Düğün Düğünümüzü yapmıyorlar ve artık ne yapacağımızı bilmiyoruz. Nolur akıl verin...

simdi sizin cevreye bakilirsa nisanlin sizin evde yasiyor diye disardakilerine kos vermisiniz diyorum ama senin o temiz yüregin aslinda bunlari hak etmediyinden eminim cunku ben hizlerimden yanilmam ailen izin versede vermesede allah katinda bir nikahiniz var ve bu allah katinda evli sayiliyorsunuz dügün yapmak farzdir dinimizce bastan esinin ailesi vazifesini yapmamiski sadece uzaktan esini cagriyorlar sende susup dügn yapmalarini bekliyorsun .... olcak is deyil sabir tas bile catlar.... onu bunu birak önüne bakin esinle söyle esine ev baksin tutun evinizi düzün... senide anliyom anne evinden duvakli cikmak istiyorsun en dogal hakkin ama sende huzur birakmamislarki yukariya baksan biyik asaga baksan sakal .... vallahi ben olsam esime derim ev tutsun evi döserim en azindan hazir olur bütceniz yetmiyorsa bile azar azar sonrada dügünü yaparim herkezede davetiyeyi yollarim gelirlerse kapim acik gelmiyen olursa eyvallah simdiden bir bilerzigi cok görüyorlarsa dügünü af edersin nah yaparlar üstelik simdiden nisanlini ailesi evine cagirmasi delirtti beni ama ya sabir deyip kimseden bisey beklemeyip siz yolunuzu cizin :)

Çocuğu sokağa mı atsaydık ablam hiç tanımadığı bir ülke ve dillerini bile bilmiyor daha burda tek akrabası annem. Kalacak başka hiç bir yeri yok yani. Akraba olduğu için aynı eve aldık napalım ablam. Ailem bilmiyo ki ablam ne izni. Babama imam nikahı kıymak istiyoruz deseydim olacakları tahmin bile edemiyorum bu yüzden bir annem biliyo ama ne diyor biliyor musun? Siz evli değilsiniz ona göre naptığınıza dikkat edin diyor sonra el hareketiyle boğazını keserim işareti yapıyor :) yanı anlayacağın ne eş gibiyiz ne de nişanlı gibi.

Ailem sus diyo napim. Kızımız evde kalmadı, kokmuş etimiz yok diyorlar bana sen konuşma yanlış anlaşılır diyorlar sanki afedersın bi tarafım kalkmış gibi görülürmüşüm. Paramız yok ki ablam ev düzelim. Garibimin maaşı kiraya yetmez.

sadece benim anlamadigim konu ne biliyormusun nikahin olmasini bir tek Allah sen ve esin ve annen biliyor bunun disinda kimse bilmiyor diyorsun pekki bu nikahlik kime gösteris onu anlam veremedim babaninda haberi yok olsa öldürür diyorsun ....

sadece benim anlamadigim konu ne biliyormusun nikahin olmasini bir tek Allah sen ve esin ve annen biliyor bunun disinda kimse bilmiyor diyorsun pekki bu nikahlik kime gösteris onu anlam veremedim babaninda haberi yok olsa öldürür diyorsun ....

Babam bilse napar bilmiyorum. Bu nikah dini nikah, dini nikahın gösterişi olmaz ki. Aynı evde kaldığımız için mecbur kıydırdık yoksa helalim olmayan bir erkekle Nasıl kalacaktım aynı evde? Günaha harama bulaşmadan Nasıl elini tutup sarılacaktım, Nasıl başörtümü evde açabilecektim? Nasıl yanına oturacaktım? Nasıl gözlerine bakabilecektim? Bunların hiç biri nikah kıymadan olamaz, helalim olmadan aynı evde kalamazdık. İçimizde hep bir günaha giriyorum korkusu olurdu. Babam bizim kadar böyle şeyleri umursamadığı için nikah kıydık desem ne tepki verir bilmiyorum. Aklına başka şeyler gelir.

