Elektrik faturaniz ne kadar geliyor?

bu ay 75 geldi evimde klima var açmadığım zaman 40 lirayı geçmez elektrik parası
ama malum burası çok sıcakmafoldumbenklimayı mecburen çalıştırıyoruz

ben de bilmiyorum nedir o akilli saat :) benim yasadigim yerde gunun butun saatleri ayni yaziyor elektrik.indirim yok:)

ben banyo ve tuvalete tasarruflu lambalardan taktirdim.butun evi ondan yapicam.en cok mutfak ve koridorun isigi yaniyor,onlari da tasarrufludan yapicam.hem tasarruflu hem de cok guzel aydinlatiyor evi.

Akıllı saat elektrik idaresine gidip başvuyorsunuz eski saatleri alıp yerine akıllı saat takıyorlar ekranlı oluyor ve ne kadar harcadığını vs yazıyor ama hiç faydası yok bizde olmadı.gerçi ben bu eve taşındığımdan beri elektrik hep yüksek geliyor tasarruflu lamba kullanıyorum fuzuli hiç bir şey yok ama anlamıyorum hep yüksek hep yüksek :eek:

Akıllı saat elektrik idaresine gidip başvuyorsunuz eski saatleri alıp yerine akıllı saat takıyorlar ekranlı oluyor ve ne kadar harcadığını vs yazıyor ama hiç faydası yok bizde olmadı.gerçi ben bu eve taşındığımdan beri elektrik hep yüksek geliyor tasarruflu lamba kullanıyorum fuzuli hiç bir şey yok ama anlamıyorum hep yüksek hep yüksek :eek:

hmmm sayac gibi bisey sanirim,ama bizde ondan her evde var.ne kadar yaktigini falan gosteriyor ve kendin hesaplaya biliyorsun.suda,dogalgazda ve elektrikde var.yanlis anlamadiysam tabi:uhm::uhm:

eveeeeeeeeeeeeeeet,tahmin ettigim gibi bu ay elektrik faturam dusuk geldi.30 liracik....bu cok iyi. tam gaz tasarrufa devam....
ayrica sizden ricam,bildiginiz tasarruf yollarini da burada paylasmamiz.el ele verelim ve elektrik faturasi borclarimizi azaltalim....Devir tasarruf devri....zemuszemus

kızlar sizin gene iyi ya bizde 2 kişiyiz klima bulaşık makinesi kullanmıyorum ama 95-100 geliyoakannehir

Bize´de bu ay 71 TL geldi...ondan önce hep 55 TL civarlarinda geliyordu..! Gerci bu ay sayaclar gec okunmus...! Yinede 2 kisi icin 55 TL bile fazla....anlamis degilim..!

Gerci ben bulasik makinasini günlük kullanirim...camasir mak. azaltmaya calisiyorum iste yavas yavas..!

ne kadar düşük geliyor çoğunun faturası. benim bekar evi olmasına rağmen 84 geldi faturam. ama iki aylık bu.

2 aylık 87 geldi bu ay..bidaha ki fatura baya yüklü gelicek kesin çok çamaşır makinası çalıştırdım:KK43:(

Son düzenleme:
bizim burda iki aylık gelir elektirik faturaları.
bekar evinde kalırken sadece buzdolabım ve çamasır makınem vardı iki aylık 40 lira gelirdi
şimdi evlendikten sonra 71 lira geldi iki aylık. evimin her yerinde tasarruflu ampuller var
eşimin ve benim bilgisayarlarımız hiç kapanmaz fırın hergun olmasada gun asırı calısır bulasık makıneside ona keza
ama gun içinde ikimizde evde değiliz saat 7den sonra geliyoruz işte yatana kadar ne kadar yaktıysak
ayrıca akıllı sayaclar bana pek akıllıca gelmiyor
herseyı saat ondan sonra yapmak.. insanın işi nezaman uyarsa o zaman yapar. camasır yıkamak için saat onu beklersek o makınanın gurultusu komusları rahatsız eder gibime geliyor. ayrıca o saatten sonra mı elektirik süpürgesini calıstırıacaz. herzaman mumkun olmaz bence saat onu beklemek

yazın 60 ve 80 arası
kışın 150 ve 220 arası ...

4 lira 2 aydır gelen tek elektrik faturası.hatta gelmedi bile gittim sordum niye gelmiyor diye 4 liralık bi ödemem varmış sadeceo.neden gelmiyor dedim.elektrik tüketimimiz fazla olmadığı içinmiş.üstelik hergün bulaşık makinesini çalştırıyorum.ya herkes nasıl kullanıyorsa öyle kullanıyoruz ama adamın söylediği buydu.acaba makinalarımın düşük elektirk harcayanlarından olmasından dolayı mı ?birde gece çalştırıyorum haliyle çalştığı için.ama çok ilginç.

X