Durumlar 😢

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.179
25.545
Kızlar kendimi iyi hissetmiyorum. Konuyu en azından yorumlaşıp birbirimize psikolojik anlamda destek oluruz belki diye açıyorum. Neden iyi hissetmediğimin sebebini yazmama gerek yok sanırım. İzmir'deyim, çok şükür depremlerden etkilenen akrabam, yakınım, tanıdığım vs yok. Yani olması gerekmiyor zaten hepsinin acısını içimde hissediyorum. Tanımakla alakası yok bunun. Çoğumuz aynı durumdayız psikolojik olarak, biliyorum. En ufak bi seste, titreşimde yerimden hopluyorum. Geceleri uyuyamıyorum bile sonra sabah işe geç kalıyorum. Yalnız değilim, annem ve kardeşim var ama onlara rağmen korkuyorum. Hayır bildiğiniz anksiyete gibi bişey bu. Hayatı kendime zorlaştırıyorum. Asla boşveremiyorum. Zaten resimlerden, videolardan kaçmak imkansız. Geceleri kurtarma çalışmalarını izliyorum TV'den, mutlu oluyorum onların adına. Hayatı sorgulamaya da başladım. Hayat o kadar anlık ki, küçük şeylere üzülmeyeceğim bundan sonra diyorum kendime pay çıkarıp. Ama yok yani benim için de hayat durdu. Akşam haberleri izlerken gözlerimin yaşlarına hakim olamıyorum. Yemin ederim olduğu günden beri bir saat bile şöyle rahatça oturmamışımdır. Böyle olan var mı? Nasıl baş ediyorsunuz? Ben ki hep başkalarına verdiği mantıklı tavsiyeler ile sevilirim çevremde. Evet mantıklı düşünüyorum kendim için ama hep duygusal davranıyorum son günlerde. Sizler nasılsınız? Biraz dertleşirsek destek hissederiz belki birbirimizin üzerinde...

En geç 1 gibi uyuyan bir insan olarak sabaha kadar oturuyorum artık. Ülkecek psikolojik anlamda zaten zor durumdaydık, bir de bu deprem kabus gibi çöktü. Bir süre de düzelecek gibi durmuyor. Bölgedekilere bol bol yardım ederek vicdanımı rahatlamaya çalışıyorum. Bol bol dua edip önlem almak dışında yapacak bir şey yok sanırım. Dışarı çıkıp kafa dağıtmak da içimden gelmiyor.

Hepimiz aynıyız maalesef. Odada bile yanlız kalamıyorum. En ufak seste irkiliyorum. Nasıl atlatıcaz, nasıl olacak bilmiyorum.

Ben de dışarı falan çıkmıyorum. Sadece yarın bir aile bireyimle çıkarım muhtemelen o da mecburi. Yani annem ve kardeşim yatsın istemiyorum onları da geç saate kadar tutuyorum. Ben de rahatına çok düşkün bir insanımdır, uykum varsa yatar uyurum takmam yani. Ama günlerdir iyi değilim. Kedim var, koltukta yarı uzanır vaziyette oturuyorum mesela gelip bacaklarıma yatıyor. En ufak hareketinde ürküyorum.

Bende aynı öyleyim kapılar açık uyuyorum , şarjımi 100 olmasını bekliyorum bakamasamda sabaha kadar gözüm açık telefon elimde sımsıkı duruyorum , üst komşu en ufak ses yapsa korkuyorum, sabah 7.30-8 e kadar gözlerim yansa dahi uyuyamıyorum diyorum ki gündüz olsun evdekiler uyansın o zaman uyurum onlar bekler evde diye , biraz önce tam dedim ki alens olcak olan evde de olur sokakta da olacaklardan kaçamazsın uyumadan olmaz gücünü topla dua et diyordum kiii birde bir arkadaşım bir paylasim yapmış enkazdan kurtulan biri yazmış ailemin parcalarini toplayip posete koyduk Tv'de gördükleriniz 100 kişiden şanslı olan 1-2 kardeşimiz diye o zaman başlıyor korkularım tekrar soğuk soğuk terlemeler düşünceler... Çok zor çok önerisi olan varsa bende dinlemeye okumaya geldim

Hepimiz aynıyız maalesef. Odada bile yanlız kalamıyorum. En ufak seste irkiliyorum. Nasıl atlatıcaz, nasıl olacak bilmiyorum.
Şu an odamda olmam gerekirken salonda uyuyan annemin yanındayım, TV açık. Kesinlikle yalnız kalmak istemiyorum ki normalde yalnızlığı çok severim ben.

5 e kadar oturup ,bir elimde telefon sürekli gökyüzünü seyrediyorum Bir şey olacak mı? Önceden anlayıp çoluk çocuk erkenden kendimizi dışarı atabilir miyim diye?
Ordakileri düşününce kendimi çok bencil hissediyorum.Ne çabuk kendi derdine düştüm diye kızıyorum kendime . Istanbul depremi pompalandikca paranoya oluştu......

Ben çok kötüyüm, 6 gündür çok zor uyuyorum, yorgunluktan sızıyorum bir yerde bazen. Enkazlarin altında insanların olduğunu düşünmek beni mahvediyor. Paramparça olmak ne demekmiş onu 6 şubat 4.17 de öğrendim, böyle bir acı, böyle bir çaresizlik yaşadığımı hatırlamıyorum hiç.
Can olarak kaybım olmadı ama o deprem anı aklımdan hiç çıkmıyor, ölecektim ben dedim, ölüp tekrar diriltmişler gibi hissediyorum. Yaşayan ölü gibi. Kelimelerle anlatamıyorum hislerimi, çok büyük bu acı, çok büyük. Aklıma zor mukayyet oluyorum. Elimden ne geliyor ne yapmalıyım bilmiyorum, evimde de değilim, kendim ve ailem için şükrediyorum ama sevinemiyorum, onlar ölürken ben mutlu olursam bu hakkı nasıl öderim?

