Eltimi sevgilimden kıskanıyorum

En iyi cevap
Hayattaki tek amacı evin gelini olup, eltiyle rekabete girmek. Çıldırmamak elde değil
Cumleyi okurken, bunun birilerinin hayali olmasi canımı o kadar yaktı ki... ne olacak kaynananın gözünde one geçince? Zaten sizi yarışta hissettiren bir kv, sen yokken seni, o yokken onu çekiştirir. Rabbim boyle gelin verecekse erkek evlat vermesin bana.
Merhaba . Sevgilimi eltimden çok kıskanıyorum . Henüz tanışmadılar yüz yüze gelmediler . Fakat kız aileyle tanışmaya gidecekmiş ister istemez kızınnn resimlerini dahi görsün istemiyorum . Hani ard niyetle bakar demiyorum ama baksın incelesin görsün dahi istemiyorum . Biliyorum çok yanlış düşünüyorum ama engel olamıyorum bu düşünceme . Hani ya ailesi benden daha çok severse o kızı sevgilim benden uzaklaşır mı ? Ya da kız benimkinden daha güzel deyip uzaklaşır mı ? Bu düşüncelerimden nasıl kurtulabilirim?
Biraz sacmalamışsın kusura bakma içimden geçenleri söylicem. Haklısın kötü bi devirdeyiz ama eltin mecbur yanyana gelicekler sonucda eşleriniz kardes. Bu düşünceni atmanı tavsiye ederim

Merhabalar. Benim 3.5 yıllık bir ilişkim var henüz evli değilim ve aileye yeni bir gelin daha gelecek. Benim erkek arkadasım ailenin en büyük oğlu bu arada. Kardeşi kız arkadaşını ailesiyle tanıştırmaya getirecekmiş. Bende ilk başlarda bi kıskanma yoktu çünkü zaten sevgilimin annesiyle babasıyla ailesiyle çok iyi anlaşıyoruz ve seviliyorum. İsterim ki o kız da sevilsin. Fakat kız da birkaç kere kıskançlıklar sezdim. Birkaç kere konuştuk felan. Aramızda rekabet başlatmaya çalıştı. Hep ben çok seviliyim, ben daha çok beğeniliyim istiyor. Kız daha aileye girmeden bunları yapmaya başladı. Ve bu durum ister istemez bende takıntı haline geldi ve bende en rekabet oluşturmaya başladı. Kayınvalidem de kızla birkaç kez görüntülü konuşmuş ve kızı şimdiden övmeye basladı. Düzenli temiz bir kıza benziyor vs.. gibi. Kız erkek arkadaşına ay gelirim evi temizler annene yardım ederim 20 gün kalacağım zaten sizde felan diyormuş. ( ilk tanışma ) ve kayınvalidem de kız evi temizlese etse 30 gün boyunca bu iyiliğini söyler durur. Elbette ki beğenip , sevebilirler fakat sürekli kızı övmeleri , sürekli kızın söylediği seyleri , yaptığı iyilikleri ısrarla bana anlatmaları beni rahatsız etmeye basladı. Sonuçta bende o evin gelini olacağım nasip olursa o da. Ama hani ille de o kızdan bahsedilmeye baslanıldıgından beri çok mutsuz olmaya başladım. Eğer o kız aileyle Tanışınca 2. Plana atılırsam , dışlanırsam ya da sürekli o kızdan bahsedilirse bana karşı söyle iyi böyle güzel gibi. O aileye nasıl yaklasmalıyım? Bir de birkaç kişiden işte kız çok güzel bayıldım gibi cümleler duydum sevgilimin ailesi tarafından ve bu benim özgüvenimi çok kırdı. Bazen sevgilim bile o kızın resimlerini görsün istemiyorum. Bende açık bir bayanım o kız da öyle. Ama ben normal giyinirken o mini mini etek şort elbiseler giyiyor ve çok daha fazla dikkat cekiyor gibi geliyor bana da. Bu tarz yorumlar duyduğumda nasıl yaklaşmalıyım? Sevgilimin annesiyle Şu an aramız cok iyi beni çok seviyor fakat o kız geldiğinde de eski samimiyetimiz devam eder mi bilmiyorum. O kızı sevmesin demiyorum yanlış anlasılmasın elbette ki sevilmeli fakat 2. Plana atılmak , o kızla daha yakın olması beni çok üzer.
Bu da dün beni çıldırttığı konusu

Merhaba . Sevgilimi eltimden çok kıskanıyorum . Henüz tanışmadılar yüz yüze gelmediler . Fakat kız aileyle tanışmaya gidecekmiş ister istemez kızınnn resimlerini dahi görsün istemiyorum . Hani ard niyetle bakar demiyorum ama baksın incelesin görsün dahi istemiyorum . Biliyorum çok yanlış düşünüyorum ama engel olamıyorum bu düşünceme . Hani ya ailesi benden daha çok severse o kızı sevgilim benden uzaklaşır mı ? Ya da kız benimkinden daha güzel deyip uzaklaşır mı ? Bu düşüncelerimden nasıl kurtulabilirim?
1 bardak su için, diyafram nefesi alın, gözlerinizi kapatın ve sakinleşin o zaman kurtulabilirsiniz. Allah sevgilinize sabır versin.

allah aşkına bu nedir ya

çağımızın sorunu
Eltim diyor inanamiyorum. Omuzlarini tutup sarsmak istiyorum kızım kendine gel diye. Bir okul okusa, sinava girse ders çalışsa bunlari düşünecek vakti olmaz. Ama yok eltiyle kısır yemek daha kolayina geliyor. Müge Anlı diliyle konustum. 😄

Eltim diyor inanamiyorum. Omuzlarini tutup sarsmak istiyorum kızım kendine gel diye. Bir okul okusa, sinava girse ders çalışsa bunlari düşünecek vakti olmaz. Ama yok eltiyle kısır yemek daha kolayina geliyor. Müge Anlı diliyle konustum. 😄
ya tutki eltisi hadi evlendiler çok farklı bir kafa yani böyle kendine yazık eder diğer kızın umrunda bile değildir tanımadığı biri için tribe girmiş

ya tutki eltisi hadi evlendiler çok farklı bir kafa yani böyle kendine yazık eder diğer kızın umrunda bile değildir tanımadığı biri için tribe girmiş
Insan hayati boyle yasayabilir mi? Hep diken ustunde hep tetikte. Neymiş nişanlısı eltinin fotoğrafını görmesinmiş. Inanamiyorum ya. Aileden boyle öğretiliyor olabilir ama insan hiç mi kendini aşmaz? Bir ortama girersin bir sehir degistirirsin kendi ayaklarin üzerinde durursun da bu kafa yapısının dogru olmadığını görürsün zamanla. Yok anlayamayacağim bu zihniyeti gerçekten.

X