduğumda yanma yapiyor gittigimde konuşacağım doktorumla ne ile değiştireceğiz bilmiyorum yazarim size de,
Fraksiyonelin ben hala bir etkisini göremedim belki biraz daha beklemek gerekiyordur. Subat ayında yaptirmistim, ekim gibi rahatlarsın demisti.
Demodex nuksu olmasin diye surekli dua ediyorum, son 3 - 4 gundur cenem ve iki yanında hafif kirmizilik ve kaşınma var inslah tekrardan başlamaz, sadece hassasiyettir...
Haftaya güncelleme yaparim yine.
Ben suan sadece;
Pharmaceris n serisi yikama jeli
Skinceuticals hyaluronic acid serum
La roche toleriance ultra fluid nemlendirici
Kullaniyorum.
Fakat nemsis cildim hissediyorum, en büyük sorunum bu maalesef kizarikliktan sonra.

Dermalogica calm water gel krem aldim cok tavsiye ettiler ama korkumdan deneyemiyorum.
Merhabalar. Nasıl oldunuz acaba? Son durumunuz iyidir insaAllah?

Tsk ederim cevaplarınız için, Ben simdi flagyl antibiyotike basladim biraz daha agresif tedavi verdi anladigim kadarıyla 8 saatte bir iciyorum, bir de alerji hapi iciyorum gunde 1 defa, 2 gundur daha iyiyim, tto çay agaci jelini 2 sene önce kullanmistim cok cok kuruttu benim yuzumu daha cok acımıştı ama soracagim tekrar doktoruma denesem mi diye demodex tedavisinde herkes kullaniyor anladigim kadariyla.. ducray i da bir sorayim ama benin cildim normal, yagli degil, simdi kuru yanaklarim bunlar daha da kurutur mu acaba;( metrin sampuani da soolantra kremi de kesti suan icin belki antibiyotik tedavisinin sonunda tekrar başlatır, siz 1 senedir kullanıyorsunuz demek ilaclarınızı, bayagi uzun surec demek ki bunun tedavisi, aman bitsin de ben de kullanırım napayim... beni asil üzen hayati yasamama engel olmasi bir anda kirmizi oluyorum alev basıyor kaşınıyorum batma yanma hissi oluyor, ağlamak istiyorum o anlar da, boynumda da var bu puturler bu sefer demekki birden artti benim de anlamadığım sekilde.. sosyal hayatimda ciddi sorun yaratıyor toplantılarda vs.
yaşadığım pskoljk sıkıntıya mi üzülsem yasim 36 bebek dusunuyorum ama bu hastaligim ve kullandigim ilaclar yuzunden yapamiyorum;( erteledikce erteleniyor hayatim buna mi uzulsem bilemiyorum...
Suan. Nasilsiniz

Merhabalar sizlere sormak istediğim bir şey var. Cok arastırdım ama yaptıran bulamadım. Rozasea var bende damar kaynaklı sıvılce akne fln yok. Ege Üniversitesi hastanesınde IPL lazere baslıycam ekımde ama bır hekımde proyellow lazer de var o daha mı iyi gelir acaba cok kararsızım hangisine baslasam dıye. Ipl işe yaramayan cok sankı ama bazı hekımler de ıpl diyor hep. Ikısınden bırı yaptıran var mı ya? :KK43:

ipl diye geciyor direkt. bana en ideal olani bu oldugunu soyledi roza icin. ben de akne rozase var. ama akneyi kremlerle gecirmistim. kizariklik kalmisti cok. yanak burun bazen alnimda. simdi bakalim nasil olacak 2 seans yapacak 3. ye gerek olmayabilir dedi. ama şu da var tekrarlama ihtimali her zaman var maalesef
Merhabalar bende ızmırde yasıyorum yalnızca kızarıklık var bende. Ege unı. De IPL lazer yaptırıcam ekımde. Sızde sonuc nasıl oldu acaba?

