En yakın arkadaş ve sevgili

holly golightly

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2016
27
5
28
Merhabalar biz beş kişilik bir arkadaş grubuyuz. Sevgilim gruba en son katılan. Sevgilim ve en yakın arkadaşım çok iyi anlaşıyorlar ve sevgilimin grup içinde en samimi bulduğu kız o. üçümüz konuşurken ikisi göz göze konuşuyorlar ya da toplu konuşmalarda hep konu ikisinin yalnız sohbetine dönüyor. beni dışlamıyorlar ama bu olaylar sürekli böyle zincir halinde. Arkadaşımın mizahı biraz daha farklı ve ne zaman sevgilimle çok yakın olsak hemen söylüyor. sanki her dakika bizi dinliyor bizi izliyor. ikisi içinde kötü bişey düşünemiyorum ama aklımda hep bu korkunç senaryo var. bir kaç defa sevgilime açtım konuyu saçmalama öyle şey olur mu ben senden başkasına nasıl bakayım diyor. bu sadece bir kıskançlık mı yoksa ikisinin kimyasının uyuşması beni korkutuyor mu bilmiyorum. ikisi bir arada olamaz bazı engeller var. ama beni içten içe rahatsız ediyor bu durumlar. sevgilim diğer arkadaşlarımı kötüleyecek bişeyler derken bu arkadaşım hakkında hiç bir şey demiyor. zaten arkadaşımında konuşulacak bir olayı yok hareketlerine daha dikkat eder diğerlerinden daha çok ama özellikle giyimi erkekleri bakmaya teşvik ettirecek cinsten. sevgilimede güveniyorum ama sürekli rüyalarıma giriyor bu durum. belki de bundan bu kadar etkilenmişimdir

Dediğiniz gibi kimyalarının uyması korkutuyor olabilir sizi.
Ama bunu sevgilinize fazla dillendirmeyin .Yani kıskandığınızı çok belli etmeyin ya da böyle bi şey olabilir mi diye sürekli sormayın.
Amiyane tabirle karpuz kabuğu meselesi :KK12:
Arkadaş grubunuzu da ,özellikle o arkadaşınızı da ilişkinize fazla dahil etmeyin. yani tartışmalarınızı vs arkadaşlarınızla fikir alışverişinde bulunma babında da olsa paylaşmayın. Erkek arkadaşınızın da böyle yapmaması gerektiğini (eğer yapıyosa tabi, yapmıyorsa da ilişkide olmaması gereken bir şey olduğunu konu vs açılırsa söyleyin) paylaşın.

Tartışıldığında dertleşmek,akıl almak ,ben suçlu muyum ya da yanlış mı düşünüyorum gibisinden kadının arkadaşına ve ya karşı cinsten herhangi birine fikir sormalar muhabbetin farklı gelişmesine ve ya erkeğin farklı düşünmesine sebep olabilir diye düşünürdüm ben de hep. Ben de bu durumdan hoşlanmam mesela :KK12:

Peki arkadaş ortamı dışında mesajlaşmalar telefon görüşmeleri vs oluyor mu?

Basima benzeri geldi dikkat et. Normalde telefon görüşmeleri falan var mi.. arkadasiniza guveniyor musunuz.. benim arkadasim hallenmisti sevgilime..
sevgilinize dillendirmeyin hic.. izleyin meseflerini

Merhabalar biz beş kişilik bir arkadaş grubuyuz. Sevgilim gruba en son katılan. Sevgilim ve en yakın arkadaşım çok iyi anlaşıyorlar ve sevgilimin grup içinde en samimi bulduğu kız o. üçümüz konuşurken ikisi göz göze konuşuyorlar ya da toplu konuşmalarda hep konu ikisinin yalnız sohbetine dönüyor. beni dışlamıyorlar ama bu olaylar sürekli böyle zincir halinde. Arkadaşımın mizahı biraz daha farklı ve ne zaman sevgilimle çok yakın olsak hemen söylüyor. sanki her dakika bizi dinliyor bizi izliyor. ikisi içinde kötü bişey düşünemiyorum ama aklımda hep bu korkunç senaryo var. bir kaç defa sevgilime açtım konuyu saçmalama öyle şey olur mu ben senden başkasına nasıl bakayım diyor. bu sadece bir kıskançlık mı yoksa ikisinin kimyasının uyuşması beni korkutuyor mu bilmiyorum. ikisi bir arada olamaz bazı engeller var. ama beni içten içe rahatsız ediyor bu durumlar. sevgilim diğer arkadaşlarımı kötüleyecek bişeyler derken bu arkadaşım hakkında hiç bir şey demiyor. zaten arkadaşımında konuşulacak bir olayı yok hareketlerine daha dikkat eder diğerlerinden daha çok ama özellikle giyimi erkekleri bakmaya teşvik ettirecek cinsten. sevgilimede güveniyorum ama sürekli rüyalarıma giriyor bu durum. belki de bundan bu kadar etkilenmişimdir
Bak canım beni yanlış anlama sakın.. Kadın ve erkeğin (normal arkadaş olamayacağı kanıtlanmış bir gerçektir Avrupa'da da durum böyledir Türkiye'de de) arkadaş kalması gibi bir durum Allah'ın izin vermediği bir durumdur.. Eğer birbirinizi seviyor ve ciddi düşünüyorsanız bunu ailelerinize bildirin ve olayı resmi hale getirin. Gönül'leri kayamaz diye bişey asla yok yasak olan ne aşklar duyuyoruz... Allah muhafaza..
Zaten bu tür sevgili ilişkilerinde boyutu aşmanın tamamı kıza fatura kesiliyor erkeğe hiç bişey olmaz erkek erkektir kavramı toplumda yaygın ne yazıkki..
O arkadaşınıza gelince arada bu kadar ortak noktaları olup meyletmemeleri çok zor görünüyor.. Yarın kendini parçalayıp üzülerek buraya durumu yazmanı istemem doğrusu.. Üstelik giyimiyle de dikkat çekiyor diyorsunuz... Sana tavsiyem kızla da konuş rahatsız oluyorum de .. Yakın arkadaşım diyorsun anlar seni..
Tekrar belirteyim Meşru ilişkilerden yanayım Rabbim bizi kayırıyor haberimiz yok..

