DUAL YELLOW LAZER YAPTIRANLAR / ROSACEA, LEKE, AKNE VS.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için umarım tedaviler sayesinde daha da iyileşme gösterir problemleriniz. Sağlıklı günler dilerim🌸
Cok tesekkur ederim guzel dilekleriniz için, umarım hepimiz bir an önce iyileşiriz, tam iyileşme olur mu bilemiyorum ama belki olabilecek en iyi seviyeye getirebiliriz, oyle umuyorum, dua ediyorum.. size de cok geçmiş olsun..

Teşekkür ederim. O halde sivilce probleminizden de kurtulmuşsunuz diye anliyorum bu lazer ile. Çok gecmis olsun. Umarim istediğiniz gibi sonuç alırsınız. Saglicakla kalın.
Tesekkur ederim güzel dilekleriniz için, umarım hepimiz kurtuluruz bir an önce, evet sivilce sorunum ciddi oranda kalkti, bana hep hassas ciltler icin olan nemlendirici ve gunes koruyucu kremler verdiler meger onlar cok yogun geliyormuş cildime gozeneklerim de acik oldugu icin, bunlari bırakıp daha cok akneye egilimli ciltler icin olan urunleri kullanınca bir de sanirim lazerin etkisiyle rahatladım.
sizler de yazın ne olur tedavilerinizin ne olduğunu, memnun olup olmadığınızı, cok sevinirim paylaşabilirseniz.
sağlıcakla kalın...

Tesekkur ederim güzel dilekleriniz için, umarım hepimiz kurtuluruz bir an önce, evet sivilce sorunum ciddi oranda kalkti, bana hep hassas ciltler icin olan nemlendirici ve gunes koruyucu kremler verdiler meger onlar cok yogun geliyormuş cildime gozeneklerim de acik oldugu icin, bunlari bırakıp daha cok akneye egilimli ciltler icin olan urunleri kullanınca bir de sanirim lazerin etkisiyle rahatladım.
sizler de yazın ne olur tedavilerinizin ne olduğunu, memnun olup olmadığınızı, cok sevinirim paylaşabilirseniz.
sağlıcakla kalın...
merhaba...benim de cildim sizin gibi...hassas cilt için ürünler kullanamıyorum,akneye egilimli ciltler için ürünler bana da iyi geliyor.şu an tedavi görüyorum.hangi ürünleri kullandıgınızı belirtir misiniz acaba ?

Merhabalar,ben de proyellow lazer ile rosa tedavisine başlayacağım kızarıklıklar için,benim korkum da lazer olduktan sonra hemen işlem sonrasında baya bir kızarıklık oluşuyormuş ,kızarıklık ne kadar sürüyor, geçmemesi gibi bir durum olabilir mi? Yaptıranlar işlemden sonraki süreç hakkında bilgi verebilir mi💐

Merhaba, bende ki kilcal damar görüntüsü cok belirgin degildi yani ben aynaya baktığımda cok net gormuyordum belli belirsiz var gibiydi, ama doktor hanım kilcal damarların görünüyor bayagi demisti ilk muayenede, net yanitlayabilir miyim sorunuzu bilemiyorum ama suan baktığımda gorunurde hic kilcal damarlarim yok ama dedigim gibi en başında da yogun damar görüntüm yoktu benim, kirmizi zemin üzerinde yoğun sivilce problemi vardi daha cok.
Tesekkur ederim, aslinda ben cok degil diye düşünüyordum kizariligim icin ama yüzdeki sivilceler gidince sanki daha cok gözume carpmaya basladi kizarikligim, sanirim seanslar bitince daha da cok azalacak, bekliyorum umutla, ama tabiki başlangıçtaki gibi degil kirmiziligim.
Merhabalar ,lazer işleminden hemen sonra işlemden kaynaklı yüzünüzde kızarıklık oluştu mu,oluştuysa ne kadar zaman sonra geçti acaba ,bilgi verirseniz çok sevinirim💐

Merhabalar,ben de proyellow lazer ile rosa tedavisine başlayacağım kızarıklıklar için,benim korkum da lazer olduktan sonra hemen işlem sonrasında baya bir kızarıklık oluşuyormuş ,kızarıklık ne kadar sürüyor, geçmemesi gibi bir durum olabilir mi? Yaptıranlar işlemden sonraki süreç hakkında bilgi verebilir mi💐
Merhaba evet lazerden sonra kizariklik oluyor, dual yellow lazer de ilk 2 seanta cok kizarmadim hafifti, 1-2 gün sonra gecti ama 3. Ve 7. Lazer seansları arasındaki seanslarda ilk yapıldığı gun yoğun kızarma oldu, sonrakı gun ufak kabuklanmalar ve sivilcemsi seyler de oldu, korktum hatta ama doktor normal dedi, iyileşme süreci oldugunu soyledi, ortalama 5 gun içerisinde toparlaniyordu yüzüm.