Öncelikle merhabalar. Bu başlığı açmak için bu siteye üye oldum. 24 yaşındayım rosacea başlangıç evresindeyim bilenler bilir ciltte kılcal damarlar ve pütürler oluşuyor bu hastalıkta ve yüzde kızarma yanma vs çok fazlaca oluyor. Cildim sorunlu bir cilt roza beraberinde makyaj yapmayı da getirdiği için (damarları kapatma ihtiyacı duyduğumdan) siyah nokta gözenek sivilce vs problemlerini de beraberinde getirdi. Ben de artık bu sorunu çözmek istiyorum araştırmalarım sonucu dual yellow lazer uygulamasının birçok soruna iyi geldiği gibi rosaceaya da iyi geldiğini okudum. Diğer lazerler daha agresif bir tedavi izlerken bu sarı ve yeşil ışıklı lazer sistemi çok daha hassas bir tedavi uyguluyormuş. Bu cihazı bildiğim kadarıyla 2 firma üretiyor ama benim bahsettiğim NORSELD olan. Leke akne rosacea kılcal damar vs hepsine tedavi vaat ediyor ama ben kendim yaptırmadığım için ne kadar etkili ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum. Sizden ricam bu tedaviyi yaptıran varsa lütfen yorum ya da mesaj yoluyla tecrübelerini benimle de paylaşabilir mi🙏🏻 Şimdiden teşekkür ederim. Bu arada belirtmem gerekiyor ki her dual lazer diyen doktor gerçek dual uygulamıyor bu firmanın sitesine baktığımız zaman Türkiyede sadece 4-5 yerde var. Ben Bursadayım burada hatice erdemde var İstanbulda Hande ulusalda var başka 2-3 klinik de daha var diye biliyorum yalnızca. Lütfen gerçek cihazla tedavi olanlar yorum ya da mesaj atsın çok teşekkür ederim şimdiden Allah razı olsun sağlıcakla kalın.
Hatice Erdem iyi mi alanın da bende adını duydum tedaviniz ne durum da bir gelişme var mı ?

Tsk ederim cevaplarınız için, Ben simdi flagyl antibiyotike basladim biraz daha agresif tedavi verdi anladigim kadarıyla 8 saatte bir iciyorum, bir de alerji hapi iciyorum gunde 1 defa, 2 gundur daha iyiyim, tto çay agaci jelini 2 sene önce kullanmistim cok cok kuruttu benim yuzumu daha cok acımıştı ama soracagim tekrar doktoruma denesem mi diye demodex tedavisinde herkes kullaniyor anladigim kadariyla.. ducray i da bir sorayim ama benin cildim normal, yagli degil, simdi kuru yanaklarim bunlar daha da kurutur mu acaba;( metrin sampuani da soolantra kremi de kesti suan icin belki antibiyotik tedavisinin sonunda tekrar başlatır, siz 1 senedir kullanıyorsunuz demek ilaclarınızı, bayagi uzun surec demek ki bunun tedavisi, aman bitsin de ben de kullanırım napayim... beni asil üzen hayati yasamama engel olmasi bir anda kirmizi oluyorum alev basıyor kaşınıyorum batma yanma hissi oluyor, ağlamak istiyorum o anlar da, boynumda da var bu puturler bu sefer demekki birden artti benim de anlamadığım sekilde.. sosyal hayatimda ciddi sorun yaratıyor toplantılarda vs.
yaşadığım pskoljk sıkıntıya mi üzülsem yasim 36 bebek dusunuyorum ama bu hastaligim ve kullandigim ilaclar yuzunden yapamiyorum;( erteledikce erteleniyor hayatim buna mi uzulsem bilemiyorum...
Şuan ki durumunuz nasıl yanma ataklarınız vs devam ediyor mu ?

Herkese merhaba
Çok Uzun zaman oldu giris yapmayali, hayata o kadar küsmüştum ki bu hastalikla;(
Ben dual yellow lazerden care bulamadim, 7 seans yaptirdim ama demodeks şikayetim kirmiziligim hep geri geldi.
Fraksiyonel lazer de demodekslermi daha da arttırdı. Tek seansta snr yaptirmadim.
İstanbul'daki bulvar eczanesi tavsiyesi ile Necmettin Akdeniz hocaya gittim 2021 agustos ayinda, memorial atasehir hastanesinde kendisi, bana eczanede yapılan ivermectinli krem ve tto urunleri verdi hic ara vermeden 5 -6 ay kullandim ve demodeks lerden hatta kirmiziligin cok buyuk kısmından buyuk oranda kurtuldum. 6 aydan sonra hergun degil ama hafta da 3 sonra haftada 1 kullanip azaltarak biraktim kremi.
Kendisi bana 3 seans lazer de yaptı, gozeneklerim küçüldü bayagi ama kirmiziliga fazla etkisi olmadı bence lazerin doğrusunu soylemeliyim, asil etki ivermectinli kremdeydi benim durumunda.
Tto ürünlerini hic bırakmadım neredeyse 2 senedir Kullaniyorum şampuan, yuz yikama kopugu ve goz yikama solusyonunu.
Gunes kremi hic kullanmiyorum cunku denediğim butun markalar sivilce yapiyor kirmiziligimi tetikliyor Eczanede satılan butun demokozmetik markalari denedim diyebilirim.
Sapka aldim sadece onunla koruyorum yuzumu yazin.
Nemlendirici olarak lonjevite markasının n8rnak ve kuru ciltler icin olan serumunu, peeling olarak da yine bu markanın toz peelingini kullaniyorum.
Homemade aromaterapinin jojoba yağını da kullaniyorum ara ara nemlendirici olarak.

