Mutfak Püf Noktaları Düdüklü tencere fobim var, güvenilir, pratik düdüklü tencere önerilerinizi merak ediyorum

Valla fissler diyorum bende.Bizimkiler 36 yıldır kullanıyor taş gibi. Hatta bir keresinde babam düdüklüyü ocakta unutmuş. Ona rağmen patlamamış.Evet belki en pahalısı ama en de güvenilir olanı...Ben de 5 yıldır kullanıyorum. Onsuz bir günüm geçmiyor desem yeridir.
Annemin arkadaşının korkmaz marka düdüklü tenceresi patladı. Üstelik firma kullanım hatasındandır dedi geçti.
Bir kere alınıyor.Pahalı olsa da en güvenilir fissler bence.
Fissler in hangi düdüklü tenceresi var sizde ? Bende vitavit comfort var çizgi yeşile çıkınca küçük ocağa alıp altını kısıyorum fakat 10 dk sonra kırmızıya çıkıyor … et başlıcam olsam 30 dk nasıl duracak anlamıyorum … kitapçığında kırmızıda altını kapatın yazıyor … 10 dk sonra kırmızıya geçiyor

Modelin adını bilmiyorum ama basınç düğmesi mavi renk. Ben genelde, etlerde , kuru fasülyelerde filan şu şekilde yapıyorum. Düdük en tepeye çıktıktan sonra 5-10dak daha bekletiyorum aynı ocakta sonra ise altını kapatıyorum düdük kendi kendine insin diye. Zaten çok da hızlı pişiriyor.

Kuzenimin tenceresi patladigindan beri ünlü markalılardan korkuyordum ama markası ünsüz galiba basit bir tencere aldim.
Konyada yerel bi markette, normal bir marka sanırım, üstünde Berlin yazıyor.

Çeyizlik yemek takımının ünlü markalı tenceresini kullanmaya zor alıştım, korkudan.

X