Bu konu bdv de olmalıydı yanlış yere açmışsın. Ama büyük ihtimalle kapanır bu konı zaten

Bu konu bdv de olmalıydı yanlış yere açmışsın. Ama büyük ihtimalle kapanır bu konı zaten

Öyle bir bölüm olduğunu bilmiyordum daha bugün kaydoldum bu siteye ve sadece bu konuyu danışmak için kaydoldum. Bu yorumu yazarak bir katkınız olmadı ve benim yazdığım konuyla alakasız. İsterseniz yorum yapmak için yorum yapmayın. Önce ki ettiğiniz laftan ve sorduğunuz sorudan bir katkı sağlamayacağınız açıkça ortadaydı zaten ama ben yine de size cevap verdim ve o cevaptan sonra gelen bu yazınız gerçekten alakasız ve gereksiz açıkçası kusura bakmayın. Kapanırsa kapansın napalım ben birşey kaybetmem ve size sanırım birşey kazanmazsınız bu konunun kapanmasıyla. Gördüğünüz üzere ben daha bugün kayıt yapmış birisiyim. "Büyük ihtimalle kapanır bu konu zaten" demek yerine bir daha ki sefere derdini şuraya yaz arkadaşım yanlış yere açtığın için çok cevap alamazsın deseydiniz çok memnun olurdum. Lütfen cevap yazmayın cevaplamayacağım.

Öyle bir bölüm olduğunu bilmiyordum daha bugün kaydoldum bu siteye ve sadece bu konuyu danışmak için kaydoldum. Bu yorumu yazarak bir katkınız olmadı ve benim yazdığım konuyla alakasız. İsterseniz yorum yapmak için yorum yapmayın. Önce ki ettiğiniz laftan ve sorduğunuz sorudan bir katkı sağlamayacağınız açıkça ortadaydı zaten ama ben yine de size cevap verdim ve o cevaptan sonra gelen bu yazınız gerçekten alakasız ve gereksiz açıkçası kusura bakmayın. Kapanırsa kapansın napalım ben birşey kaybetmem ve size sanırım birşey kazanmazsınız bu konunun kapanmasıyla. Gördüğünüz üzere ben daha bugün kayıt yapmış birisiyim. "Büyük ihtimalle kapanır bu konu zaten" demek yerine bir daha ki sefere derdini şuraya yaz arkadaşım yanlış yere açtığın için çok cevap alamazsın deseydiniz çok memnun olurdum. Lütfen cevap yazmayın cevaplamayacağım.

Konu yanlış yere açıldığı için kapanmaz hem yanlış anlıyorsun hemde atar yapıyorsun adminler görür taşır onda sorun yok sorun konunun içinde dini konular geçmesi çünkü dini içerik yasak sitede :KK66:

yani ben anlamıyorum gerçekten klavye başından yazması belki kolay gelecek ama akıl mantık var

bi genç kız aynı evde nişanlısı ile ailesi olmasına karşı yaşadıgında dedikodular , laf ,söz çıkacak yani bunu göremememk için kör olmak gerekir nişanlınız evlenmeden yaşadıgınız ülkeye gelmeseymiş babam öldürür nükahımız oldugunu duysa dıyosun ama aynı evde kalmanıza sesını çıkarmıyo !!!!!

bu görüşe kesinlikle katılmıyorum çok saçma oldugunu düşünüyorum ama toplum genelinde bu kanı yaygın oda şu ki bi kız çok hevesli görünürse (örnegin nişanlınızın sizde kalması) kendi değerini düşürür ve erkeğin ailesinin oğulları altın kadar kıymetli olur nazlandıkça nazlanırlar sizde de aynı bu durum olmuş

namus denen şey bu kadar ucuz değil zaten namus bi et parçasıda diil beyinde biter namus denen şey konunuzda sürekl namusdan bahsetmişsiniz ama laf söz çıkacağı yüzde yüz olan bi olayın içinede girmekten çekinmemişsiniz....