Bu hastaligi olan arkadaşların neler yaşadığını en iyi anlayanlardanim, yaklaşık 5 senedir muzdaribim eger imkanınız varsa kesinlikle gidin Necmettin hocaya, ben bu senenin başında tekrar gittim hafif kirmiziligim artınca 2 hafta kadar tekrar ivermectinli kremi kullandim gecti, 5 aydir da sorun yaşamadım.

Kendisi rozasea hastaligi ile ilgili oldukça bilgili.

Ben eczanedeki hic bir nemlendiriciyi kullanamıyorum hepsini denedim inanin, eger benim durumumdaysaniz size umut olur diye yazmak istedim.

Herkese merhaba
Çok Uzun zaman oldu giris yapmayali, hayata o kadar küsmüştum ki bu hastalikla;(
Ben dual yellow lazerden care bulamadim, 7 seans yaptirdim ama demodeks şikayetim kirmiziligim hep geri geldi.
Fraksiyonel lazer de demodekslermi daha da arttırdı. Tek seansta snr yaptirmadim.
İstanbul'daki bulvar eczanesi tavsiyesi ile Necmettin Akdeniz hocaya gittim 2021 agustos ayinda, memorial atasehir hastanesinde kendisi, bana eczanede yapılan ivermectinli krem ve tto urunleri verdi hic ara vermeden 5 -6 ay kullandim ve demodeks lerden hatta kirmiziligin cok buyuk kısmından buyuk oranda kurtuldum. 6 aydan sonra hergun degil ama hafta da 3 sonra haftada 1 kullanip azaltarak biraktim kremi.
Kendisi bana 3 seans lazer de yaptı, gozeneklerim küçüldü bayagi ama kirmiziliga fazla etkisi olmadı bence lazerin doğrusunu soylemeliyim, asil etki ivermectinli kremdeydi benim durumunda.
Tto ürünlerini hic bırakmadım neredeyse 2 senedir Kullaniyorum şampuan, yuz yikama kopugu ve goz yikama solusyonunu.
Gunes kremi hic kullanmiyorum cunku denediğim butun markalar sivilce yapiyor kirmiziligimi tetikliyor Eczanede satılan butun demokozmetik markalari denedim diyebilirim.
Nemlendirici olarak lonjevite markasının n8rnak ve kuru ciltler icin olan serumunu, peeling olarak da yine bu markanın toz peelingini kullaniyorum.
Homemade aromaterapinin jojoba yağını da kullaniyorum ara ara nemlendirici olarak.

Bu hastaligi olan arkadaşların neler yaşadığını en iyi anlayanlardanim, yaklaşık 5 senedir muzdaribim eger imkanınız varsa kesinlikle gidin Necmettin hocaya, ben bu senenin başında tekrar gittim hafif kirmiziligim artınca 2 hafta kadar tekrar ivermectinli kremi kullandim gecti, 5 aydir da sorun yaşamadım.

Ben eczanedeki hic bir nemlendiriciyi kullanamıyorum hepsini denedim inanin, eger benim durumumdaysaniz size umut olur diye yazmak istedim.
Merhabalar ben de bu hastalıkta tanışalı henüz 6 ay oldu :KK43: doktorum bazı krem ve ilaçlar verse de çok etkisi olmadı gibi atağa geçtiği zamanlarda şiddetli yanma ve kızarıklık yapıyor normalde de hassas bir cildim var ivermektin türkiye de yok diyorlar ama karışım bir krem mi verdi doktorunuz size acaba yoksa sadece ivermektin mi ve herhangi bir tahrişe sebep oldu mu yüzünüz uygularken ben de doktoruma bir danışacağım da bakalım ne diyecek :’)

Herkese merhaba

merhaba geçmiş olsun Acil şifalar diliyorum herkese. siz dual yellow yaptırdıktan sonra giden kırmızılıklar mı geri geldi.ben de sabit kırmızılıklar ve braz damar var burunda vs.lazeri deniycem ama çekniyorum.cilde bi zarar vermesi söz konusu mu aacaba.dual yellow yaparken noktasal iğne batmasıgibi bi his oluyo mu yoksa cildin genelinde bi ısı mı hissediliyo.

merhaba geçmiş olsun Acil şifalar diliyorum herkese. siz dual yellow yaptırdıktan sonra giden kırmızılıklar mı geri geldi.ben de sabit kırmızılıklar ve braz damar var burunda vs.lazeri deniycem ama çekniyorum.cilde bi zarar vermesi söz konusu mu aacaba.dual yellow yaparken noktasal iğne batmasıgibi bi his oluyo mu yoksa cildin genelinde bi ısı mı hissediliyo.

X