Bunca derdin yanınds bizimki hiçbirşey ama bende uyku uyuyamıyorum psikolojim çok dengesiz aşırı bir duygusallık var herşeye karşı ve tahammülsüzlük

Robot gibiyiz,zorunlu isleri yapip,yemege icmeye bile utaniyoruz genel olrak.
Dun bi acente temsilcim ,ocak hedefleri icin ziyarete geldi.
O bile elimdekileri mail atarim bakarsiniz,hedef mi konusacagiz su zamnda dedi adam.O kadar hak verdiikki,hersey okadar bos geliyorki suan

O arkadaşın yazdığı gerçeklerin hepimiz farkındayız ama kesinlikle bakmamak lazım bence. Ben aslında ilk iki gün bu kadar değildim. Tiktoka bi girdim, lanet olsun girdiğim güne. Pişmanım keşke bakmasaydım. Ona girdiğim günden beri iyi değilim. Uyumak zorundayım, iş güç var. Ama bak saat kaç, uyumadım. Yastığımın altına koyduğum şeyi yazıp da burada insanların ayarını iyice bozmak istemiyorum... Of

Ben Izmir depreminden beri ayni durumdayim. 30 senelik binada oturuyorum, alt ust katlar kapiyi carpsa zemin titriyor, ödüm patliyor. Birde bizim sokakta boydan biya binalar bitisik, 6 apartmani yanyana dikmisler. Arka sokak ayni sekilde ve aramizda sadece birkac metrelik hava boslugu var. Sadece bizim apartmanin arkasinda bir apartmanlik baska bir bosluk var. Biraz karisik anlattim ama googledan gorsel bulursam ekleyecegim. Bir deprem olsa bizi hayatta cikaramazlar. Bunu ozellikle yaziyorum. Olur da ölürsek birileri bu isyanımı görsün, sesimizi duyursun.
Dusuk tansiyonlu bir insanim, biraz aç kalsam basim donuyor, deprem oluyoe saniyorum gozum surekli avizede. Kapali alan korkum vardi. Daha evvel sorunsuz bir sekilde MR cihazina girmisken, depremden sonra ciglik cigliga ciktim cihazdan, asansorede binemiyordum, kendiliginden gecti Allahtan.
Korkunun en buyuk sebebi guvensizlik. Oturdugumuz binaya guvenseydik eminim daha iyi hissederdik. Ben birsure sonra tokilere tasinmayi planliyorum, daha iyi hissedecegime inaniyorum.

Evet, ben de yalnız kalmak istemiyorum. Normalde tek vakit geçirmeyi severim. Şimdi sürekli annemin yanındayım. Sürekli sosyal medyada deprem gelişmelerini kontrol ediyorum. Spor yapıyordum, artık onu da yapamıyorum. Kitap, film, müzik hiçbirini içim almıyor. Öyle boş boş oturuyorum. Okullar da tatil zaten, o yüzden iş de yok. Bol bol yardım yapıp dua ediyorum. Geri kalanı boş boş geçiyor günlerim. Genel olarak tükenmişlik var.

İstemsizce hayatta kalma güdüsü olarak bencillik giriyor bence devreye. Bunu normal karşılıyorum ben. Bu öyle bir duygu ki elinde olmadan sanki vücudun alarmı gibi kendini gösteriyor emin ol.

Kolay atlatamayacagım gibi hissediyorum sürekli, aşırı kalbim yandı izlemesemde gördüm sonuçta o bebeklerin parmaklarını emerek günler sonra çıkmasını, ailelerin yarısının disarda yarısının içerdeki yavrularinin ellerini tutup çıkarılmasını beklemesini... Çıkmıyor aklımdan hala bir bebek sesi duyuluyor kaç gün kaç saat geçti bilmiyorum ama her şey çok karıştı heryerde bir İstanbul depremi olsa ülke silincek cümlesi gezip duruyor bir acı dinmeden diğer acının korkusu geliyor çok içerliyorum bağıra bağıra ağlayasım var içim içime sığmıyor

Ben de izmire yakınım.. sabahı etmeden uyuyamıyorum çok tetikteyim ama bu sadece deprem korkusu gibi değil küçükken korkarsın ya uykumdan irkiliyorum yarım saatte bir uyanıyorum korkuyorum gece kalbim küt küt atıyor yorganı başıma çekiyorum , hiç böyle biri değilim normalde korkmam karanlık severim ama suan inanılmaz kötüyüm nolcak bilmiyorum
Gündüzleri evden atıyorum kendimi zaten sosyal medya üzerinden çalışıyorum iş yapamıyorum linc tayfa devreye giriyor. Satıs yapamıyorum vs bir taraftan onun kaygısı var herkes işe giderken benim gibi çalışanlar işini tanıtamıyor taş mi yiyeceğiz bilmiyorum
Huzursuzum

Açık konuşmak gerekirse o 1-2 senelik binaların pasta gibi çöktüğünü görünce, o bir dairesi 2.850.000'e satılan içi falan gayet şık binayı görünce ben artık 1 senelik 30 senelik olayına da güvenmiyorum. Zemin nasıl oturduğunuz yerde?

Görmesek bile enkazlsrın altında onca insan olduğunu bilmek, yitirilen onca can, neredeyse yok olan şehirleri düşünmek yetiyor acı olarak.

Musaade ederseniz bunu size özelden yazmak istiyorum. Mesajı gorunce neden yazdigimi anlayacaksiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…