Emziren anneler emzirme döneminde kilo verdiiz mi ??

Cazzyguall

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2014
101
5
Merhaba ... Ben hamilelik döneminde baya kilo aldım ve bu kilolar bebeğime değil bana kaldı kocaman göbeğim vardı 2.700 gram doğsu oğlum emzirme döneminde kilo veriliyormu ? Yada vermek içn yaptığız bişey varmı 9 kilo fazlalığım var yardımınızı bekliyorum

Ayni dert bendede var canım şuanda 65kilo yum bi 10 kilo fazlalığı var ama ben günde 1 saat yürüyüşe çıkıyorum emzirirkene veriliyor derler bol bol emziriyorum yeme içmeye De dikkat ediyorum simdilik bakalım bende bi gözüm burada tavsiye leri dinleyelim :KK66:

Merhaba ... Ben hamilelik döneminde baya kilo aldım ve bu kilolar bebeğime değil bana kaldı kocaman göbeğim vardı 2.700 gram doğsu oğlum emzirme döneminde kilo veriliyormu ? Yada vermek içn yaptığız bişey varmı 9 kilo fazlalığım var yardımınızı bekliyorum

Merhabalar ben katı gıdaya geçmeyi bekledim. 7,5 kilo verdin vermeye de devam edicem inşallah. Ben şöyle yapıyorum saat 18:00 den sonra bişey yemiyorum gün içinde serbest ama. 21:00 gibi de süt galeta falan yiyorum.güzel gidiyo böyle tavsiye ederim.zaten süt üreterek çok fazla kalori de harcamış oluyoruz. Üstüne oğlumla yürüyüş yapıyorum. Bu şekilde

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben daha yürüyüş falan yapamıyorum öyle çok yemekte yemiyorum emzirmeme rağmen uykusuzluk zaten çok fena bi durum 28 gün oldu ben doğum yapalı 6 ay olana kadar beklemelimiyim sizce zayıflamak için

Beklemek iyi diyorlar ama benim için bu kilolar daha rahatsız edici daha fazla almaktan korkuyorum ayrıca çok zayiftim insanların tepkisi de moralimi bozuyor ay göbek kalmis çok kilo almışsin gibi

Aynı tepkiler bendede var bnimde kalcalarım kaldı biraz ben doğumun ertesi günü korse taktım göbeğim kalmasın ve sarkmasın diye yeni doğum yapanlara tavsiye ederim bir iki ay beklemeyi düşünüyorum olmadı zararsız sütüme yarayan diyetler yapmayı düşünüyyorum gerçi yürüyüş yapmasamda egzersiz mutlaka yapıyorum

Evet egzersizlerin faydası olur çok canım ayrıca mekik hareketi karni toparlamaya yarar diyolar başladım günde cekiyorum 15 dakika boyunca tavsiye ederim :)

Bende bi dergi almıştım orada 5 tane hareket var bacak ve kalça kasları karın kasları için onlar iyi işe yarıyor eşim şikayet etmiyor şuanlık kilolarımdan ama ben çok dert ettim bir yıllık evliyim ilk evlendiğimde 55 kiloydum ben şimdiki halim içler acısı :KK43:

Bence biraz daha beklemelisin canım çünkü normal doğum yapan bizler bile 6 haftada iyileşiyoruz tamamen seninkisi daha uzun sürer 7 kat kesiğin var çünkü

Bayanlar bana bi akıl verin oğlum 3 gündür sağ göğüsümü tutmuyor ilk bebeğim olduğu için göğüslerim yara olmuştu şimdi geçti ama göğüsümün ucu çok fazla yok ne yapmalıyım ? Karnı aç ve diğer göğüsümde de fazla sütüm yok karnı doymuyor

Hicmi emmiyor ? Bendede oldu ayni durum bas bas bagiriyodu gazi varmış birde pozisyonu değiştirdik simdi olmuyor ama hic tutmuyosa biberon verdiysen ondanda olabilir