önce dönüp kendimize bakıp sonra karşı tarafa bakarsak daha objektif olabiliriz
eşinizin ailesinin zaten elle tutulur bi tarafı yok bırakın size altın vermeyi önünüze engel çıkarmasınlar

nikah yaptıgınızı babanıza söyleyin gidin bide resmi nikah kıydrın yakın akrabalarla tama işte evlisiniz bi süre bulundugunuz ülkede yaşayacaksınız ailenin yanında yaşarsınız görünen bu...

Merhaba arkadaşlar, umarım iyisinizdir. Sizinle derdimi paylaşmak ve akıl almak istiyorum çünkü nişanlımla artık ne yapacağımızı bilmiyoruz. Yazacaklarım uzun olacak, affınıza sığınırım.

Nişanlımla 8 yıldır birbirimizi seviyoruz. Bir sürü sorunlardan sonra Allah bizi birbirimize nasip etti çok şükür ve 2 sene önce sözlendik, geçen yaz da nişanımız oldu ve şimdi ailemle ve nişanlımla beraber aynı evde kalıyoruz. İmam nikahı kıymak zorunda kaldık bu yüzden ama afedersiniz sadece aynı evde kalacağımız için, başörtümü evde çıkarabilmem için kıyıldı. Türkiye de olmadığım için nişanlım yanıma gelip burda kalmayı seçti ve gidecek yeri bir ailem var.

Nişanlımın ailesine takı olarak ne istediğimi annem aracılığıyla söyledim bir kaç hafta önce. Hatta istediklerimi de sizle paylaşayım, 2 bilezik bir de zincir istedim ve annemi duymamış gibi davrandı kaynanam hemen telefonu kocasına verdi konuyu değiştirdiler karıştı gitti. Bu tavırlarına bişe demedik ve telefon kapandı.

Bir kaç hafta önce artık düğün hazırlıklarına başlayalım dedik ve nişanlım kayınbabamla bu konuyu konuşmaya çalıştı ama yapamam param yok dedi. Bir sürü yalanlar, gelinlerinin altınlarını elinden alıp bana takmak istemeler, neler neler oldu. Nişanlım bacısına mesaj atmayı denedi kayınbabama iletmesi için ama şimdi ise nişanlımın bacısı bana hediye ettikleri bilekliğin lafını bile etmeye başladı, ki babamında o bileklikte hakkı var.

Kayınbabama kızı mesajları okurken durdurmuş okumasın diye duymak bile istememiş nişanlımın yazdıklarını. Kaynanam babana söyleme kızım diyor ve ana kız ikisi bir olmuş benim, nişanlımın ve annemin üzerine gelmeye kalkıyorlar. Aynı evde kaldığımızı, herkesin bir namusunun olduğunu ve artık evlenmemizin daha doğru olacağını söyledi nişanlım ama aileme dedikleri ne oldu biliyor musunuz? "Siz biliyordunuz aynı evde kalacaklarını". Kendi kızları nişanlısının koluna değsin hemen laf çıkıyo kızıyolar, oğulları benle aynı evde kalıyo aylardır ama umurlarında bile değil benim namusum. Onların ki namus ama benim ki patlıcan olarak görülüyo.

Biz 8 yıl içinde gün değil sene saydık şu kadar sene sonra evleniriz diye. Yıllar geçti nişanlandık ama insan olupta bir düğün bile yapamıyo 3 bahçe sahibi olan adam. Nişanlımın kız kardeşi annesinin ağızıyla bir sürü mesajlar atıyor. Artık nişanlımı yanına çağırıyorlar gel burda çalış kendi düğününü yap diye. Nişanlımın burda kazandığı paraya göz dikip düğünü üzerine yıkmak istiyorlar. Benim nişanımı bile babam yaptı biliyor musunuz. Onlar biz yapacaz, bizde erkek tarafı yapar nişanı diye hava ata ata bi hal oldular ama bana sadece ve sadece bir nişan kıyafeti aldıktan sonra tek dediği şey, "Limitimizin dışına çıktık." ve nişan alışverişinde dışarda kavga çıkardı çekti gitti. Az kalsın nişan bile olmayacaktı. Ne altın ne de bişe aldı, ne bayramlarda hediye verdiler ne gelin görmeye geldiler. Tartışma çıkardım da salonun parasını ödettim anca ona.

