Düğünüme tam 3 ay var ama nişan atacağım….

2 yıl süren nişanlılık döneminde bu adamı tanıyıp birlikte oldunuz dimi?
Şimdi ayrılmanıza annesi bahane ayrılamamanıza birliktelik bahane sunuyorsunuz ya evlendiğiniz zaman yuvayı kurmak için emek harcadım diyecek üstüne çocuk yaparak hayatınızın en kabus günlerine hazırlık yaptığınızı düşünüyorum.
Biraz sabırlı olun bir kaç gün içinde dönüş yapacaktır nişanlınız

Bırak şu çocuğu

Ozaman siz diyosunuz ki konu sahibini o haliyle kabul edecek biri cikar elbet

Ozaman siz diyosunuz ki konu sahibini o haliyle kabul edecek biri cikar elbet
O hali derken?
Ay sizin çevrenizi bilmem de benim çevremde hırsızlık yapana, adam öldürene kötü gözle bakarlar. Ne varmış konu sahibinin halinde? Birini sevmiş, bir şeyler yaşamış ama olmamış bitmiş. Ne birine zarar vermiş ne kötülük yapmış. O hallik bir şey yok.

Evlilik öncesi cinsel ilişkiye karşı olanlara karşı olan bir grup var. Özgür bir ulkeymis herkes istediğini yapabilirmis falan. Ben ne dini açıdan ne özgürlük baskı açısından ele alacam sadece söylemek istediğim ülkemizdeki her erkeğin her kızın kaldırabileceği bir durum değil. Evet nisanliniz karaktersiz ama sizi de kaybetmekten korkmuyor nasılsa benimle evlenmek zorunda her şeyi yaşadık kafası var. Büyük ihtimalle bunu ailesine de yansıttı o yüzden umursamiyolar yapsak da evlenecek yapmasak da evlenecek kafası bu durumu kaynimda gördüğüm için söylüyorum. Kız ayrılmak istedi amaann bosverin nasılsa ayrılamaz mecbur evlenecek diye ima etti o zamandan sonra ailenin kıza davranışları çok değişti

Ohooo siz bunca şeyi anlatırken ben en başta ki '' bunu eve eşya alırken görücez, annengilin parasına kalmadık '' kısmında nişanı atardım zaten devamını yaşatmasına müsade etmem. Şimdiden böyle çirkin muhabbetlere giriyorsa evlenince neler neler yaşatacak size haberiniz yok ki hala ayrıldım mı ayrılmadım mı diye soruyorsunuz :) Aile arasında ki kavgaları söndüren birbirlerine sevdiren sevdiremese bile kimseye eşini ezdirmeyen erkektir böyleleri ile eş evlilik olmaz. Benim aklımda soru işaret bile kalmazdı şahsen. Size saygı duyan insanla birlikte olun :)

Seni etkilemek istemem ama şimdiden böyleysee sonrasını sen düşün.Anneye bağlı eşten kaç derim.Anne baş tacı ama herkes ağırlığında olması gereken yerde güzel.Bence sadece kızlık için hayatını karartma.Ben de nişanlıyken senin durumunda attım nişanı (benim nişanlım paranoyak şekilde bağlıydı bana)çok şükür şimdi evliyim eşimle de iyi kötü geçinip gidiyoruz.

Eger bekaret konusunu kafanıza taktiginizi, ailenizin bilmesinden cekindiginizi belli edersiniz bunu size karsi kullanirlar. Nisanliniz büyük ihtimalle annesine soylemistir zaten. Olur da bu beraberligi ailenize soylerlerse sonuna kadar inkar edin, iftira atiyor deyin. Birde burada sizi "bu halinizle" kabul ederler mi seklinde yorumlara kafayı takmayin. Yeni bir iliskide eger bekaret konusunda cekinirseniz yine sizr karsi kullanirlar haberiniz olsun. Yaptim, arkasindayim seklinde bir duruşunuz olsun.

Maalesef bu toplumun inkar edilemez bir gerçeği aslında sıkıntı şu noktada başlıyor madem evlilik öncesi cinsel beraberlik yaşamak o kişi için bağlayıcı ve ayrılma durumu olamaz yaşamamali. Bunun için hayatını karartmaya değer mi ?

Bu saydiklarini bir kenara koyarsak benim için en önemli babamdan dolayı en dikkat ettiğim şey çalışmak istememesi olurdu. Evlilik dışı birliktelik benim için sorun olmazdı su anlattiklarindan sonra bu insanlarla evlenip boşanmaya çabalamak daha zor.

Bakire değilim diye yuva kurarsan bu sefer dulum bana kötü gözle bakıyorlar diye konu açarsın ki dul olmak asla karaktersiz insanların ağzına laf vermek değildir erdeminle serefinle ben tekken de varim demektir ..sadece bu zihniyet bu zihniyeti getirir diye söyledim.. namus iki bacak arası değil genç insanlarsınız kanınız kaynamistir oldu sevistik diye kendini cezalandırmak için yada temizlemek icin evlenirsen sonra ya o evlilikte hamile kalırsan bebeğinin geleceğinin katili olmak daha büyük günah değil mi? Namus iki bacak arası değil lütfen bunları bırakalım artık..

Kimseden beklentiniz olmasın teyze hala vs. Ama sizi savunmayan tutmayan bir insanla nereye kadar ve şaşırdığım konu şu her kavgada aileleriniz duyuyor muydu kaynananız arıyormuş. Bu çok yanlış siz unutur devam edersiniz aileler unutmaz. Bence cıvkı çıkmış bu işin sizin de içiniz soğumuş… birliktelik aklınızı çok kurcalıyorsa iyice düşünün öyle karara varın

Kesinlikle yaa aslaa kafaya takmayan biri olacaksın ya da yaşamayacaksın. Bir tek bunu dert ediyorum diyecek biriysen yasamamalisin. Hayatım boyunca umursamayacagim bir durum diyeceksen yaşayacaksın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…