Engelli Sevdiğim..

Seni bu harika dusuncenden dolayı tebrik ediyorum.bravo sana!!
O şimdi çok hassas nasıl yaklasacagini bilmemen doğal. Onunla konuş..bütün bunları ona söyle. Ne hissediyorsan bilsin.sevgini hissettir gerisi gelir üzülme..

Mektup düşündüm ama, sesini çok özledim. Telefonda dahi konuşamadık, duymam lazım artık, bende eksiğim çünkü.
Önce senin duygularını görmesi lazım. Belki senin ondan nefret ettiğini düşünüyor. Çorba yapmakla olmaz o iş. Git hastaneyi birbirine kat kapısına dayan görsün, bilsin. Düşünsene ilerde çocuklarınıza anlatıcak büyük bir minnetle. Sadece çorba yaptı demesini istemezsiniz dimi? Çekinmeyin gidin lütfen. Kollarını açmıcak size belki ama nasıl sevildiğini görüp mutlu olacak içten içe. Cüzdanımı düşürdüğümde kimseye 1 lira muhtaç kalmamak için 20 km yürüdüğümü bilirim. Kim bilir o nasıl hissediyor..

Bak herkese nasip olmaz bir kahraman sevgilisi/esi olmak. Hep içimden geçer bir polis eşi ya da asker eşi olmak ama diyorum ya herkese nasip olmaz. Bu bir imtihan inşallah alnınızın akıyla cikarsiniz bu imtihandan. Sen zaten kararını vermişsin bize seni desteklemek duser. Arkadaşlarının yapamadığını yapmak duser. Bundan sonra yapacağın onun yanında olmak ve o arkadaşlarının ağzını kapatmak, bu kadar. Allah yardımcınız olsun ..

Ailem anlattı, 3-4 yaşlarındayken gördüğüm her polisin bacaklarına sarılırmışım, resim çektirirmişim. Ben bunla evlenicem diye evde vızıklarmışım :)) Bende hep istedim, o duyguyu o gururu yaşamak istemiştim. Ben sonuna kadar varım, o da benimle ise eğer Allah nasip ederse elini ömrümce gururla tutarım.

İlk kendine geldiğinde, 2.gün mesajlaştığımızda en çok dokunan lafı.. Ya ilerde çocuğum benden korkarsa oldu..
Haklısın, hatam büyük aslında böyle bir adama sadece çorba yapıp gönderiyorum aramızda 15 dakikalık bir mesafe var ama kızar birşey der diye oturuyorum günlerdir.

Bu konuları çok konuşmamaya çalışıyorum, ağrın sızın varmı diye sorup uzatmıyorum çünkü ona acıdığımı ona üzüldüğümü düşünmesinden çekiniyorum.

Çocuğu da onunla gurur duyacak. Güzel bir mektup yaz annesi versin okusun. O zaman kendiliğinden açılacak kolları sana. Lütfen yap bunu.

Kafan kurcalansıysa , demekki sende sevgiline karşı mücadele gücünü kendinde göremiyosun.yoksa ne yapcağını bilirdin...nyse gelme desede gitmelisin , ayrıl desede bırakmamalısın....bizim ne olacağımız bellimi ki hayatta.tam tersi evlendikten sonra sanada bişey olabilirdi...aşk sevgi fedakarlık ister (umarım konu fake değildir , sıkıldım artık hayali olaylara yorum yazmaktan)

Ailesinde birden fazla engelli bulunan biriyim. İlk söyleyeceğim arkadaşlarınızı boşverin, aileniz destek oluyorsa gerisi hiç sıkıntı değil.
Kendi aile bireylerimi düşünüp "bizim de bir gün engelli olmayacağımız ne malum, boşver hep yanında ol." şeklinde doğru ama son derece romantik yorumlar yapmayacağım hayat toz pembe değil.
Siz buna psikolojik olarak hazır mısınız? Kendi durumunu kabullenene kadar birçok farklı aşamadan geçecek kendisi ve ciddi bir bunalım sürecine girecek. Fiziksel engeli için destek olmak bunu atlatmaktan çok daha kolay. Benim sevdiğim iki ayağını kaybetse bırakmazdım, ama büyük konuşamıyorum. Siz hazırsanız, kimseye laf düşmez. Durumunuz çok zor. Bu kötü günleri atlatıp bir an önce mutlu olmanızı dilerim.