Artık istemiyo gibiler beni, sanki düşmanlarıyım, oğulları da ailem de düşman oldular gözlerinde. Bir altın istedim diye rezil ettiler. Kendı kızları altın istemeyecekti nişanlısının ailesinden ve beni aradılar kızım şuna akıl ver hakkını istesin dediler. O kadar dil döktüm istesin diye hakkıdır mutlu olsun diye ve istemeye karar vermişti. Kaynanamla kayınbabam beni teşekküre boğumuştu. Şimdi de sıra bendeydi ve istedim ama görüyosunuz işte. O kadar umursadığım kız bana "ben 8 - 10 milyarlık altın istemedim" diye laf sokuyor ve düğünümüzün yapılamama sebebinin benim istediğim altınlar olduğunu söylüyor ve ne öğrendim bugün biliyor musunuz? 6 tane bilezik istemiş ve yok demiş oğlan tarafı. Be vicdansız Allahtanda mı korkmazsın sen. Benim istediğim onunkinin yarısı bile değilmiş...

Kayınbabam orda burda bizim yıllardır konuştuğumuzu anlatıyor insanlara. Hiç mi düşünmezsin bu kıza ne gözüyle bakar bu insanlar diye. Hiç mi Allahtan korkmazlar. Hep yalan hep palavra. Nişanlımın abisine alınan altınları bana sözlendiğimde takmışlar yalanını bile söylediler. İnanın kimsenin parasında altınında gözüm yok ama sen bize düğün yapmak mecburiyetindesin. Büyük oğlu için evini döşemek için gidip borç bulabildi istediği an. Üstelik nişanımda bana takacağı ve bana resmini çekip gösterdikleri altını bile o düğün için satmışlar, gülüp anlatıyolar. Bu olanlardan sonra artık aileme arayın da konuşun bişe diyin dedim ama aramıyorlar bile. Beni savunan sadece nişanlım var. Ailem arkamı bile tutmuyor, tabi beni ve namusumu umursamazlar...

Nişanlım hergün gözümün önünde hüngür hüngür ağlıyor. Artık düğünü boşver canım bir mevlit okutturup evleniriz dedim nişanlıma. 2 sene sonrayı bekleyemeyiz artık ayıp denen namus denen bişe var aynı evde ne 2 senesi artık. Ne yapacağımızı bilmiyoruz lütfen akıl verin bana. Haksızsam söyleyin. Bizimde artık bir aile kurma hakkımız yok mu? Benim altın isteme hakkım yok mu? Siz bana ne nişanımda taktınız ne de bayramlarda. Şimdi istediğim 2 bileziğe 1 zincire mi burun büküyorsunuz. Başka bi aile olsa yüzüğü çoktan attırırlardı kızlarına. Nişanlımı çağırıyorlar ya bu ne demek. Bırak gel demek. Sadece hakkım olan altını istedim. İstediğim de sanki ne :KK43:

biraz geç yazacağım belki yeni okuyorum konunu.
niye bunca zaman kasmışsın kendini onu anlamadım. yapacağın şey belliydi. takmayacaksanız takmayın deyin geçin. düğün de olması şart değil ki zaten. nikahınızı kıyın veya nişanlının dediğini gibi mevlit yapın. boşverin onlar da takmayıversin. altın erkeğin şanındandır derler. geldiklerinde hiç birşey takmayacaklar ve ayıplanan onlar olacak merak etme.
nişanlına da onların bu terbiyesizliklerine artık tahammül edemediğini söyle. zaten size maddi hiçbir artıları yok. kestirin bağları gitsin. sıkma canını. onlar hayatında olsa noolurrr olmasa nolur.

X