merhaba...benim de cildim sizin gibi...hassas cilt için ürünler kullanamıyorum,akneye egilimli ciltler için ürünler bana da iyi geliyor.şu an tedavi görüyorum.hangi ürünleri kullandıgınızı belirtir misiniz acaba ?
Merhaba ben la roche toleriance serisinin fluid nemlendiricisini bir de pharmaceris markasının n seri c vit serumunu kullaniyorum. Siz ne kullanıyorsunuz? Neler dokundu size de? Ben mesela butun rozasea icin cikarilmis urunlerden ar serilerinden uzak duruyorum, bana dokunuyor.

Siz de yazın ne olur tedavilerinizi? Ne durumdasınız suan?
bende şuan metrin krem,ducray kelual ds,tto çay agacı jeli,bioderma pore refiner kullanıyorum..demodex tedavisi alıyorum..bana kuru ciltler için üretilmiş bütün ürünler rosasea için üretilmiş ürünler çok yaglı geliyor ve yanma batma yapıyor.şu an iyi gidiyor fakat kızarıklık tam geçmedi sizde lazer sonrası geçti mi ?

bende şuan metrin krem,ducray kelual ds,tto çay agacı jeli,bioderma pore refiner kullanıyorum..demodex tedavisi alıyorum..bana kuru ciltler için üretilmiş bütün ürünler rosasea için üretilmiş ürünler çok yaglı geliyor ve yanma batma yapıyor.şu an iyi gidiyor fakat kızarıklık tam geçmedi sizde lazer sonrası geçti mi ?
Ben metrin şampuan kullaniyorum haftanın 2 gunu, ayrica soolantra krem kullanıyorum gun asiri, bana da kuru ciltler icin olan kremler sivilce kizariklik ve yanma yapiyor, toleriane ultra fluid kullanıyorum ben yağli ciltler içinmiş bu krem, dokunmadı, kizariklik bayagi azaldı lazerle ama tamamen gecmedi henüz.

Ben metrin şampuan kullaniyorum haftanın 2 gunu, ayrica soolantra krem kullanıyorum gun asiri, bana da kuru ciltler icin olan kremler sivilce kizariklik ve yanma yapiyor, toleriane ultra fluid kullanıyorum ben yağli ciltler içinmiş bu krem, dokunmadı, kizariklik bayagi azaldı lazerle ama tamamen gecmedi henüz.
soolantra kremin türkiye de şu an satışı yok da yurt dışından mı getirdiniz ve kremiin fiyatı nedir acababir de güneş kremi ben solante tele rubor kullanıyorum ama memnun degilim cildimde yaglı bir his bırakıyor ve pul pul kalıyor siz güneş kremi ne kullanıyorsunuz ?

lazer seanslarınız bitti mi ? demodex tedavisi ile de kızarıklıklarda azalma oluyor muhtemelen tedaviden sonra büyük oranda geçecektir...

metrin şampuan dışında kullandıgınız bir yıkama jeli var mı ? yoksa haftanın iki günü dışında sadece suyla yıkayıp mı bu kremleri kullanıyorsunuz ?

soolantra kremin türkiye de şu an satışı yok da yurt dışından mı getirdiniz ve kremiin fiyatı nedir acababir de güneş kremi ben solante tele rubor kullanıyorum ama memnun degilim cildimde yaglı bir his bırakıyor ve pul pul kalıyor siz güneş kremi ne kullanıyorsunuz ?

Ben de bir rosacea hastasi olarak soolantea kremini yaklasik 6 ay kullandim. Zaten 6 aydan fazla onermedi doktorum. Cildim cok kotuydu ancak 2 ay sonra bir fark gorebildim. Ben yurtdisinda yasiyorum, kreme 50 euro odemistim 2016 yilinda. Ama recetesiz alinmiyor avrupada bildigim. Tr de piyasada olmamasi kotuymus. Etkili bir krem cunku. Ama sunu da unutmayin. Kesin cozum degul. Benim cildim 1.5 yil duzeldi sonra yine geri geldi. Son 1 yildir yine iyi durumda. Malesef ki rosacea dan tam anlamiyla kurtulmak imkansiz gibi b8rsey. Ben yedigime ictigime dikkat ediyorum. Ayrica akupunktur tedavisine gittim 10 seans kadar. Bence bir deneyin. Cok faydasini gordum.

