Ergen annelerine soruyorum..

oohhhooo çatı serisini okumayanı taşlardık biz yahu. 90lı yıllarda 14-15 yaşında bebeler biz olayı ensest değil psikolojik gerilim kitabı olarak algılamıştık hatta aramızda tartışırdık travmalarını falan.

biz de yazlıkta olmasak da sahil kenarı semtte olduğumuz için yemekten sonra bisiklet sürmeye çıkardık.

16 yaşınsa cocuk sonucta oraya yazdigı seyler gerçek hisleri degildir belki kendini kanitlama çabası falandı4 sizle ilgili yazdiklarina boşuna aliniyorsunuz. ama sanaldan biri ile goruşme olayı cok tehlikeli. Aculen p3dagok eşliğinde goruşün. Bir baskı altinda ise o kişiler hakkında suç duyurusunda bulunun. Çocugunuza kuseceksiniz nerdeyse lutfen çocugunuza arkadas değil anne olunuz. Anne olarak da ne hata yaparsa yapsın yaninda olun.

Yaniii dimi. Anlamlandirmak istiosun sadece. Bu bi de kitap yani ona bile ne laflar isitmistim. Konusmak iyi gelmeyecektir. O buyuk adamla yaptığı küfürlü sanal sexin cogundan hic keyif aldigi sanmiorum bu casedeki genc kizin ayriyeten. Neyden hoslandigini bulmaya calisirken rotasını kaybetmis sadece. Zamanla oturacaktir. Hatta hicbisey yapmadan beklemek bile sorunu çözebilir.

biz de yazlıkta olmasak da sahil kenarı semtte olduğumuz için yemekten sonra bisiklet sürmeye çıkardık.
Muhtemelen bu çocuğun istediği de odur. Yoksa hiç bir aile ergen çocuğuna git çocuğum gecenin bir vakti 30 km ötede başka bir semtte takıl demez. Parkta otururlar, dondurma yemeye giderler, bisiklete binerler, basket oynarlar yakın civarda. Bütün arkadaşları bunu yaparken bu çocuk yapamıyor. Sonra vay efendim niye sanal sohbetler ediyor. İnternette takılmaktan başka yapacak bişey bırakmamışlar ki çocuğa.

Tamı tamına aynı yaşta yeğenim var. Yazın ilk kez arkadaşlarıyla konsere gitti. Sitenin içinde ya da karşı sitede olduğu sürece saat sınırı yok tatillerde. Teee üç sene önce cinsellik, sanal dünya vs konuşmasını ben yaptım, ara ara üzerinden geçiyoruz. Çocuğun üstünde baskı kurmadan doğruyu yanlışı anlatmaya çalışıyoruz işte elimizden geldiği kadar.

çok ama çok üzüldüm içimdeki korkuları dışa vurdunuz ,

13 yaşında kızım var ve her lafım her sözüm batıyor , ve ben ona nasıl davranacagımı bilemiyorum artık ,

notlarımız düşüyor, ama erkek lafını hiç açmaz okulda doğru düzgün arkadaşı bile yok , tlf geceleri devamlı kurcalarım birşey

bulamam , bütün hayatu evdeki köpeği ve sokaktaki kediler ,

ayy şuan iş yerinde bu konuyu okudum ve perişan haldeyim ,

ne olur bizi bilgilendirmeye devam et,

seni yargılamak ne haddimize lütfen kendini suçlama ,

Karşı tarafın büyük olduğu da kesin değil ki. 3 sene önce 17 yaşında bir erkek öğrencim 16 yaşında bir kızla yaşamış bu tip şeyler. Kızın ailesi farkedip şikayetçi olmuş. İstek dışı, zorla yaptırılan bişey yok, tehdit yok, şantaj yok. Çocuk yargılanıyordu mahkemede. Sonuç ne oldu bilmiyorum.

evet sadece merak eden bir genç. ne aileler ne de okullar artık hormonlara devreye girmiş gençlere normal bir cinsel eğitim vermedikleri için el yordamıyla öğrenmeye çalışıyorlar.
beğenilmek de hoşlarına gidince, doğal olarak, ne yazık ki böyle tiplere kanabiliyorlar.
dini şeyleri öğretmek çok ayrı ama bence anne yada baba muhakkak çocuğuna cinsellikle ilgili bilgi vermeli.

evet basit şeylere izin verilmeyince gençler kendilerini tuhaf ve büyük şeylerin içinde buluyorlar.
ne yazık ki yaşıtlarından kopardığın zaman ilgileri farklı yerlere kayıyor. akran zorbalığını aşmak için onlardan daha farklı olduklarını göstermek zorunda kalıyorlar.
bir de her anne baba çocuğunu hep çocuk-bebek olarak görmeye devam ediyor.
evet ebeveyn için hep ilk günkü gibi olabilir duygusal açıdan ama artık 16 yaşında buram buram östrojen koktuğunu da anlamak lazım.