Böyle hayal mi olur, lütfen.
Benim kafam kurcalandı ama düşüncem en başından beri netti, hatta düşünmedim bile. Sadece yaklaşımım nasıl olmalı, onu mu dinlemeliyim, yoksa içimden geldiği gibi arsızca gidip kapıda dahi olsa oturmalımıyım.

Yanlış anlaşılmak istemiyorum, kimseye duygu sömürüsü yapmıyorum, onun için üzgünde değilim, benim tek sorduğum ben neler yapabilirim, nasıl daha fazlasını verebilirim.

Hayali bir konu asla değil, ben bunu buraya yazıp paylaştım ama bizim hergün yaralılarımız şehitlerimiz var zaten, sadece bir tanesinin yakınıyım ben. Hep üzülürdüm arkada bırakılan eşlere,sevgililere. İçinde ben olunca, afalladım haliyle.

Dediğim gibi duyduğum ilk dakika bile düşünmedim bunu, kalmalımıyım gitmelimiyim düşüncesini bırakın, bir soru bile değil bu benim için. Engelli olduğu için onun yanında değilim, zaten onunlaydım ve hepsini göze almıştım çünkü ölümü zaten hep yanında taşıyordu.
Sadece nasıl davranmalıyım, ne yaparak ona daha fazlasını verebilirim, her koşulda onunla olduğum düşüncesini ona nasıl empoze edebilirim, psikolojisini anlayamam ama biraz tahmin edebilirim, herkese çevresine bana nefret öfke püskürebilir acısından sızısından ne söylediğini bilmeyebilir belki bu hep onda bi etki yaratabilir, her sıkıntısını alttan almaya sabretmeye ben hazırım.. Ama o da bunu görsün, bunu bilsin. Eğer rahatlayacaksa bağırsın bana kızsın, hepsine varım.

Senin gibileri çok çok çok az kaldı cidden masAllah sana ve asla sağlam iken yanindaymissin şimdide ol benim esime birsey olsa suan bosanmam mi gerekiyor hayır... o arkadaşlarını dinleme masAllah size ve o yigidede masAllah anferin ona vatan böylelerine emanet...

Bahsettiğin olayı yıllar önce komşumuzun oğlu yaşadı. 2 bacak ve 1 gözü . 2 sene içinde evlendiler hala evliler. Maşallah diyeyim çok güzel evlatları oldu. Biz hiç eksik gormedik o çocuğu. Kendisi yakışıklı eşi dünya güzel. Gerçekten çok büyük aşkları. Hala görürüm. Rahat bu bahsettigim kisilerin evlilikleri 20 yıl oldu.

Tekrar çok geçmiş olsun. Durumunu kabulleninceye dek pek bir şey yapamayacaksınız. Yalnızca yanında olun.
Ama her şey normalleştiğinde ona sunabileceğiniz en büyük katkı ona engelli olduğunu hissettirmemek olur. Yani kendi işini kendi görebilmesini sağlamak, o yardım istemeden müdahale etmemek ya da yardımlarınızı görünmez kılmak, onun hala kendi yaşayabilecek, kimseye bağımlı olmayan bir birey olduğunu hissettirebilmek her şeyden önemlidir.
Ayrıca çok takdir ettim, inşallah çok ama çok mutlu olursunuz.

Bu sözleei söyleyen arkadaşlarının ne kadar iğrenç bir zihniyeti var. Bence derhal onlarl arkadaşlığını kesmelisin. Çok çok geçmiş olsun. Olabildiğince moral verin şükür ki sağ kurtulmuş.

Sen istiyosan diğerlerinin ne dedigine bakmayacaksin
Tebrik ederim her insan bu cesareti gosteremez
Hayirlisi olsun hakkinizda
Rabbim sifa wersin

Rabbim ayırmasın, umarım bizimde güzel bir sonumuz olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…