Düğün Düğün mü, Balayı mı??

Ben balayını tercih etmiştim,düğün salonuna vereceğim parayı balayına harcadım 7 gece 8 gün misss gibi bir balayı yaptım kemer de :KK16::KK17:
Tabi benim düğünlerden hoşlanmamamda etkili oldu bunda,zaten maşallah kına gecem düğünü aratmadı:KK9:Şuan olsa yine aynı şekilde yapardım :KK17:

seninle aynı gün evlenmişizzz:KK76::KK30:

canım benim çok haklısın zaten öyle olucak gibi nişanlım Nisan ayında askerden gelicek eylül ekim bulur yine bizim düğün..ama nişanlım ben düğün yaparsam yemekli isterim yaparım diyor malum yemekli düğünün fiyatları :KK56::KK53::44::44:

menüyü kendiniz seçebiliyorsunuz sanırım en uygunu hangisiyse o olsun artık herşeyin en güzeline layıksınız bence yemekli olsun arkadaşların dediği gibi takılan altınlarla felan bu açığı kapatırsınız umarım :)

kızlar merhaba, henüz yeni nişanlı biri olarak ve evlenmeye 1 senenin olduğunu belirterek hafiften hazırlıklara başlamalıyım dedimm ve kkdan çıkmıyorum desem yeridir :KK1: sizlerin fikrinin benim için her zaman önemli olduğunu belirterek; nişanlımın ailesinin durumu pek ahım şahım değil orta halli insanlar bir evin bir oğlu nişanlım ailesi 10 bin birikim yapmış ve herşeyini onunla yapmayı planlıyolar :KK53: benimde az çok birikmişim var ve benim babam arkamda herşeyini ben yapıcam diyor ki bizim ailede öyle ahım şahım değil.. ilk evlilik kararı aldığımız dönemler ikimize de düğün çok uzaktı fakat bir gün nişanlımın çocukluk arkadaşının düğününe gittik ve ikimizde özendik bizde düğün yapalım dedik.. yalnız nişanlım zaten 10 bin ile eşyaları almaya bile yetmicek yani bi 5-10 bin kredi çekicez ve biz ödicez ayrıca kirada oturacağız ( kv bize verdiği evde oturmayacağız ordan aldığımız kiranın üstüne koyacağız) bi an düğünüm olsun diyorum o tek çocuk bende bi evin bi kızıyım bi an ne gerek var 3 saat için o kadar borca girmeye diyorum.. nişanlımda muallakta ona vereceğimiz parayla aslanlar gibi balayı yaparız diyo ama bi an durup düğünde olsa falan diyoruz:KK17: sizde durum nedir? siz neler yaptınız?

Kesinlikle, kesinlikle ve kesinlikle düğün :KK16: :KK64:ve inanır mısın biz ilk başta sevgilimle hep "Düğüne ne gerek var? Nikah yapalım en iyisi." derdik ve bunu söylerken samimiydik. Zamanla ikimizin de fikri değişti.

Eğer düğünlerden hoşlanmıyorsan, sağdan soldan insanların eleştirileri seni mutsuz edebilecekse, "İnsanlar yesin içsin eğlensin diye mi para veriyorum?" diye düşünüyorsan düğün yapmayın. Ama düğün seviyorsan, sevdiklerinle birlikte eğlenip mutluluğunu kutlamak cazip geliyorsa, kaç kişi gelirse gelsin düğünün aslında ikinizin özel günü olduğunun ayırdındaysan ve siz mutlu olduğunuz sürece söylenenlere kulaklarını kapatabileceksen düğün yapın :)))

Bana sorarsan düğünün yerini hiçbir şey tutmaz. Bundan 10 sene sonra kimse "Neden düğün yaptım ki?" diye düşünmez ama "Keşke düğün yapsaydım." demenin geri dönüşü olmaz. Bence her gelin düğününün prensesi olmalı, nikahta gelinliğe doyamazdım heralde :KK9: Uygun fiyatlı düğün ve balayı seçenekleri var her zaman. Şimdiden mutluluklar dilerim size :KK16:

kızlar merhaba, henüz yeni nişanlı biri olarak ve evlenmeye 1 senenin olduğunu belirterek hafiften hazırlıklara başlamalıyım dedimm ve kkdan çıkmıyorum desem yeridir :KK1: sizlerin fikrinin benim için her zaman önemli olduğunu belirterek; nişanlımın ailesinin durumu pek ahım şahım değil orta halli insanlar bir evin bir oğlu nişanlım ailesi 10 bin birikim yapmış ve herşeyini onunla yapmayı planlıyolar :KK53: benimde az çok birikmişim var ve benim babam arkamda herşeyini ben yapıcam diyor ki bizim ailede öyle ahım şahım değil.. ilk evlilik kararı aldığımız dönemler ikimize de düğün çok uzaktı fakat bir gün nişanlımın çocukluk arkadaşının düğününe gittik ve ikimizde özendik bizde düğün yapalım dedik.. yalnız nişanlım zaten 10 bin ile eşyaları almaya bile yetmicek yani bi 5-10 bin kredi çekicez ve biz ödicez ayrıca kirada oturacağız ( kv bize verdiği evde oturmayacağız ordan aldığımız kiranın üstüne koyacağız) bi an düğünüm olsun diyorum o tek çocuk bende bi evin bi kızıyım bi an ne gerek var 3 saat için o kadar borca girmeye diyorum.. nişanlımda muallakta ona vereceğimiz parayla aslanlar gibi balayı yaparız diyo ama bi an durup düğünde olsa falan diyoruz:KK17: sizde durum nedir? siz neler yaptınız?