Ben de bir rosacea hastasi olarak soolantea kremini yaklasik 6 ay kullandim. Zaten 6 aydan fazla onermedi doktorum. Cildim cok kotuydu ancak 2 ay sonra bir fark gorebildim. Ben yurtdisinda yasiyorum, kreme 50 euro odemistim 2016 yilinda. Ama recetesiz alinmiyor avrupada bildigim. Tr de piyasada olmamasi kotuymus. Etkili bir krem cunku. Ama sunu da unutmayin. Kesin cozum degul. Benim cildim 1.5 yil duzeldi sonra yine geri geldi. Son 1 yildir yine iyi durumda. Malesef ki rosacea dan tam anlamiyla kurtulmak imkansiz gibi b8rsey. Ben yedigime ictigime dikkat ediyorum. Ayrica akupunktur tedavisine gittim 10 seans kadar. Bence bir deneyin. Cok faydasini gordum.
sizdede de demodex çıkmış mıydı, bazı insanlarda rozasea oluyor fakat demodex olmuyor

Merhaba, ben de yurtdisindan almistim gecen sene 45 euro vermiştim, tr de olmayınca onun yerine permetrin veriyorlar ama bence de ivermectin daha etkili, en azından bende öyle oldu. Akapunktur tedavisini hic duymamıştım bu hastalikta, direk rozasea icin akupunktur tedavisi diye mi gittiniz? yoksa stres yönetimi ya da ne bileyim baska bir konuyu baz alip mi yapılıyor? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim, simdiden tesekkur ederim.

Evet ben yurtdisindan almistim gecen sene Almanya'dan, 45 euro ya almistim, recete ile alınıyor bilginiz olsun.
Doktor recete ederse bazi eczaneler ivermectin krem hazirliyor bir arkadaşımdan duymuştum.

Ben tele rubor kremi bir donem kullandim ama bana inanilmaz sivilce yapti, asiri yagli geldi, cildim emmiyordu dediğiniz gibi, eski doktoruma söylemiştim ama inanmadı bana bir turlu bu hastalik icin ozel gunes kremi mumkun degil dedi ama benim sivilcelerimi daha da kotu yapmıştım ben sonra hic kullanmadim onu. Gunes kremi olarak la roche anthelios xl dry touch kullaniyorum, yagli ve akneye egilimli ciltler içinmiş şimdiki doktorum verdi, emiliminde sorun yok ama normal olan yanaklarımı biraz kurutuyoyor gibi hissediyorum fakat en azından sivilce yapmıyor, kizariklik yapmıyor bana.

lazer seanslarınız bitti mi ? demodex tedavisi ile de kızarıklıklarda azalma oluyor muhtemelen tedaviden sonra büyük oranda geçecektir...
Lazere devam ediyorum henuz bitmedi, 7. seansimi olacağım onunuzdeki ay ama buyuk oranda azaldı kirmizilik, alev alev yanmalarim azaldı en önemlisi de buydu geceleri uyuyamıyorum yanmadan.
demodex icin ben bayağıdır tedavi goruyorum acikcasi, ama hemen gecmez uzun bir süreç bunun tedavisi demişlerdi, umarım kurtuluruz bir an önce, hala metrin şampuanla yıkayıp soolantraya devam ediyorum, tatli & cikolata vs asla yemiyorum aylardir, tatli kotu gelir demisti doktorum, yuzumu muntazam her aksam temizliyorum, metrinle yikamadigimda pharmaceris n serisi yikama jeli ile yıkıyorum iyi geldi bana dokunmadı en azından, bazen kurutuyor gibi oluyor ama nemlendirici sürünce hemen rahatlıyorum, sut temizleyiciler ben de sivilce yapiyor yagli geliyor sanirim, temizleme suları ile sanirim pamuk kullandığım için kızarıyor yüzüm putur putur oluyor cildim.

Ayrica belirtmek istediğim bir husus var; ben bir de helicobacter pylori tedavisi gördüm, bu bakteri de sebep olabiliyormuş rozaseaya, sonrasinda ciddi oranda rahatladım sivilcelerim ve puturluklerin azalmasında cok etkili oldu bende, belki sorabilirsiniz doktorunuza.

metrin şampuan dışında kullandıgınız bir yıkama jeli var mı ? yoksa haftanın iki günü dışında sadece suyla yıkayıp mı bu kremleri kullanıyorsunuz ?
Metrinle yıkamadigim aksamlarda Pharmaceris n serisi yikama jelini kullaniyorum, sonrasinda soolantra kremi sürüyorum bir gece, ertesi aksam ise yikama jelinden sonra nemlendiricimi sürüyorum c vit serumu ile beraber.
Gundüzleri sadece ilik su ile yıkayıp nemlendiricimi sürüyorum. Gunduz eger jel ile yıkarsam cok kuruyor cildim o yuzden sadece su ile yıkıyorum sabahları.

X