Dediğiniz gibi kimyalarının uyması korkutuyor olabilir sizi.
Ama bunu sevgilinize fazla dillendirmeyin .Yani kıskandığınızı çok belli etmeyin ya da böyle bi şey olabilir mi diye sürekli sormayın.
Amiyane tabirle karpuz kabuğu meselesi :KK12:
Arkadaş grubunuzu da ,özellikle o arkadaşınızı da ilişkinize fazla dahil etmeyin. yani tartışmalarınızı vs arkadaşlarınızla fikir alışverişinde bulunma babında da olsa paylaşmayın. Erkek arkadaşınızın da böyle yapmaması gerektiğini (eğer yapıyosa tabi, yapmıyorsa da ilişkide olmaması gereken bir şey olduğunu konu vs açılırsa söyleyin) paylaşın.

Tartışıldığında dertleşmek,akıl almak ,ben suçlu muyum ya da yanlış mı düşünüyorum gibisinden kadının arkadaşına ve ya karşı cinsten herhangi birine fikir sormalar muhabbetin farklı gelişmesine ve ya erkeğin farklı düşünmesine sebep olabilir diye düşünürdüm ben de hep. Ben de bu durumdan hoşlanmam mesela :KK12:

Peki arkadaş ortamı dışında mesajlaşmalar telefon görüşmeleri vs oluyor mu?
hayır herşey sadece arkadaş ortamı içerisinde. hiçbir arkadaşımı tam anlamıyla beğenmiyor ama en azda bu kızdan söz ediyor. diğerlerinin daha çok açığını buluyor. bu aslında birazda arkadaşıma bağlı olan birşey. çünkü kendisini düşük gösterecek bir davranış yapmıyor yapsada anlatmıyor

Basima benzeri geldi dikkat et. Normalde telefon görüşmeleri falan var mi.. arkadasiniza guveniyor musunuz.. benim arkadasim hallenmisti sevgilime..
sevgilinize dillendirmeyin hic.. izleyin meseflerini
hayır telefon gorüşmesi felan kesinlikle yok sadece yan yanayken sohbet var. biliyorum bu da çok normal bişey ama sürekli rüyalarımda

Sevgilimi hiçbir arkadaşımla tanıştırmazdım. Bana ters. Galiba ben çok güvensizim. :kahve: Bu devirde yakın arkadaşlara bile güvenilmiyor. Sadece bunu söyleyebilirim.

Sevgilinize dillendirerek "eşşeğin aklına karpuz kabuğu" sokmuş olursunuz.
Çok fazla kafasına kakmadan, öyle mi böyle mi demeden gözlemleyin.
Baktınız ortada böyle bir tehlike var, kendinizi ve sevgilinizi o ortamdan çekin derim.
İlerde kaldıramayacağınız mevzuları yaşamak yerine, siz tedbirinizi şimdiden alın.

asla sevgilimi ve en yakın arkadaşımı tanıştırmam. insan oğlu şaşar beşer demişler

İnsanlar bulundukları grup içinde kendini en yakın hissettiği kişiye bakarak güler, şakalaşır vs. isterseniz kendinizi gözlemleyin psikolojik bir gerçek bu. Hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için biraz daha deşmeniz gerekiyor, ancak görünen o ki onu kendisine sizden daha yakın görüyor.
Yine de hemen kötü düşünmeyin, belki de sizin mutluluğunuz için daha iyi anlaşmaya zorluyor olabilirler kendilerini...