Yok canım hiç biberon vermedim bebeğime. benim oğlum ilk doğduğunda sağ göğüsümü emdi hep sonra ben soluda zar zor verdim tabi bu süreçte sağ yara oldu yaralar koptu ve göğüsümün ucunun bı kısmı yok koptu be et yerine gelmedi 2 3 gündürde oğlun göğüsümü ağzına verdiğimde koparıyor yaygarayı ne yapcam hiç bilmiyorum

Geçmiş olsun canım ya kotu olmuş almiyosa Ben bunu denemistim göğsünü sıkıp sütü iyice yaydim göğsünün ucuna ve daha sonra ağzına verdim tuttu yada pozisyon değiştir mesela bi uzun yastık koy kolunun altına bebegi yatır bak su şekilde bana hastane ilk Hunu göstermişler di çünkü tutmuyordu çok faydasını gördüm bir iki defa dene canim

Resimini yolayacaktim ama olmadı google a koltuk altı emzirme yazdığında o pozisyon çıkıyor canım

Cazzgual bende de o sorun var bebisim tam doymuyordu enzim eksiklik probleminden ötürü gerçi doymuyordu ama su an 2 ayligiz ve sutum artik neredeyse gelmiyor ikisinden40cc bir kkaçssaatbekleyince geliyordu bu hafta o da ggelmiyor oğlum AC kalmasin mama veriyorum.

Bende bi dergi almıştım orada 5 tane hareket var bacak ve kalça kasları karın kasları için onlar iyi işe yarıyor eşim şikayet etmiyor şuanlık kilolarımdan ama ben çok dert ettim bir yıllık evliyim ilk evlendiğimde 55 kiloydum ben şimdiki halim içler acısı :KK43:

Ben de 55 kilo ile hamile kaldım.yıllardır da bu kilodaydım zaten.toplamda 21 kilo aldım.doğum yaptığım hafta 12 kilo verdim.8'i doğumda gitmişti.şuan kızım 2.5 aylık tam.3 kilo fazlam kaldı. Kahvaltıdaki 2-3 dilim hariç ekmek yemiyorum,tatlı nadiren.bol su içiyorum.gece geç saatlerde bir şey yemiyorum çok acıktıysam müsli yiyorum:)) sütüm yetiyormuş çok şükür. Kızım bol bol emiyor zaten.Benim eksiğim egzersiz. Yürüyüşü geçtim kızım sürekli kucakta.hiçbir şey yaptırmıyor.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Oğluma hamileyken 23.5 kilo aldım ve doğum-emzırme ıle verdıgım az bır kıloyu emzırme donemınde fazlasıyla gerı aldım. Sanırım toplamda 20 kıloyu gecen fazla kılom oldugu donemler oldu...
Sonra emzırme bıttı, oğlum buyumeye hareketlenmeye basladı nasıl oldugunu anlamadan vermısım tum kıloları... Ustelık ne rejım, ne de duzenlı spor yapabıldım.
Sımdı ıkıncı bebegım dunyaya gelmek uzere kısmetse, aynı sekılde cok kılo aldım. Emzırme donemım bu sefer farklı olur mu bılmıyorum ama Hem hamılelık hem de emzırme donemı kadının beslenmesıne en cok dıkkat etmesı gereken ozel donemlerı bana gore.
Bu donemlerı kafanıza kıloyu takarak gecırmeyın. Huzurla bebegınız emzırın ve sutunuzun kalıtesı ıcın, rejım/ağır sporlar yapmayın. En gec bır sene ıcınde dıledıgınız sekılde ve kolayca kılo verebılırsınız unutmayın.

Ben hamilelik döneminde 16 kilo aldım 58 ile hamile kaldım 74 de doğurdum doğumdan iki gün sonra tartıldım 67 kiloyum ve bebeğim 1 aylık daha tartışmadım korkuyorum tartıya çıkmaktan oğlum bol bol emiyor üst tarafımda yok ama kalcalarımda kilom çok

X