Düğün davetiyesine ne yazılır?

Son bir umut ile açılan eller var semaya
Allah diyerek başlanan, hayırlısı diyerek son bulan
Ilahi kudrete boyun egdigimizden beri
Bu büyük aşka şahit etti bütün şehri
Şimdi mağlubiyetin esaretinden kurtularak
Galip gelmiş bir aşkın gururuyla yazıyoruz
Hepinizi dugunumuze bekliyoruz.

Biraz uzun ama kendi siirimden alıntı yaptım sıradan olmasın diye

Bu mutlu günümüzde sizleri aramızda görmek istiyoruz.
Kamyon arkası gibi yazılar yazmayın lütfen
Bizde esim ve beni. Adim yaziyodu ortasinda davetlisiniz yazisi vardı. Altta dugun kina yeri ve aile isimleri vardi ole kamyon arkasi gibi uzun yazi sevmedigimizden kisa olsun dedik yine de heryeri doldu

Düğün davetiyelerinin üzerinde genel olarak ne yazılır?

'Düşlerimizi ve umutlarımızı birleştirdiğimiz bu günde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız'

Yazıyordu bizimkinde. Uzun uzadıya yazıları bende sevmiyorum.

Davetiyeyi alan isme ve düğün yerine bakıyor. Bu yüzden bana göre davetiye eşlere özel birşey. Ben Nazım Hikmet'in şiirini yazmıştım. Hala saklıyorum :)

biz;
Nikah davetiyesinde
"Ömür boyu mutluluğa imzalarımızı atarken sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız."

Düğün davetiyesinde
"Düğün törenimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız"

şeklinde yazdırdık

Ben düğün davetiyesinin bi düğün için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Tabi çok pahalı olmama koşuluyla farklı şeyler denenebilir. Korona nedeniyle düğünümüzü ertelemek zorunda kaldık. Karantina süresinde de baya araştırdım :) Yurtdışında bir kaç örnek gördüm ve açıkçası baya hoşuma gitti. Düğün davetiyesinde sadece QR kod var. QR kodu telefonun kamerasından okutunca tüm düğün bilgileri görüntülenebiliyor, düğünün adres bilgilerinden otomatik olarak navigasyonu çalıştırabiliyor ve ayrıca whatsapptan fln da gönderilebiliyor. Açıkçası baya hosuma gitti. Siz benim düğünüme gelecek olsaydınız ve bu şekilde bir davetiye alsaydınız :) ne düşünürdünüz?

Kisiye ozel yazilsa ya davetiyeler...misal damadım şekil düğüne gelmeyeceksen yolumdan çekil yazacakları vardir insanin hayatta

Code readeri olmayan insanlari dusunurdum...
Her davetlinize temada agac dikip onun karti ile cagirsaniz ya, dunyaya bir fayda olurdu

Code readeri olmayan insanlari dusunurdum...
Her davetlinize temada agac dikip onun karti ile cagirsaniz ya, dunyaya bir fayda olurdu
Bence çok mantıklı. Bi kaç düğünde gördüm temanın kartlarını fakat bence madem çevreyi korucaz o zaman kağıt israfı etmeyelim. Senin fikrinle benim fikrimi birleştirip , Temadan QR kodla dijital davetiye fikrini ortaya sürüyorum :=)

Zaten e-posta ile iletiliyor ya da mms ile :)) Tema da agac kesmemeyi dusunmustu tabi... epeyce de hesapli, degerlendirebilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…