Bence balayı. Sonuçta balayında harcıyacağınız para size yarıyacak düğündeki ise milletin yeme içmesine boşver ya siz keyfinize bakın yapın güzelce tatilinizi

menüyü kendiniz seçebiliyorsunuz sanırım en uygunu hangisiyse o olsun artık herşeyin en güzeline layıksınız bence yemekli olsun arkadaşların dediği gibi takılan altınlarla felan bu açığı kapatırsınız umarım :)

canım iyi demişsinde ben yemekliye karşıyım yani ne gerek var bilmem kim teyze gelcek benim düğünümde yemek yicek sonrasında o bilmem kim teyze düğün borcuna yardım edecek mi?? takılan altınlarla daha farklı bi yatırım düşünüyoruzz ama bakalm dediğin gibi hepimiz herşeyin en güzeline layığız:KK34:

canım iyi demişsinde ben yemekliye karşıyım yani ne gerek var bilmem kim teyze gelcek benim düğünümde yemek yicek sonrasında o bilmem kim teyze düğün borcuna yardım edecek mi?? takılan altınlarla daha farklı bi yatırım düşünüyoruzz ama bakalm dediğin gibi hepimiz herşeyin en güzeline layığız:KK34:

Yemeksiz düğün yapsanız olmaz mı? Ya da kokteyl menülü?

Bizim aklımızda ilk içkili kokteyl menü vardı ama düşüncemiz farklıydı. Yani "gelip yiyip içecekler" gibi değil de, "insanlar eğlenmeye geliyor, kimsenin aklı oynarken masaya gelen yemekte kalmasın" diye düşünmüştük ve parti gibi bir düğün istemiştik. Ama ailede herkes yemekli düğün yaptığı için böyle bir şey yapsak ucuza kaçmışız gibi olacaktı, saçma bir gelenek diyelim :KK9: Bizim ailelere verdiğimiz taviz bu oldu.

kızlar merhaba hepinize.. biz kararımızı nikah sonrasında eğlence olarak verdik.. nişanlım askerden nisanda dönüyo biliyosunuz gelir gelmez nikah için işlemlere başlıyoruz.. sizce nikahtan sonra yakın aile ve yakın arakadaşlarla nasıl bir eğlence düzenleyebilirim?

kızlar merhaba hepinize.. biz kararımızı nikah sonrasında eğlence olarak verdik.. nişanlım askerden nisanda dönüyo biliyosunuz gelir gelmez nikah için işlemlere başlıyoruz.. sizce nikahtan sonra yakın aile ve yakın arakadaşlarla nasıl bir eğlence düzenleyebilirim?

canım karar verdin mi gelir gelmez başlayın tabi nikah işlemlerine hakettiniz gelsin de gerisi kolay zaten :KK16:

canım karar verdin mi gelir gelmez başlayın tabi nikah işlemlerine hakettiniz gelsin de gerisi kolay zaten :KK16:

aynen canım böyle bişeye karar verdik düğünden yana pek değilim bizde eğlence yaparız dedik bakalım dediğin gibi Sarı bi gelsinde hemen nikah işlemlerine başlıcaz :KK16: darısı size inşallah :))

O biraz da nasıl evleneceğine bağlı, hani sırf düğün olsun diye mekan olarak hoş olmayan bir yerde düğün yapacaksam nikahtan evlenip balayına gitmek daha mantıklı, hatta nikah sonrası yakınlarla küçük bir kutlama bile yapılabilir hoş olarak kalır hatıralar da, mesela ben bu yaz başın da sözü yaparsam kış aylarında evlenecek mişim gibi göründüğünden balayı nerde evlenirsem evleneyim olmayacak gibi, o yüzden ilk düşüncem kokteyl tarzı bir düğün..:KK34:

kesinlikle balayı nikahtan evlen kınandada dök kurtlarını nikah kıy git balayına en güzeli eşinle başbaşa güzel bir tatil biz öle düşünüyruz :KK70: inş öle olck

aynen canım böyle bişeye karar verdik düğünden yana pek değilim bizde eğlence yaparız dedik bakalım dediğin gibi Sarı bi gelsinde hemen nikah işlemlerine başlıcaz :KK16: darısı size inşallah :))

heheeh sarı enişte gelsin yaparsınız :KK1:
amin hülyacığım :KK16:

Okuyunca fikrimi yazmak isterdim. Düğünu yemeksiz yaparsaniz cokda bi masraf olmuorki... asil masraf ev;-) Nerdesiniz bilmiyorum ama ben bursada deniz kenari bi mekani 3.500tlye tuttum hersey dahil. Ki denizden tekneyle gelicez,pastasi havaifisegi,kamera cekimi falan. Yani orgabizasyon olarak standart bi dugun kendi masrafini takilan paralarla karsilar gibi. Yani nikah yapinca gelinlik falan giymicenmi??

X