Düğünüme 20 Gün Var ve Çok Mutsuzum

Son bir kez daha gitseydiniz madem 20 gün kala. 1 yıldır nişan atmayı düşünmediniz de 20 gün kala mı bu noktaya geldiniz?

Ben hiç oynamam toplumda dans etmekten hiç hoşlanmam eşimin ailesi kapı gıcırtısına oynar hatta düğünlere hep köçek gelir oynatılır o denli severler ama bana kimse kalk oyna danset demez ilk dendiğinde net çizgimi çektim orda bitti bi daha kimse ısrar etmedi. Şimdi gider otururum (çok da sıkıcı benim için) düğün biter ayrılırım. Eşlerimiz için bikaç saat idare edebilmeliyiz bence... Ama oynamak istemiyorsanız net olun kalkmayın bu konuda sonuna kadar haklısınız.

Doğru şekilde okuyup anlamadığınızı düşünüyorum tıpkı yazamadığınız gibi..

Kaynananıza sorunun oynamak olduğundan bahsettiniz mi yani oynamak istemiyorum o yüzden gelmek istiyorum oynama olmasa gelebilirdim tarzında?
Evet söyledim sebep bu zaten ben gidince oynamayinca surat asılıyor ya da 2 3 dk bir kalkın oynayın neden kalkmiyorsunuz israrlarina maruz kalıyoruz, direk kalksak ben mutsuz oluyorum eğlenmiyorum. Bende arada kalmak istemiyorum ve gelmeyeceğim dedim hepsi bu.

Kusura bakmayinda benim genel davranışımı bilmeden etmeden nasil biri olduğumu bilmeden buraya sırf kaynana olduğu için suçlamaci tavirla birsey yazilirsa ağzınin payini alır ! Kimse buraya suçlanmak için derdini yazmıyor, fikir icin yaziyoruz karşıma öylesin böylesin diyemez kimse !

Siz sadece burada derdini yazan insanı suçluyorsunuz yardim etmek gibi bir amacınız yok insani delirtip delirtip sonrada yaşın küçük çocuksun demekte ayri bir ironi gerçekten cok komiksiniz. Sizin gibi ( yaşınızı bilmiyorum ama ) büyük olacağıma ben küçük kalırım thankssss

Kayınvalidenize de böyle konuşabilmeniz dileğiyle

Teşekkür ederim nazik yorumunuz için

Annem üzülecek düşüncesi yanlış. Sizi dikkate almalı. Eğer her konuda böyleyse derhal bırak o adamı anacı erkek evlerden ırak. Ama siz de düğüne gidince zurna çalın demiyor kimse iki el çırparsın olur biter. Gereksiz mevzuyu fazla uzatmışsınız .

Aslinda mevzuyu ben uzatmadim nişanlim annesine söylemiş ve oda beni aradi bu durumda malesef ikili diyaloga mecbur kaldık..

Aslinda mevzuyu ben uzatmadim nişanlim annesine söylemiş ve oda beni aradi bu durumda malesef ikili diyaloga mecbur kaldık..
Bu tip kaynanalara ben helikopter kaynana diyorum. Sürekli tepenizde olur. Fırsatını buldukça da müdahele eder. Ve maalesef ona da bu fırsatı vermeyecek olan kişi eşiniz ama o da baştan ofsayta düşmüş.

Beni bosver güzel kardeşim bana ona bisey ispatlamak zorunda değilsiniz bir arkadaşım alıntı yapmış sokak ortasında dövdüler falan demişsiniz doğru mu?

Ay bunu asla ve asla anlamayan bir aile yapısı var. Bazen hayvan sürüsü gibi geliyor bana dinlediğim himayelerdeki aileler.
Benim kaymakam arkadaşım var kızı sinirinden hüngür hüngür ağlattılar kız oynamam dedikçe ölümü gör şöyle böyle diye ısrar ede ede.
Kız diyor ki göbek atarken görüntü vermek istemiyorum gel de anlat.

Yıl 2024 şu lanet geleneklerinizi bir kenara bırakın artık.
Yeni nesil havadan nem kapmıyor yeni nesil akıllı.
Devriniz kapanıyor çok şükür

Ağrısız başa ağrı
Gideydin düğüne iki tur döneydin oturup meyve suyunu içip döneydin, düğün öncesi ne gerek var atraksiyona. Hadi oynamadın, senin oyun oynamak istemediğini biliyorlardır adet yerini bulsun diye iki ısrar eder bırakırdı. Çocuk da nişanlısı ile oynamak istiyor nesi garip? Şimdi sen düğüne 20 gün var diyorsun, müzikli ise tam olarak düğünde ne yapmayı düşünüyorsun .
Allah aşkına kendi düğününde suratı 5 karış olup erkek tarafına gözleri ile ateş eden gelinlerden olma ölene kadar senin düğünü anlatırlar o böyle yaptıydı diye tüm köy..

Benim sana kızdığım nokta şu bu çocukla evleniyorsun eyvallah, anası babası ve çocuğun kültürel yapısını biliyorsun sonrasında sana arıza çıkarakacak ise ne demeye bu noktaya geliyorsunuz. Yetiştiği ortama sırt mı çevirsin?
Bazı konu açanlar da bana değer vermediler hiç bir adeti yapmadı diye ağlar burda , sen de yaptı diye sitem ediyorsun..
Kadının toplumda sana değer verdiğini gösterme şekli bu, bunu böyle öğrenmiş onu yapıyor
Evlenmeden çekirdek aile muhabbetine girip anan mı ben mi davasına girme zararlı çıkarsın, ortada dişe dokunur olay yok burada yazdığına göre...
Düğün stresi ile başka konulardan yükselmeye gerek yok, sonra bunlar temcit pilavı gibi çıkar çıkar önüne gelir sakin ol, güzel heyecanlı anlarını boşuna kötü anılara dönüştürme keyfini çıkar takma bu kadar

Ben bu dediklerinizi yaptım aman yazık o kadında öyle görmüş öyle seviyor aman ne olacak istediğini yapayım diye diye sonu çok kötü bir yere çıkıyor. Taviz tavizi doğuruyor ben söyleyim en ufak tavizden sonra o sınırı çizemiyorsun

Neredeyse 40 yaşında, 10 yıllık evli biri olarak söylüyorum. Bana da söylemişlerdi de aşkımız büyük demiştim, neyin büyük olduğunu gördüm
Bu yapılan fedakarlıklar, kendinden ödün vermeler hiç bitmeyecek ve bir gün "yapmasaydın" denecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…