Lisede rehber öğretmen bir arkadaşım var çocukların hepsini yürüyen hormon olarak görüyorum artık diyor. Ne hikayeler var kadında ve hepsi bir şekilde baskıcı aile çocukları.

Merhaba konu ergen ve evlât olduğu için yazmak istedim.
Bilinçli bir annesiniz buradan hissediyorum ama yanlislarini söylemeyip onlari fazla özgür bırakmayi da doğru bulmuyorum.
36 yaşındayım,14 yaşında ergen oğlum var ama her firsatta bana her konuda güvenebileceği vs anlatiyorum ve asla takibi de bırakmıyorum.
Onlar çok genç hata da yapabilirler bazı konularda sıkışıp kalabilirler de.
Bence babası,kiziniz ile birlikte bir uzman yardimi almaya başlayın ki tek başınıza cozemeyeceginiz bir durum bu. Ne olursa olsun sert,onu korkutacak,sizden uzaklastiracak tepkiler vermeyin.
Zira hepimiz ergen olduk. Önce bunu düşünün.

Allah kolaylık versin inşallah. En doğru kararı en doğru şekilde verirsiniz inşallah.
Asla yargılamak için söylemiyorum. Mesajlarinizda da göremedim. Acaba cinsellikle ilgili bilgi mi verseniz? Yani başına gelmeden akıl vermek kolay.
Tedirginliğinizj çok iyi anlıyorum. Yavrular hep iyilerle karsilassin inşallah.
Bir uzmana danışmak ta fayda var diye düşünüyorum

Bir kizim var bir kizimda yakinda dogacak insallah. Suan sizin yerinize koydum kendimi gercekten cok caresiz bir durum ne yapmalisiniz suan bunu kestiremiyorum Allah yardimciniz olsun. İnsallah butun hepsi cozume ulasir yavrunuz zarar gormez sizde uzulmezsiniz daha fazla

Lisede rehber öğretmen bir arkadaşım var çocukların hepsini yürüyen hormon olarak görüyorum artık diyor. Ne hikayeler var kadında ve hepsi bir şekilde baskıcı aile çocukları.

bence çocukların cinsellikle ilgili temel bilgiyi aileden alabilmesi lazım.
adlı adınca herşeyi anlatmak değil kastettiğim. ama bunun için kişinin fiziksel ve psikolojik gelişimini tamamlaması gerektiği, belli bir olgunlukta, yaşadıklarının sorumluluğunu alabileceği bir yaşta yaşamasnın en sağlıklısı olduğu, aksi halde çeşitli fiziksel hastalıkları da kapabileceği, yaşayacağı travmaların ilerideki ilişkileri için sorun yaratabileceği anlatılmalı.
bunu kendi anne babasından duysa gençler eminim çoğu anlayacaktır.

Kesinlikle. Hepsi gayet akıllı cin gibi çocuklar. Sadece anlatmak ve yönlendirmek gerekiyor.

Ben sanal seks yapması doğru demedim ki ama... Yönlendiren olmadığı, cinsellik ailede tü kaka olarak anlatıldığı için yanlış yollara sapmış. Tabi ki tehlikeli.
Sonra niyaa vajinismus Türkiye de bu kadar çok deniliyor Bu şeks konusunda nasıl yaklaşmak lazım cidden bende bilmiyorum.

Yapmayın Allah aşkına evladı için endişelenen bir anneye yazdıklarınıza dikkat edin.
Anne olmadığınız her halinizden belli oluyor. Anne olunca bütün ezberler şaşıyor zaten. Koruma iç güdüsü ağır basınca modernlik falan rafa kalkıyor.
Evladının elin ne olduğu belli olmayan pisliğiyle sanal seks yaptığını görüpte ne olacak canım cinselliği tanıyor hormonlar işte diyemez hiçbir anne - baba

Kesinlikle. Hepsi gayet akıllı cin gibi çocuklar. Sadece anlatmak ve yönlendirmek gerekiyor.

aslında bence en çok da hissettiklerinin normal olduğunu duymaya ihtiyaçları var. aile ve öğretmenler dese ki "evladım bu hisler normal, hepimiz yaşadık, sakin ol. herşey rayına oturacak" çoğu genç eminim kurtulacak böyle alengirli işlerden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…