Caninizi bu denli skiyorsa, grup icinde gorusmemeye ozen gosterin. Yaslariniz kucuk galiba. Atesle barut uzun sure yan yana durmaz

İnsanlar bulundukları grup içinde kendini en yakın hissettiği kişiye bakarak güler, şakalaşır vs. isterseniz kendinizi gözlemleyin psikolojik bir gerçek bu. Hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için biraz daha deşmeniz gerekiyor, ancak görünen o ki onu kendisine sizden daha yakın görüyor.
Yine de hemen kötü düşünmeyin, belki de sizin mutluluğunuz için daha iyi anlaşmaya zorluyor olabilirler kendilerini...
hayır hayır kesinlikle ona en yakın kişi benim bundan bir şüphem yok. benimkisi minik bir kıskançlık ve ikisinede konduramama. ama dediğim gibi sevgilimin en az onu eleştirmesi ve en yakın arkadaşımında giyimi felan bunlar beni rahatsız eden şeyler sadece. yani bir insan dekolte verdiğini anlar değil mi? küçük bir dekolteden bahsetmiyorum. ve normal birisi arkadaşının sevgilisi felan yanındayken kendine çeki düzen verir benim bildiğim. ama o hiç bir şekilde dekolte toplama olayı yok. benim bile gözüm kayıyorsa sevgilimde bakıyordur diye düşünüp şüpheleniyorum :KK43: yani sanki insanlar baksın diye dap dar giyiniyor dekolte veriyor

Caninizi bu denli skiyorsa, grup icinde gorusmemeye ozen gosterin. Yaslariniz kucuk galiba. Atesle barut uzun sure yan yana durmaz
üniversitedeyiz çokta küçük sayılmaz ama işte arkadaşım giyimine tavrına dikkat etmiyor. sevgilimde ona karşı kötü bir şey söylemiyor beni rahatsız eden sanırım kızın öyle giyinmesi. az önce birine cevap verirken konunun bu olduğunu anladım. yani allah aşkına kim arkadaşının sevgilisinin yanında en seksi görünmeye çalışır ki? giyimi kuşamı çok dikkat çekiyor. sevgilim bakıyor mu bakmıyor mu bilmiyorum ama insanın en azından bi gözü kayar bence

Benimde yakin bir arkadasim sevgilisini benden kiskanirdi cunku guzel sohpet ediyoduk ama benim herkezle sohpetim uyar sirf onun sevgilisine degil o bunu bile bile benle kavga etti bilerek mi yapiyosun diye cok kirdi beni, kavga etmeden kiskaniyorum deseydi ben uzak dururdum sevgilisi olacak it ten. Simdiyedek kusum onla sevgilisini sorarsan cooktan ayrildilar, o yuzden arkadasina iyilikle guzelikle soyle kiskaniyorum diye gercek bir dostsa uzak durur senin mutlugunu ister. Demek istedigim arkadaslar sevgiliden once de vardi o yuzden sevgilin sana herkezden once gelmesin.

Benimde yakin bir arkadasim sevgilisini benden kiskanirdi cunku guzel sohpet ediyoduk ama benim herkezle sohpetim uyar sirf onun sevgilisine degil o bunu bile bile benle kavga etti bilerek mi yapiyosun diye cok kirdi beni, kavga etmeden kiskaniyorum deseydi ben uzak dururdum sevgilisi olacak it ten. Simdiyedek kusum onla sevgilisini sorarsan cooktan ayrildilar, o yuzden arkadasina iyilikle guzelikle soyle kiskaniyorum diye gercek bir dostsa uzak durur senin mutlugunu ister. Demek istedigim arkadaslar sevgiliden once de vardi o yuzden sevgilin sana herkezden once gelmesin.
Yani aslında şöyle bişey ki sevgilimle sadece sevgili değiliz. aynı zamanda birbirimizin en yakın arkadaşı, bazen abla abisi bazen anne babası oluyoruz. Arkadaşımdan çok daha yakın birisi bana. Sanırım arkadaşımda sizin gibi herkesle sohbet edebilen konuşan güzel dilli birisi. mantıklı konuşan birisi zaten. tavsiye isteyeceğim ilk kişi olurdur yani. kıskanmak sanırım kadınların doğasında olan bişey. o yüzden artık çok büyütmemeye çalışıyorum. çok teşekkür ederim :)

Kimseye güvenme canım gardını al sen bir erkek bir akdi konuşuyorsa evet fiziksel kimyalari uyduğu için. ..

"ikisi bir arada olamaz bazı engeller var. "

Derken ne gibi engeller var mesela ...
Sevgilim dinine düşkün birisi ve arkadaşım ateist. Sevgilim giyim tarzı daha kapalı daha üsturuplu sever. arkadaşım dar ve kısa giyer. Sevgilim içkiden nefret eder. Arkadaşım barlar publar gezer. Bu şeyler haricinde birbirlerine benziyolar. Yani aslında üçümüzde birbirimize benziyoruz

X